Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

O tych, którzy nie przebierają w słowach

(14)
Wypowiedź reżysera Grzegorza Brauna zaliczyć można do kategorii politycznego oszołomstwa. Problem w tym, że oszołomstwo przenika do głównego nurtu i przestaje przynosić wstyd.
 • 2012-12-05 22:18 | foreks

  jak mozna JKM i Niesiolowskiego w jednym rzedzie stawiac z ta cala reszta....

  Niesiolowski mowi dosadnie, ale ma prawo i zreszta on tylko mowi to, co kazdy zdroworozsadkowy Polak mysli.
  A JKM? Oryginalny w biurokratycznej komunie, ktora jest IIIRP, bo mysli logicznie i mowi wprost, ze to zlodziejski i idiotyczny system, ale dziennikarze juz tak gleboko siedza w tym systemie, ze nie widza tego "bezsensu".
 • 2012-12-06 00:08 | Janusz

  Re:O tych, którzy nie przebierają w słowach

  @Niesiolowski mowi dosadnie, ale ma prawo i zreszta on tylko mowi to, co kazdy zdroworozsadkowy Polak mysli.

  Niesiołowski mówi ohydnie i obrzydliwie, urągając kulturze i szacunkowi dla innych ludzi. Nie reprezentuje z pewnością żadnego rozsądnego i kulturalnego Polaka.
 • 2012-12-06 14:18 | Psiakostka

  Re:O tych, którzy nie przebierają w słowach

  Oba przyklady "oszolomow" sa jak najbardziej akuratne. Trzeba byc bardzo jednostronnie tolerancyjnym wobec ich zachowan, badz po prostu podobnym do nich, aby oponowac umieszczeniu ich w niechlubnym rankingu. A od myslenia "ze to zlodziejski i idiotyczny system" do czynow dluga droga. Zaden pan sie jeszcze nie wykazal oficjalnym podwazaniem status quo. Podszczypywac i nie przebierac w slowach potrafi kazdy 'bylekto'. Prawo do dosadnej wypowiedzi? To moze od razu pozbedziemy sie dyplomacji z kodeksu polityka. Stad juz tylko droga do szabelek...
 • 2012-12-06 15:41 | Gawka

  To straszne, tego nie można sensownie skomentować!

  Pomawianie, ośmieszanie, opluwanie, dołowanie, obsrywanie, dodutkanie, obrzyganie, szczyboranie i rebinia oraz inne dziwne zdarzenia mogą być początkiem czegoś niezwykłego. Grzegorz Braun dotknął absolutu! Grzegorz... miał wizję.
  Obserwuję w napięciu!!!
 • 2012-12-06 16:06 | Gawka

  4 bez atu!

  Zauważyłeś, to dobrze, lecz współczesna Polska jest inna niż kiedy o niej dyskutowaliśmy. Otwarcie dzisiaj powiedz, co możesz zrobić, by było lepiej. Komu sprzedaż tę wieść, że to Ty stworzysz nową Polskę i jakie masz zamiary, mówiąc całkiem beznadziejnie, program.
  To, co wyczytałem ze stron internetowych, jest żenujące (2 trefle). Na co cię jeszcze stać?
 • 2012-12-06 18:00 | prawda

  Re:O tych, którzy nie przebierają w słowach

  Pan Mikke to wybitny polski polityk, co prawda jego fascynacja Rosją czasem zniekształca jego z reguły logiczny i spójny tok rozumowania ale nie ma ludzi idealnych. A do listy oszołomów zaliczyło go lewactwo gdy u Pana Lisa w TVP2 zaczął opowiadać o forsie jaką lewacy biorą za pomoc niepełnosprawnym i innym oraz o przekrętach ze stadionem i rentami. Lewactwo wszystko zniesie ale nie to gdy mówi się o tym ile mają kasy z pomagania innym. Gdy ktoś powie i uzasadni, że lewacy pomagają ale najpierw sobie a dopiero potem innym to wtedy podnosi się obłąkańczy wrzask o faszystach i oszołomach.
 • 2012-12-11 12:05 | prezes

  Re:O tych, którzy nie przebierają w słowach

  tu jest odpowiedz JKM -> tnij . org / tlnz
 • 2012-12-14 11:35 | jan

  Re:O tych, którzy nie przebierają w słowach

  Niesiolowskiemu komunisci zafundowali wczasy w Darlowku w ladnym osrodku wczasowym przy plazy.Teraz pewnie tym plugawym jezykiem odplaca sie.
  Dlaczego Niesiolowski nie uzyje swojego jezora w sprawie tych co go ponoc przesladowali----- ZOMO---- SB --- JARUZELSKI-- KISZCZAK ITP.ITP.
  TUTAJ JEST WIELKI ZNAK ZAPYTANIA ?????????????????""
 • 2012-12-17 00:11 | "Prawda"?

  Re:O tych, którzy nie przebierają w słowach

  Kto się fascynuje Rosją (Sowiecką) to widać - ty. Nie dziwi mnie to. Prosowiecki komuch Lulek z "Przedwiośnia" najbardziej nienawidził lewaków (socjalistów).
 • 2012-12-17 08:53 | ivo

  Re:O tych, którzy nie przebierają w słowach

  O ile większość wymienionych w artykyle można nazwać oszołomami, nawet mocno naciągając pod tę kategorię pana Brauna, to poglądy PREZENTOWANE (przez Korwina-Mikkego są po prostu bandyckie, to już nie jest faszyzowanie, tylko faszyzm w stanie czystym, "osłabiająca jakość narodu" niska śmiertelność niemowląt to pogląd z gatunku tych że chorych psychicznie i niepełnosprawnych należałoby powybijać, to już Dachau... (choć nie jestem pewien czy hitlerowcy posuwali się do "spartańskiego" podejścia do chorowitych niemowląt). Skandalem jest, że się tego człowieka w ogóle pokazuje w telewizji. I czując do siebie lekki niesmak, pozwolę sobie jednak podyskutować lekko z tym pajacem: cóż mianowicie, jeśli takie cudem odratowane niemowle stałoby się w przyszłości wybitnym inżynierem, naukowcem, twórcą kultury, przedsiębiorcą, popychając "życie narodu" mocno do przodu? Po drugie, powołuje się on na "fakty empiryczne", co to jest, przepraszam "naród", jakiż to fakt empiryczny? Zawsze byłem pewien, że to pewien konstrukt ideologiczny, rozwijający się mniej więcej od czasów rewolucji przemysłowej (wcześniej "narodu" w dzisiejszym tego słowa znaczeniu, nie znano). Może w ogóle należałoby zaprzestać praktyk medycznych, wypłacania rent i emerytur, to wszystko kosztuje, a po co rozsiewać po narodzie te genetyczne predyspozycje do raka, depresji, schizofrenii, stwardnień rozsianych i nierozsianych, alkoholizmu, zwyrodnień różnorakich, po co narodowi ludzie chorzy i niedołężni starcy. Zdumiewające...
 • 2012-12-18 00:00 | jan Bohynski

  Re:O tych, którzy nie przebierają w słowach

  Polska wymyka sie ocenie rozumu z powodow oczywistych - poniewaz pawiem, papuga , Chrystusem, oraz sumieniem swiata jest - i jako taka ocenie rozumu nie podlega. Boze igrzysko, a nawet folwark i czworaki boze. Jedyne szczescie od Boga, ktory nie istnieje, ale istnieje w poskim przyslowiu, bajce i bozymnarodzeniu sie w goralskim szalsie, ze mozna z tego kraju wyjechac. Oszolomienia jednak latwo nie jest sie pozbyc. Byc moze w drugim, albo i trzecim pokoleniu z dala od tego kraju " gdzie na kolumnach wedrowne siadaja zurawie, a ludzie chleba kruszyne podnosza z ziemi przez uszanowanie " - racz mnie zachowac Panie. JB.
 • 2012-12-19 12:11 | honziko1

  Re:O tych, którzy nie przebierają w słowach

  Oszolomstwo w życiu publicznym powinno być nieakceptowane. Jedynym krokiem do ich eliminacji z życia publicznego to zmiana prawa wyborczego a mianowicie;.
  Każdy Obywatel powinien mieć prawo do wyboru Przedstawiciela poprzez oddanie glosu na plus
  /pkt.pozytywny/ oraz glosu na minus/pkt negatywny/ na kandydata nieuczciwego .
  Wynik ostateczny to różnica glosów. Każdy wybierany mocno szanowalby opinię partyjnych
  przyjaciól ale i "wrogów". Ponadto wyeliminowalibyśmy ustawionych na czele listy pseudodzialaczy. Ponadto nie musialbym wybierać "mniejszego zla".
 • 2012-12-19 19:27 | Garbandyna

  Re:O tych, którzy nie przebierają w słowach

  To dość oczywiste; odpłacał wtedy gdy na to zasługiwali i go prześladowali. Teraz wyraźnie, wielokrotnie powtarza, że to przeszłość, czas miniony i swoje już w tej sprawie zrobił i powiedział. Teraz atakuje go inna hołota, której odpłaca w tym samym stylu. Co oczywiście przynosi mu raczej szkodę. Ale jest konsekwentny.
 • 2012-12-21 00:54 | ch

  Re:O tych, którzy nie przebierają w słowach

  dlaczego Polacy sa tacy jacys...inaczej?
  - komu zabraklo minimum rozumu, zeby sprawy bezpieczenstwa dac w rece stewardow a nie policji, polak dostal w zeby od rusakow, okazja do zemsty stala sie automatycznie i jeszcze samochwalstwo - dzielna policja i szukanie po zdjeciach sprawcow, zamiast przylozyc pala na miejscu, wystarczy ze policjant jest i wplywa to na poczucie bezpieczenstwa
  - kto nie wie ze wszystko mozna przeczytac i zobaczyc w internecie natychmiast - tusku i sie obraza ze film podgrzal atmosfere, no ale jak tu patrzec gdy bija naszego a policji nie ma, za co maja pensje?
  - dlaczego tv Trwam nie dali platformy? kto nie chce nie oglada, mi to nie robi
  - dlaczego pokretnie tlumaczy sie niechec do powolania miedzynarodowej grupy badania katastrofy, najwyzej sie zbiora i potwierdza wyniki innych komisji(chyba ze nie chca), rusak z definicji jest kretaczem, politycy mordercami. Wystarczy spojrzec na historie od zaborow, przewrotu bolszewickiego, wielu morderstw, ludobojstwa, zabojstw, ktorych dokonywaly ichnie specsluzby, historia sie powtarza z rusakami
  - kto wybiera wladzunie w pl-polacy, czy sa to idoci, byc moze, ale jaki maja wybor miedzy idiotami, tusku jaki jest kazdy widzi, swietny pr i igrzyska, nierob i swarliwy tepak, ma zasluge w poroznieniu narodu jak nikt inny w dziejach Polski, kaczor jaki jast tez, podobno nie ma nawet karty kredytowej i prawa jazdy, palikot naobiecywal iles inicjaty ustawodawczych a stal sie interpretatorem polityki;
  swiat pedzi coraz szybciej, ludzie zaciekle sie ksztalca, robia pieniadze, tworza wynalazki, chiny i indie rosna w sile, kraje sa innowacyjne, nowoczesne nie tylko w sferze otoczenia technicznego, takze mentalnie, my jak zawsze, kiedys rola dzis montownia cudzych wynalazkow, kloca sie jak szlachciury na ucieche obcych poteg, walcza do upadlego o flache panskiej lub zydowskiej okowity, jak chlopy panszczyzniane; nie na argumenty lecz wyzwiskami,
  mamy od wiekow cholernego pecha