Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kto dopuścił Hitlera do władzy

(27)
Objęcie przez Adolfa Hitlera 30 stycznia 1933 r. stanowiska kanclerza Republiki Weimarskiej było zdarzeniem zaskakującym. Takiego obrotu spraw nie spodziewała się nie tylko opinia publiczna, ale także większość klasy politycznej.
 • 2013-02-16 09:34 | saganini

  Przecież poparcia Hitlerowi udzielił wielki kapitał!

  Niech się autor artykułu zdecyduje, czy komuniści popierali Hitlera w Reichstagu, czy też zostali oni przez Hitera zdelegalizowani i wymordowani. Czemu nie napisze on wyraźnie, że poparcia Hitlerowi udzielił wówczas Kościół, a przede wszystkim wielki kapitał, uważając go, i słusznie za swego sojusznika w walce z prawdziwą lewicą, czyli głownie z komunistami?
 • 2013-02-16 11:24 | Marcell

  Re:Kto dopuścił Hitlera do władzy

  Poparcia kapitału Hitler najwyraźniej nie miał, skoro na przełomie 1932 i 1933 NSDAP miało poważne problemy finansowe.

  Twierdzenie o poparciu Hitlera przez Kościół to chyba przesada, ale na pewno można mówić o braku jego zdecydowanego sprzeciwu wobec hitleryzmu.
  Kościół przyznaje w każdym razie, że watykańska dyplomacja błędnie oceniała intencje nazistów
  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/miedzy-watykanem-hitlerem
 • 2013-02-16 11:55 | saganini

  Re:Kto dopuścił Hitlera do władzy

  Problemy finansowe NSDAP wynikaly z tego, ze ta partia miala wtedy za duze wydatki w stosunku do swych dochodow. Pamietajmy, ze byly to czasy Wielkiego Kryzysu i ze nawet wielki kapital mial wtedy problemy finansowe, szczegolnie, ze polityka poprzednich rzadow polegala glownie na cieciu wydatkow i sztucznego utrzymywania zawyzonego kursu marki, co ow kryzys tylko poglebialo (zupelnie jak dzis w Portugalii czy Grecji).
  A Watykan wyraznie uwazal Nazizm za znacznie mniejsze zlo niz Komunizm! Stad tez jego milczenie podczas II Wojny Swiatowej. :-(
 • 2013-02-16 12:08 | Psiakostka

  Re:Kto dopuścił Hitlera do władzy

  Hitleryzm, w zalążku to był przede wszystkim zryw narodowo-wyzwolenczy, który niczym kula śniegu zrzucona z góry stoczył sie, zgarniajac przy okazji coraz to bardziej ekstremalne poglądy i ich wyznawców. I chociaż nikt tego nie usprawiedliwia, dobrze jest pamiętać ze to właśnie kult jednostki często prowadzi do wypaczeń - przeinaczen. Putin...Berlusconi...Wałęsa...Osama...
  Szczególnie adekwatne to w dzisiejszych czasach I-fonow, I-blogów, I-robotow i innych Ja, Mnie, Mój, Ja Ja Ja Ja Ja

  W tej egoistycznej zawierusze zapomina sie o sprawach ważnych, jak ta ze demokracja to władza obywatelska która winna być reprezentowana przez nieskorumpowanych urzędników. Odpowiedzialność za nasze czasy należy do nas.
 • 2013-02-16 12:21 | indigoapollo

  Re:Kto dopuścił Hitlera do władzy

  Autor artykułu kończy go konkluzją „Warto pamiętać, że wbrew utrwalonemu mitowi siłą, która ostatecznie wydźwignęła Hitlera do władzy, nie było poparcie wyborców, ale intrygi i swary elit politycznych. To nie społeczeństwo otworzyło szefowi NSDAP drogę do dyktatury.” Wcześniej jednak napisał trafnie „Niespodziewanie ratunek przyszedł /nazistom/ ze strony konserwatywnej prawicy.” Mówi innymi słowy konkludował, że to nie trzymający w ręku narzędzie, ale samo narzędzie to uczyniło – miast otwarcie i uczciwie powiedzieć, że to ostatecznie elita władzy jest tym, to zawsze dąży do zdobycia totalnej kontroli na populacją i do bogacących ją wojen. Hitlerze, czy inni dyktatorzy to tylko wykonawcy ich marzeń i rozkazów. O psychologicznych mechanizmach udziału zwykłego Niemca, czy Europejczyka w szaleńczym pochodzie faszyzmu i komunizmu na tym kontynencie można się dowiedzieć z pracy Erich Fromma „Ucieczka przed wolnością”, którą polecam, tak jak polecam lekturę tekstów o ekonomicznych tego mechanizmach w dwóch artykułach Kima Michaelsa: „Wzwanie o zdrowy system monetarny! I „Wezwanie o stabilny przyrost w gospodarce” http://1av3.se/forum/topics/wezwanie-o-zdrowy-system-monetarny oraz http://1av3.se/forum/topics/wezwanie-o-stabilny-wzrost-w-gospodarce
 • 2013-02-16 12:38 | indigoapollo

  Re:Kto dopuścił Hitlera do władzy

  Autor artykułu kończy go konkluzją „Warto pamiętać, że wbrew utrwalonemu mitowi siłą, która ostatecznie wydźwignęła Hitlera do władzy, nie było poparcie wyborców, ale intrygi i swary elit politycznych. To nie społeczeństwo otworzyło szefowi NSDAP drogę do dyktatury.” Wcześniej jednak napisał trafnie „Niespodziewanie ratunek przyszedł /nazistom/ ze strony konserwatywnej prawicy.” Innymi słowy konkluduje, że to nie trzymający w ręku narzędzie, ale samo narzędzie to uczyniło – miast otwarcie i uczciwie powiedzieć, że to ostatecznie elita władzy jest tym, kto zawsze dąży do zdobycia totalnej kontroli na ludnością i do bogacących ją wojen. Hitlerzy, czy inni dyktatorzy (jako aspirująca do władzy elita) to tylko wykonawcy ich marzeń i rozkazów. O psychologicznych mechanizmach udziału zwykłego Niemca, czy Europejczyka w szaleńczym pochodzie faszyzmu i komunizmu na tym kontynencie można się dowiedzieć z pracy Erich Fromma „Ucieczka przed wolnością”, którą polecam, tak jak polecam lekturę tekstów o ekonomicznych tego mechanizmach w formie artykułów Kima Michaelsa: „Wzwanie o zdrowy system monetarny! i „Wezwanie o stabilny przyrost w gospodarce” http://1av3.se/forum/topics/wezwanie-o-zdrowy-system-monetarny oraz http://1av3.se/forum/topics/wezwanie-o-stabilny-wzrost-w-gospodarce
 • 2013-02-16 12:40 | indigoapollo

  Re:Kto dopuścił Hitlera do władzy

  Przepraszam za umieszczenie komentarza z błędami. Mam nadzię że w jego drugiej wersji już są one nieobecne.
 • 2013-02-16 13:23 | Marcell

  Re:Kto dopuścił Hitlera do władzy

  Skoro "wielki kapital mial wtedy problemy finansowe" nie mógł wspierać Hitlera finansowo. Więc czym go wspierał? Dobrym słowem?

  To, że Watykan początkowo uważał nazizm za mniejsze zło niż radziecki komunizm, który niszczył wszystko co związane było z religią, jest całkowicie zrozumiałe.
  Milczenie podczas II Wojny było spowodowane raczej tym, że gdy Kościół krytykował nazistów katolików spotykały represje. W końcu Hitler z nikim się nie patyczkował.
 • 2013-02-16 14:56 | BoSman

  Re:Kto dopuścił Hitlera do władzy

  Jednym z powodow zgody Hindenburga na kandydature Hitlera byl szantaz. Hindenburg zostal poinformowany, ze zostana podane do publcznej wiadomosci okolicznosci, w jakich odzyskal swoj rodzinny majatek w miejscowosci Neudeck
  (kilka kilometrow na polnoc od miasta Susz). Rodzina Hindenburga byla zrujowana a rodzinny majatek byl tak zadluzony, ze mial byc zlicytowany. Przy pomocy kilku wlascicieli ziemskich (m.in hr. Oldenburg z Januszewa) ale takze za pieniadze, ktore byly przenaczone na ratowanie rolnictwa w Prusach Wschodnich, majatek ten zostal odluzony (wykupiony) i podarowany Hindenburgowi. Hindenburg postaral sie, aby ten majatek przeszedl bezposrednio na jego syna, tak aby ten nie musial placic podatku spadkowego po smierci Hindenburga.
  Ta historia zosatala wykryta przez zwolennikow Hitlera. Hindenburg, aby nie dopuscic do jej opublikowania, zgodzil sie na ustepstwa.
  Z tego wynika, ze gdyby Hindenburg nie mial nic na sumieniu, nie bylby zagrozony szantazem i byc moze Hitler nie doszedlby do wladzy.
  Wnioski dla wszystkich politykow sprawujacych wladze powinny byc oczywiste.
 • 2013-02-16 23:46 | uczeń

  Re:Kto dopuścił Hitlera do władzy

  Na początku artykułu jest zdanie
  "Niewiele zostało po entuzjazmie z pierwszej połowy roku, kiedy to w lipcowych WYBORACH do Reichstagu NSDAP zdobyła 37 proc. głosów, stając się NAJWIĘKSZĄ siłą w parlamencie."
  A na końcu artykułu jest zdanie
  "Warto pamiętać, że wbrew utrwalonemu mitowi siłą, która ostatecznie wydźwignęła Hitlera do władzy, nie było poparcie wyborców, ale intrygi i swary elit politycznych. TO NIE SPOŁECZEŃSTWO otworzyło szefowi NSDAP drogę do dyktatury."
  Jak można napisać, że partia wygrała wybory, ale to nie społeczeństwo otworzyło drogę do dyktatury???? Chyba, że wyniki wyborów były sfałszowane. Czy ktoś mi wytłumaczy?
 • 2013-02-17 00:27 | saganini

  Re:Kto dopuścił Hitlera do władzy

  Jesli bogacz ma klopoty finansowe, to nie znaczy, ze nie ma on pieniedzy, tylko ze ma ich mniej niz zwykle, i musi zaczac na czyms osczedzac. Tak wiec wielki niemiecki kapital caly czas popieral Hitlera, ale nie zawsze dawal mu tyle samo pieniedzy...
  Nazizm zwalczal tez religie zydowska, na ktorej oparty jest przeciez katolicyzm, ale to bylo wtedy Watykanowi bardzo na reke...
  A ochrona katolikow niemieckich byla bardzo marna wymowka w sytucji, gdy nie tylko Zydzi, ale tez katolicy z innych panstw, w tym glownie z arcykatolickiej Polski, byli przesladowani przez Hitlera. Dziwne jest wiec, ze Polacy nie odwrocili sie wtedy od Watykanu - swiadczy to glownie o niskim poziomie intelektualnym ogromnej wiekszosci polskich katolikow...
 • 2013-02-17 00:32 | saganini

  Re:Kto dopuścił Hitlera do władzy

  Hindenburg byl, jak kazdy zawodowy polityk, pograzony po uszy w bagnie, gdyz dazyl on do utrzymania wladzy oraz czerpal materialne korzysci z posiadania tejze wladzy. Ale decydujacym czynnikiem, ktory umozliwil Hitlerowi dojscie do wladzy, bylo poparcie wielkiego kapitalu i nacjonalistycznej prawicy.
 • 2013-02-17 08:11 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Kto dopuścił Hitlera do władzy

  Ta kronika nie obejmuje zasadniczego elementu to jest walki faszyzmu z komunizmem,która była okazją do kontynuowania hadlu wojną i pokojem.
  Dziś coraz bardziej chce się ukazywać,a jednocześnie ogranicza problemy związane z ewolucyjną strategią grupową.W Niemczech na tym tle była już mowa o KLASYCZNEJ PARTII ROZKŁADU NARODOWEGO.
  Wszystko miało swój początek w liście wrozwodowym,który opisał polski badacz antyku Tadeusz Zieliński w HELLENIZM A JUDAIZM.Na tym tle podziału na cywilizacje dokonał Feliks Koneczny.Kiedy charakteryzował nazizm tak mówi : HITLER ŻYDÓW MORDUJE ALE MYŚLI I CZUJE PO ŻYDOWSKU.
  Niewątpliwie HOLOCAUST był jedną z największych zbrodni wykreowanej przez niemieckich nazistów.Do pełnego opisu tych zbroni brakuje nie tylko analizy motywów,ale i pełnej charakterystyki tych co bezpośrednio i pośrednio brali udział w umacnianiu i realizacji ludobójstwa.
  Dziś mamy ekonomię polityczną GLOBALIZMU,która też służy strategiom grupowym,a jednym z elementów pomocnych jest KULT HOLOCAUSTU,oraz wiecznie żywy Karol Marks tylko inaczej.Aby psychologicznie zrozumiec Karola Marksa dziś trzeba dostosować do globalizmu słownik Bertranda Russela odnoszący sie do komunizmu.
  Do zaprezentowanej kroniki wydarzeń dopuszczenia Hitlera do władzy trzeba dopisać jej uzasadnienie,czego brakuje.Przy opisie historii bankowości dokonanym przez Chińczyka Song Hongbinga w WOJNIE O PIENIĄDZ jest również wzmianka o finansowaniu tego zbrodniczego systemu.
  Ma to oczywiście związek z najnowszą historią Polski kiedy mamy do czynienia z KOALICJA ROZKŁADU NARODOWEGO i co potem?!
  """"
 • 2013-02-17 08:37 | Andrzej

  Re:Kto dopuścił Hitlera do władzy

  Nie wolno dopuścić do przejęcia władzy przez osobników o podobnych cechach charakteru jak Hitler.
 • 2013-02-17 09:32 | Marcell

  Re:Kto dopuścił Hitlera do władzy

  W czasie wojny trudno raczej myśleć o schizmie, a po wojnie sytuacja diametralnie się zmieniła i Kościół katolicki stał się sprzymierzeńcem w walce z komunistycznym okupantem.
 • 2013-02-17 12:07 | MEL

  Kościół Katolicki i faszyzm

  Państwo Watykańskie powstało w 1929 r., gdy faszystowski rząd Benito Mussoliniego i Stolica Apostolska podpisali tzw. traktaty laterańskie. Gwarantowały one istnienie Państwa Watykańskiego (pałac + ogrody watykańskie), a także uznanie katolicyzmu za religię panującą we Włoszech oraz finansowanie Państwa Watykańskiego przez Włochy.
  Jak w tej sytuacji Kościół Katolicki miałby chcieć walczyć z faszyzmem? Po co podcinać gałąź, na której się siedzi? Zarzynać kurę znoszącą złote jajka?
 • 2013-02-17 13:04 | Max

  Re:Kto dopuścił Hitlera do władzy

  To bardzo logiczne: zgodnie z Konstytucją Rzeszy, zwanej pogardliwie Republiką Weimarską, o powołaniu określonej osoby na urząd kanclerski decydował Prezydent Rzeszy desygnując kandydata, który miał poparcie Reichstagu dla tworzonego Rządu Rzeszy. Co prawda NSDAP miało 37 % w wyborach ale nie stanowiło to większości mandatów koniecznych do powołania rządu. Hitler potrzebował sojuszników i takich znalazł we Froncie Harzburskim z 1931 r. czyli sojuszu NSDAP, kombatantów ze Stahlhelmu i junkrów z Niemieckiej Narodowej Partii Ludowej (DNVP). Co prawda Front nie przetrwał roku ale formalne poparcie dla Hitlera w Reichstagu istniało, wzmocnione konformistyczną postawą chadeckiego "Centrum" von Pappena. To właśnie koalicja ekstremy z chadekami i konserwatystami dała Hitlerowi władzę, a nie wybory. Przecież dokładnie koalicja mogła wyglądać inaczej, bo jeszcze Hermann Mueller w 1930 miał rząd złożony z SPD i chadeków, a więc Wielka Koalicja - SPD, Centrum, DNVP - była możliwa ale trzeba było odrzucić ambicyjki i ciąć po skrajnościach eliminując KPD, NSDAP, Stahlhelm i anarchistów. No a potem już poszło jak z płatka, bo wybory w marcu 1933 r., po aferze z pożarem Reichstagu i wymordowaniem części działaczy komunistycznych i lewicowych, dały Hitlerowi już 44 % głosów. A była to dopiero wiosna 1933 r. i ciągle jeszcze większość elity rządzącej łudziła się, że Hitler to tylko taran, który rozbije niewygodny układ Republiki, a my już dalej to pociągniemy...
 • 2013-02-17 17:32 | koi

  Re:Kto dopuścił Hitlera do władzy

  Bagno bagnem, zastanowił mnie natomiast cytowany fragment listu Hindenburga. Jak dobrym językiem jest to napisane! Przecież w porównaniu z tym te nasze "posły" i ich "doprecyzowania", i "dojaśnienia" to jest analfabetyzm jakiś. Nie dość że bagno, to jeszcze się czytać nie da.
 • 2013-02-17 18:58 | gostom

  Re:Kto dopuścił Hitlera do władzy

  Czy Polacy naprawdę znają się na histori, którą przez cały prawie czas powojenny próbują fałszować na soją korzyść?
 • 2013-02-17 20:28 | herbapol

  Kto finansował Hitlera?

  Wsparcie finansowe,które Hitler otrzymywał po dojściu do władzy jest stosunkowo dobrze przez historyków opisane.Różne grupy sympatyków,wśród których był także niejaki pan Richard Koselowsky,szef Dr.Oetker Werke wżeniony w tę rodzinę,mimo polskobrzmiącego nazwiska,twardy nazista, i wielu innych znanych i majętnych.Natomiast nie udało mi się ustalić ani jednego nazwiska macenasów Hitlera z czasów przed 1933 rokiem.A przecież musiały to być osoby z najwyższych sfer,bo samo umundurowanie i uzbrojenie oddziełów szturmowych (SA-tysiące ludzi)kosztowało majątek.Może ktoś mi w tym temacie pomóc?Pragnę podkreślić,że nie interesuje mnię stwierdzenie "wielki kapitał" ale konkretne osoby z imienia i nazwiska.
 • 2013-02-17 21:36 | abc-z

  Re:Kto dopuścił Hitlera do władzy

  > w Buckebergu
  Bückeberg oczywiscie.
 • 2013-02-17 22:03 | richtigSLONZOK,ano

  Re:Kto dopuścił Hitlera do władzy

  Np. Ford, ale tez (John?) Prescott Bush, dziadek naszych prezydenckich "buszmenów". I jego pomocnik Harriman. Jest tez potem kontekst z Górnym Slaskiem (niem. i pol. czesc), ale tez ze Szwajcaria i KZ Auschwitz. Wgoogluj takie slówka jak Annaconda.

  To on podarowal nazistom wile "Braunes Haus" w srodku Monachium na ich centrale partyjna, ......, a potem, mimo zakazu Waszyngtonu, sprzedawal chemiczne substancje, np. przepompowujac ze statku na statek przed wybrzezem Am.Pld.

  Tylko przyklady.  Dodam, ze, calkiem na serio, mam znajomego, który do niedawna byl nr 3 Commerzbanku (nie podaje nazwiska, bo po co, ale znajdziecie tego dr w 5 minut). Jego kumpel ze studiów i z konsultingu wciagnal go tam jakies 8 lat temu na swiatowego szefa finansów i controllingu. Sam jest oberszefem Coba.

  Nazywa sie Blessing. Jego ojciec tez byl bankowcem/bankierem.
  A ojciec ojca, oczywiscie tez bankszef, byl organizatorem spotkania ok.10-15 osobowej grupy przemyslowców z adolfem i chyba goeringiem (nb. volkswirtem, czyli ekonomista gospodarki narodowej, co sie czesto zapomina). Organizatorem nie tylko spotkania, ale tez rekrutacji tych wysoko postawionych i wplywowych osób "z elitarnego klubu golfowego" (nie pamietam, chyba byl tam tez Stinnes). Treff mial byc oczywiscie byc tajny, ale dziennikarze wykryli i bylo o tym wtedy przez kilka dni dosc glosno.

 • 2013-02-18 13:22 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Kto dopuścił Hitlera do władzy

  @herbapol
  BEZ REZERWY FEDERALNEJ NIE BYŁOBY I WOJNY ŚWIATOWEJ pize w swojej WOJNIE O PIENIĄDZ Chińczyk Song Hongbing."Wojna konsumuje dobra i materiały z szybkościa płomienia...rząd bez względów na koszty,nie negocjuje warunków,zwraca się do bankierów po finansową pomoc."
  To co teraz mamy to "Innym narzędziem umozliwiającym bankierom robienie wielkich pieniędzy jest sterowanie recesja gospodarczą...Niewątpliwie krach giełdowy z 1929 roku został zaplanowany podczas tajnego posiedzenia Rezerwy Federalnej i europejskich bankierów w 1937 roku."Ryzykowna inwestycja":wybór Hitlera...Ów tajemniczy panflet ujawnił tajne kulisy działań bankierów USA i WB dostarczający A.Hitlerowi kapitału i wsparcia w jego drodze do władzy...W latach 1924-31 Wall Street udzieliła Niemcom kredytów na łączną sumę 138 mln.marek...w czerwcu 1939 zorganizowano konferencje.Rodziny Morgana,Rockefellera,oraz szefowie Rezerwy Federalnej zgromadzili sie na spotkaniu...Należało za pomoca narzędzia zwannego "rewolucją" obalić francuska kontrolę...kandydatem na lidera ruchu rewolucyjnego był Adolf Hitler...za 100 mln.marek zgodził sie mówic co mu każą...W rzeczywistości W.St.od początku była głównym źródłem kapitałów dla nazistowskich Niemiec...sporą rolę odegrały reformy Hitlera w systemie finansowym...Gdy Standard Oil sprzedał Niemcom patent na uwodornienie ropy naftowej,aż do roku 1944 Niemcy były w stanie rodukować zaskakujacą ilość 5,5 mln.ton benzyny syntetycznej...bliską i poufną współpracę z niemieckim przemysłem zbrojeniowym znajdowały sie m.innymi General Elektric,Ford,Du Pont.Wszystkie one nalezały do Banku Morgana,Chese Bank,Rockefellera lub Manhattan Bank Warburga.
  Jest rozdział : DRUGA WOJNA I TANI PIENIĄDZ jako część strategii kontrola nad światem poprzez ustanowienie jednego systemu finansowego,który jest realizowany poprzez GATT i globalny wolny handel.
 • 2013-02-20 12:04 | hansik

  Re:Kto dopuścił Hitlera do władzy

  Autor pisze: "...naród niemiecki zaakceptował zwycięstwo nazistów, mimo że (…) większość wyborców nigdy nie popierała Hitlera”. Tymczasem za wikipedią: "Faktyczny monopol polityczny NSDAP został ostatecznie potwierdzony przyjęciem 14 lipca 1933 Ustawy o zapobieganiu tworzenia nowych partii (niem. Gesetz gegen die Neubildung von Parteien), na mocy której zakazano działalności wszystkich, poza NSDAP, partii politycznych. Władza Hitlera ugruntowała się na dobre po przeprowadzonych 12 listopada wyborach parlamentarnych, w których partia nazistowska zdobyła 92,2% głosów".
  To demokracja i wola ludu wygenerowały Hitlera. Oczywiście za jego PR-em stał ówczesny biznes, ale dostał władzę w wyniku wyborów demokratycznych!
 • 2013-02-21 09:45 | chlodnictwo

  Re:Kto dopuścił Hitlera do władzy

  Hitler wiele razy próbował wziąć wszystko. Jednak zawsze ktos lub coś stało na przeszkodzie. Kiedy pozyskał zaufanie bogatych Niemców, Ci kupili mu limuzynę i sponsorowali kampanię wyborczą (Hitluś latał samolotem od miasta do miasta). Wystarczyło by wziąć władzę
 • 2013-02-23 17:46 | Anty

  Re:Kto dopuścił Hitlera do władzy

  Hitlera do wladzy dopuscili Niemcy w demokratycznych wyborach. Wszystkie inne spekulacje to odwracanie kota do gory ogonen podejrzewam,ze niemieckie pieniadze.
 • 2013-08-10 23:56 | wiatr

  Re:Kto dopuścił Hitlera do władzy

  Wygogluj sobie nazwisko Dr Rath + słowo kartel. Na YouTube są ciekawe filmy w tymże temacie.