Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wojna karpia z łososiem

(8)
Karp to ryba waleczna. Dobrze się adaptująca. Ale w kapitalizmie wiedzie mu się tak sobie. Łosoś napiera.
 • 2012-12-18 16:57 | Ada11

  Unikaj lososia!

  Przy calej reklamie lososi, eksperci zalecaja by nie jesc ich czesciej niz 2 razy w tygodniu. Bo to juz szkodzi zdrowiu! Dla kazdego, kto widzial w programach dokumentalnych tony antybiotykow na dnach fiordow i dokumentacje jakimi chemikaliami Norwegowie traktuja swoje lososie, masowo atakowane przez wszy "lakselus", losos nie jest juz do zjedzenia. W programie dokumentalnym, ktory zrobili Franzuzi, wlasciciel hodowli przyznal, ze nie jada wlasnych ryb. Spadek sprzedazy w Europie zachodniej, to nie tylko kryzys!. Tam losos nie jest ani delikatesem, ani zdrowa zywnoscia. Dlatego teraz masowo reklamuja w Polsce i Rosji. I zabrali sie za zniszczenie dorsza.
 • 2012-12-21 18:16 | jacek

  Re:Wojna karpia z łososiem

  Lowiska dorsza sa bardzo przetrzebione lub calkowicie przelowione ( jak te w Kanadzie ) , i ryba ta powoli zaczyna byc luksusowa i coraz drozsza !!!
  Odlow dorsza powinien calkowicie zakazany na Baltyku , do czasu odrodzenia sie lowisk tej ryby ...
  Co do jedzenia ryb morskich nie wiecej niz 2 razy , odnosi sie do wszystkich gatunkow - z powodu duzej zawartosc olowiu w rybach morskich ...
 • 2012-12-24 12:27 | Lex

  Re:Wojna karpia z łososiem

  Bardzo dobry artykul, pisany ciekawym jezykiem. Za to kocham Polityke!!!
 • 2012-12-25 19:10 | Ana

  Nie trzeba

  Generalnie nie musimy jeść ryb. Wszystko, co zawierają znajdziemy w innych produktach, wcale nie od zwierząt.
 • 2012-12-26 02:49 | jer-11

  Re:Wojna karpia z łososiem

  "Co do jedzenia ryb morskich nie wiecej niz 2 razy , odnosi sie do wszystkich gatunkow - z powodu duzej zawartosc olowiu w rybach morskich ..."

  Olow? Podejrzewam, ze "jackowi" chodzilo (jednak) o rtec...
 • 2012-12-26 03:25 | lonefather

  Re:Wojna karpia z łososiem

  A mnie najbardziej zainteresowało to o sandaczu ... Kocham sandacza! Może dałoby się w tych stawach zastąpić karpia SANDACZEM????
 • 2012-12-27 15:57 | Superslodka

  Re:Wojna karpia z łososiem

  Karpia nie lubie i nie jem. nie wyobrazam sobie kupna zywej ryby i zatłuczenia jej w domu, po czym zjedzenia (zgroza). U mnie na wigilii króluje dorsz i pstrąg :)
 • 2013-01-18 17:14 | Barbara B

  Re:Wojna karpia z łososiem

  Co za moralnie zbakrutowany artykuł. Według autora tylko zysk się liczy, nie ważna jest ekologia, zdrowie człowieka, czy humanitarne traktowanie zwierząt.

  „Karp to ryba waleczna. Dobrze się adaptująca. Ale w kapitalizmie wiedzie mu się tak sobie. Łosoś napiera.”

  A o co ten karp niby walczy? O to żeby był wykorzystywany, męczony, więziony, i wreszcie zabijany w okrutny sposób?

  „Karp jest ostatnim towarem w całej Unii, który trafia do klienta w formie żywej.”

  Według autora coś w tym jest nie w porządku. Może wszystkie zwierzęta powinny być sprzedawane żywe i poddawane zabijaniu w dowolny sposób?

  „Albo oburzać się na warunki, w jakich handluje się rybą. Zdobyty okaz pakował w żyłkową siatkę z oczkami i spokojnie szedł do domu. Pojęcia prawa zwierząt nie znał.” „...z ankiet wynika, że coraz mniej osób chce. Zwłaszcza z wyższym wykształceniem, wśród których zabijania karpia nie akceptuje 62 proc. respondentów.”

  To się nazywa PROGRES MORALNY, coś czego autor widocznie nie uznaje.

  Jacquesa Cousteau powiedział, „Może nadszedł już czas, abyśmy sformułowali kodeks moralny, który regulowałby nasze stosunki ze stworzeniami morskimi tak samo, jak z tymi żyjącymi na suchym lądzie. Jest to moim marzeniem.”

  Franz Kafka, zachwycony pięknem oglądanej w akwarium ryby, powiedział, „Teraz już mogę patrzeć na ciebie w pokoju. Już nigdy więcej cię nie zjem.”

  U mnie na wigilii króluje tofu po grecku, kotlety z bakłażana, i kotlety sojowe.