Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Niezmienność

(3)
2013-01-02 13:14 | PIRS
Jedną z najważniejszych cech 2012 roku była niezmienność.
Kościół, jak zawsze, chce żeby to, co hierarchowie uważają za grzech, państwo traktowało jako przestępstwo i odpowiednio karało. Ostatnio wezwali państwo do wprowadzenia prawa zakazującego otwierania sklepów w niedzielę. Cóż, w różny sposób można nakłaniać grzeszników aby porzucili niegodny tryb życia, nie można przecież pozostawić tego ich sumieniu i woli.
Kiedyś mieliśmy dyktaturę proletariatu, w którego imieniu rządziła partia. Teraz tę rolę pragnie pełnić Kościół, który rozumie demokrację jako dyktaturę większości, tj. katolików, w imieniu których się wypowiada.
Inną zaletą jest otwartość. Nie potrzebujemy żadnej Wikileaks, bo wszystko jest dostępne. Niedawno premier składał jakieś zeznania w prokuraturze, a dzień później TVN opublikowała protokół z zeznań, do którego "udało im się dotrzeć". Zdarzenie to było tak banalne, że nikt już na to nie zareagował. Wydaje się że tylko prokuratorzy i sędziowie mają czasem kłopoty z dotarciem do dowodów, ale to chyba z lenistwa, bo później okazuje się że wszystko było w aktach. Utrzymanie się tej otwartości i dostępu do informacji to niewątpliwie jeden z sukcesów minionego roku, choć szkoda że z posiadania tych informacji niewiele dalej wynika.
Wreszcie w życiu politycznym też nic się nie zmienia. Cała uwaga skupia się na dwóch partiach i zastanawianiu się czy Kaczyński dojdzie do władzy. To jest prawdopodobne, bo nasza głupota też się nie zmienia, a sądząc po protestach "patriotycznej" młodzieży przechodzi nawet na następne pokolenia (wciąż obalają komunę). W końcu jest tak nudno, że może dojść do zmiany władzy choćby po to żeby się coś działo. Ale czy pojawi się ktoś dostatecznie atrakcyjny?
Oby w nowym roku nie było gorzej!
 • 2013-01-02 18:07 | zet

  Re:Niezmienność

  "Kościół, jak zawsze, chce żeby to, co hierarchowie uważają za grzech, państwo traktowało jako przestępstwo i odpowiednio karało."

  W tym celu aparat administracyjny religii, zakupionej od Czechów jeszcze przez Mieszka I, corocznie skutecznie kontroluje grzeszników /autentycznych i kandydatów/ w siedzibach rodowych /mieszkania,domy/, a za fatygę/kolęda / pobiera stosowne opłaty. Nazywają to nachodzenie "polską tradycją" i słusznie, bo inni katolicy /spoza Polski/ tego zabiegu kleru nie znają i nie praktykują.
  A skoro tradycja, to i niezmienność.
 • 2013-01-04 15:15 | Polalkholic

  Re:Niezmienność

  pis,pis pis pis-nawołuje pasterz swoje zwierzaczki,zbliżcie się do mnie moje prawe warchlaczki.Jest pora kolędowania a więc okazja do agitowania,doszły mnie słuchy że te pomarańczowe świntuchy planują kontrakcję,oferując zamiennie pewne inicjacje,przyprawiając o zachwyt leciwą generację.Od pewnego czasu wśród parafian pojawiły się wątpliwośći ,co do waszej prawdomównośći,kraj w potrzebie,kryzys wiernych do grzechu nęci,taca nalotem rdzawym się broni i już tak anielsko nie dzwoni.Kota z rządem temu kto powstrzyma rozprzestrzenianie się haremu(może Terlikowskiemu?)