Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Łapówkarski rekord w Grecji

(6)
To będzie w Grecji proces stulecia – prokuratura zarzuca byłemu ministrowi obrony Akisowi Tsochatzopoulosowi przyjęcie co najmniej 26 mln euro łapówek od zagranicznych koncernów zbrojeniowych. Obok niego na ławie oskarżonych zasiądzie symbolicznie cała grecka klasa polityczna.
 • 2013-02-17 12:37 | MMK

  Prawo a korupcja

  "dzięki prawu, które sami stworzyli. Zakłada ono m.in. przedawnienie przestępstw popełnionych jako wysoki urzędnik państwowy już pięć lat po złożeniu urzędu. W Grecji w ciągu ostatnich 40 lat żaden polityk nie został skazany prawomocnym wyrokiem, choć dowody przeciwko nim były nie do podważenia."

  Proste, przejrzyste, w miarę sprawiedliwe, liberalne oraz (co najważniejsze) egzekwowane prawo to podstawa walki z korupcją.
  W Polsce podobnie - parlamentarzysta zwolniony z płacenia mandatów, a o prędkości działania pamięta się tylko tworząć "tryb wyborczy", reszta spraw zwykłych obywateli może sie wlec w sądach latami.
  Ale takich mamy polityków jak społeczenstwo głosuje, widoczne inne sprawy ważniejsze ... ;)
 • 2013-02-17 14:01 | boni.m

  Re:Łapówkarski rekord w Grecji

  Analogia sama się wręcz narzuca - 3RP to nie druga Japonia, czy Irlandia tylko po prostu druga Grecja :)
 • 2013-02-17 23:19 | Klopfer

  Rekord?! Pan Sturis najwyraźniej nie docenia rodaków!

  „Siedziałem w greckiej polityce przeszło 30 lat. Wiem więcej, niż się komukolwiek wydaje. Będę sypał”.

  Coś mi się zdaje, że ten Tsochat...... , no ten poulus, co to "Grecję reformować chciał w duchu socjalizmu", niebawem przeziębi się na spacerniaku i zejdzie na "galopujące zapalenie płuc"!?
 • 2013-02-18 10:06 | takisobiepolityk

  Re:Łapówkarski rekord w Grecji

  A potem płaczą ze kryzy s jest, jestem ciekaw ile takich kwiatków tam jest, pewnie jakby prześwietlić całe rodziny do 3 pokolenia wstecz to co drugi miałby kilka milionów łapówek
 • 2013-02-18 17:41 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Łapówkarski rekord w Grecji

  Grecy protestowali,że obniżono im emerytury do 3000 euro!!!
 • 2013-02-18 19:55 | publicyst

  Ignorant Mieczysław S.Kazimierzak

  @Mieczysław S.Kazimierzak sugeruje, iż minimalna emerytura w Grecji wynosi (uwaga!): 3.000,00 Euro.

  W rzeczywistości obecna wysokość średniej emerytury wynosi 617,00 Euro. Różnica niamała, co nie, panie Kazimierzu?

  Uprzedzenia Pana do wszystkiego co inne, są wystarczająco znane.
  Uprzedzenia owego nie sposób wytłumaczyć wiekiem, brakiem wykształcenia czy kultury. Jesteś Pan jedną z tych (nie-)ludzkich kanalii, którzy się kąpią z roskoszą we własnym szowiniźmie, nieludzkiej nienawiści w stosunku do wszystkiego innego, którzy się tarzają, jak świnie w błocie, w uczuciach antysemityzmu, homofobii i czort wie czego tam jeszcze.
  Panu jedynie pozostaje mi życzyć zdrowia. I tyle.