Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Teorie spiskowe a wychowanie

(9)
Prof. Radosław Markowski, socjolog przewidywał niedawno, że doczekamy się kłopotów przez atmosferę jadowitości i podejrzliwości, która towarzyszy wychowywaniu młodych Polaków w ostatnich latach. Jak to wygląda z perspektywy psychologii?
 • 2012-11-27 17:45 | ch

  Szczepionka na paranoję

  nie mam zaufania do recept psychologow

  nalezy zaczac od podzialu kraju najwiekszego w znanych dziejach polski, zapoczatkowanego wojna na gorze a skutecznie kontynuowanego za rzadow tuska,
  udalo mu sie zmusic kaczynskiego do tworzenia koalicji z efemerydami(odrzucil propozycje wspoltworzenia rzadu), rozpoczal bezpardonowy atak na pis wlasciwie sluzacy zdobyciu wladzy przez tuska i nic wiecej, wladze zdobyl i atak nieustaje, opozycja jest bardziej kontrolowana niz rzadzacy, przy czym tusk wydawal najwieksze w histori jakie kiedykolwiek mial rzad poslki pieniadze - na tempo, byle sie ich pozbyc, wydal wiecej niz europa dostala w planie marshala i zadluzyl kraj na ponad 0.5 biliona zlotych, to jest jego najwiekszym sukcesem(propaganda zilonej wyspy) robi wszystko zeby skonfliktowac polityke dla samego skonfliktowania, i to jest jego celem nie, sluzyc spoleczenstwu byleby trwac na posterunku premiera, jesli stanalby na czele komisji badajacej przyczyny katastrofy i powolal miedzynarodowa ekipe (jak zrobilby to kazdy inny polityk) nie byloby smolenska i nadeci psychologowie nie analizowali by klopoty formatowania umyslow dzieci, ten brak jakiejkolwiek wspolpracy dla POLSKI jest porazajacy
  naturalnie kaczynski tez jest winny ale od dlugiego czasu tusk trzyma karty do gry i gra skutecznie dla siebie i swojej partii
 • 2012-11-27 22:49 | Ziemowit

  Re:Teorie spiskowe a wychowanie

  Atmosfera podejrzliwości buduje w świadomości ludzi młodych potrzebę wnikliwego i dokładnego badania pozyskanych informacji i jest świetnym środowiskiem rozwoju dla światłych umysłów.
 • 2012-11-28 07:10 | ivo

  Re:Teorie spiskowe a wychowanie

  Nie mam zaufania do tego co pisze ch
 • 2012-12-01 11:16 | Copernicus

  Re:Teorie spiskowe a wychowanie

  "ch" pisze nie na temat. Ale do rzeczy. Mimo szumnych deklaracji o propaństwowości skrajna prawica działa (nie wiem, czy z głupoty, czy z premedytacją) przeciwko państwu polskiemu jako takiemu. Jako takiemu, powtórzę. Oskarżanie legalnej, demokratycznie wybranej władzy o skrajną niemoralność, o zbrodnicze działania, o zdradę narodową daje już efekty. Jesteśmy bodaj pierwsi w Europie pod względem totalnej nieufności wobec państwa i chyba także wobec siebie nawzajem. Żądanie rozstrzygania polskich spraw przez jakieś międzynarodowe, niezależne (OD KOGO ???) instytucje to przecież ZAPRZECZENIE LEGALNOŚCI PAŃSTWA !!! Ich kości dawno mchem porosną a zatrute ziarno będzie wydawać plony. Trzeba nie byle jakiej głupoty, by nie zdawać sobie sprawy z tego, że wszystko jedno, kto będzie rządził - będzie obcy i zły, nie nasz !!! Dziesięciolatek teraz nie jest w stanie intelektualnie pojąć, że to tylko perfidna, pełna jadu gra polityczna. On zapamięta, że wszelka polska władza jest oszukańcza, zła, zbrodnicza. Prezes Kaczyński też. Bo on też może być (nie daj Boże!) władzą. Jeśli ojciec rodziny każe rano dziecku przestrzegać Dekalogu a wieczorem chwali się ukradzionymi ("zorganizowanymi") w miejscu pracy przedmiotami, to może być pewien, że prędzej, czy później to dziecko i jego może okraść. A cały Dekalog to bzdury.Czy to takie trudne do pojęcia?
 • 2012-12-10 14:17 | mintaj

  Re:Teorie spiskowe a wychowanie

  najlepsza jest niewiedza i mała świadomośc
 • 2012-12-11 20:55 | M

  Re:Teorie spiskowe a wychowanie

  Mógłby ktoś ogólnie wyjaśnić, czym się różnią teorie spiskowe od niespiskowych? Chętnie bym ich unikał, ale przecież nie mogę ze wszystkim czekać, aż to sklasyfikuje Profesor Markowski.
 • 2013-01-05 20:26 | winny

  Re:Teorie spiskowe a wychowanie

  trudno wymagać od okupantów i ich popleczników troski o dobro Polski bo to jest władza obcej rasy, tylko słowa będą złote, ale ich celem ubezwłasnowolnienie i ogłupienie naiwnych
 • 2013-07-17 14:54 | jjtech

  Re:Teorie spiskowe a wychowanie

  Dokładnie to samo sobie pomyślałem, jednak przy zastrzeżeniu, że rodzice sami są wnikliwi i starają się sami analizować to co się dzieje wokół, zamiast bezkrytycznie przyswajać medialną propagandę. Widzę, że Polityka schodzi coraz niżej, coraz dalej odchodząc od dociekliwej analizy i stając się narzędziem propagandowym światowej kliki finansowej. Szkoda ale tak widać być musi
 • 2013-07-17 15:04 | jjtech

  Re:Teorie spiskowe a wychowanie

  śpieszę z wyjaśnieniem. 1/ teoria SPISKOWA to taka, która nie jest oficjalną teorią głoszoną przez aparat propagandowy. 2/ teoria właściwa to taka, która jest oficjalnie propagowana przez aprarat propagnadowy. Np. I-wsza wojna wybuchła bo jakiś książę nie bardzo lubiał kogoś tam i pomyślał, że "a niech tam" i zaatakował kogoś, kto odpowiedział ogniem i mieliśmy wojnę. Albo "komuchy ropleniły się w Wietnamie i trza im dołożyć". O proszę - zatopili nam statek, teraz im damy.
  Tego, że Tonkin Gulf incident to była prowokacja podobna do ataku na radiostację w Gliwicach mało kto już wie, mimo, że informacja jest w tej chwili publiczna.
  Jeśli chcesz wiedzieć w co możesz wierzyć, a w co nie wykup abonament Polityki, albo oglądaj TVN24, CNN, BBC i tak dalej. Oni wiedzą jak trzeba myśleć