Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

tragedia smoleńska

(10)
2013-02-15 22:10 | m26_
Witam, temat Tragedii Smoleńskiej jest ważny. Ominął mnie całość przejrzałem w TV. Nie jest to jednak spowiedź, a chęć oddania szacunku osobom które nas reprezentowały. Polskaw tamtym czasieszła ku drodze do ciągłości historycznej.
Ciągłości opartej na pamięci i wartościach które tworzyły nasz naród. To co się wydarzyło w Smoleńsku, to duża tragedia. Majestat Państwa Polskiego został bardzo osłabiony. Całość jako zjednoczone Państwo zgubiło swoją tożsamość. Ludzie zaczęli wędrować w swoich kierunkach. Sprawia to że coraz trudniej się porozumieć, łatwo nas rozbić. Chyba nadszedł czas, aby się zjednoczyć.
 • 2013-02-16 00:22 | saganini

  Jaka tragedia smoleńska?

  Dzięki wypadkowi lotniczmeu pod Smoleńskiem, to pozbyliśmy się najgorszego (zaraz po Wałęsie) prezydenta w dziejach RP. Nie widzisz, m26, że Bóg dał nam znać, że nie należy rozdmuchiwać afery katyńskiej, gdyż dobre stosunki z óRosją mają dziś i w przyszłości dla Polski znaczenie kluczowe, szczególnie, że Europa Zachodnia i USA pogrążają się w coraz głębszym kryzysie.
 • 2013-02-16 13:48 | camel

  Re:tragedia smoleńska

  Polska szła ku drodze (?) do ciągłości historycznej, ale też ta sama droga prowadziła do upadku cywilizacyjnego, gospodarczego i demontażu pierwocin demokracji. To duża cena za ożywienie wielkopańskich mitów narodowych.

  Zresztą co nam, potomkom chłopów po ichniej, pańskiej historii? Czy powinniśmy czcić i pamiętać o tamtych poganiaczach niewolników? Niech spadnie na ten podły okres zasłona milczenia.
 • 2013-02-16 14:32 | Edulek

  Re:tragedia smoleńska

  Zgadzam sie z większośćą opini za wyjątkiem "że Bóg dal nam znać"
 • 2013-02-16 18:10 | zet

  Re:tragedia smoleńska

  "Całość jako zjednoczone Państwo zgubiło swoją tożsamość. "

  Nie stało się to teraz lecz znacznie wcześniej.Zabory i wojny dopełniły pogłębienia różnic w społeczeństwie. Próbowano zjednoczyć naród wokół Kościoła, ale ten realizował własną politykę, wytyczaną daleko od Warszawy. Kler uwikłany w bieżące rozgrywki nie był zdolny /i nie jest/ do skutecznego przewodnictwa. Od dawna nie mamy partii, której celem było by zabliźnianie ran i łączenie ludzi do realizacji dobrych celów. Zamiast tego, ciągle szuka się wroga, którego można bezkarnie lżyć,poniżać, okradać i wskazywać jako przyczynę wszelkich nieszczęść. Jest to bardzo zła droga, zgubna dla narodu jako całości, osłabiająca państwo, nie służąca obywatelom. Ale przede wszystkim zagrażająca wszelkiemu postępowi i rozwojowi indywidualnemu jednostek.
  Tragedii mamy w naszej historii dostatek. Jest potrzeba sukcesu, pozytywnych wzorców i koniecznych przemian. Jeśli chcemy cokolwiek znaczyć w integrującej się Europie i w świecie.
 • 2013-02-16 23:13 | saganini

  Re:tragedia smoleńska

  Racja, camel. Wlasciwie to dopiero w XIX wieku historia stala sie historia calego Narodu - do tego czasu, to byla to tylko historia niewielkiego odsetka calego Narodu, czyli szlachty i kleru oraz czesciowo mieszczanstwa.
 • 2013-02-16 23:46 | saganini

  Re:tragedia smoleńska

  Bóg był tylko uproszczeniem, aby łatwiej trafić do rozumów wielu Polaków, które są wciąż zainfekowane tą ideą Boga...
 • 2013-02-17 05:47 | stalhitler

  Re: 'tragedia' smoleńska

  Trzeba wiec zaczac od nowa, czyli od odzyskania niepodleglosci, co wymaga, na poczatek, wyjscia z UE i NATO.
 • 2013-02-17 11:42 | zet

  Re:tragedia smoleńska

  "Trzeba wiec zaczac od nowa, czyli od odzyskania niepodleglosci, co wymaga, na poczatek, wyjscia z UE i NATO. "

  Nie pleć bzdur. Nawet mocarstw nie stać na samoizolację.
 • 2013-02-17 12:36 | sagan

  Re:tragedia smoleńska

  @ kagan

  > Trzeba wiec zaczac od nowa, czyli od odzyskania niepodleglosci, co wymaga, na poczatek, wyjscia z UE i NATO.

  Mark Twain twierdził, że chcąc zmieniać świat, należy zacząć od wyczyszczenia sobie butów. Więc może spróbuj od tego.