Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Szwecja: rośnie przemoc kobiet wobec mężczyzn

(12)
W Szwecji, podobnie jak w całej Europie, walczy się dziś z przemocą wobec kobiet. Przy okazji dostrzeżono przemilczane dotychczas zjawisko: rosnącej agresji kobiet wobec mężczyzn.
 • 2012-12-10 16:29 | bolec

  Smutny kraj, smutni ludzie

  Jedynie Finlandia i Norwegia są bardziej groteskowymi krajami. W Szwecji do niedawna z powodów eugeniki kastrowano masowo kobiety z byle powodu - wystarczyło oskarżenie klechy lub listonosza, etc.

  Szwecja i Norwegia mają również ciekawe statystyki jeśli idzie o zabieranie dzieci rodzicom przez państwo - strach się bać!
 • 2012-12-10 18:28 | wiehu

  Re:Szwecja: rośnie przemoc kobiet wobec mężczyzn

  Miłość to bardzo skomplikowany proces , szkoda że jedni interpretują ją jako poniżenie a drudzy jako władze nad drugą osobą .

  Oboje mają race ale to nie jest sedno ( nie powinno być ) miłości .
 • 2012-12-10 18:34 | Anonim

  Re:Szwecja: rośnie przemoc kobiet wobec mężczyzn

  Niestety żyjemy w świecie, gdzie męskość coraz bardziej jest napiętnowana. Kobieta w przeciwieństwie do mężczyzn, nie jest napiętnowana za podnoszenie głosu pod wpływem emocji. Większość męskich atrybutów wynikających z cech fizycznych zaczyna być uważana za negatywne.
  Na naszym rynku pracy, pewność siebie oraz szacunek dla własnej osoby postrzegane jest negatywnie, co prowadzi do coraz większego zatrudnienia kobiet.
 • 2012-12-10 20:01 | minor.revisions

  Re:Szwecja: rośnie przemoc kobiet wobec mężczyzn

  No to "na porządku dziennym", czy "co roku kilka mordów", bo to dość zasadnicza różnica?
 • 2012-12-11 00:06 | kwieto

  Re:Szwecja: rośnie przemoc kobiet wobec mężczyzn

  Według badań OBOP sprzed paru lat w Polsce odpowiedzialność za przemoc domową rozkłada się w przybliżeniu po równo między kobietami a mężczyznami, więc wdać też jesteśmy "smutnym" krajem
 • 2012-12-11 12:04 | renia

  Re:Szwecja: rośnie przemoc kobiet wobec mężczyzn

  Z moich doświadczeń osobistych wynika, że zarówno przemoc mężczyzn wobec kobiet, jak i kobiet wobec mężczyzn jest dużym problemem. U nas nakłada się na to olbrzymia niechęć do mieszania obcych w sprawy rodziny, stąd w Polsce ten problem dalej zamiata się pod dywan. Jeśli chodzi o maltretowanych mężczyzn to ich problem jest większy, bo o ile maltretowanej kobiecie się współczuje, o tyle maltretowany mężczyzna jest przedmiotem żartów.
 • 2012-12-11 15:16 | Asia

  Re:Szwecja: rośnie przemoc kobiet wobec mężczyzn

  Chyba waść sobie żartuje. Sugestia że pewność siebie oraz szacunek dla własnej osoby są cechami typowo męskimi jest co najmniej nie na miejscu. Moze były one zabijane na drodze wychowania już u małych dziewczynek, ale to nie znaczy że ich nie mamy. Coraz bardzie wychodzą one na wierzch, i to jest chyba problem "mężczyzn" pokroju przedmówcy.

  Męskie cechy u mężczyzn są dalej w cenie, z tym że bycie męskim nie oznacza bycia zadufanym w sobie chamem jak to się niektórym panom wydaje.
 • 2012-12-12 06:52 | tendencyjny artykuł

  Re:Szwecja: rośnie przemoc kobiet wobec mężczyzn

  "Utrzymuje on, że w praktyce odpowiedzialność za przemoc rozłożona jest mniej więcej po równo na obie płcie, a kobiety tylko odczuwają ją boleśniej, ponieważ mężczyźni są przeważnie silniejsi. – Jeśli kłótnia w małżeństwie przekracza granice przyzwoitości, kobiety pierwsze sięgają do rękoczynów. Zwykły mężczyzna rzadko wykorzystuje przewagę siłową – przekonuje Sandberg. Interpretuje po swojemu dostępne dane statystyczne, które rzeczywiście pokazują, że „zwykli mężczyźni” zazwyczaj nie biją: 80 proc. sprawców przemocy wobec kobiet to psychicznie niezrównoważeni, 60 proc. ma za sobą wyroki sądowe, a połowa to alkoholicy." -co za bzdury.
  Ten pan Sandberg niech się najpierw doedukuje w temacie przemoc domowa wobec kobiet, a dopiero potem zajmuje głos.
  Jaka jest wina żony gwałconej przez męża?, jaka jest wina kobiety zależnej finansowo całkowicie od męża i jego humorków? Jaka jest wina kobiety kiedy obrywa od męża, bo mąż traktowany jest przez swojego bossa jak śmieć? A przestępcami domowymi, inaczej katami, jest też spora grupa mężczyzn tak usilnie walczących o prawa ojca. Maltretowanym żonom pierze się mózgi, że jak mąż tylko ją tłucze, gwałci albo wyzywa od kur...w przy dzieciach, to nie wolno jej walczyć o zabranie praw tym domowym oprawcom. Ma mowić dzieciom przed spotkaniem z tatusiem, że przecież rozwód dotyczy tylko mamusi i tatusia i tatuś bardzo kocha dzieci. A przecież przemoc wobec żony powinna być podstawą do zabrania praw rodzicielskich takim ojcom.
  Na przestrzeni wieków kobiety były i są maltretowane, gwałcone, wyzywane, ograniczane na wszystkie możliwe sposoby, sprzedawane do burdeli(dom uciech dla mężczyzn, często tzw.porządnych),że w końcu mają dosyć i zaczynają się bronić i stosować metody zagwarantowane do tej pory dla mężczyzn.
  Pieprzenie o niby winie obojga w temacie przemocy wobec kobiet, jest praniem mózgu, bo nie ma żadnej winy po stronie gwałconej i maltretowanej żony.
  Jak sie rozglądam dookoła, to niestety widzę, że porządni mężczyźni są w mniejszości. Wielu mężczyzn nie widzi np. nic złego w starym polskim przysłowiu" baba, to stworzenie boże i powinna stać w oborze", ot taki żarcik opowiadany przez mężczyzn, czasami nawet na imprezkach rodzinnych, albo pod sklepem z piwem.


 • 2012-12-12 11:50 | mintaj

  Re:Szwecja: rośnie przemoc kobiet wobec mężczyzn

  U nas w Polsce tez chyba po mały zacznie ;)
 • 2012-12-17 16:12 | Jaka wina kobiety

  Re:Szwecja: rośnie przemoc kobiet wobec mężczyzn

  >>jaka jest wina kobiety zależnej finansowo całkowicie od męża<<

  Np. taka, że jej się do roboty nie chciało d.... ruszyć i sama sobie wybrała los. Nie ma takich sytuacji?
 • 2013-01-31 13:03 | Gryzelda

  Re:Szwecja: rośnie przemoc kobiet wobec mężczyzn

  "Kobiety, częściej niż mężczyźni, posługują się też przemocą psychiczną wobec partnerów", "kobiety celują w przemocy psychicznej" - no nie, teraz i "Polityka" schodzi do poziomu tabloidów. Proszę Państwa, przemoc fizyczna w oderwaniu od psychicznej NIE ISTNIEJE, więc proszę nie pisać bzdur.
 • 2013-01-31 13:07 | Gryzelda

  Re:Szwecja: rośnie przemoc kobiet wobec mężczyzn

  To niech się facet rozwiedzie, skoro mu nie pasuje. Poza tym - nie słyszałeś o zwalnianiu kobiet po urlopach macierzyńskich?