Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

UPOMNIENIE OBYWATELSKIE

(11)
2013-02-07 17:28 | koda

W "otwartym piśmie służbowym" obywatele - podatnicy upominają parlamentarzystów. Nadal można podpisać...

http://www.upomnienieobywatelskie.pl/
 • 2013-02-07 21:40 | OBYWATELE RP

  Re:UPOMNIENIE OBYWATELSKIE

  INICJATYWA GODNA POPARCIA.

  MY OBYWATELE I PODATNICY RP BIERZEMY SPRAWY W OBYWATELESKIE RECE!
  OCZEKUJEMY CZLOWIECZENSTWA I KULTURY SLOWNEJ GODNEJ NASZEGO OBYWATELSKIEGO UCHA!
  MY NAROD- UPOMINAMY TYCH WSZYSTKICH , KTORZY SA NASZYMI PRACOWNIKAMI ZA NASZE PODATNIKOW PIENIADZE ,ZA DOTYCHCZASOWY BRAK POWAZANIA NAS WSZYSTKICH WE WSZELAKICH PRZEJAWACH ZYCIA PUBLICZNEGO!
  TO UPOMNIENIE KIEROWANE JEST DO KAZDEGO URZEDNIKA W SLUZBIE KRAJU I NARODU!
 • 2013-02-08 00:29 | mak

  Re:UPOMNIENIE OBYWATELSKIE

  zgoda, zgoda, zgoda!
 • 2013-02-08 12:12 | mondo cane

  Re:UPOMNIENIE OBYWATELSKIE

  Ta inicjatywa jest dowodem na to, że nie jest nam obojętne jak nasi wybrańcy wypełniają swoje obowiązki określone ślubowaniem poselskim, że nie godzimy się na traktowanie nas - wyborców, przedmiotowo i że jesteśmy świadomi swoich obywatelskich praw i wolności. Z satysfakcją podpisałem to "upomnienie". Tym większą, że wcześniej poparło tą inicjatywę sporo osób o znanych nazwiskach.
 • 2013-02-09 00:34 | fulc

  Re:UPOMNIENIE OBYWATELSKIE

  Popieram i propaguję!
  Jestem Świadomym Obywatelem!
  Hough!!!
 • 2013-02-09 03:35 | obywatel01

  Zbojkotujmy nastepne wybory!

  Jesli wezmie w nich udzial ponizej 1% uprawnionych do glosowania wyborcow, to nikt nie bedzie uwazac tych pajacow z cyrku zwanego nie wiadomo czemu "sejmem" i "senatem" za reprezentantow Narodu!
 • 2013-02-09 17:15 | ragan

  Re:UPOMNIENIE OBYWATELSKIE

  Coś Ty Kagan, przecież udział w wyborach w Down Unda jest obowiązkowy i nieuzasadniona nieobecność jest karalna!
 • 2013-02-10 04:05 | obywatel01

  Re:UPOMNIENIE OBYWATELSKIE

  Tyle, ze ten obowiazek nie jest w Australii egzekwowany, a wiec jest on tylko tzw. martwa litera prawa. Od ponad 10 lat nie biore udzialu w zadnych antypodzianskich wyborach, i nikogo to nie interesuje. Raz tylko przyslali mi zapytanie, czemu nie wzialem udzialu w wyborach, ale po tym, jak im odpisalem, ze nie mozna mnie zmuszac do brania udzialu w parodii wyborow, w ktorych nie ma z definicji zadnych kandydatow reprezentujcyh interesy inne niz wielkiego kapitalu, to przestali mi wysylac nawet te zapytania. Wiekszosc Australijczykow zas radzi sobie z tym odpisujac, ze tego dnia byli obloznie chorzy albo byli w innym stanie albo tez kilkaset km od najblizszej komisji wyborczej. Nie znam zreszta przypadku, aby ktos byl w Australii ukarany za odmowe brania udzialu w tej antypodzianskiej parodii wyborow.
 • 2013-02-10 10:48 | koda

  Re:UPOMNIENIE OBYWATELSKIE


  Każdy z nas ma w najbliższej okolicy jakieś biuro/biura poselskie. Niezależnie od podpisania UPOMNIENIA OBYWATELSKIEGO PODATNIKÓW proponuję osobiście upomnieć posła/posłów i przekazać na jego/jej ręce upomnienie dla klubu poselskiego. Ja wybieram się jutro...
 • 2013-02-11 09:48 | Obserwer

  Re:UPOMNIENIE OBYWATELSKIE

  To jest dobry poczatek na zmiane.Jesli ten Najwyzszy Organ nie zmieni swojego nastawienia, zachowania i swoich zapatrywan na sprawy dotyczace rzeczywistych potrzeb spoleczenstwa, nie ma co liczyc na autentyczny postep.Nie ma co mowic o walce z korupcja jesli instrumenty prawne wychodzace z tego gmachu sa w 90% zle i wymagaja poprawek.Tworzenie w sposob nalogowy tzw. luk prawnych jest ustawowym przyczynkiem do korupcji w tym kraju.

  Kolejnym krokiem ku lepszemu jest zmiana Ordynacji wyborczej.To zdaje sie byc wymogiem koniecznym.

  Aktualny reprezentowany poziom polskiego parlamentaryzmu jest tak skandaliczny obyczajowo, ze to UPOMNIENIE OBYWATELSKIE jest oznaka obrony swiatlych Obywateli przed szerzaca sie z tego gmachu degryngolada slowna, zachowan i niskim moralem, ktore reprezentowane jest w tym co prezentuja, jak glosuja oraz jak bewstydnie podkreslaja swoje calkowite zniewolenie partyjne bez cienia odniesienia sie do potrzeb, czesto,do swojego autentycznego pracodawcy czyli Wyborcow.
  Tak wlasnie Wyborcow, bo nie caly Narod, gdyz te 50%, ktore nie uczestniczy w kolejnych wyborach nie jest adekwatne do podejmowania reprymendy obywatelskiej, gdyz w sposob posredni swoja nieobecnoscia na wyborach jest odpowiedzialne za ten katastrofalny stan jaki reprezentuja aktualnie poslowie i senatorowie.

  W obliczu tak niskiej frekwencji wyborczej my czynni Obywatele i Wyborcy zmuszeni jestesmy kolejny raz wybierac mniejsze zlo, ktore jak widac teraz przybiera postac koltunska, bez kultury i bez poczucia misji narodowej postac na rzecz bezwstydu i pokazywania buty, arogancji, aby przykryc swoja indolencje.To mniejsze zlo uroslo i staje sie niebezpieczne.

  Brak podstawego kryterium osobowego czyli wstydu
  poslanek i poslow doprowadza obraz tego kraju na krawedz cywilizacji i spycha nas wszystkich do kategorii Narodu bez przeszlosci i przyszlosci.
 • 2013-02-12 12:20 | Obywatel

  Re:UPOMNIENIE OBYWATELSKIE

  Całkowicie popieram i oddaje mój podpis jako potwierdzenie, ze tego typu działania sa potrzebne.