Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

(31)
Nie wiadomo nawet, czy istnieje, ale już zrobiła dużą karierę w sferze polityki i mediów.
 • 2012-12-05 00:27 | bigbadelectriccow

  SLD - rozczarowanie

  Dla mnie to wlasnie SLD jest najwiekszym rozczarowaniem politycznym ostatnich lat. Sam fakt, ze 25 lat po upadku PRLu najwieksza partia lewicowa ma ciagle liderow tzw. postkumunistycznych, skutecznie zniecheca do niej wyborcow. SLD Milera mialo juz swoje 5 minut, nie wchodzi sie dwa razy do tej samej rzeki. Gdzie sa mlodzi liderzy? Przewaga PO nie jest tylko i wylacznie jej wlasna zasluga - wynika za slabosci partii opozycyjnych, zarowno z lewej jak i z prawej strony, ktore nie potrafia zaoferowac alternatywy dla centrowego wyborcy PO.
 • 2012-12-08 11:59 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  Spadkobiercy wojennego komunizmu ze znaczącym udziałem nadreprezentacji mniejszości żydowskiej wykreowali korupcjogenna ustawę zasadniczą.
  Zatem w partyjniackiej demokracji wodzowie cywilizacji podwójnej moralności,a głównie w SLD mają najlepsze pole do popisu.
  Brali czynny udział w odbiciu się od ściany komunizmu do ściany globalizmu też bez Boga i Ojczyzny.
 • 2012-12-11 22:42 | jacopolityk

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  SLD faktycznie jest troszeczkę za bardzo nasiąknięta takimi osobami starej dobrej komunistycznej partii o której ludzie chcieli b zapomnieć i to na pewno może mieć wpływ na wyniki wyborcze, nawet młodość Napieralskiego nie przyćmiła tego stereotypowego myślenia o polskiej lewicy. Czy zmieni to odejście Siwca z SLD i ewentualne utworzenie nowego ugrupowania czytaj tutaj, czy potrzeba będzie czekać na ruch Kwaśniewskiego? Tego nie wiadomo ale jedno jest pewne jak Palikot musi określić swoje położenie na scenie politycznej tak lewica musi coś ze sobą zrobić by nie wypaść z tej sceny w następnych wyborach.
 • 2012-12-14 10:15 | Zmiany cz roszady ?

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  .... nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego....a niby do kogo ta "nowa" lewica miałaby trafić ?
  Może to lewica trzeciego wieku dla emerytów , dla młodych z Londynu zdecydowanie NIE !
  W Rzeczpospolitej dopiero , za około 5 lat, nastąpi zmiana na "rynku" politycznym !
 • 2012-12-14 10:45 | Luap

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  Pijaczki wszystkich krajow laczcie sie!
 • 2012-12-14 11:50 | mg

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  sytuacja polityczna w Polsce to prawdziwa grecka tragedia:
  - na Tuska nie zagłosuję już po raz trzeci, nie ma szans;
  - szalony Jaro i jego wciąż nie milcząca nad smoleńską trumną brać w ogóle nie powinni mieć miejsca w polityce;
  - fałszywy Palikot też nie dla mnie;
  - co nakradł Kwaśniewski & co. pamiętam, ale jakby nie było, z ekonomii byli najlepsi.

  Naprawdę nie ma nikogo uczciwego? Wystarczy ktoś uczciwy, nie dający się 'wpływom', działający dla dobra społeczeństwa a nie kolegów. Ostatnią deską ratunku są chyba faktycznie wybory jednomandatowe..
 • 2012-12-14 12:20 | Keller

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  Zgadam się z Tobą w 100%, a nawet i więcej, 'mg'!
  Lech Keller, Australia czyli lech.keller(małpa)gmail.com
 • 2012-12-14 15:02 | pius

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  A nie sądzi pani redaktor, że stworzenie wspólnej listy lewicowych dinozaurów do PE i ich ewentualne dostanie się do Brukseli na zawsze zakończy ich kariery? Bo kto niby pociągnął by tą inicjatywę dalej, w wyborach do Sejmu czy samorządowych? Kiedy wszyscy liderzy z krajowej polityki wylecą? Znowu Kwaśniewski? Za co? Za pieniądze Wiktora Pinczuka? Lista jest realna i odejście Siwca to dowód, że jest coś na rzeczy, ale w najlepszym razie skończyłoby się to tak, jak z Partią Demokratyczną - pojadą dziadki do Brukseli i to będzie ich emerytura i koniec postkomunistycznej lewicy na krajowej scenie. Ale ja myślę, że to z listy Palikota i z błogosławieństwem Kwaśniewskiego wielu z tych ludzi będzie startować z Siwcem na czele.
 • 2012-12-14 15:22 | q602

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  Gratulacje dla autora fotografii Lewicowej Trojcy; ci panowie wygladaja zupelnie jak jedynie sluszne trio w skaldzie Marks, Engels i Lenin (juz bez Stalina).
 • 2012-12-14 17:01 | Adalbert

  Re: Broń Boże - odgrzewane przez przebierańców kotlety

  To jest pomysł ustawiaczy polskiej sceny politycznej , aby ogłupić do reszty polską inteligencję. Insceizacja "lewicowego wesela" w reżyserii tego towarzysza z PZPR dała nam próbkę lewicowości reżysera .
  Polska lewica musi wyrosnąć z młodej, polskiej inteligencji , a nie ze starych , cynicznych makiawelistów.
 • 2012-12-14 18:37 | VOX

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  Czekam na prawdziwą lewicę która bedzie miała program lewicowy a szczególnie
  1/ najniższa stawka godzinowa np 10 zł/h tak jak jest w europie (dotychczasowe najniższe wynagrodzenie pracodawcy omijają np karzą pracowac 250 h/miesiac i wychodzi 5 zł/h)
  2/wprowadzenie zasiłków rodzinnych na dziecko przy dochodach do 1000 zł /osobę a nie 504 jak jest teraz i nikt prawie z tego nie korzysta (może nie wszyscy pamiętają ale do 504 obniżył limit Miler w 2004 tfu ale lewicowiec)
  3/odciac kościól od kasy a kasę przeznaczyć na punkt nr 2

  Jeżeli pojawi się inicjatywa lewicowa która zapewni ,że wprowadzi powyższy lewicowy program to ma mój głos.!!!!!!
 • 2012-12-14 19:06 | ch

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  Adalbert
  zgoda, nowa lewica musi wyrosnac z mlodej polskiej inteligencji, a temu nie sprzyja system wyborczy, trzeba by okregow jednomandatowych jako ze przeplyw mlodych w strukturach jest zachamowany, na to sklada sie glownie konstytucja i system wyborczy ktory konserwuje osoby i ich pozycje w polityce dozywotnio, co nie jest dobre dla interesu polski ani dla lewicy wogole, jednym slowem potrzeba nowych twarzy, nowej narracji i spontanu
 • 2012-12-14 19:20 | jer-121

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  "zgoda, nowa lewica musi wyrosnac z mlodej polskiej inteligencji, a temu nie sprzyja system wyborczy, trzeba by okregow jednomandatowych jako ze przeplyw mlodych w strukturach jest zachamowany, na to sklada sie glownie konstytucja i system wyborczy ktory konserwuje osoby i ich pozycje w polityce dozywotnio, co nie jest dobre dla interesu polski ani dla lewicy wogole, jednym slowem potrzeba nowych twarzy, nowej narracji i spontanu"

  Coz, stworzono taka "nowa" Polske, w ktorej to wodzowie partyjni decyduja praktycznie o wszystkim (wlacznie z tym czy dopuscic do jakichkolwiek
  zmian)!
 • 2012-12-14 21:21 | JeĆw

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  Przypuszczam. że wątpię (iż powstanie), bo ta pięknie uchwycona trójca (obojętne dla mnie , czy sędziwa, czy nie) to wg mnie taka lewica, jak ze mnie prawicowiec.
 • 2012-12-14 22:53 | Jan Janusz

  Re: Jak najszybciej zapomnieć o przebierańcach z PZPR

  Jak się oni /przebierańcy / skompromitowali wobec siebie samych.
  Ich bezczelność nie ma granic.
  Toż to anty-Napoleony , którzy własne narody z dawnego RWPG wpuscili
  w takie bagno i neoniewolnictwo , że przykro patrzeć.
 • 2012-12-14 23:23 | le_mon

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  Fajnie. A bez tego bełkotu co Pan chciał powiedzieć?
 • 2012-12-14 23:50 | Artur

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  Spoleczenstwo polskie jest umiarkowanie konserwatywne. Partie polityczne sa tego odzwierciedleniem. Przy obecnym (szybkim jak na stosunki europejskie) wzroscie ekonomicznym tak zwana "lewica" szans niema. Bo i dlaczego? PO to partia o profilu centrowo/liberalnym. Mlodzi, po studiach i ci z wielkich miast sa za nia murem. PiS to formacja centro/prawicowa, ktora ma monopol na Polske malo-miasteczkowa, ludzi o pogladach nacjonalistycznych, osoby starsze i wierzace. Na kogo chce liczyc "lewica"?
 • 2012-12-15 05:11 | ch

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  nie jest nam potrzebna lewica z wyraznymi konotacjami przeszlosci, takie tematy w prasie to chec napedzenia zainteresowania i niudolna proba sprzedania siebie przez zmiennopogladowych politykierow niuansow jak aborcja lub religia w szkole, chca sie za wszelka cene utrzymac przy wladzy bo ona to pieniadze i poczucie waznosci, wogole nie jest czas w swiecie na takie podzialy lewo czy prawo, chodzi o skuteczne rzadzenie i rezultaty tegoz, sprawy roznic swiatopogladowych sa drugorzedne, rzadzenie ma przyniesc pomyslnosc krajowi i obywatelom, zostalo zredukowane do skutecznego managementu, religia w szkole, becikowe, aborcja nie przynosi miejsc pracy, nie usuwa kumoterstwa i nepotow, nie reformuje szkol wyzszych bysmy mogli konkurowac w swiecie technologia, zadna lewica czy prawica nie zmieni montowni lodowek samsunga na producenta smartfonow
 • 2012-12-15 07:29 | Berkano

  Re: Yaya sobie robicie?


  "Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego?"-
  Kwaśniewski i Lewica, śmiechu warte. Jemu i żonce zawsze było bliżej do jp2(i jego poglądów)niż do Lewicy.
  W Polsce, po 1989 nie ma Lewicy. Sama p. Wanda Nowicka w Partii Palikota nic nie zrobi, bo nie ma po swojej stronie kilkunastu milionów Kobiet i chociażby kilku milionów Mężczyzn. A szkoda, bo byłaby szansa na godne i normalne życie.

 • 2012-12-15 11:03 | kami

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  Nie sądzę, aby teraz, czy kiedykolwiek póżniej, powstała całkowicie nowa lewica. To już było przerabiane dużą ilość razy i za każdym razem kończyło się niewypałem. (zabrakło dynamitu:)) - dosłownie. Rozłamy, odejścia, powroty doprowadziły wręcz do katastrofy. I co, teraz Kwach miałby to scalić? Kogo? Największe tuzy usadowiły się w senacie, Rosati w PO, Celiński utworzył nową partię - to oni ciągnęli SLD w górę. Miller ją dołował przez swój chamski język. Tak się jakoś u nas składa, że jeśli raz utraci się zaufanie wyborców, to bezpowrotnie. Na Millera głosują dzisiaj niedobitki starych komuchów, dlatego dziwię się skąd ma te 12 - 14%. Jeszcze kilka lat i po tym elektoracie. Mówi pani o młodych? - żarty pani stroi. Młodzi będą głosować wtedy, gdy mieszkania u nas można będzie kupić za 5-letnią pensję, a nie jak teraz - za 12-letnią.
  Uważam, że partia lewicowa u nas się nie sprawdza, ponieważ największym lewicowcem jest obecnie PIS. Potem RP, następnie PO - troszeczkę zostaje dla SLD i nie bardzo wiem co.
  Nam nie lewica jest potrzebna, tylko nowa partia, która nastawi się na rozwój gospodarczy kraju. Taka partia zaspokoi wszystkich i wyeliminuje pseudo polityków typu "zbawiciel".
 • 2012-12-15 12:22 | Maciej Górkiewicz

  czy Tusk utrzyma się na czele PO ? This is a question !

  Jeszcze niedawno najbardziej prawdopodobny scenariusz wyglądał tak: PO rozpada się na dwie frakcje: bardziej PO-PISową i mniej PO-PISową ... Ta bardziej PO-PISowa zagarnia 3/4 PISu i tworzy chrześcijańską demokrację, coś jak CSU, bez Kaczyńskiego i bez Tuska. Ha, a co z drugą frakcją ? Tworzy coś a'la demokratów w USA, ale z kim na czele ? Tusk ? Kwaśniewski ? ... ale to już było - i nie wróci wcale, lub nieprędko ...
  Dla lewicy rozwianie się tych mrzonek niewiele zmienia: są tam dwie partie o m.w. wyraźnym obliczu i stabilnym elektoracie: SLD i RP. i tak zostanie ... wszelkie próby tworzenia mieszanki o niejasnym obliczu raczej z góry są skazane na niepowodzenie - kto dziś tęskni do UP, LiDu, Borowskiego !?
 • 2012-12-15 12:44 | lewica czy lewactwo po przejściach

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  Wielce Szanowna Pani Janino , tym artykułem raczyła Pani włożyć kij w mrowisko, które tak faktycznie się rozsypało .
  LEWICA na terenie R.P. NIE ISTNIEJE !
  Natomiast ci wszyscy którzy się napinają na LEWICOWCÓW , to przepraszam ale czy ratlerek może być zagorzeniem na miarę pitbula ? No co bo ma cztery łapy , ogon pysk i szczeka ?
  Tu , do współczesnej "lewicy" ( o Boże wybacz ) pasuje ; Pani Pelagio czy Pani jeszcze może ? ..Noooooooooo pewnie :)))
 • 2012-12-15 13:45 | Kwidzyniak

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  Z całego szacunku dla dokonań Pana Kwaśniewskiego dla integracji ze strukturami Unii Europejskiej i NATO, ale chcąc zachować twarz powinien występować w polityce nie aktywnie a raczej same role honorowe. Na przykładzie państw dojrzałej demokracji. Zafascynowanie ugrupowaniem SLD jest albo spowodowane pokoleniem postkomunistycznym (i wspomnieniami ustroju socjalistycznego), albo młodzieży nieuświadomionej politycznie (historia powstania SLD). Władze PZPR, jako najbardziej świadomi możliwości najpierw wysunęli człowieka "świeżego", następnie zmienili nazwę na Socjaldemokracja RP, by następnie zmienić nazwę na SLD. Morał- SLD to w prostej linii PZPR. Nie kwestionuje poglądów lewicowych części społeczeństwa. Jedni wolą lewice, drudzy prawice, ale morderca zawsze będzie mordercą, nie ważne jak zmieni nazwisko
 • 2012-12-15 23:06 | Tomek

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  Pleciecie o tych okręgach jednomandatowych bez sensu, bo miejska legenda głosi, że tak będzie lepiej, a każdym takim postem dowodzicie, że nie rozumiecie o co z tymi okręgami, ordynacjami, d`Hondtami itp. chodzi.
  Że niby jednomandatowe okręgi to szansa dla młodych działaczy? Absurd!
  Wtedy to dopiero zabetonują się w parlamencie starzy wyjadacze. W jednomandatowym okręgu trzeba zdobyć większość, pokonać wszystkich kontrkandydatów, w niektórych systemach zdobyć ponad 50% głosów, ergo trzeba mieć NAZWISKO! No miejsca dla nowych twarzy to ja tutaj nie widzę... Czasem zanim się coś powie to trzeba pomyśleć.
 • 2012-12-16 10:19 | Rokosz

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  Aleksander Kwaśniewski, Włodzimierz Cimoszewicz, Józef Oleksy, Ryszard Kalisz, Marek Siwiec, Janusz Palikot oraz Tomasz Nałęcz i kilku innych mianujących się lewicowymi politykami, to taka lewica której jedynym zmartwieniem jest utrzymanie dostępu do salonów.
 • 2012-12-16 10:22 | Stary Polak z PRL-u

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  Jeszcze nie teraz. Dopóki SLD będzie się zachwycać Balcerowiczem, nie będzie partią lewicową. Amen.
 • 2012-12-16 14:11 | z daleka

  Lewica czy lewizna?

  Zaraz, zaraz a odkiedy to SLD jest partia lewicowa? Pensje dla ksiezy uczacych religii w szkolach,olanie praw kobiet, popieranie jednej z najbardziej prawicowych administracji amerykanskich i wysylanie wojska do i Iraku i Afganistanu by bronili tam amerykanskich interesow,i naiwne tlumaczenia kwsniewskiego ze gdyby wiedzial ze ta bron masowego razenia to byl pic..., wreszcie lewe wieziania CIA na trenie naszego kraju w imie czego podeptano nasza Konstytucje oraz najnowszy rodzynek Wojciech Olejniczak,ktory w 2004 roku jako minister rolnictwa wydal ustawe zezwalajaca na uboj rytualny dla kolesiow z przemyslu miesnego i ubojni, ktorzy sprawili sobie zelazne klatki by na zywca rznac zwierzeta, czym zlamal Konstytucje RP,nie wspominajac juz o wreczaniu koncesji na wydobycie bursztynu z Baltyku przez Millera pralatowi Jankowskiemu kaze zadac pytanie Co Ci kolesie z SLD maja tak naprawde wspolnego z lewica, lewicowymi pgladami?
 • 2012-12-18 05:43 | downunders

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  Racja 'z daleka'. Jesli kolesie z SLD i Kwasniewski sa lewica, to Barak Obama jest Bolszewikiem. Ale chyba tylko dla tego, ze zebral on wiekszosc (bolszinstwo) glosow w ostatnim glosowaniu...
 • 2012-12-18 19:09 | jacopolityk

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  Sama śmietanka polityczna polskiej lewicy tylko co z tego jak to wszystko razem nic nie zdziała, bo na lewicy potrzeba nowych twarzy niezwiązanych z czasami PRLu to wtedy szansa na jakiś sukces wyborczy by była. Jednak największym mankamentem lewicy może okazać się obciążanie najbogatszych dużymi podatkami. Przykładowo Jeden Francuz już przeprowadził się do Belgii na znak protestu, przeciw obciążaniu bogatych dużymi podatkami. Chyba nie tego ludzie oczekują.
 • 2012-12-18 20:30 | jacopolityk

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  Nie wiadomo czy to w ogóle przejdzie taka zbieranina wszystkich lewicowców w jednym miejscu, czy to nie doprowadzi do zgrzytów i emocjonalnych przeciążeń? Wśród lewicowych polityków którzy nie kojarzyli się z komunistycznym systemem i latami PRLu jest Napieralski, który miał już szansę i wypadł nawet całkiem nieźle tylko jako lider takiej partii SLD to nie poradził sobie za dobrze. Ale chyba nie ma co go przekreślać, wszak nawet Miller dostał kolejną szansę to może i drugą dostanie GN
 • 2012-12-25 21:24 | Zofia

  Re:Czy powstanie nowa lewica pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego

  Dla mnie Kwasniewski nie jest lewicowy. Przeciez za jego kadencji zaczeto niszczyc pod rzad wszystkie zaklady pracy. Wpakowal Polskie do NATO, podpisal konkordat z klerem. To ma byc lewica ? Lewica moze byc silniejsza jezeli tacy jak Kwasniewski, Miller odejda i dadza miejsce mlodemu pokoleniu. Ci ludzie skompromitowali nurt lewicowy.