Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nagła dymisja szefa ABW

(6)
Dymisje na wysokich stołkach to rzecz całkowicie normalna, ale zawsze nagłe odejście szefa służby specjalnej musi budzić niepokój. Nie wiemy czy Krzysztof Bondaryk odszedł, bo tak chciał, czy został do rezygnacji zmuszony? I nigdy się nie dowiemy, bo ABW to służba tak tajna, że nawet powody dymisji opatrzone są stemplem poufności.
 • 2013-01-03 18:01 | gsj

  ABW

  Sądzę, iż dzisiejsza konferencja prasowa premiera rozwiała niektóre domniemania.
  Szef rządu przyjął rezygnację generała. To pewna różnca z dymisją. Przynajmniej w moim odczuciu.
  Takie postępowanie i premiera Tuska i generała Bondareka uważam za normalne w normalnym kraju. Jeśli komuś coś nie odpowiada, zawsze może złożyć dymisję.
 • 2013-01-03 20:01 | ktos to pamięta ?

  Re:Nagła dymisja szefa ABW

  Wyjaśnienie wstępne: Plonem PRL-owskiej akcji "Hiacynt" było około 11 000 akt osobowych gejów, zgromadzonych w osobnym katalogu "Hiacynt" w archiwach Komendy Głównej Milicji Obywatelskiej.  Ciekawych jest kilka spraw.

  1. W 1999 roku Bondaryk jako wiceszegf MSWiA oświadczył, że „Redaktor Kurski rozpisuje się szeroko o kartotece o kryptonimie "Hiacynt", będącej do dyspozycji MSWiA. Twierdzi, iż zawiera ona informacje dotyczące skłonności homoseksualnych osób m.in. z dawnej opozycji demokratycznej. Oświadczam stanowczo, iż resort spraw wewnętrznych i administracji nie dysponuje takim zbiorem danych. "Hiacynt" po prostu nie istnieje. Chyba że w wyobraźni autora artykułu”

  2. 31.07.2004 roku akta „Hiacynt” zostały przekazane do IPN – jak wynika z punktu 1 – akta nieistniejące ! I nikt nie spytał publicznie o wcześniejsze kłamstwo Bondaryka. Co ciekawe ujawniono to, gdy 4.08 stowarzyszenie „Kampania Przeciw Homofobii” spytała o te akta (pewnie to pytanie spowodowało wpisanie wstecznej daty a akta przekazano do IPN PO tym pytaniu).

  3. Ciekawostka o relacjach Wałęsa-Kaczyński. SB próbowała spreparować Jarosławowi Kaczyńskiemu papiery że jest homoseksualistą. W tzw. „szafie Lesiaka” znaleziono m. in. katalog działań, które miały skompromitować polityków prawicy, w tym Jarosława. A głupi Wałęsa to „kupił” i ponoć zapraszał do Belwederu „Lecha z żoną i Jarosława z mężem”. Gdy to przeczytałem to trochę mniej się dziwię niechęci Jarosława do Wałęsy.

  Wiecej: http://www.eioba.pl/a/2wky/nowy-general-krzysztof-bondaryk#ixzz2GwNH6Ddt
 • 2013-01-03 20:42 | zet

  Re:Nagła dymisja szefa ABW

  Tak zwana sprawa gen. Bondaryka to kolejny nietakt /wobec innych instytucji państwa/ w wykonaniu premiera. Powinien dopełnić wymogów proceduralnych zanim publicznie ogłosił o zdymisjonowaniu szefa ABW i mianowaniu faceta do zastąpienia zwalnianego urzędnika. Niemrawe próby tłumaczenia niewłaściwego postępowania szefa rządu przez partyjnych kolegów są co najmniej mało przekonujące. Procedur wymaganych przepisami musi przestrzegać także prezes rady ministrów. A może nawet przede wszystkim, on.
 • 2013-01-04 07:41 | darek555

  Re:Nagła dymisja szefa ABW

  Wczoraj słyszałem że podał się dymisji bo nie podobał mu się kierunek w jakim zmierza praca ABW. Jakby nie patrząc albo zagrywka na dobry PR albo koleś naprawdę był tam żeby jakoś to ogarnąć.
 • 2013-01-04 07:47 | kagan

  Jarkacz jest seksualnie neutralny

  Jarkacz NIEkocha inaczej - on jest po prostu neutralny seksualnie, podobnie jak np. Salazar czy Tesla...
 • 2013-01-05 22:27 | ragan

  Re:Nagła dymisja szefa ABW

  Jest więcej analogii - podobno Salazar tez nie miał prawa jazdy, ani konta bankowego :)