Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

(34)
2013-01-03 13:11 | Joter
Pomysł SLD z rokiem Gierka jest pomysłem beznadziejnym mającym na celu zaistnienie w mediach, sprowokowanie dyskusji o "przerwanej dekadzie', która na obecnym etapie może tylko jątrzyć.Takie sprawy zostawia się historii i czasowi, a nie wciąż jeszcze bieżącym emocjom i zbyt świeżymi ranami. Beneficjenci zmian będą mocno krytykowali epokę Gierka potępiając nawet niewątpliwe osiągnięcia wyolbrzymiając wszystko co trąci PRL-em. Natomiast Ci co się w tamtych czasach wychowali, wykształcili, pracowali na te przysłowiowe M3 i malucha, pięli po szczeblach PRL-owskiej kariery, pracownicy likwidowanych zakładów pracy,instytucji, PGR-ów, spółdzielni itd. zawsze z nostalgią będą wspominać minione czasy, widząc zwłaszcza dobre strony minionego ustroju.Nie było takich różnic bytowych, płacowych,nikt nie miał za dużo,pracę mieli wszyscy bez wyjątku, niektórzy trochę na siłę, Kościół przyjazny.... można wyliczać! A mieliśmy wszyscy mieć lepiej, a teraz... "socjalizm nie - wypaczenia tak"!
Jest to pierwsza grupa elektoratu do zagospodarowania przez partię, która ją dostrzeże.
Druga grupa to młodzież w wieku od 16 lat do ...wiek bardzo rozciągliwy, młodzież, ucząca się, pracująca, bezrobotna, bardzo krytyczna do obecnie panujących stosunków, zaangażowana w meandrach obecnej polityki i totalnie obojętna wobec tego co się dzieje.
Wszystkie grupy co wybory z wielką nadzieją patrzyły na dokonujące się przemiany i co, wielkie rozczarowanie, bo obietnice wielkie, a z realizacją jak zwykle.
Nie chciałbym za wiele wyliczać ale bezrobocie i drożyzna rośnie, stopa życiowa przeciętnej rodziny spada, kominy płacowe nie maleją, przerośnięty Sejm i śpiący Senat mimo obietnic nadal się kłóci i trwa,spółki i agencje nadal liczne, administracja maleje pozornie, aroganccy biskupi na czele z Ojcem Dyrektorem zamiast modlitwą w kościele i sprawami ducha podsycają mowę nienawiści mając na uwadze mamonę.
A gdzie nasze partie, a SLD?
Partie to sobie siedzą w swoich siedzibach, w Sejmie, Senacie,agencjach,spółkach, urzędach i instytucjach, a przede wszystkim w mediach, Radiu Maryja,Telewizji Trwam....i tam pracują, działają,dyskutują ze sobą,liczą słupki,piszą mądre programy,opracowują strategie i taktyki działania, od czasu do czasu w teren i na koniec miesiąca do kasy po ciężko zarobioną wypłatę a ci bardzo zapracowani,zaufani po "dywidendę".
A w terenie jak te trzy przysłowiowe małpki nie widać,nie słychać.....
 • 2013-01-03 15:38 | Plutoo

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  To moze by tak jeszce rok Stalina ? pezeciez Gierek stal na czele Partii PZPR ktora reprezentowla nie interesy Polakow tyloko ZSRR i rzadzila za pomaca terroru jak dyktatura................
 • 2013-01-03 18:52 | sagan

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  @Joter

  > Nie chciałbym za wiele wyliczać ale bezrobocie i drożyzna rośnie, stopa życiowa przeciętnej rodziny spada,

  Skąd te dane, jeśli wolno zapytać?
 • 2013-01-03 20:20 | mondo cane

  Re: sagan

  Wyręczę Joter`a i zaproponuję CI lekturę materiału pod tym linkiem:

  http://www.egospodarka.pl/81479,Ubostwo-w-Polsce-2011,1,39,1.html

  Rzecz odnosi się do roku 2011, a w roku 2012 niekorzystne wskażniki - chociażby bezrobocia, się pogłębiły.
 • 2013-01-03 22:01 | sagan

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  @ mondo cane

  Pod podanym linkiem nie ma nic na temat (cyt.) "drożyzna rośnie,stopa życiowa przeciętnej rodziny spada".
  Jest jedynie o tym jak oblicza się skrajne ubóstwo a to nie to samo.
  Zwłaszcza w kraju, w którym powszechna,żeby nie powiedzieć masowa jest ciągota do ukrywania dochodów.
  Ile rodzin podało w swoich dochodach,że tatuś przysyła z Irlandii czy innej Norwegii 1000 euro miesięcznie? A po co,żeby zasiłek odebrali?
  I tak dalej... ;)

  Jedyne co w Polsce jest w miarę weryfikowalne, to przeciętne wynagrodzenie w gospodarce ( choć i to nie do końca, bo pracodawcy zaniżają płace aby płacić mniejsze podatki i składki na ZUS) no i wynikająca z tego mediana ( nie średnia).
  Proszę więc znaleźć wskaźniki mediany wynagrodzeń w Polsce oraz wskaźnik dynamiki cen podstawowych artykułów. Wtedy będziemy mogli w przybliżeniu stwierdzić czy "drożyzna rośnie" i jak ma się "stoa życiowa przeciętnej rodziny".
  Podawanie statystyk ile to ludzi w Polsce jest na krawędzi ubóstwa nie jest miarodajnym wskaźnikiem.
  Sam potrafiłbym wskazać kilku nierobów poruszających się niezłymi furami, któych oficjalne dochody to renta babci. A więc podpadają pod ustawowe ubóstwo, hehehe. ;)


 • 2013-01-03 22:06 | sagan

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  @ mondo cane

  PS: Aby nie być źle zrozumianym - nie twierdzę,że w Polsce nie ma ludzi ubogich czy też skrajnie ubogich. Są , zawsze byli i będą. Ale robienie z tego jakiegoś "nasilajacego się masowo zjawiska" to czysta propagandowa papka dla gawiedzi. Dziś przy władzy jest PO, więc PiS i SLD z Palikotami będa załamywac ręce nad wszystkim. ALe niechby tylko któraś z tych partii dorwała się do koryta, nastapi cud. Polska zamieni się ( wich mnimaniu oczywiscie) w kraj mlekiem i miodem płynący.
  Narzekać zaś będą wszyscy pozostali. I tak w kółko.
 • 2013-01-04 00:54 | st_44

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  Co ty dzieciaku możesz wiedzieć o tych czasach? Nigdy po wojnie więcej nie zbudowano jak w okresie Gierka. Do dziś z tego korzystasz.
 • 2013-01-04 08:08 | kagan

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  Nie tłumacz się Sagan - każdy wie, ze piszesz z sekretariatu premiera Tuska, a więc nie leży w twoim interesie pisanie prawdy o Polsce...
  A owa prawda jest taka, iż transformacja systemowa dokonana w Polsce po roku 1988 była wielkim błędem oraz tragiczną wręcz pomyłką – spowodowała ona bowiem, m. in., ogromne bezrobocie, niskie płace, szwankującą służbę zdrowia i edukację, masową emigrację zarobkową, zapaść demograficzną, powszechne ubóstwo i związane z nim przestępczość, narkomanię i bezdomność oraz olbrzymie zadłużenie: zagraniczne i wewnętrzne (tzw. dług publiczny).
  LK
 • 2013-01-04 13:05 | Joter

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  przeczytaj jeszcze raz, bo nic nie zrozumiałeś!mam 66 lat, dziękuję,czuję się bardzo młodo....
 • 2013-01-04 13:18 | Joter

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  dane są z życia,wystarczy tylko unieść pupę, wyjść z gabinetu i wreszcie porozmawiać ze zwykłymi ludźmi z ulicy,a nie z koleżkami partyjnymi i przyjaciółmi od kielicha,pojeźdźić po rolnikach na wsi,z tym "dorwaniem się do koryta" to podzielam,dziękuję za wyręczenie...
 • 2013-01-04 13:42 | Joter

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  nic dodać nic ująć, może wreszcie znajdą się odważni i zaczną pisać prawdę o transformacji, nie tylko o pozytywach, gdzie Ci bezkompromisowi, prawdomówni ekonomiści/Balcerowicz.../, socjolodzy, posłowie, hierarchowie, prawdziwe media, a gdzie partie, lewica jeśli jeszcze jakaś jest, trzeba się obudzić, wybory już coraz bliżej, każdy głos się liczy.....
 • 2013-01-04 13:43 | mondo cane

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  Jeśli są takie problemy z weryfikowalnością stanu naszych kieszeni i poziomu życia przeciętnego (podkreślam - PRZECIETNEGO - sic!Polaka, a socjologiczne badania nie przekonują, to proponuję przeprowadzenie badań na własna rękę. Metodą osobistego doświadczenia i obserwacji tzw. uczestniczącej ... Wystarczyłoby np. udać się na najbliższy bazar i spotkanym tam ludziom zdać pytanie: jak im się żyje i jak oceniają tendencje w tym zakresie? Albo przeprowadzić sondę uliczną z użyciem dwóch pytań: 1 - czy drożyzna spada? 2 - czy stopa życiowa rośnie? Przestrzegałbym jednak przed niebezpieczeństwem wynikającym z odwagi w zadawaniu takich pytań w miejscu publicznym. Trzeba by mieć przy tym zdolność do szybkiego przemieszczania się do miejsc gwarantujących pełne bezpieczeństwo osobiste (-: .
 • 2013-01-04 14:03 | sagan

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  @ mondo cane

  Jeśli są takie problemy z weryfikowalnością stanu naszych kieszeni i poziomu życia przeciętnego (podkreślam - PRZECIETNEGO - sic!Polaka, a socjologiczne badania nie przekonują, to proponuję przeprowadzenie badań na własna rękę. Metodą osobistego doświadczenia i obserwacji tzw. uczestniczącej ... Wystarczyłoby np. udać się na najbliższy bazar i spotkanym tam ludziom zdać pytanie: jak im się żyje i jak oceniają tendencje w tym zakresie? Albo przeprowadzić sondę uliczną z użyciem dwóch pytań: 1 - czy drożyzna spada? 2 - czy stopa życiowa rośnie?

  Rozumiem,że TY już takie badania przeprowadzałeś, chodziłeś po bazarach, zaczepiałeś ludzi na ulicy, i dlatego wiesz. Inaczej przecież nie podawał byś z takim przekonaniem tych danych. ;)
  Niestety, twoje badania również obciążone są błędem braku reprezentatywności.
  Chciałbyś uzyskać dane "PRZECIĘTNE" ( sam to podkreslasz) tymczasem każesz robić badania na ulicy i na bazarach, czyli tam gdzie spotkam raczej ludzi poniżej przeciętnej, bo ci powyżej robią zakupy w dobrych sklepach a po mieście poruszaja się samochodami, ktoś przecież robi te korki, nie ? ;)

  Jest jeszcze jedna kwestia, chyba najważniejsza - Polacy to genetyczni malkontenci. Najbardziej znanym pozdrowieniem na świecie jest chyba angielskie "How are you?". Odpowiada się na nie niemal z automatu " Thank you, fine, and you?". A jak Polak odpowiada na pytanie "Jak leci?"
  "Stara bida" odpowie Polak, prawda? W Polsce człowiek zadowolony z życia jest z definicji podejrzany. Tu kryzys, głodujace dzieci, niedożywieni emeryci i renciści, a tu nagle jakiś cwaniaczek twierdzi,że mu dobrze. Bezczelność. ;)
  Jest tak? ;) Dlatego swoją sondę bazarowo-uliczną i jej wyniki mozesz sobie powiesić na gwoździu w miejscu wiadomym.
  Zostają tylko wcześniej wspomniane dane na temat cen z tzw. koszyka towarów i usług podstawowych oraz średnia a raczej mediana wynagordzenia.
  A te chyba kładą twoją teorię o postępującej biedzie i drożyźnie na łopatki.
  Dlatego ich nie przytaczasz, stosując wobec siebie zasadę primum non nocere. ;)
 • 2013-01-04 14:04 | kagan

  Tragiczny stan polskich finansów i to ponad 20 lat po "udanej" transformacji!

  Dane na temat obecnego zadłużenia Polski są raczej fragmentaryczne i czesto sprzeczne, ale nie ulega wątpliwości, że ten dług jest dziś conajmniej 10 razy wiekszy niż za czasów Gierka.
  I tak dług zagraniczny Polski to był w roku 2010, w/g The Bank of International Settlements, ponad $252,900,000,000 (ponad 253 mld USD), to jest ponad $6,639 per capita i 54%PKB, a dług wewnętrzny ("publiczny") to 56.3% PKB (w/g CIA - rok 2010).
  Według CIA wewnętrzny ("publiczny') dług RP wynosił w roku 2011 53.4% PKB, a zagraniczny dług RP wynosił w roku 2011 dokładnie 318.3 mld USD to jest 52.8% PKB (506.3 mld USD w tymże roku).
  Tzw. net international investment position (NIIP), czyli różnica miedzy tym, co państwo posiada zagranicą a tym, co jest winne zagranicy (the difference between a country's external financial assets and liabilities) wynosi dla Polski MINUS 890.652 miliardów PLN, to jest ok. 63% PKB (1412.784 mld PLN) - dane za rok 2010 w/g Wikipedii.
  Innymi słowy, to Polska, po ponad 20 latach "jedynie słusznego" systemu jest dziś de facto bankrutem, ale o tym, to się nie mówi w proreżymowych publikatorach, a innych, to dziś już w Polsce nie ma... :(
  Lech Keller, Melbourne
 • 2013-01-04 14:28 | sagan

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  @kagan

  >Nie tłumacz się Sagan - każdy wie, ze piszesz z sekretariatu premiera Tuska, a więc nie leży w twoim interesie pisanie prawdy o Polsce...

  Gdybyś zmienił nicka z "kagan" na "każdy", wtedy powyższe zdanie mogłoby uchodzić za prawdziwe. Jednakże wartość tego co "kagan" alias "każdy" wie, jest delikatnie mówiąc, dyskusyjna.

  > A owa prawda jest taka, iż transformacja systemowa dokonana w Polsce po roku 1988 była wielkim błędem oraz tragiczną wręcz pomyłką – spowodowała ona bowiem, m. in., ogromne bezrobocie, niskie płace, szwankującą służbę zdrowia i edukację, masową emigrację zarobkową, zapaść demograficzną, powszechne ubóstwo i związane z nim przestępczość, narkomanię i bezdomność oraz olbrzymie zadłużenie: zagraniczne i wewnętrzne (tzw. dług publiczny).


  To TWOJA prawda o wartości dziennika o nazwie PRAWDA, który na pewno znasz.
  Przypomina trochę w stylu sowieckie agitki z 17 września 1939 roku, sam oceń:
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/96/Odezwa_sowiecka_1939_3.JPG/454px-Odezwa_sowiecka_1939_3.JPG

  Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, abyś założył partię mającą w programie przywrócenie ustroju "sprawiedliwości społecznej". Skoro twoje poglądy uważasz za powszechne, wygrasz wybory i urządzisz wszystko po staremu. ;)
 • 2013-01-04 14:32 | Polalkholic

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  Car Aleksander ze swą świtą pilnie tajniki Gangnama zgłębia,historia uczy że tego typu wiedza przez lata tuczy.
 • 2013-01-04 14:33 | sagan

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  @ Joter

  Insynuujesz,że należę do jakiejś partii i mam przyjaciół od kielicha, co dyskwalifikuje cię jako poważnego rozmówcę. Nie potrafisz pogodzić się z tym,że ktoś może mieć odmienne od twojego zdanie i nie jest jednocześnie pijakiem i partyjnym propagandzista z wrogiej ci partii.
  JA jestem ZWYKŁYM człowiekiem, mam 53 lata, własną firmę w której ciężko pracuję od 1990 roku, wcześniej też pracowałem, ale nie na swoim.
  Więc informuję cię,że właśnie rozmawiasz ze ZWYKŁYM człowiekiem. Nie spotkasz mnie na ulicy, bo nie mam czasu na łażenie, jeżdżę samochodem. Na bazarach też mnie nie spotkasz, bo lubię kupować tam, gdzie mam gwarancję,że towar da się zwrócić. Cena nie jest dla mnie najważniejsza, choć ważna.
  Rozumiesz Joter - jestem ZWYKŁYM cżłowiekiem, jakich w Polsce miliony.
  Różnica tylko taka,że nie narzekam, jak ty.
 • 2013-01-04 14:43 | sagan

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  @kagan

  > Dane na temat obecnego zadłużenia Polski są raczej fragmentaryczne i czesto sprzeczne, ale nie ulega wątpliwości, że ten dług jest dziś conajmniej 10 razy wiekszy niż za czasów Gierka.

  Kagan, wszędzie chwalisz się,że studiowałeś i nawet dwa doktoraty masz australijskie. Jak to możliwe,że nie wiesz, iż bezwzględna wielkość długu nie jest miarodajna. Miarodajna jest ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA.
  Przykład :
  1. Bezrobotny kupuje w sklepie nie dla idiotów telewizor na raty "na dowód" ( wciąż chyba jeszcze dają). Telewizor kosztuje 3000 zł co oznacza,że bezrobotny będzie go spłacał przez następne 3 lata, jeśli oczywiście zachowa swój zasiłek, co jest mało prawdopodobne, bo tyle jest w stanie miesięcznie wysupłać.

  2. Przedsiębiorca kupuje na kredyt materiał potrzebny mu do realizacji zamówienia za kwotę 30 tysięcy złotych. Po wykonaniu zlecenia i otrzymaniu zapłaty, ureguluje należność w ciągu tygodnia.

  Dług przedsiębiorcy jest 10 razy większy od długu bezrobotnego.
  Rozumiesz co ja do ciebie piszę?
  Jakie były możliwości polskiego budżetu w 1972 roku, kiedy Gierek kupił Polakom po butelce coca-coli nie mówiąc,że to na krechę?
  Ile wtedy wynosiło PKB per capita a ile wynosi dzisiaj?
  Rozumiesz problem , przenikasz to, dr. Kangaroo?

 • 2013-01-04 15:05 | mondo cane

  Re: ad vocem sagan

  1. nigdy bym się nie ośmielił czegokolwiek Ci nakazywać. Ja tylko proponuję - zauważyłeś ? i to w konwencji "lekkiego" podejścia do tematu;
  2. przeciętnych Polaków spotyka się właśnie na ulicy, bazarze itp. miejscach publicznych. Dobre sklepy i miejsce za kółkiem samochodu, nie są są reprezentatywne dla przeciętnego mojego rodaka;
  3.co do malkontenctwa to masz w jakiejś części rację. Tylko że malkontenctwem nie można tłumaczyć w pełni uzasadnionej krytyki wielu niekorzystnych zjawisk w różnych obszarach naszego życia społecznego;
  4.gdybyś tylko chciał znależć wiarygodne dane dot. poziomu życia przeciętnego Polaka, to w sieci znalazłbyś tyle materiału, że nie zadawałbyś infantylnego pytania - skąd dane ... ?
  5. stosujesz w swoich wypowiedziach tak namolną retorykę propagandy sukcesu władzy, że to obraża momentami moją inteligencję.
 • 2013-01-04 15:52 | sagan

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  @mondo cane

  1. nigdy bym się nie ośmielił czegokolwiek Ci nakazywać. Ja tylko proponuję - zauważyłeś ? i to w konwencji "lekkiego" podejścia do tematu;


  Nie traktuj słowa "kazać" tak dosłownie bo oddalasz się od tematu. Nawet w lekkim podejściu do niego.

  2. przeciętnych Polaków spotyka się właśnie na ulicy, bazarze itp. miejscach publicznych. Dobre sklepy i miejsce za kółkiem samochodu, nie są są reprezentatywne dla przeciętnego mojego rodaka;

  W takim razie sam nie reprezentujesz przeciętnej. Zresztą sam zauważ - w naszej dyskusji, ty zdzierasz obcasy na chodniku i kupujesz na bazarku. Ja kupuję w NORMALNYCH sklepach i jeżdżę samochodem ( nie mercedesem tylko "dostawczakiem", bo kupuję materiał dla firmy, załatwiam sprawy, jeżdżę po budowach). Jaka jest średnia? Jeden zadowolony, jeden niezadowolony . Pół na pół. Możesz oczywiście powiedzieć,że takich jak ty jest więcej ,ale musiałbyś mieć na to jakieś dowody inne niż tyko swoje niekwestionowanie wielkie przekonanie o swojej racji. A akich nie masz. Pamiętaj,że to ty usiłujesz przeforsować jakąś tezę, więc na tobie spoczywa obowiązek jej udowodnienia. Jeśli np. twierdzisz,że jesteś koniem, powninieneś pokazać kopyta i zarżeć, a tymczasem ty poprzestałeś na stwierdzeniu, a mnie każesz udowodnić,że jest inaczej i to w dodatku pytając gawiedzi na bazarach. Dobrze się czujesz? ;)

  > 3.co do malkontenctwa to masz w jakiejś części rację. Tylko że malkontenctwem nie można tłumaczyć w pełni uzasadnionej krytyki wielu niekorzystnych zjawisk w różnych obszarach naszego życia społecznego;

  Krytyka powinna być rzeczowa. Malkontenctwo nie jest rzeczowe, więc łatwo to rozróżnić. Kiedy mówię,że coś podrożało, to podaję przykład różnicy cen w stosunku do wynagrodzeń. Jeśli poprzestaję jedynie na stwierdzeniu " ale drożyzna wszędzie" podpadam pod malkontenta - łapiesz to?

  > 4.gdybyś tylko chciał znależć wiarygodne dane dot. poziomu życia przeciętnego Polaka, to w sieci znalazłbyś tyle materiału, że nie zadawałbyś infantylnego pytania - skąd dane ... ?

  Znowu chciałbyś, abym to ja udowadniał coś. To ty twierdzisz,że jest źle i gorzej niż było, więc na litość boską podaj jakieś dane, bo ci po prostu nie wierzę. ;) A ty każesz mi szukać.
  I jeszcze jedno: pytanie "skąd dane" nie jest infantylne. Powie ci o tym każdy student, który przedstawia do oceny raport z laboratorium.
  Niedawno zadano takie "infantylne" pytanie prwnemu szarlatanowi z USA, który twierdzi, że jest dziekanem i że skrzydło samolotu nie złamie brzozy.
  Na pytanie "skąd dane" odpowiedział,że ma amerykańskie obywatelstwo i na takie głupie pytania nie bedzie odpowiadał. :0

  > 5. stosujesz w swoich wypowiedziach tak namolną retorykę propagandy sukcesu władzy, że to obraża momentami moją inteligencję.

  Ależ ja nie pisałem nic o władzy, więc sprawdź czy z twoją inteligencją jest wszystko OK. Ja piszę o sobie. Jestem normalnym, zwykłym cżłowiekiem, pracujacym na swoim, niemłodym już i ... NIE NARZEKAM. A jesli już to na siebie. Bo mam taką metodę: jeśli innym jest lepiej , to znaczy ,że się da. Jesli mnie nie jest lepiej, to znaczy,że coś robię źle.
  Nie obciążam za to władzy, Rosjan, Niemców, Żydów, Tyska, cyklistów i Marsjan. Kapujesz? ;)


 • 2013-01-04 17:17 | Joter

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  Jeśli przyjąłeś moje uwagi do siebie to przepraszam, jestem zwykłym zjadaczem chleba i czasem mnie ponosi jak widzę i słyszę na co dzień te zakłamania,złość i pychę tych co powinni świecić przykładem, a jeśli czasami napiszę co mnie złości to tylko dlatego, że jeszcze wierzę że może być lepiej.
  A w praktyce to pomimo tego, że już niestety skończyłem z pracą zawodową to na ile mogę pomagam społecznie/przepraszam za niedzisiejsze określenie/wielu potrzebującym pomocy i tak łatwo się nie poddaję.
  Nie oceniam też tak szybko ludzi po jednej wypowiedzi.
 • 2013-01-04 20:35 | mondo cane

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  Z tego całego słowotoku trudno wyłowić kwestie, do których można by merytorycznie i poważnie odnieść się w dyskusji z Tobą. Prezentujesz postawę cierpiętnika, jakoby zniewolonego przez adwersarza do udowadniania czegoś, czego udowadniać nie musisz. Nie zauważasz przy tym, że swoją agresywną retoryką sam prowokujesz do podejmowania określonych kwestii, na proponowanym wysokim tonie. Dziękuje za troskę o stan mojego samopoczucia i odpowiadam: czuję się dobrze, czego i Tobie życzę. Dziękuję też za wymianę poglądów i uchylając kapelusza, mówię - ADIEU !
 • 2013-01-05 00:28 | kagan

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  @Mondo Cane:
  Z 'saganem' nie ma sensu dyskutowac, gdyz jest on w 100% odporny na fakty, a w swym zacietrzezwieniu ignoruje on takie fakty, jak np. istnienie (poniemieckich zreszta) autostrad w PRLu oraz nazywa "bezkolizyjnym" kazde skrzyzowanie regulowane przez swiatla drogowe (semafory).
 • 2013-01-05 00:35 | kagan

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  1. Jaka moze miec zdolnosc kredytowa obecna Polska - kraj bez wlasnych bankow, bez wlasnego przemyslu i bez wlasnej mysli technicznej oraz bez powaznych bogactw naturalnych, ale za to z ogromnym bezrobociem, ogrommnym obszarem nedzy, zapascia demograficzna i masowa emigracja?
  2. Nie myl dlugu gospodarstwa domowego z dlugiem firmy czy tez panstwa.
  3. Gierek pozyczal na inwestycje, dzis Tusk z Komorowskim pozyczaja na konsumpcje. Rozumiesz na czym polega ta "drobna" roznica?
  4. Przestan mnie wreszcie obrazac i patronizowac - ja tego ci nie robie, a wiec skad u ciebie ta agresja?
  LK
 • 2013-01-05 00:44 | kagan

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  @sagan - przeciez widac wyraznie, np. po twej aktywnosci na tym forum, ze pracujesz, ale w kancelarii Pana Premiera Tuska, a nie w prywatnej firmie, gdyz wtedy nie mial bys czasu na te zabawy na forum...
  I co to za "zwyczajny" z ciebie Polak, skoro swiat (a wiec tez i Polske) ogladasz tylko zza przyciemnionych okien swej luksusowej i importowanej, "chaffeur-driven" limuzyny a na bazary nie chadzasz, gdyz to dla ciebie jst zbyt pospolite miejsce?
 • 2013-01-05 00:46 | kagan

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  PS: Nic dzwnego, ze nie narzekasz, M. Sagan, skoro stac jest ciebie na limuzyne i na niekupowanie na bazarach!
  Lech Keller, Antypody
 • 2013-01-05 06:49 | kagan

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  Zgoda, 'Plutoo] - PZPR reprezentowala w Polsce intersy ZSRR, ale PO, PiS, SLD i PSL reprezentuja dzis w Polsce interesy Berlina, Brukseli, Waszyngtonu (DC) i Watykanu.
  Lech Keller
 • 2013-01-05 08:16 | sagan

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  @ mondo cane

  > Z tego całego słowotoku trudno wyłowić kwestie, do których można by merytorycznie i poważnie odnieść się w dyskusji z Tobą. Prezentujesz postawę cierpiętnika...

  Typowa próba ataku ad personam, kiedy brakuje argumentów ad rem.
  Tymczasem miałeś zadanie proste - wykazać,że przeciętny człowiek w Polsce nie ma samochodu i zaopatruje się wyłącznie na bazarach, bo taką tezę usiłowałeś przemycić.
  Nie dałeś rady i poległeś mondo cane.
 • 2013-01-05 08:23 | sagan

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  @ kagan

  1. Jaka moze miec zdolnosc kredytowa obecna Polska - kraj bez wlasnych bankow, bez wlasnego przemyslu i bez wlasnej mysli technicznej oraz bez powaznych bogactw naturalnych, ale za to z ogromnym bezrobociem, ogrommnym obszarem nedzy, zapascia demograficzna i masowa emigracja?

  Pytanie z tezą. W dodatku fałszywą. Lwia część polskiego zadłużenia, to obligacje. Wiesz co to są obligacje i od czego zależy ich wartość rynkowa? Głównie od ZAUFANIA do ich wystawcy. Qrde, czego cię tam uczyli w tej Australii. ;)

  2. Nie myl dlugu gospodarstwa domowego z dlugiem firmy czy tez panstwa.

  Masz dość ograniczone możliwości percepcyjne, więc starałem ci sie maxymalnie uprościć. Jak widać mój trud poszedł na marne. Nie przenikasz problemu nawet w wersji dla uboższych.

  3. Gierek pozyczal na inwestycje, dzis Tusk z Komorowskim pozyczaja na konsumpcje. Rozumiesz na czym polega ta "drobna" roznica?

  Teraz oświadczyłeś,że nie wiesz co to jest zadłużenie ZAGRANICZNE. Sprawdź ile dziś wynosi i jak się ma do PKB.

  4. Przestan mnie wreszcie obrazac i patronizowac - ja tego ci nie robie, a wiec skad u ciebie ta agresja?

  Agresja? Człowieku, przecież ty mnie rozśmieszasz do łez. Nazywanie cię doktorem Kangurkiem, to raczej przejaw życzliwości niż agresji. To ty, kiedy tracisz grunt pod nogami zachowiujesz się agresywnie i oskarżasz rozmówców o pedofilię. W dodatku każesz im udowadniać,że nie są pedofilami. To jest agresja, dr. Kangaroo, poniał?
 • 2013-01-05 08:27 | sagan

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  @ kagan

  > 1. Co tu maja do rzeczy moje nicki? Zmieniam je ze wzgledu na cenzure (pardon, moderacje), ale na ogol to sie podpisuje jako "Lech Keller", a wiec o co ci tu znow chodzi? Aby mi "dokopac"? Jaka masz z tego satysfakcje?

  Za szybko czytasz, przez to niewiele zrozumiałeś. Przzeczytaj jeszcze raz, troszkę wolniej a zrozumiesz o co chodziło z tym nickiem


  > 2. Na temat fiaska tej transformacji napisalem bylem rozprawe naukowa, a mozna ja wypozyczyc z biblioteki The University of Melbourne.

  A jak tam przebiega nostryfikacja twojego dyplomu na UW? Podobno wyrzucili cię za drzwi i powiedzieli,że wezwą policję jak jeszcze raz będziesz pokazywał dyplom zrobiony na fotoshopie.
  Jakieś postępy? ;)
 • 2013-01-05 08:31 | sagan

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  @ kagan

  > przeciez widac wyraznie, np. po twej aktywnosci na tym forum, ze pracujesz, ale w kancelarii Pana Premiera Tuska, a nie w prywatnej firmie, gdyz wtedy nie mial bys czasu na te zabawy na forum...

  To się nazywa dobra organizacja czasu dr. Kangaroo. Mam czas i na pracę i na zabawę. Poza tym nie przesadzaj z tą aktywnością. Jedna sesja na odpowiedzi z toba nie przekracza z reguły czasu jaki poświęcam na kawę i przegląd prasy.
  A zabawa jest przednia. Jeszcze nigdy nie widziałem nikogo, kto się przedstawia jako australijski doktor a poglądy ma żywcem zaimportowane od Solejuka z Wilkowyj. ;)

 • 2013-01-05 23:46 | winny

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  Polska zyskała na tym ile Gierek "przechytrzył" Moskwę i zachodnich bankierów, za niego było chyba więcej inwestycji w kraju niż przez następne kilkadziesiąt lat, kiedy tylko "restrukturyzowano" czyli bankrutowano zakłady, rolnictwo i całą gospodarkę albo oddawano w ręce obcego kapitału a wiadomo w czyich rękach są "prawdziwe" pieniądze tego globalnego świata/
 • 2013-01-07 09:25 | kagan

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  1. Otoz to - ja nie mam zaufania do obligacji wystawianych przez bantustan, co z tego, ze polozony w Europie? Nie jestem bowiem rasista i oceniam kraj po jego zdolnosci produkcyjnej, a nie po kolorze jego obywateli czy tez po jego polozeniu geograficznym.
  2. Nie na temat...
  3. Wyraznie pisalem dlugu zagranicznym i publicznym (wewnetrznym) oraz o czyms takim zwanym "net international investment position".
  4. Znow mnie obrazasz!
 • 2013-01-07 09:31 | kagan

  Re:Kondycja partii , SLD-ki rok Gierka,po co?

  M. Sagan! Polski przedsiębiorca nie ma czasu na zabawy na forum POLITYKI. No, chyba, że ma zlecenia z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów!
  A "tfuj" kolejny chamski atak ad personam pomijam ze wzgardą...