Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rok 2013 rokiem Jana Czochralskiego

(4)
Sejm ogłosił prof. Jana Czochralskiego Patronem Roku 2013. Mało kto o nim słyszał, a obok Kopernika i Marii Skłodowskiej-Curie to najczęściej wymieniany w świecie polski uczony.
 • 2013-01-02 22:02 | tragedie

  obywatelstwo

  niezbyt przekonująco brzmi twierdzenie, ze Niemcy uważali prof. Czochralskiego za rodaka i nie musiał podpisywać żadnej folkslisty. w 1934r. strona niemiecka potwierdziła przyjęcie zrzeczenia się obywatelstwa. Jakimi dokumentami posługiwał się prof. Czochralski w czasie okupacji? Czy napisał podanie o przywrócenie obywatelstwa niemieckiego? Czy osoba, nie mająca obywatelstwa Rzeszy mogła mieć "tak ogromne możliwości współpracy" z Niemcami? Na te pytania artykuł nie dał odpowiedzi
 • 2013-01-12 06:52 | agentobcegowywiadu

  Re:Rok 2013 rokiem Jana Czochralskiego

  Nie rozumiem jak to moglo byc, ze prof. Groszkowski wspolpracowal podczas okupacji z AK i byl za to fetowany w PRLu, zas prof. Czochralski za te sama wspolprace byl przesladowany. Cos tu musi byc nie tak...
 • 2013-01-18 00:02 | zza kałuży

  Polskie dzielenie włosa na czworo

  Amerykanie wygodnie nie pamiętają przeszłości tego, kto ich na Księżycu posadził. Jeszcze mniej przypominają jak studiowali i uczyli się od zbrodniczych lekarzy japońskich przeprowadzających makabryczne "studia" nad odpornością człowieka na ekstremalne warunki.
 • 2013-02-03 20:51 | Michal

  Re:Rok 2013 rokiem Jana Czochralskiego

  straszne jest to polskie pieielko.....