Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zaimek bezpłciowości

(3)
 • 2012-11-07 00:18 | wojtek-gdansk

  to brzmi jak dowcip na prima aprilis

  Jestem wdzięczny Szwecji za wiele "równościowych" dokonań, ale chyba znaleźli sie tym razem pod ścianą ... śmieszności.
 • 2012-11-07 11:51 | roman.t

  Re:Zaimek bezpłciowości

  Właściwie nie mam zdania co do powyższego, nie znam szwedzkiego, nie czuję emocji i niuansu językowego.
  Nie chciałbym jednak wspólnych toalet. Kobiety narzekają, że męskie toalety zbyt śmierdzą męską uryną, ja z kolei nie chciałbym poślizgnąć się w damskim WC na niedbale rzuconej podpasce zaznaczając jej obecność na podłodze krwistym szlaczkiem.
  Bardzo cieszyłbm się jednak, gdyby w polskim języku wprowadzono wreszcie rodzaj żenski dla wielu słów, które występują wyłącznie w formie masculinum.

  Może ten artykuł stanie się zaczątkiem dyskusji o roli polskiego rodzajniku żenskiego w języku polskim?
  Jeśli nie, to jak zwykłe dostrzegamy u innych ziarnka piasku na bucie, a u siebie nosimy głowę wyłącznie wysoko w chmurach.
  Roman
 • 2012-11-08 23:41 | Bartek Szczecin

  Re:Zaimek bezpłciowości

  Skandynawowie mają najbardziej zboczone poglądy w Europie i starają się je narzucać innym. Czym innym jest jest równość płci wobec prawa (które i tak są równe), czym innym usunięcie płciowości. Tamtejsze lewaki mają horrendalne pomysły. I to w całej skandynawii. Kontrola od urodzin, aż po grób. Jak wychowujesz dziecko, czy czasem nie za dużo pijesz, czy korzystasz z usług prostytutek... Jeden z ostatnich ich pomysłów to likwidacja pieniądza materialnego. Tylko karty płatnicze. Oczywiście pozwoli to lepiej kontrolować społeczeństwo. W końcu wielki brat czuwa. Kończy się to tym, że Svensonovie jadą pić do Szczecina, a zabawiać się z Tajkami.
  Ps. Nie głosowałem na PiS, ale cóż... Dwóch homo, to dwóch homo, a nie rodzina.