Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Agencje ratingowe: UE wprowadza nowe rygory

(3)
„Agencje ratingowe, regularnie krytykowane i obwiniane o to, że są jednym ze sprawców kryzysu, będą objęte nowymi rygorami w Europie”, piszą Les Echos dzień po zawarciu przez Parlament Europejski i Radę porozumienia w sprawie nowej dyrektywy, która ma narzucać agencjom pewne ramy działania.
 • 2012-11-29 10:27 | MMK

  Jak to biurokracją walczmy z kryzysem w UE ;)

  "w odniesieniu do długów publicznych tekst stanowi, że agencje będą mogły zmieniać notowania państw najwyżej trzy razy do roku i to w z góry wskazanych terminach"

  A co to zmieni na _rynkowe_ wycenu długu państw?
  Nic.
  Greków boli nie to, czy mają AAA czy XXL, w tej czy innej agencji, tylko to, że nikt już im nie chce pożyczać.

  "Michela Barniera, komisarza ds. rynku wewnętrznego, który zamierzał po prostu zabronić sporządzania notowań dla krajów korzystających z pomocy międzynarodowej. "

  Ha ha, dobre.
  Jest źle więc zabrońmy o tym mówić ;).

  Niestety czasy życia społeczeństw na kredytowanej kiełbasie wyborczej politykierów się kończą.
  Żadna biurokracja tego nie powstrzyma, metodą na kryzys jest wręcz ograniczenie biurokracji.
 • 2012-11-29 18:16 | Starbucks

  Re:Agencje ratingowe: UE wprowadza nowe rygory

  Calkowicie sie zgadzam z tekstem MMK, poza tym wyglada nato, ze to poprostu cenzuzra iformacji. Rynek amerykanski i tak bedzie sobie ocenial i analizowal wtedy kiedy jest to knieczne a nie kiedy im na to pozwola. Skonczy sie tym, ze UE i jej agencje lub europejsieke odzialy amerykanskich agencji poprostu nie beda wiarygodne. Rynek zawsze kieruje sie pieniedzmi a nie polityka.
 • 2012-12-08 00:55 | kagan

  Re:Agencje ratingowe: UE wprowadza nowe rygory

  Rynek (poza tym na natke od pietruszki) byl jest i bedzie sterowany przez politykow i finansistow.