Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Katalonia a niepodległość.

(3)
2012-11-26 08:37 | andrzej52
A może by tak zamiast słów Katalonia i Madryt wstawić odpowiednio : Górny Śląsk i Warszawa.
Może my Ślązacy pójdźmy drogą Katalonii.
 • 2012-11-26 09:20 | oakpark

  Sprawa niepodległości Górnego ślaska....

  ...jest już przegrana bo ślązacy stanowia mniejszość we własnym kraju - optymistycznie to max 15% populacji. Ale aktualne sa sprawy kultury sląskiej, język regionalny pod ochrone i do szkół jak kaszubski, większe udziały z podatków na miejscu zostawiane przez Wawę....

  Język i regionalizacja byłyby nawet klepniete przez PO - niestety, koszt ca 400 mln na wszystko skutecznie na dziś blokuje sprawę.

  Brońmy nie tylko kultury polskiej ale i kultury w Polsce - kaszubszczyzny, ślunskiej godki, języka łemkowskiego etc. Bo jak je szlag trafi to Polska będzie uboższa kulturowo - a zawsze była bogata swoją różnorodnością.
 • 2012-11-26 21:13 | zet

  Re:Katalonia a niepodległość.

  "Może my Ślązacy pójdźmy drogą Katalonii."

  Na spacer tylko czy docelowo?
  Na razie wypożyczcie sobie od katalończyków ich symbol /do podziwiania/.
  Katalonia najbardziej prężnie rozwijała się po wejściu Hiszpanii do UE. Jednak po otwarciu się unii na nowe kraje bloku wschodniego, zaczęła spadać ilość lokowanych tam inwestycji zagranicznych /na rzecz Madrytu/. Wysokie ceny w kurortach powodują ciągły spadek dochodów z turystyki, bo maleje liczba gości zza granicy.Nastroje ludności nie sprzyjają separacji,chociaż partia głosząca hasło o potrzebie referendum /niepodległościowego/ zdobyła najwięcej głosów w wyborach. Wydaje się,że trwający w Europie kryzys gospodarczy ostudził tam zapędy "wolnościowe".