Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Krajowa rewolucja śmieciowa

(7)
Od 1 lipca 2013 r. rynek odpadów będzie regulować znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. To rewolucja dla mieszkańców, samorządowców i przedsiębiorców. Ale czy zrobi się dzięki niej czysto?
 • 2013-02-27 08:13 | kaesjot

  Krajowa rewolucja śmieciowa

  A może zamiast myśleć o tym co robić ze smieciami, które są lepiej skupić się na tym, co zrobić, żeby powstawało ich mniej. Pomijając aspekt odpadów organicznych ( resztki jedzenia, obierki itp ) 95% śmieci to opakowania, których moim zdaniem często jest więcej niż produktu netto.
 • 2013-02-27 18:25 | camel

  Re:Krajowa rewolucja śmieciowa

  Znowu urzędniczenie: wydamy przepisy i one wszystko załatwią. Nigdy i niczego nie załatwiły, ale urzędniczenie trzyma się mocno. Na niemoc przepisów mamy ...więcej przepisów! Nowe urzędy, uprawnienia, pieczątki, ustawy. Oj, jak się biznes kręci. Ciągle ta sama piosenka: mamy "najlepsze na świecie prawo o zapobieganiu ...", które co prawda niczemu nie zapobiega, ale jest najlepsze. Może opylać te prawa, wraz z pęczkiem posłów na dodatek, tym krajom, które mają prawa gorsze a w zamian od nich kupować tajemną wiedzę, jak to się dzieje, że ich "gorsze" prawa działają na ich korzyść? Na razie góry śmieci w lasach, miastach i na polach rosną...
 • 2013-02-28 17:31 | MacBlacker

  Socjalizm Platformowany

  Płacimy za bydło które wywoziło śmieci do lasu, rzeki lub gdzie bądź.
  Ustawa ta zresztą to przykład Socjalizmu Platformowanego - ktoś kto ma podpisana umowę o odbiór śmieci, śmieci do lasu nie wywozi, ale było mnóstwo posesji, które umowy podpisanej nie miały - zamiast wprowadzić regulacje obejmujące właśnie nie, to dowalono wszystkim - teraz choć sam z rodziną ledwie co dwa tygodnie "wytworze" pół kubła śmieci (reszta na segregację) będę bulił trzy razy tyle co dotychczas - platformowe urawniłowka.
 • 2013-02-28 17:33 | MacBlacker

  Re:Krajowa rewolucja śmieciowa

  "Pomijając aspekt odpadów organicznych ( resztki jedzenia, obierki itp ) 95% śmieci to opakowania, których moim zdaniem często jest więcej niż produktu netto." - fakt. Obierki przy tym to kompost (dla tych co mają domy prywatne), więc też nie trzeba tego wyrzucać.
 • 2013-03-01 16:03 | camel

  Re:Krajowa rewolucja śmieciowa

  > ktoś kto ma podpisana umowę o odbiór śmieci, śmieci do lasu nie wywozi, (...)

  Przecież to nieprawda, niby dlaczego tak by miało być? W związku z powyższym, cały twój wywód jest bezsensowny.
 • 2013-03-01 22:41 | kaesjot

  Re:Krajowa rewolucja śmieciowa

  Jest jeszcze druga strona - firmy odbierające śmieci.
  Mają jako tako ustabilizowaną pozycję, swoich klientów, zainwestowały w sprzęt i bazę a teraz nagle cały ich dotychczasowy dorobek bierze w łeb i dalszy ich los uzależniony jest od urzędniczych decyzji.
  A na jak długo będą obowiązywać umowy ? Jaka jest szansa, że będą one przedłużane i nie trzeba będzie startować do kolejnego przetargu i czekać z drżeniem serca na jego wynik.
  To ma być polityka zapewnienia STABILNYCH WARUNKÓW ROZWOJU FIRM ?
  DEBILIZM !!!
 • 2013-03-03 21:50 | andrzej52

  Re:Krajowa rewolucja śmieciowa

  Ales Ty naiwny. znam osobiście takich, co maja umowy, wiedzie im sie bardzo dobrze, a smieci podrzucaja na smietniki pod blokami, czy na cmentarz.