Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Najdłuższe śledztwo w PRL

(7)
Żadnej innej zbrodni władze PRL nie poświęciły tyle uwagi. Władysław Gomułka kazał osobiście informować się o postępach w śledztwie w sprawie porwania i zamordowania syna Bolesława Piaseckiego.
 • 2013-01-22 21:53 | tragedie

  Dlaczego

  historyk Osęka w ogóle nie odniósł się do wcześniejszej publikacji Polityki na ten temat? Iles lat temu w Pomocniku historycznym dziennikarka Ewa Winnicka opublikowala reportaż o tej sprawie, z którego można było się dowiedzieć znacznie więcej. P. Osęka nie czytał tego tekstu, czy liczył ze nikt go już nie pamięta?
 • 2013-01-23 02:14 | atomek

  Re:Najdłuższe śledztwo w PRL

  Bolesław Piasecki miał wszędzie wrogów, gdyż jako nacjonalista i katolik naraził się on Żydom, a jako agent NKWD naraził się on prawicy i Kościołowi.
 • 2013-01-23 05:05 | karul

  Jak zwykle, wszystkiemu winni "esbecy",

  Zydzi i PRL. A co z wina Ruskich bo pzeciez o nich nie mozna zapomniec?

  Oseka nieraz na tych lamach demonizowal Polske Ludowa, oto kolejna odslona.
 • 2013-01-23 15:26 | AndrzejAdamczyk

  Re:Najdłuższe śledztwo w PRL

  Od wielu osób słyszałem informację że w odnalezieniu zwłok pomagał służbom ksiądz-jasnowidz Klimuszko, i że to on wskazał gdzie mają szukać. Z powodów oczywistych nie chciano wtedy wyjawiać, że ksiądz i do tego jasnowidz w tym pomagał. System się zmienił a o Klimuszce nadal nikt nie pisze. Ciekawe. Czyżby "sukces" w odnalezieniu zwłok miał wielu ojców.
 • 2013-02-15 17:27 | Joanna Kopytowska

  Re:Najdłuższe śledztwo w PRL

  Czy jacyś pracownicy polskiego archiwum X nie mogliby do tej sprawy powrócić ,teraz techniki operacyjne są o niebo lepsze niż wtedy , pewnie ustalenie skąd dzwoniono o okup coś by pomogło i ślady na podrzuconych świstakach papieru ,badanie taksówki ....
 • 2013-02-15 17:55 | Luciano

  Re:Najdłuższe śledztwo w PRL

  "że mamy do czynienia z zemstą zakonspirowanej żydowskiej organizacji, która chciała wyrównać zadawnione porachunki z Piaseckim. Spiskowcy wybrali zabójstwo pierworodnego syna jako najdotkliwszą formę odwetu."
  Zamiast zydowskiej nalezy wstawic - jego bylych kolegow z Uderzenia, ktorzy po rozmowie Piaseckiego z gen.KGB na zamku w Lublinie, poszli do wiezienia a on zostal szefem a wlasciwie wlascicielem PAXu. Artykol jest prawie w 100% zgodny z faktami, gdyz rozmawialem z Ekerlingiem w czasie sledztwa na Mokotowie- mojego z MKK, a jego wiadomo jakiego oraz z Alkiem Wolowskim, ktory za swoj artykow w gazetach francuskich, zostal oskarzony o szkalowanie urzednikow panstwowych. Z Ekerlingiem rozmawialem ponownie, po swoim wyjsciu na wolnosc, nic wiecej do tego co mowil wczesniej nie dodal.
  Pozdrawiam:
 • 2013-02-16 03:57 | MoherPower

  Re:Najdłuższe śledztwo w PRL

  Piaseckiego nie porwano z ulicy Narbutta jeno z rogu Naruszewicza i Wejnerta - tam mieściło się liceum PAX