Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

„Trójka” nie jest już jednomyślna w sprawie oszczędności

(3)
„Czy Europa ma oszczędzać, aż ją to zabije?” Pytanie zadane przez Frankfurter Rundschau nurtuje trójkę międzynarodowych wierzycieli (UE-EBC-MFW) i wywołuje prawdziwą bitwę na ekspertyzy i kontrekspertyzy między Komisją Europejską a ekonomistami Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
 • 2013-01-31 13:34 | MMK

  Oszczędzać czy nie oszczędzać ... oto jest pytanie...

  "i wywołuje prawdziwą bitwę na ekspertyzy i kontrekspertyzy między Komisją Europejską a ekonomistami Międzynarodowego Funduszu Walutowego."
  O ile MFW płaci (o ile się nie mylę) za swoje ekspertyzy z swoich funduszy, to KE już buli z piniędzy podatników ...
  Czy na prawde trudno zamiast kolejnych ekspertyz spojrzeć na historię ekonomiczną Grecji ostanich lat?!?
  Brak oszczędzania doprowadził do bankructwa Grecji.
  Dziś już Grecja ma, zdaje się, nadwyżkę budżetową gdyby usunąć z bilansu koszty obsługi długu.
  Gdyby zbankrutowała do końca, już mogłaby rozdawać znów pieniądze, choć już tylko do wysokości wpływów podatkowych.
  Drodzy podatnicy, nie ma sensu już płacić odsetek od długów przeżartych przez państwo. Czas bankrutować i układac finanse publiczne bez deficytów, inaczej bankierzy z politykierami bedą doić nas jeszcze długo!
 • 2013-01-31 20:18 | Luap

  Re:„Trójka” nie jest już jednomyślna w sprawie oszczędności

  MMK-Racja w 100%.Dodam: FR jest bliskie plajty i nawet jej pokrewne Polityki lewactwo nie uratowalo tego pisemka.W RFNjest tylko czasem cytowane przez ograniczonych lewakow!""
 • 2013-02-01 10:25 | Cezary

  Re:„Trójka” nie jest już jednomyślna w sprawie oszczędności

  Odpowiedź na to pytanie jest znana, wydawać, ale mądrze. Na czym polega mądre wydawanie ? Polega na tworzeniu inwestycji centralnych, wokół których tworzy się pozytyny klimat gospodarczy, polegający na wzroście wynagrodzeń przy wzroście wydajności, gdyż tylko to napędza koniunkturę gosp. zapobiegając tym samym cykliczności gospodarki. Niestety pazerność liberałów oraz globalizacja gospodarki powoduje to, że pracownik zarabiając minimum nie generuje popytu, który jest podstawą rozwoju gosp. Budżet państwa różni się od bużetu domowego, gdzie oszczędzanie jest instrumentem pomyślności ekonomicznej. W budżecie państwa odpowiedio ukierunkowany strumień wydatków ( inwestycje ) - jeżeli nie zostanie rozkradziony przez bankierów i polityków - z reguły przyczynia się do zwiększenia gospodarki i wzrostu zamożności społeczeństwa tworzącego tą gospodarkę.