Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak uniknąć haraczu za wieczyste użytkowanie

(5)
Odwołania od podwyżek opłat za użytkowanie gruntów biją rekordy. Ale najlepszą obroną przed wysokim haraczem jest uwłaszczenie się. Warunki są korzystne.
 • 2013-01-29 10:01 | widok

  jak mozecie pisac "urząd" to czy "urząd" tamto ????

  jak mozecie pisac "urząd" to czy "urząd" tamto ????
  przecierz to decyzje konkretngo czlowieka - nie mozna go znalezc???
  piszecie jakby administracja byla oparta na autonomicznych serwerach rzadzacych nami za pomoca algorytmu...
  trzeba z tym skonczyc - konkretne decyzje podejmuja konkretni ludzie i to oni sa odpowiedzialni za burdel w polandzie!
 • 2013-02-15 12:17 | jsg

  Re:Jak uniknąć haraczu za wieczyste użytkowanie

  Jesteśmy bezsilni wobec tego draństwa. Kiedy wykupywałem mieszkanie, obiecywano opłaty do przyjęcia, a teraz wymuszają wielokrotnie wyższy haracz. To tak jak z tą opowiastką, że na jakąś imprezę był wstęp wolny, ale przy wyjściu jakiś oprych pobierał opłatę za wyjście.
 • 2013-02-15 13:52 | Rychard

  Płacić i nie buntować się.

  Przecież muszą być pieniądze na premie i nagrody dla marszałków i urzędników.
  Na utrzymanie stadionów, na biskupów i ich pałace, na nauczanie religii .... Ale biblioteki szkolne zlikwidować, bo mądrale będą się mądrzyć i jątrzyć.
  Już sam nie wiem, walczyć z k ...twem, czy dać się gwałcić.
 • 2013-02-16 19:38 | kaesjot

  Re:Jak uniknąć haraczu za wieczyste użytkowanie

  OBRTOŃCY Praw Człowieka i Obywatela, OBROŃCY Robotników z czasów PRL-u gdy dorwali się do władzy stali się bezwzględnymi ich WYZYSKIWICZAMI.
  Kto tu jest głupi a kto cyniczny ?
 • 2013-02-17 19:08 | herbapol

  Re:Jak uniknąć haraczu za wieczyste użytkowanie

  Czytam i oczom nie wierzę.Ciągle to somo:komorne.czynsze dzierżawne i ... całkowita samowola.Czy tak być musi?Wystarczy wystawić nos za Odrę by przekonać się,że można inaczej.Nie potrzeba wynajdywać prochu ani wyważać otwartych drzwi,bo problemy we wszystkich krajach są podobne,ale rozwiązania różne.a czasem ich całkowity brak.
  Opisywane sytuacje są po prostu w Niemczech niewyobrażalne!
  Oni mają wstystko szczegółowo opisne:o ile może rocznie wzrosnąć czynsz dzierżawny,o ile może wzrosnąć komorne.I nie ma żadnego znaczenia,czy dotyczy właściciela prywatnego (osoby fizycznej) czy nie.Jeśli właściciel zamierza podnieść komorne ponadnormatywnie,musi przed odpowiednim organem udowodnić,że standard mieszania się wyraźnie zmienił na wyższy.Na czynsz dzierżawny za grunty nie ma żadnych argumentów i bez zgody dzierżawców podnieść się go nie da ponad ustaloną ustawowo stawkę.Gminy mają wprawdzie inny "bat" na obywatela,mogą w ramach swoich uprawnień podnieść podatek gruntowy do płacenia którego zobowiązany jest dzierżawca,ale to już całkiem "gruba" sprawa i kończy się w przeważnie w sądzie.Czasem się udaje a czasem nie.To co czyta się w prasie polskiej,można tylko określić mienem dzikiego wschodu.