Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Korea Płn. przeprowadziła próbę jądrową

(10)
Zaskoczenia nie ma. Koreańczycy z Północy zapowiadali wybuch swojej trzeciej bomby atomowej w historii od co najmniej kilku tygodni. I zdetonowali ją mimo sprzeciwu sąsiednich Chin, Rosji i Japonii.
 • 2013-02-12 12:50 | jozef1927

  Korea Północna nikomu nie zagraża!

  Ani też nie okupuje cudzego terytorium. Dlaczego POLITYKA nie napisze podobnie krytycznego artykułu o pewnym państwie, które też posiada nielegalną broń jądrową i na dodatek leży całkiem blisko Polski? Czyżby tu chodziło głównie o to, że dziś POLITYKA pisze źle tylko o tych państwach, kóre nie zgadzają sie na dyktat Waszyngtonu?
 • 2013-02-12 13:23 | sławek.m

  Re:Korea Płn. przeprowadziła próbę jądrową

  „Co można rozbić z Koreą, szaleńcem z brzytwą?„
  Może trochę rozsądku. Szaleniec z brzytwa w Pjongjang, szaleńcy w Teheranie. Wszyscy są szaleńcy, którzy nie siedzą w Waszyngtonie, Moskwie, czy Londynie, o Tel-Avivie już nie wspomnę. USA i ZSRR przeprowadziły tysiące prób, groziły sobie i całemu światu przez kilkadziesiąt lat. Ale wszyscy inni to szaleńcy.
  „zaatakowana Północ może nie cofnąć się przed popełnieniem efektownego samobójstwa rozszerzonego”
  Ale po co atakować Koreę? Bo ma bombę atomową? Na świecie jest kilkadziesiąt tysięcy ładunków, kilka więcej w posiadaniu Korei Północnej czy Iranu nie zmienia bilansu.
  Bilans zmieni się lokalnie, bo kraju mającego broń atomową raczej nie można zaatakować. I USA nie będzie mogło bezkarnie bombardować jak w Iraku, Afganistanie, Somalii czy Sudanie (tu to Izrael).
  Ja nie obawiam się Ahmadineżada czy Kim Dzong Una, bo wbrew obawom autora nie są aż takimi szaleńcami, aby ryzykować zniszczenie kraju (bo wiedz, że jedną czy kilkoma głowicami nie przeważą reszty świata). No chyba że zostaną przyparci do ściany, tzn. zaatakowani.
  A czy większym szaleńcem nie był G.W Bush, który kazał pracować nad „małymi” ładunkami jądrowymi? Zrzucenie ładunku, który zniszczy miasto zabijając kilkadziesiąt tysięcy ofiar stanowi barierę psychologiczną nawet dla ludzi w mundurach (dlatego wcześniej nie budowano „małych” bombek A). „Mały” ładunek nie stanowił by problemu. Można obrzucać wrogów, ale oczywiście broń Boże, żeby mogli odpowiedzieć, bo będzie to akt terrorystyczny.
 • 2013-02-13 03:23 | jozef1927

  Re:Korea Płn. przeprowadziła próbę jądrową

  Ja też nie obawiam się Ahmadineżada czy Kim Dzong Una, a raczej obawiam się Beniamina Netanjahu, z jego nielegalną bronią masowej zagłady...
 • 2013-02-13 08:44 | ajent.007

  Re:Korea Płn. przeprowadziła próbę jądrową

  Kagan, to wygląda dość śmiesznie, gdy ktoś z takim nazwiskiem jak Twoje, jest wyraźnie uprzedzony do Żydów. Nie zapominaj, że Jezus z Nazaretu tez był Żydem i umarł na krzyżu, żeby zgładzić grzechy świata :)
 • 2013-02-14 02:13 | jozef1927

  Re:Korea Płn. przeprowadziła próbę jądrową

  Nie jestem uprzedzony do Izraelitow (Zydow), a tylko do Syjonistow. A to jest spora roznica, gdyz (dla porownania) nie kazdy Niemiec jest z definicji nazista (hitlerowcem), a wiec tez nie kazdy Zyd (Izraelita) jest z definicji - Syjonista!
  I co tu ma do rzeczy jakis Kagan? Chazarowie byli przeciez plemieniem tureckim, a nie zydowskim!
 • 2013-02-14 13:07 | zet

  Re:Korea Płn. przeprowadziła próbę jądrową

  Korea Północna będzie wkrótce wielkim zagrożeniem dla sąsiadów. Tam nie ma postępu w żadnej dziedzinie. Jeśli zaczną głodować rodziny wojskowych i policjantów,także działaczy partyjnych, dojdzie do ataku na najbliższych,czyli na Koreę Południową. Konflikt się rozszerzy dość szybko na inne regiony, bo każde mocarstwo ma tam swoje,żywotne interesy.
  Obawy co do przewidywalności premiera Izraela są nieuzasadnione. To mądry polityk i nie dąży do konfliktu. Chce zapewnić własnym rodakom bezpieczeństwo. Przypominam,że państwo Izrael jest faktem usankcjonowanym przez ONZ. Podobne prawo, do stworzenia własnego, uzyskali Palestyńczycy, lecz dotychczas tej możliwości nie wykorzystali.
  Iran z własną bombą atomową będzie zagrażał nie tylko Izraelowi.Warto o tym pamiętać.
 • 2013-02-15 01:38 | jozef1927

  Re:Korea Płn. przeprowadziła próbę jądrową

  @Zet - komu moze zagrazac Korea Północna? Przeciez nie Chinom czy Rosji, a tym bardziej USA. Moze zagrazac tylko Japonii, a ta sie dzis tylko prosi o kolejna okupacje. Wojny z Korea Poludniowa, to Polnoc nigdy nie zacznie, gdyz oznaczalo by to dzis koniec calej Korei, a wiec i jej polnocnej czesci.
  I co z tego, ze państwo Izrael jest faktem usankcjonowanym przez ONZ? III Rzesza tez byla faktem usankcjonowanym prez Lige Narodow. A Palestynczykom nigdy nie pozwolono na stworzenie wlasnego panstwa, zas obecny premier Izraela ze swa polityka faktow dokonanych, jest dzis najwiekszym zagrozeniem dla swiatowego pokoju.
  Iran z własną bombą atomową NIE będzie zas zagrażał nikomu, a tylko bedzie mogl skutecznie obronic sie przed agresja izraelska.
 • 2013-03-13 09:17 | paluemiy

  Re:Korea Płn. przeprowadziła próbę jądrową

  Czuje sie jakbym czytala prawicowa gadke The Economist! Mam nadzieje ze obok skrajnie Waszyngtonskiego punktu widzenia POLITYKA dopusci tez i napisze mniej radykalny tekst nt Korei Polnocnej.
 • 2013-03-18 14:22 | wiehu

  Re:Korea Płn. przeprowadziła próbę jądrową

  Jak patrze na tą tą Kore to nie mogę uwierzyć że Rosja była taka sama , z tą samą retoryką , paranoją itd


  Trudno mi zrozumieć jak zachód dawał sobie rade z taką dawką nienawiści skierowaną na nich plus 10000 tysięcy głowic atomowych , do użycia w każdym momencie.

  Masakra.
 • 2013-03-19 10:47 | @zet

  Re:Korea Płn. przeprowadziła próbę jądrową

  Niestety, ale najwiekszym zagrozeniem dla pokoju swiatowego jest dzis Panstwo Izrael, ktore jest, owszem, uznawane np. przez ONZ, ale ma ono nielegalna bron jadrowa, ktorej uzycie na wybuchowym Bliskim Wschodzie moze spowodowac zaglade calej ludzkosci.