Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zmiany w egzaminie maturalnym i Karcie Nauczyciela

(3)
Minister edukacji Krystyna Szumilas dwoma zamiarami, ujawnionymi m.in. na urzędowym blogu, przerwała błogostan, w jaki zapadło szkolnictwo, chwilowo nienękane gruntownymi reformami i systemowymi rewolucjami.
 • 2013-01-30 09:35 | linka.a

  To sprawa dla PIP

  "Logicznie zatem jest zamknąć szkołę i założyć taką placówkę, gdzie desperaci wezmą fikcyjne posady bibliotekarzy na umowę zlecenia, i już żadna Karta ich nie będzie chronić, ba, właściwie o żadnej ochronie pracowniczej mowy nie będzie."

  No, to akurat jest sytuacja, w której sprawą powinna zainteresować się Państwowa Inspekcja Pracy. Zadziwiające, że dziennikarze niby-lewicowego pisma tak lekko przechodzą nad problemem nagminnego łamania prawa pracy przyjmując punkt widzenia tych, którzy z tego łamania prawa odnoszą korzyści. Czekamy, aż w podobny sposób Polityka zacznie pisać o paserach, złodziejach itd.
 • 2013-01-30 12:03 | wladimirz

  Nie da się skonstruować efektywnego narzędzia do realizacji utopii!!!

  >Powiada się, że powszechna szkoła to takie oświeceniowo-romantyczne marzenie o tym, że powszechny dostęp do wiedzy udoskonali ludzkość. Pozostaje ono w dużym stopniu utopią. U progu XXI w. można odnieść wrażenie, że zamiar udoskonalenia szkoły przez ludzkość jest równie utopijny.<
  Nie może nie być utopią skonstruowanie efektywnego narzędzia do realizacji oświeceniowej utopii!!!To nie wina szkoły, tylko tego, że się ją próbuje zaprząc do realizacji utopijnych zadań...;-)

 • 2013-01-30 16:01 | Luap

  Re:Zmiany w egzaminie maturalnym i Karcie Nauczyciela

  P.Wilk-czy Pani zdaje sobie sprawe ,ze podstawa sukcesu Niemcow to inne,zdecentralizowane szkolnictwo.Kraje RFN maja kazdy swoj wlasny program,w w krajach sa takze rozne programy.W Krolestwie Warszwskim pomylka 1 urzednika,powoduje dramat innych!Od 1918 nie kapujecie tego ,a Polityka,ktora czytam od niepamientnych czasow,pisze stale o tematach zastepczych!!Pogadaj Pani z A.Krzeminskim,a zrobi Pani oczy jakie bzdury publikujecie!!""