Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

(82)
Rozszalała się w ostatnich dniach IV Rzeczpospolita. Zbigniew Ziobro i Mariusz Kamiński wspierani przez innych bliskich im ideologów krążą po mediach i strzelają do sędziego Igora Tuleyi.
 • 2013-01-08 14:20 | Vera

  Boli mnie to

  Szanowna Pani
  A mnie boli to, że premier Tusk wygrał pierwsze wybory obietnicą zakończenia działań Mariusza Kamińskiego, a po zwycięstwie "dał mu szansę", co zresztą skończyło się aferą cmentarną. Natomiast dzisiaj premier Tusk przebywa, jak zwykle w takiej sytuacji, na urlopie i niema nic do powiedzenia. I jeszcze mniej do zrobienia.
  No i mnie się ciągle przypomina napad policyjny na właściciela strony internetowej bo demonstrował na stronie strzelanką jakich setki w internecie. Tyle, że ten po bandycku wstawił straszliwe zdjęcie hrabiego.
 • 2013-01-08 14:43 | Burak

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Vera, lemingom podano na tacy gotowe ciasteczko i nie psuj im apetytu! Tzw. opinią publiczną rządzą dwa elementy: 4-ta władza (in. media głównego rynsztoka) oraz sondażownie. To w sferze dekoracji. Wierz mi, że prawdziwa władza natomiast tkwi niestrudzenie przy ciężkich obowiązkach państwowych i... bądźmy dobrej myśli.
 • 2013-01-08 14:46 | Stupecki

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Chciałem napisać krótko "Idiotka", ale dwie przynajmniej rzeczy wymagają sprostowania:
  1. Po polsku "nie ma" pisze się rozłącznie.
  2. Napadu policyjnego nie było, o czym zapewnił sam zainteresowany: odbyło się kulturalnie i rzeczowo. A celem setek strzelanek w internecie są postaci wymyślone. A tu był prawdziwy, żywy człowiek – nawet nieważne, że prezydent. A prócz tego ten dzielny "antykomor" miał inne grzeszki na sumieniu.
  PS A tekst red. Paradowskiej jak zwykle świetny, trafiający w sedno.
 • 2013-01-08 14:59 | aleydis

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  To, co się działo za PiS-u, sprawiło, że straciłam szacunek dla Polaków. I wiele jeszcze wody upłynie, zanim go odzyskam. Krystyna Janda powiedziała w wywiadzie z Jackiem Żakowskim, że kiedyś się pewnym ludziom nie podawało ręki. A Ryszard Kalisz przechwala się w książce zażyłością ze Stefanem Niesiołowskim, który wyzwał jego ukochanego prezydenta i jego samego od pijaków i pornogrubasów. Bieganie do sądu z donosami jest tu na porządku dziennym. Nikt się już niczym nie brzydzi, chyba że jednostki typu sędzia Tuleya. Panowie, na których widok mnie się osobiście zbiera na wymioty, są gwiazdami mediów. Musiało ich rzeczywiście nieźle rąbnąć. Mam nadzieję, że występ sędziego Tulei raz na zawsze przekreśli dalszą karier(k)ę tego facecika w okularkach.
 • 2013-01-08 15:31 | atalia

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Jestem wzruszony tym, co Pani pisze. Dziękuję, dziękuję od serca za to, że pisze Pani bez ogródek, iż w demokratycznej Polsce rządzonej przez Tuska nie wolno stosować metod totalitarnych. Nie wolno więc nocą aresztować ludzi, zwłaszcza kobiety samotnie wychowującej dziecko; nie wolno nocą przesłuchiwać. Nie wolno wywlekać z łóżka i rzucać na podłogę twarzą do ziemi. Jest Pani bezkompromisowa w potępianiu władzy Tuska.

  Ja - niestety - wyznaję inną zasadę: jeśli Tusk aresztować nocą, to być źle; a jeśli Kaczyński aresztować nocą, to być dobrze. Ale ja dzikus, nie to, co Pani: wyższa kultura etyczna i w ogóle wersalska ogłada.
 • 2013-01-08 15:35 | Wojtek-1942

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Coś drgnęło. Pan Kamiński już zaczyna bronic się: "to nie ja, to prokuratura" oczywiście ta niedobra , odstępcza prokuratura w osobie pana Ziobro. A tak pięknie razem występowali.
  Z powazaniem W.
 • 2013-01-08 17:25 | Thasunke Witko

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Żyj w świecie iluzji, Buraku, i patrz jak indywidua typu Ziobro i Kamiński oddalają lub też nawet czynią niemożliwym powrót IV Rzeczpospolitej i PiSu do władzy. Broń ich do ostatniej kropli krwi, pozwól im działać w polityce, a do końca życia będziesz rzygał żółcią w internecie i narzekał na liberałów u władzy... Powodzenia w Twej misji, wspieraj ich i niech będą bezkarni i nieusuwalni... A Twoja ukochana partyjka nieudaczników i zamordystów po prostu pewnego dnia zniknie, rozpłynie się siłą bezwładu...
  Z takimi ludźmi nigdy nic nie zdziałacie, we własnym interesie powinniście ich ukarać i pozbyć się... Tak trudno to zrozumieć? Czy nienawiść już Ci kompletnie zamuliła mózg?
 • 2013-01-08 17:53 | Burak

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  @Thasunke.

  Niezmiernie się cieszę z tak dokładnej próby opisu mej kaprawej i zakłamanej osoby. Niestety, tylko intelektualny świat lemurów i baranów potrafi sprowadzić to do tak prostej, zbyt prostej moim zdaniem konstrukcji czy opisu. Konstrukcję, która w odniesieniu do szczeny politycznej i głównego ścieku me(R)dialnego sprowadza się TYLKO do lokowania obmierzłych interlokutorów wewnątrz zaciętej, acz pozorowanej walki PO i PiS i innego politycznego badziewia.

  No i pudło! Pudło, miła/-y Pani/Panie! Mój wstręt i obrzydzenie wobec polityki krajowej rozkładają się dynamicznie - zgodnie z notowaniami sondażowni. Lipa i nic nadto! Realia na wizji są ponadto takie: Lis, Grecja, "Stokrotka", Madzia, Kolenda-Zalewska, Tuleya, Afera Rywina, Kryzys, Ziobro, Kaczor, Maciarewicz, dziura w autostradzie, Vincent, fotoradary, przetasowania w spec służbach, premier na nartach i - jak to śpiewał Jan Krzyszof Kelus: "... w ogródeczku Panna Mania, Chmurka się przejęzyczyła, jaja nie do wytrzymania".

  Osobiście nieśmiało proponowałbym odessać się od (np) TVN48 (już 96?) i z pełną swobodą korzystać z własnego, nieskrępowanego rozumu. To czynność niebolesna i zdrowa.
 • 2013-01-08 18:31 | Stary Polak z PRL-u

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Władza sądownicza w osobie sędziego Tuley'i powiedziała dokładnie to, co obiecał powiedzieć Donald (Ja Wam wszystko obiecuję) Tusk po pierwszej wygranej wyborczej w 2007 roku. Nie dziwię się histerycznej reakcji pogrobowców IV RP, bo im się naprawdę zagotowało pod tyłkami. Pan Kamiński nie zwali wszystkiego na prokuraturę, ponieważ osobiście uczestniczył w przesłuchaniach dr G. Nie pamiętam tylko czy również w nocy, ale to niewykluczone - był wszak niezmiernie pracowity na powierzonym odcinku o lepsze jutro kato-socjalistycznej władzy ludowej. Jego wiekopomne zaangażowanie ocierało się o chorobliwą nadgorliwość. Wystarczy sięgnąć po wcześniejsze wspominki dr G. pouczanego przez byłego szefa CBA podczas przesłuchań jak prawidłowo "leczyć kolana za pomocą kolonoskopii" lub wręcz przeszczepiać serca.
 • 2013-01-08 18:37 | J.Ty.

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  A na mnie robi wrażenie to, czego w tej wrzawie nie ma - reakcja Jarosława Kaczyńskiego. Szef jego ukochanej służby specjalnej i właściwie najważniejszy minister jego rządu są oskarżani o niegodne czyny w popełnione przy realizacji naczelnego celu rządu Kaczyńskiego, a tymczasem ich ówczesny premier ani słowem nie piśnie. Zdumiewające.

  Ten poziom lojalności Jarosława Kaczyńskiego wobec swoich najwierniejszych współpracowników polecam uwadze "premiera technicznego" prof. Glińskiego. To może być dla niego ważna lekcja.
 • 2013-01-08 19:02 | maciek.g

  Re :Boli mnie to

  Pani Vero, wielu ludzi znających się na polityce zastanawiało się na przyczyna pozostawienia M.Kamińskiego na stanowisku które zajmował za czasów PiS'u. Analizowało też dlaczego nie zlikwidował tej służby która bardzo skompromitowała się swym działaniem. Większość dochodzi do wniosku, że głównym, motywem była obawa ataku na linii Korupcji, złodziejstwa i nadużyć wysoko ustawionych ludzi w państwie. Zostawiając CBA likwidował wiele możliwości ataków w tych kwestiach , ale zawsze pozostawała możliwość stwierdzenia że zmienił przywództwo tej organizacji i mając wpływ na dowódcę zmienił działanie tej służby. Tusk pewnie liczył, że Kamiński mając nowego szefa , przestanie grac pod starego i będzie chciał pokazać, że służby są potrzebne i mają osiągnięcia w zakresie do którego je powołano. Nie bez znaczenia był tez fakt, że PO miało swój udział w tworzeniu tej służby i politycznie było by dobrze wykazać że nie było to błędem. Jak widać przeliczył się , bo Kamiński nadal gra pod J.Kaczyńskiego i Ziobrę - licząc widocznie, że mają oni szansę powrotu do władzy i odpowiednio ocenią jego zasługi po objęciu władzy. Teraz mnożą się problemy z tą służbą i wychodzą na światło dzienne niedopuszczalne w nowoczesnej demokracji Europejskiej działania tej organizacji co oczywiście bije we władzę , czyli w PO, że przymyka na to oczy i nic z tym nie robi. Wg mnie sędzia uruchomił lawinę którą trudno będzie powstrzymać i zaczną wychodzić na jaw gangsterskie działania jej przywódców którzy kupili od Kaczyńskich motto "cel uświęca środki , a zwycięzców nikt nie sądzi" (PiS i ich akolici jakoś nie zauważają że przegrali). PO i Tusk mają teraz problem , ale większy ma PiS i Kaczyński. Zobaczymy jak poradzi sobie z ta nową sytuacją. Byłby bardzo kiepskim politykiem by starał się przeciągać by sprawa ucichła, bowiem też wrzód trzeba przeciąć.
 • 2013-01-08 19:28 | PIRS

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Hipokryci z PO tylko przed poprzednimi wyborami zauważali obrzydliwe metody pisowskich służb. Zapowiadali osunięcie skompromitowanych pracowników służb i prokuratury i polityczne ukaranie ich mocodawców. Po wyborach okazało się, że nie ma sprawy, nie było żadnych afer, nieprawidłowości, nikt za nic nie jest odpowiedzialny.
  Mariusz Kamiński, wybrany głosami PiS i PO, dalej pozostał szefem CBA i dopiero gdy zaczął dobierać się do Tuska to go zwolniono i zaczęto dostrzegać błędy w jego działaniach. Przed swoim wyborem na szefa CBA zasłynął z takich akcji jak zbezczeszczenie pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej, czy rzucaniem jajkami w prezydenta Kwaśniewskiego. Znakomity materiał na bezstronnego szefa służb specjalnych.
  Co PO sądzi o roli służb, można było się dowiedzieć z dawnej wypowiedzi Tuska: oni (PiS) mają CBA, a my ABW.
  PO nie tylko nie usuwała nieprawidłowości, ale wielu jej działaczy wręcz broniło działań PiSu. Nie przypadkiem szefem komisji sejmowej zajmującej się nielegalnym wywieraniem wpływu przez członków Rady Ministrów, Komendanta Policji, szefów służb, itd. na funkcjonariuszy policji, CBA, prokuratorów itd. został pan Czuma. I nie dostrzegł żadnych naruszeń prawa (na szczęście komisja dostrzegła). Ale dalej PO nie widziała powodu żeby takim ustaleniom nadać bieg. A bez partii rządzącej nie da się wprowadzić zmian systemowych.
  PiS jest potrzebny PO jako ten zły policjant, więc nie chcą zmian ani systemowych ani osobowych które by ten stan rzeczy zmieniły. Kiedy nie ma straszaka władzy PiS to inaczej widzi się dokonania rządów PO i wtedy maleje chęć głosowania na nich.
  Bardzo wielu działaczy PO broni swoich kolegów z bratniej partii bo mają takie same przekonania. Wielu z nich (np. Czuma, Kluzik-Rostkowska) mówiło że trafili do tej a nie do drugiej, bo akurat tu mieli więcej przyjaciół. Wystarczy posłuchać Gowina (którego doradcą jest Czuma!) żeby upewnić się że POPiS jest wiecznie żywy.
 • 2013-01-08 19:38 | Thasunke Witko

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  No i wylazł z Ciebie PiSowiec pełną gębą, forma wypowiedzi, słownictwo (lemingi?), generalna pogarda wobec rozmówcy... Nawet jeżeli nie popierasz tej partii, to mentalnie do nich należysz, tego tak łatwo nie da się ukryć czy się wyprzeć...
  Nie gustuję w TVNie i unikam, ale zapewne z kompletnie innych powodów niż Ty... co do mojej płci Wikipedia Ci wyjaśni w kilka sekund co oznacza mój nick... I to chyba na tyle...
 • 2013-01-08 19:55 | kociewiak

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  ... a wilk zalozyl maske baranka i nazwal sie IV.RP,potem poszedl do kosciola wyznal grzechy ,biskupi rozgrzeszyli i sa czysci jak ta lza i nagle Tuleya potoczyla sie i wycisnela prawde ...
 • 2013-01-08 20:09 | Burak

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Określenie leming pochodzi faktycznie z publicystyki prawicowej, ale czy akurat od samych narodowych socjalistów (PiS) to nie jestem do końca pewien. Osobiście wolę określenie 'barany', które jest bardziej swojskie i idealnie celuje w sedno mentalności ogłupiałej masy poddającej się zachowaniom stadnym, łatwym do sterowania z zewnatrz.

  Do opisu Waszych, owczo-pędnych środowisk, ślepo wierzącym przekaziorom i WŁADZY, wolnościowo myślący Amerykanie (są tacy!) ukuli kapitalne określenie: sheeple. Jest tam też w obiegu określenie dumb down/dumbing down. Na moją optykę to zjawisko już się wśród Was pojawia, ale jeszcze o małym natężeniu.
 • 2013-01-08 20:23 | Jacek

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Mnie jeszcze dziwi że jeśli panowie Kamiński i Ziobro chcą złożyć zawiadomienie o przekroczeniu uprawnień przez sędziego za jego wypowiedz to również powinno zostać złożone zawiadomienie na pana Ziobro za jego wypowiedzi kiedy pan G. został aresztowany. P. Ziobro piastował wówczas urząd ministra sprawiedliwości i takie wypowiedzi powinny nie mieć miejsca.
  Z niecierpliwością czekam na ruch sędziego Tuleya, mam nadzieje że się nie ugnie przed nagonką polityczną.
  Co do Panów Ziobro i Kamińskiego ta sprawa dla nich to polityczne być albo nie być. Partia Pana Ziobro jest poniżej progu wyborczego a ta sprawa raczej Mu nie pomoże. Więc nie dziwie się że "tonący" brzytwy się chwyta..
 • 2013-01-08 20:25 | Burak

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  PIRS, lemingi Cię zaraz zadziobią! Na obecnym etapie, a na pewno w tych dniach jedynie słuszne jest chwalenie Tuleji, a co za tym idzie - przez domyślność - naszej wspanialej i czujnej jak oko sroki władzy.

  Do dobrego tonu należy też rozgłośne flekowanie wybranych urzędników kaczystowskiego ancien regime'u.
 • 2013-01-08 20:44 | Andrzej

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  IV Rp szaleje? No to w kaftan i do zakładu zamkniętego.
 • 2013-01-08 21:34 | PIRS

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  @Burak
  Myślę że nasze władze staną pośrodku – łagodna nagana dla Tuleyi za to że nieco przesadził, bo nic się nie może równać ze zbrodniami PRL, a z drugiej strony podkreślą jak nieładnie zachowali się funkcjonariusze IV RP i że takie praktyki nie będą tolerowane.
  Media teraz oszaleją ze szczęścia, bo mogą ich wszystkich zapraszać do studia i prosić o komentarze. "Panie Kopernik, pan Arystoteles twierdzi że Ziemia jest okrągła. Już 28% słuchaczy podziela jego pogląd. Jak pan to skomentuje?".
 • 2013-01-09 00:03 | sagan

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  @ PIRS

  > Kiedy nie ma straszaka władzy PiS to inaczej widzi się dokonania rządów PO i wtedy maleje chęć głosowania na nich.

  Wy tak PIRS gadacie i gadacie, a ja was zapytam wprost po leninowsku:
  Gdyby w najbliższą niedzielę odbyły się wybory, to na kogo poradzilibyście mi głosować i dlaczego?
 • 2013-01-09 00:58 | krokodyl

  Elity szaleja!

  Gdy w Polsce lamiac prawo i wszystkie miedzynarodowe konwencje torturowano NAPRAWDE ludzi rzadzila "lewica" byli koledzy Pani Hrabiny Paradowskiej.
  To wtedy lewica Millera i gumowy Olek dzis konsultant „kluczyka” (za 50 tysiecy miesiecznie…) rzadzili w III RP.
  Bynajmniej nie Ziobro z Kaminskim.
  Najwazniejsze w calej aferze "cudotworcy lekarza" jest histeryczne odwracanie uwagi od realnego problemu korupcji w III RP – doktorek cudotworca tylko przez pare miesiecy zarobil na panstwowym sprzecie w ramach panstwowej posady 17 tysiecy na boku (tyle udowodniono) – i to zawlaszczanie panstwa typowe dla III RP jest „swietym fundamentem wolnosci i pomyslnosci elit”.
  Stad ta nagonka na IV RP.
  Jest to ostateczny dowod na calkowity rozpad norm etycznych - Dziadowstwo, korupcja, zaklamanie i brak godnosci cechujace elity III RP.
  autorytetem w kwestii moralności i przestrzegania prawa jest m.in. były prok. gen. Kaczmarek, który do dzisiaj nie może sobie przypomnieć w jakim celu tak nerwowo przemierzał korytarze 40. piętra hotelu Mariott w W-wie pamiętnej nocy lub Palikot wywozacy dziesiatki milionow zlotych do rajow podatkowych na Karaibach.
  To idole Pani Paradowskiej.

  Zasadniczo sprowadza się do krótkiej tezy – wobec prawa są równi i równiejsi.

  III RP w pazdzierniku 2012 około godziny 22 w mieszkaniu kobiety samotnie wychowującej dwoje dzieci pojawili się funkcjonariusze policji i zabrali ją do aresztu. Dzieci – w wieku dwóch i sześciu lat – zostały odwiezione w piżamach do pogotowia opiekuńczego. Powód działania – dług kobiety wobec Urzędu Skarbowego w wysokości 2,3 tys. zł.

  Na pytanie dlaczego policjanci przyszli po kobietę w nocy, rzecznik opolskiej policji odpowiedział „(…) wybieramy taki czas i porę, która gwarantują wykonanie takiego zadania. Tego oczekuje od nas społeczeństwo, że będziemy skuteczni i tego oczekiwał od nas sąd wydając takie polecenie”. …”

  Ale to tylko zwyczajna kobita "kryminazlistka" a nie cudotworca doktorek... lub meczennica lewicy.
 • 2013-01-09 01:38 | jmp eip

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Pani Kopernik chyba ...
 • 2013-01-09 02:01 | jan Bohynski

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  W kwesti formalnej. Dlaczego ta rownie groteskowa, co szkodliwa dla wszystkich formacja Ziobry i Kaminskiego, jeszce nie zostala rozwiazana ? Dlaczego pofdatnicy musza oplacac nasze wlasne " GESTAPO " ? JB.
 • 2013-01-09 02:42 | ksylamit

  Rzeczywiście: burak z Ciebie :)

  Autorem 'Telewizji' jest Jacek Kleyff...

  Z czekistowskim pozdrowieniem,
  :)
 • 2013-01-09 03:11 | Danka

  Re: Dyskusja pięknoduchów w kraju z 13,5 procentowym bezrobociem

  Sędzia naruszył dobre obyczaje bawiąc media i publiczność tanią publicystyką.
  Czekamy na kolejne wystąpienia piętnujące potajemne nagranie Rywina pzez guru transformacji ustrojowej. To też skończyło się sprawą sądową. Tematów poruszających wysublimowane dusze niewolników ponadnarodowych korporacji jest bardzo dużo. Najodważniejsi sędziowie mogą poruszyć sprawę przewidzeń Leppera, który donosił o Szymanach i został przez pięknoduchów wyśmiany.
  Czekamy na odważnych publicystów . Okazało się , że media przeniosły się do sal sądowych. Telewizja komercyjna bełkocze więc gdzieś trzeba przenieść agorę. To jest jedyny promyczek nadziei , że chochoła obudzi polski sędzia.
 • 2013-01-09 04:43 | Tow. Lenin

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Oczywiście, że na BOLSZEWIKÓW, tow. Sagan!
 • 2013-01-09 06:10 | susann

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Vera!!!, czy ty chcialabys miec premiera, ktory codziennie odpowiadalby na 4 konf. prasowe PIS, 2 ziobrystow i po 1 polikociakow i sldowcow? Czy ty zdajesz sobie sprawe na czym polega rzadzenie krajem?WSTYD za takich jak TY.
 • 2013-01-09 06:22 | Adalbert

  Re: Cimoszewicz broni sędziego Tuleyę

  Sędzia Tuleya wybrał dla siebie dobry czas aby popisać się swoim talentem aktorsko-publicystycznym, czym wywołał do "tablicy" celebrytów
  i komentatorów .
  To było bardzo potrzebne dla oczyszczenia z demagogów polskiej sceny politycznej . Jednym z nich okazał się niezależny senator Cimoszewicz który w rozmowie z Moniką Olejnik przebił zacietrzewieniem i talentem polemicznym sędziego Tuleyę. Na zwróconą mu uwagę , że nie było takiego zdarzenia jak uwiedzenie przez agentów CBA pielęgniarki , zbył to milczeniem . O takim uwiedzeniu mówił sędzia Tuleya.
  Senator zachował się haniebnie mówiąc o przedstawicielu krakowskiej organizacji kombatantów AK , że ten został wykorzystany i nie rozumie co mówi?
  Senator Cimoszewicz przedstawił się opinii publicznej z tej strony , którą nigdy nie znaliśmy, a którą wyborcy powinni poznać.
 • 2013-01-09 07:30 | Byniek

  Nic z tego nie będzie.

  Doświadczenie ostatnich pięciu lat wyraźnie wskazuje, że żadnego, realnego rozliczenia IV RP nie będzie. Kruk krukowi....
  Wczoraj w TVP pojawił się Jan Maria Rokita i rzekł: "Tusk bez Kaczyńskiego byłby nikim".
 • 2013-01-09 07:33 | Byniek

  Są ?

 • 2013-01-09 07:37 | Byniek

  Są ?

  Jeszcze za wcześnie na poważne wnioski, ale za Fryderykiem Wielkim można już zadać pytanie " Czy są jeszcze sędziowie w Warszawie ?".
 • 2013-01-09 08:45 | poniek

  Do Buraka

  Nie Kelus tylko Jacek Klejff
 • 2013-01-09 09:48 | Burak

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Wielkie dzięki Ksylamicie za jakże kulturalne zwrócenie mi uwagi na sporą nieścisłość co do autora utworu niesłusznego na obecnym etapie walki o świetlaną przyszłość stada baranów.
  Prosiłbym wszakże o jedno, byś kiedyś, kiedy już oprzytomniejesz po Twych baranich harcach w rytm muzyki z ogólnego ścieku, wsłuchał się w Kleyffa choćby.
  Po Twej wyrafinowanej inteligencji wnoszę bowiem, że na jakiś choć przebłysk, cień racjonalnego myślenia Cię stać. Serio!
 • 2013-01-09 09:49 | Burak

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Wielkie dzięki Ksylamicie za jakże kulturalne zwrócenie mi uwagi na sporą nieścisłość co do autora utworu niesłusznego na obecnym etapie walki o świetlaną przyszłość stada baranów.
  Prosiłbym wszakże o jedno, byś kiedyś, kiedy już oprzytomniejesz po Twych baranich harcach w rytm muzyki z ogólnego ścieku, wsłuchał się w Kleyffa choćby.
  Po Twej wyrafinowanej inteligencji wnoszę bowiem, że na jakiś choć przebłysk, cień racjonalnego myślenia Cię stać. Serio!
 • 2013-01-09 10:04 | Burak

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę


  Co do Tuleji nie byłbym taki pełen optymizmu. Partytura, partytura!
  W końcu show must go on.
 • 2013-01-09 10:13 | Burak

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Masz rację PIRS. Generalnie. Ja może tylko przewidywałbym jakieś inne pytanie i procentaż. Ale to zostawmy na boku, jako element jedynie ukwiecający coraz bardziej sypiące się dekoracje.

  Nie mam styczności z mediami głównego rynsztoka zupełnie, a ich ogląd mam z lustra Netu. I muszę przyznać, że z zaciekawieniem zauważam rosnącą nerwowość u wszystkich licencjonowanych: u polytyków i u pismaków. To chyba Wielki Językoznawca kiedyś miał okazję powiedzieć, że walka klas zaostrza się w miarę postępujących sukcesów budowy socjalizmu. No, a kiedy trwa budowa to i wióry muszą lecieć. Swoją drogą, ciekawe czasy...
 • 2013-01-09 10:18 | Al_Ka

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Nie Kelus, tylko Jacek Kleyff. I to nie jedyna twoja pomyłka, szanowny Buraku.
 • 2013-01-09 10:19 | Laclos

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Dziekuje bardzo Pani Redaktor, a wczesniej sedziemu Tulei za to podsumowanie rządów PiS. Moze ci, ktorzy jeszcze mieli watpliwości, co te rzady przyniosly Polsce i Polakom, wreszcie przejrza na oczy. Bo powtorka z rozrywki wciąż jest mozliwa przy kolejnych wyborach.
 • 2013-01-09 10:37 | Koziol

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Prosze nie obrazac mych kuzynow baranow! ""
 • 2013-01-09 10:47 | Burak

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Och, wystarczy pytać mocodawców Tuska. Ot choćby dzisiaj jeden z prominentnych generałów spec-służb zabrał głos. Rzecz jasna o likwidacji żadnej z policji politycznych nie może być mowy na obecnym etapie, natomiast jest zapodana aktualna wykładnia polityczna. Dodajmy od razu, że w pełni potwierdzająca enuncjacje mediów głównego rynsztoka i licencjonowanych polityków.
 • 2013-01-09 10:56 | Burak

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Byniek. Nie masz do końca racji. To i owo w dekoracjach się pozmienia. Tym bardziej, że i wyblakły i tu ówdzie sztablatura gipsowa z '89 oblatywa. Zrobią trwalszą, poliuretanową.
 • 2013-01-09 11:24 | Burak

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Śmiało, konkretami.
 • 2013-01-09 11:33 | żyga

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Pani redaktor -nie napisała Pani o jednej zdumiewającej sprawie.Po 11 września swiat juz nie był taki sam.Po kilkunastu minutach wypowiedzi człowieka ,który znajdzie miejsce w historii jako prawy i odwazny Polak ,jego kraj jest już innym krajem.Chichot histori polega na tym ,że drG .tez przechodzi do historii jako ten ,ktory pozwolił przerwać milczenie i obnamżyc rzady bandy czworga.
 • 2013-01-09 12:21 | PIRS

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  @sagan

  Odpowiem Wam sagan po leninowsku: jest tylko jedna taka partia – partia bolszewików. Chyba nie zamierzacie marnować swego głosu?!
  Powiem też tak: po najbliższej niedzieli będą dalsze, a wtedy w jakiejś innej formie odrodzi się ukochany POPiS i naród z radością i nadzieją znów poprze taką partię, której programem jest rozprawa z komuną. Komuna zostanie obalona i na zgliszczach zbudujemy nowy, wspaniały ustrój. Póki resztki ukrytych i nie rozliczonych sympatyków komuny rzucają nam kłody pod nogi, nie możemy zapewnić wszystkim szczęścia, co jest przecież naszym jedynym celem.
 • 2013-01-09 12:32 | PAK

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Coś Cię dziwi? IV RP popierało sporo ludzi, nie tylko zwolenników PiS. Po co Tusk miał się im narażać? Przeciwnicy IV RP i tak nie mieli wyboru.
 • 2013-01-09 13:10 | Stupecki

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Głupio wyszło. Wpisywałem się – jako pierwszy – bezpośrednio pod pierwszym komentarzem very i nie zaznaczyłem, do kogo piję. A teraz zostaliśmy tak oddzieleni, że ktoś nie liczący kolejnych wcięć może uznać, iż tak brzydko się wyraziłem o Autorce komentarza. Wprawdzie jest PS tę interpretację podważający, ale...
 • 2013-01-09 14:41 | Maciej Górkiewicz

  PO i PIS blizniecy bratia (Majakowski)

  @Laclos cytuję: " to podsumowanie rządów PiS."
  moja drobna poprawka: to się działo i za PIS, i za PO - czyli za rządów PO-PIS.
  PO-PIS z jednego pnia ... dobre drzewo rodzi dobre owoce, Solidarność zrodziła AWS, PO-PIS ... CBA ...
  za PO przemawia to, że po 20 latach dotarło wreszcie do nich, że żyją z Polski, że już dość zniszczyli Polskę - a do PISu to jeszcze nie dotarło - i małe szanse, że kiedykolwiek dotrze.
 • 2013-01-09 15:14 | Burak

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Maciej, jak rozumiem, na obecnym etapie budowy (no, czegoś tam) można upraszczać, że wszystkiemu winne Kaczory?

  Taka uwaga techniczna, bo obserwuję, że bardziej złożone wyjaśnienia stanu rzeczy nie docierają do krajowych sheeples. Towarzycho urobione przez media środkowej części rynsztoka musi mieć jasny opis: - jeden wróg, jeden wybawca, jedna świetlana przyszłość. A kiedy wraca się do POPiS to obraz się zaburza dramatycznie. Jak wówczas, kiedy - nie daj Bóg - prąd by odcięli podczas nabożeństwa Olejnikowej czy Lisa, kiedy podawana jest obowiązująca mantra.
 • 2013-01-09 15:58 | Al_Ka

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Oczywiste konkrety: nie jesteś kaprawy i zakłamany, Buraku, lecz cudny i sama prawda przez ciebie przemawia. Posługiwanie się określeniami: lemingi, barany etc. popycha naprzód debatę publiczną i wiele wyjaśnia w ocenie tego, co zdziałali pp. Ziobro i Kamiński.
 • 2013-01-09 16:32 | atalia

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  2013-01-09 06:22 | Adalbert

  Cimoszewicza proszę nie tykać. Zawsze był odważny:
  - w 1976 rzucił legitymację PZPR, gdy w Radomiu...;
  - w 1981 rzucił legitymację PZPR, gdy w 13 grudnia...;
  - w 1981 rzucił legitymację PZPR, gdy 16 grudnia w kopalni Wujek...;
  - itd.

  Prawy, szlachetny, moralny, uczciwy, humanista mający prawo wygarnąć prawdę.
 • 2013-01-09 18:32 | Stefan

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  CBA to nie tylko pieszczoch PiS, ale też i drugiego rodzica, czyli PO. Obie te partie solidarnie stworzyły tego potworka i obie uczyniły Mariusza Kamińskiego jego szefem. I byłby pewnie do dziś, gdyby trzy i pół roku tego nie wzięła w nim góry natura wilcza natura i nie porwał się na partię rządzącą i jej szefa.
 • 2013-01-09 20:09 | sagan

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  @ Tow.Lenin

  > Oczywiście, że na BOLSZEWIKÓW, tow. Sagan!

  A których, tych z PiS czy tych z SLD? No i nie napisałeś dlaczego, a to najważniejsze było.

  PS: Ciężko coś konstruktywnie zaproponować, prawda? Nawet z jednorazowym nickiem. Ale to było do przewidzenia. ;)
 • 2013-01-09 20:17 | sagan

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  @ PIRS

  > Odpowiem Wam sagan po leninowsku: jest tylko jedna taka partia – partia bolszewików. Chyba nie zamierzacie marnować swego głosu?!

  Znów to samo. Kiedy krytykujesz, nie wahasz się nazywać rzeczy po imieniu, PO tamto, Tusk to, itd.
  Ale kiedy przychodzi proste pytanie : Kto w zamian , próbujesz taniej sztuczki erystyczne polegającej na sprowadzeniu tematu ad absurdum.

  Czy tak trudno napisać: Uważam,że optymalnym wyborem byłaby partia ( tu nazwa istniejącej partii politycznej), ponieważ ( i tu krótkie uzasadnienie)
  Tylko tyle i AŻ tyle. ;)
 • 2013-01-09 21:12 | Danka

  Re: Cimoszewicz w tym rzucaniu legitymacji był "konsekwentny"

  Ale za to "ładnie" zachował się w Jedwabnym kiedy zatrzymano ekshumację z powodów "religijnych".
 • 2013-01-09 23:34 | atalia

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Gość z niego, ma więc moralne prawo grzmieć na innych.
 • 2013-01-10 01:24 | jotbe_x

  re: Cimoszewicz broni...

  Panie Adalbercie, widzę, że to pan nie zrozumiał, o czym, przecież sensownie, mówił senator, nadto przekręca pan fakty: akurat sprawa z pielęgniarką miała miejsce, są dokumenty! Natomiast sprokurowany naprędce weteran AK został przez sprytnego Ziobrę wrobiony, niezbyt zdawał sobie sprawę (nikt ne kwestionował jego krzywd, minionych i ewent. teraźniejszych) przeciw czemu oponuje, odegrał rolę podobną do spędzanych w marcu 68 r. delikwentów, żeby dawali wyraz słusznemu oburzeniu.
 • 2013-01-10 03:28 | Jan Bohynski

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Czy i kiedy nastapi w Polsce redukcja " potworkow " sluzb specjalnego przeznaczenia, zaopatrzonych w nieograniczona wladze nad obywatelem. Od ilosci skrotow nazw, glowa boli. Czy nie wystarcza nam Wojsko Polskie i Policja Panstwowa, oraz odpowiednie departamenty w ich strukturach. Czy na prawde potrzebujemy odrebnych organizacji szpicli i bandziorow, na uslugach ... czyich ? Nas samych, bo przeciez placimy na ich utrzymanie, wiec i My - Narod, powinnismy decydowac o ich istnieniu. JB.
 • 2013-01-10 09:35 | PIRS

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  @sagan

  Zadałeś pytanie po leninowsku więc i po leninowsku odpowiedziałem.
  Twoje pytanie jest, jak się zdaje, nieco demagogiczne. Czy chodziło o to żeby pokazać, że co by nie robiła i nie gadała PO to nie ma teraz wyboru? I z tego powodu nie można o niej złego słowa powiedzieć, "bo to, towarzysze, tylko umacnia wroga"?
  W tej chwili nie ma partii na którą oddałbym głos. A jak próbowałem wyjaśnić w poprzednim wpisie, do następnych wyborów scena polityczna może się znacznie zmienić. Inaczej się głosuje kiedy czujesz że musisz wybrać mniejsze zło a inaczej kiedy masz większy wybór. Powiem jak ja głosowałem.
  W poprzednich wyborach głosowałem na SLD. Powód był jeden: PO i PiS przymierzały się do niebezpiecznego manipulowania przy konstytucji, czego wynikiem byłaby "demokratura", a tylko SLD chciałaby i mogła to powstrzymać, pod warunkiem że będzie miała dostateczną liczbę głosów.
  W ostatnich wyborach głosowałem na Palikota, gdyż to była jedyna szansa żeby pewne tematy, jako że głoszone w Sejmie, znalazły się w debacie publicznej, a nie były zamiatane pod dywan przez wszystkie partie i media. Kiedy o pewnych sprawach zaczyna się mówić publicznie, to wtedy okazuje się że można mówić o nich rzeczowo, a nawet z czasem znajduje się dobre rozwiązania.
  W wyborach prezydenckich w drugiej turze głosowałem na Komorowskiego, żeby prezydentem nie został Kaczyński.
  W tych wszystkich głosowaniach wolałbym głosować na kogoś lepszego, bo mam wiele zastrzeżeń do tych na których głosowałem.
  Pzdr
 • 2013-01-10 12:30 | sagan

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  @ PIRS

  > Twoje pytanie jest, jak się zdaje, nieco demagogiczne. Czy chodziło o to żeby pokazać, że co by nie robiła i nie gadała PO to nie ma teraz wyboru? I z tego powodu nie można o niej złego słowa powiedzieć, "bo to, towarzysze, tylko umacnia wroga"?

  Z tym wyborem to racja. Nie ma wyboru, chyba, że chcemy powrotu do władzy tow. sekretarzy Oleksego, Millera i ich "zaplecza", albo IV RP i aresztowań za wręczanie kwiatów lekarzom.
  Natomiast nieprawdą jest,że " złe słowa o PO umacniają wroga".
  Nic tak nie umacnia mnie w przekonaniu wyrażonym na wstępie jak właśnie złe słowa o PO wypowiadane np. przez Macierewicza, który tak długo lansował tezę o spisku i zamachu, aż sam w nią w końcu uwierzył.

  > W poprzednich wyborach głosowałem na SLD. Powód był jeden: PO i PiS przymierzały się do niebezpiecznego manipulowania przy konstytucji, czego wynikiem byłaby "demokratura", a tylko SLD chciałaby i mogła to powstrzymać, pod warunkiem że będzie miała dostateczną liczbę głosów.

  W efekcie SLD w komitywie z PIS-e, skutecznie powstrzymała np. likwidację finansowania partii politycznych z mojej ( i twojej) kieszeni.

  > W ostatnich wyborach głosowałem na Palikota, gdyż to była jedyna szansa żeby pewne tematy, jako że głoszone w Sejmie, znalazły się w debacie publicznej, a nie były zamiatane pod dywan przez wszystkie partie i media. Kiedy o pewnych sprawach zaczyna się mówić publicznie, to wtedy okazuje się że można mówić o nich rzeczowo, a nawet z czasem znajduje się dobre rozwiązania.

  W efekcie publicznie mówi się o tym, kto jest chłopakiem posła Biedronia a kto chłopakiem posłanki Grodzkiej.

  > W wyborach prezydenckich w drugiej turze głosowałem na Komorowskiego, żeby prezydentem nie został Kaczyński.

  To znaczy,że instynkt samozachowawczy masz OK.

  >W tych wszystkich głosowaniach wolałbym głosować na kogoś lepszego, bo mam wiele zastrzeżeń do tych na których głosowałem.


  Podobno lepsze jest wrogiem dobrego. ;)
 • 2013-01-10 15:24 | MMK

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  "W efekcie SLD w komitywie z PIS-e, skutecznie powstrzymała np. likwidację finansowania partii politycznych z mojej ( i twojej) kieszeni. "

  Tak dla przypomnienia powstrzymali kogo/co i kiedy?
  Bo brzmi jakby któraś z ówczesnych partii chciała jednak likwidacji finansowania z budżetu :)
 • 2013-01-10 16:03 | Adalbert

  Re: W Sanoku bandzior zabarykadował się i strzela

  W Sanoku ewakuowano pół dzielnicy i liceum, ale najważniejsze aby antyterroryści nie podpadli jakiemuś sędziemu , który może działaloność brygady antyterrorystycznej porównać do metod stosowanych w czasach IV RP.
  A to by wzbudziło narodową dyskusję o szkodliwości zwalczania bandytyzmu.
 • 2013-01-10 16:51 | jotbe_x

  re w Sanoku bandzior...

  Adalbert, jednak ma pan żle w głowie.
 • 2013-01-10 21:04 | Burak

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Są nowiutkie wieści z frontu! Nieprzejednany Tuleja spuszcza z tonu!

  Na obecnym etapie nie będzie się już tak mocno poniewierać dygnitarzy kaczystowskich. Powód jest taki jaki jest, a poznamy go może niebawem ze źródeł położonych poza głównym rynsztokiem mediów. Każdy kto potrafił patrzeć choć kilka dni do przodu ma ubaw po pachy.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13178135,Tuleya_mocno_zlagodzi_zawiadomienie_ws__CBA__Nie_ma.html
 • 2013-01-12 13:13 | sagan

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  @ MMK

  > Tak dla przypomnienia powstrzymali kogo/co i kiedy?
  Bo brzmi jakby któraś z ówczesnych partii chciała jednak likwidacji finansowania z budżetu :)


  To dobrze brzmi. PO chciała zniesienia finansowania partii z budżetu niedługo po objęciu władzy. Niestety PIS solidarnie s postkomuchami z SLD i pozostałym planktonem skutecznie powstrzymał ten projekt, oto dowód:

  http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&6&20&78

  Potem była jeszcze próba czasowego zawieszenia subwencji, również przepadła, ponieważ komuchy z SLD z komuchami z PiS jak jeden mąż odparły dzielnie ten projekt i uratowały koryto bedące jedynym żródłem utrzymania, oto dowód:

  http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&6&39&3


  W rezultacie dziś Jarosław Kaczyński otrzymuje co miesiąc ponad milion ( tak,tak 1 000 000 miesiąc w miesiąc na zeszyty, kredki, bibułę, atrament, ołówki i te,no, znicze, hehehehe.
  Pomogli mu w tym towarzysze z SLD. NIe wiedziałeś, prawda? ;)))
 • 2013-01-12 13:21 | Artur

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  @ Burak
  Muszę wystąpić w obronie lemingów. Jest to najbardziej zapracowana warstwa społeczna w Polsce. Rano prują do pracy, po pracy do żłobków i przedszkoli po swoje pociechy, na chybcika robią zakupy, pichcą coś w swoich kuchenkach, to im ciarki po plecach przynoszą codzienne kryzysowe wieści, płacą podatki, spłacają kredyty za swoje mieszkania i ciężko zapracowane wczasy, to oni cierpią na dotkliwy ból głowy by nie stracić pracy, by nie wpaść w długi. Życzę lemingom wszystkiego najlepszego i by się im wiodło jak najlepiej. A także tego, by znaleźli czas na założenie partyjnej wspólnoty i przejęli władzę w Polsce. To ich interesy są najważniejsze i to oni powinni stać na ich straży.
  @ Vera
  Pan poseł Grupiński powiedział coś takiego, że: "My wiedzieliśmy co się dzieje w CBA, będziemy musieli się jakoś uporać z tą wiedzą i wyciągnąć konsekwencje". I tu mieści się cała ujawniona przez posła podłość PO równa podłości PiS. Wiedzieli o bandyckich metodach stosowanych przez CBA i współpracujących z CBA prokuratorów, a nic w tej sprawie nie zrobili. A za Kamińskiego, również po wyborach te metody stosowane były nadal. Dzisiaj w CBA pracują ci sami agenci, w prokuraturze ci sami prokuratorzy. Im nie chodzi o to, by Polska była lepsza i rzeczywiście wstąpiła do Europy. Wart Pac Pałaca i Pałac Paca. Platformie Obywatelskiej po drodze z bandyckimi metodami PiS, ale się z tym kryli. Wyszło jednak szydło z worka i wszyscy ludzie myślący odkryli z kim mają tak na prawdę do czynienia.
 • 2013-01-12 13:34 | Artur

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  @ PIRS, @ sagan, @ Tow.Lenin
  Mnie się wydaje, że bolszewikom z PiS najbliżej do sowieckiego NKWD. Więc na bolszewików z PiS chyba? Chociaż bolszewikom z PO też, okazuje się, blisko. A może na lemingów właśnie? Oni najdalej od NKWD, UB i SB. Tylko muszą się zorganizować w jakiejś nowej lemingowskiej partii.
 • 2013-01-12 13:50 | Artur

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  @ atalia
  A gdy Cimoszewicza nie wybrali w PE Brukseli na jakieś ważne stanowisko, czmychnął tylnymi drzwiami i uciekł. Nawet nie pogratulował zwycięzcy i nie podziękował tym, którzy na niego głosowali. Prawy, szlachetny, z manierami, dobrze wychowany .... Pic na wodę. Zwykły cyniczny hipokryta.
 • 2013-01-12 14:26 | Artur

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  @ PIRS, @ sagan
  Ja będę głosował na przyszłą partię lemingów. A Wy?
 • 2013-01-12 14:40 | Artur

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  @ Vera
  Wklejam Ci dokładne wypowiedzi Posła Grupińskiego za GW.
  Grupiński u Olejnik:
  - Platforma nie może unikać odpowiedzialności za działalność CBA Kamińskiego.
  - Nie możemy unikać odpowiedzialności za to, że jednak pozwolono na kontynuowanie metod CBA.
  - Myśmy wiedzieli, jakie metody były stosowane przez CBA, i protestowaliśmy przeciwko nim, ale w sytuacji, w której nastąpiła zmiana władzy, mieliśmy dwa ograniczenia.

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75248,13174213,Grupinski_u_Olejnik__Platforma_nie_moze_unikac_odpowiedzialnosci
 • 2013-01-12 14:54 | Artur

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  @ sagan, @ PIRS
  A ja będę głosował na Polską Partię Lemingów. Do przyszłych wyborów z pewnością taka powstanie.
 • 2013-01-12 20:10 | Burak

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Kozioł! Stawiasz mnie w trudnej sytuacji, fakt. Nawiasem określenie tego kretyństwa z lubością nurzającego się w głównym nurcie rynsztoka medialnego 'leming' nie jest chyba polskim wynalazkiem! Amerykanie "toto" nazywają 'lemming'.
 • 2013-01-12 20:15 | Burak

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Artur, zafrasowałem się solidnie, przyznaję...
  Cały czas sądziłem, że rządy w 'naszym nieszczęśliwym kraju', "lecąc klasykiem", sprawowane są dokładnie w imieniu lemingów? Nie jest tak? To wobec tego może w imieniu takich jak ja 60% głosujących nogami, jak im ur(y)nę podstawiają?
 • 2013-01-12 21:28 | sagan

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  @ Artur

  > A ja będę głosował na Polską Partię Lemingów. Do przyszłych wyborów z pewnością taka powstanie.

  Gdyby miał obstawiać, to postawiłbym, że zagłosujesz na SLD, lub coś co się ewentualnie wykluje z tej przechowalni towarzyszy sekretarzy PZPR.

 • 2013-01-13 09:55 | MMK

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  "PO chciała zniesienia finansowania partii z budżetu niedługo po objęciu władzy"
  Jakby chciala to by zniosła.
  Proste.

 • 2013-01-13 09:59 | sagan

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  @ MMK

  > Jakby chciala to by zniosła.
  Proste.


  Podałem ci dowód na to,że nie jest to takie proste, ponieważ kiedy chcą zabrać kasę, to tworzą się w Sejmie zupełnie inne koalicje, np. PiS-SLD.
  No, ale skoro upierasz się,że to proste, to zapewne zdradzisz mi tajemnicę, jak to zrobić w sposób zgodny z Konstytucją.
 • 2013-01-13 10:12 | Artur

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  @ Burak
  Ja jednak uważam, że żyjemy wreszcie w szczęśliwym kraju. Ja jestem szczęśliwy i Tobie wszelkiego szczęścia życzę. Mam nadzieję, że w końcu Polska dołączy także pod względem politycznym do cywilizacji europejskiej. Większość obywateli już dołączyła.
 • 2013-01-13 10:26 | Artur

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  Do tej pory głosowałem na Unię Wolności i Platformę Obywatelską. Prawicy nie cierpię. Na PZPR i jej pogrobowców nigdy nie głosowałem i nie zagłosuję. Czego i Tobie doradzam. Przykro mi z tego tytułu, że PO się sprawicowała. Czekam na Polską Partę Lemingów. Na nich będę głosował i ich będę wspierał.
 • 2013-01-13 11:21 | sagan

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  @ Artur

  Masz poglądy "lewicowe", a z tym jest jak z orgazmem. Łatwiej go udawać niż jego brak. ;)
  Ale nie martw się, Kaźmirz Pawlak powiedział by ci, że to nie grzech, tylko wstyd.
  Normalny człowiek powinien wyrastać z poglądów lewicowych gdzieś przed 20-tką.
 • 2013-01-13 14:23 | Artur

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  @ sagan
  Niestety. Nie cierpię ani prawicy, ani lewicy. Lekko centrowa Platforma Obywatelska bardzo sprawicowała (by nie rzec "sparszywiała"). Obecnie nie mam kogo popierać.
 • 2013-01-13 17:22 | sagan

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  @ Artur

  Internet roi się od wpisów typu " Nigdy więcej już nie zagłosuję na PO" ;)
 • 2013-01-13 19:33 | Burak

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  @ Artur! Dzięki!
 • 2013-01-14 09:43 | MMK

  Re:PiS i ziobryści atakują sędziego Tuleyę

  "Podałem ci dowód na to,że nie jest to takie proste"
  Pokazałeś że PO pod publiczkę pokazało, że niby jest za zniesieniem dotacji, na prawdę nie ryzykując ich straty w ówczesnej konstalacji parlamentarnej.
  Jak by PO było na prawdę za, to np mogłoby wymusić głosowanie za u koalicjanta (oczywiście ryzykując rozpad ;) ), albo wrzuciło by projekt w tej kadencji sejmu.
  Ale w tej kadencji już jest spore ryzyko że RP mógłby poprzeć, więc projektu nie ma i nie będzie.
  Na prawdę proste, a do tego jak ładnie wygląda dla wyborców PO ;).