Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

L. Sobolewski nie jest już prezesem GPW

(6)
Prezes Giełdy Papierów Wartościowych Ludwik Sobolewski został odwołany ze stanowiska przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Z sytuacji, w której znalazł się z własnej winy, nie było innego wyjścia.
 • 2013-01-17 14:17 | Byniek

  Byniek

  " Życiowa partnerka" brzmi sucho i oficjalnie, jak kiedyś " Towarzyszka życia ( niekiedy również walki ).A nie lepiej, po prostu, kochanka - ciepło i konkretnie.
 • 2013-01-17 15:46 | kalasznikow1

  Re:L. Sobolewski nie jest już prezesem GPW

  Wybór Adama Maciejewskiego wcale nie jest niespodzianką. To prosta sztuczka, która pozwoli za rok wybrać bliższego sercu ministra kandydata. Teraz byłoby trudno, bo sprawa jest za głośna. Inna rzecz, że tajemnicą poliszynela jest, iż Maciejewski od lat tkwi w konflikcie interesów, bo nie umiał się powstrzymać od robienia biznesów na własną rękę. Łatwo to sprawdzić... ale komuś musi się chcieć i opłacać.
 • 2013-01-17 19:34 | El-Ka

  Re:L. Sobolewski nie jest już prezesem GPW

  "Na przykład takie, że – wobec dominującego akcjonariusza – nowy prezes GPW będzie zachowywać się spolegliwie".

  Spolegliwie - chodzi o właściwe znaczenie tego słowa, czyli można będzie na nim polegać? Czy też o błędne znaczenie, że będzie uległy?
 • 2013-01-18 16:26 | kaesjot

  Re:L. Sobolewski nie jest już prezesem GPW

  Czy ktoś może podać konkretne przykłady inwestycji powstałych w efekcie działań GPW. Ile powstało nowych zakładów, miejsc pracy ( oczywiście poza pracownikami giełdy, biur maklerskich, firm doradczych i całego tego zbioru pasożytów ), ile wzrosła wskutek tego podaż i jakich to produktów zaspokajających potrzeby obywateli.
  Gdyby każdemu obrotowi na giełdzie towarzyszyło to , co jest rzeczywistą inwestycją czyli czymś wskutek czego wzrasta podaż dóbr to nie powinno być już w Polsce wolnego skrawka ziemi pod zabudowę.
  Niech mi nikt nie wciska, że gdy ktoś kupuje akcje, by za chwilę je sprzedać bo ich kurs wzrósł o 0,00001% - jeśli takich operacji dokonuje komputer zamiast maklera bo może wykonać ich kilkaset w ciągu sekundy to się nazywa INWESTOR ???
  Czytałem ostatnio, że Deutch Bank przeniósł serwery do Nowego Jorku bo transmisja danych przez Atlantyk zbyt długo trwała.
  Znacie przykład REALNEJ, MATERIALNEJ UŻYTKOWEJ rzeczy powstałej w ciągu kilku milisekund ???
  Kolejne opium dla ludu !!!
 • 2013-01-19 04:39 | ppp

  Re:L. Sobolewski nie jest już prezesem GPW

  Opium dla ludu?
  W 1971 roku 90% miedzynarodowych transakcji finansowych dotyczylo realnej ekonomii (wymiana handlowa lub dlugoterminowe inwestycje) a tylko 10% reprezentowalo obroty spekulacyjne.
  Ale juz w 1995 roku 95% transakcji bylo czysto spekulacyjnych.
  To ponad 1 trylion dolarow dziennie!

  Dane z ksiazki Chomskiego "Profit over people"

  Ale to nie opium dla ludu. To opium dla filarow miedzynarodowej finansjery. Lud nawet nie jest tu tlem - jedzynie splace straty nieudanych spekulacji.

  I to jest wlasnie neoliberalizm ekonomiczny. Zachwalany i przyjety z otwartymi rekoma przez panstwa "wyzwolone" z okowow komunizmu.
 • 2013-02-03 01:13 | Mariusz

  Re:L. Sobolewski nie jest już prezesem GPW

  Mnie jest przykro, że on już nie jest prezesem. Był naprawdę dobry w tym, co robił.