Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Gdzie poszukiwać obcych

(5)
Tylko wokół niewielu z prawie pół biliona gwiazd krążących w naszej Galaktyce może powstać życie. Największa nadzieja w karłach. Oto ich ranking.
 • 2013-02-26 21:12 | mickor

  KOI-172.02

  Może warto byłoby zacząć nadawać planetom nieco łatwiejsze do strawienia nazwy ? Astronomów stać na to - nazwy mgławic, gwiazd i galaktyk często zapadają w pamięć i działają na wyobraźnię : Krab, Orion, Andromeda, Vela... Nikt nie zapamięta nazwy LV.426 (ok, tą akurat część z nas pamięta), czy G33X.N3RD5 ! Nadając naszym hipotetycznym nowym światom wśród gwiazd ciekawsze nazwy, jak Eden, Valhalla, czy Zośka nawet... może zainspirujemy ludzkość do myślenia o nich mniej abstrakcyjnie i wzbudzimy większą ciekawość ?
 • 2013-02-26 23:59 | Ezechiel

  Re:Gdzie poszukiwać obcych

  Gdzie poszukiwać obcych pytacie?
  Po co szukąć daleko,skoro to Oni pierwsi znaleźli nas dawno temu.
  Rozejrzyjmy się wokoło siebie,spójrzmy ku naszym domowym biblioteczkom i weźmy do ręki pierwszą z brzegu księgę,choćby Biblię:

  "I widziałem, a oto wiatr gwałtowny przychodził od północy, i obłok wielki, i ogień pałający, a blask był około niego, a z pośrodku jego wynikała jakoby niejaka prędka światłość, z pośrodku, mówię, onego ognia."

  http://i.imgur.com/QsGjKGS.jpg • 2013-02-27 01:02 | Poszukiwać obcych? He, he

  Re:Gdzie poszukiwać obcych

  Rymkiewicz do spółki z pospieszalskim, dżej ar nowakiem, michalkiewiczem i sakiewiczem już ich dawno znaleźli i zdemaskowali w naszym kraju. Przy pomocy renegatów typu wildsztajn odkryli ich zieloną skórę, czułki, siedem palców w dłoniach, troje oczu i oczywiście powiązania z bliskim i jeszcze bliższym wschodem. Po próżnicy pan piszesz, panie Berg.
 • 2013-02-27 04:49 | astro

  Re:Gdzie poszukiwać obcych

  Spójrzmy dokładnie na to co się dzieje wokół nas, współcześnie, ile jest raportów od pilotów cywilnych i wojskowych o obserwacji i spotkaniach z obiektami, których nie da się w żaden inny sposób wyjaśnić niż obce obiekty.

  Polecam zapoznać się z materiałami Brytyjskiego Ministerstwa Obrony, w którym sekcję na temat UFO prowadził Nick Pope.

  Temat cały czas jest ignorowany, wyciszany i sprowadzany do rangi śmieszności.
 • 2013-03-12 16:01 | Gość

  Re:Gdzie poszukiwać obcych

  Świetny artykuł.