Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

ŹLE SIĘ DZIEJE W NASZYM PAŃSTWIE

(4)
2013-03-03 08:24 | black jack
żle się dzieje w naszym państwie - za komuny krążyła anegdotka o kierowniku księgarni rolniczej, którego zabrano na UB, bo w witrynie obok napisu upamietniającego x-lecie LUDOWEJ OJCZYZNY wyłożył ksiązki CZERWONE BYDŁO W POLSCE - jak widać mamy też w Polsce inne rasy np CZARNĄ. Szególnie pozdrawiam troskliwych hodowców tej ostatniej - wiemy chyba o kogo chodzi...
to a'propos - "ZAPIERDOLIĆ CI Z OTWARTEJ CZY Z PÓŁOBROTU?!" Atak na reporterkę TOK FM na marszu pamięci żołnierzy wyklętych.
 • 2013-03-03 13:20 | Obserwer

  Re:ŹLE SIĘ DZIEJE W NASZYM PAŃSTWIE

  potwierdzam te obawy potwierdzone licznymi przykladami.Polska z dnia na dzien staje sie krajem koszmarnej obojetnosci, znieczulicy, chamstwa, ignorancji praw podstawowych, lekcewazenia zdrowia i zycia oraz brak zdecydowanej reakcji w postaci ostrych konsekwencji na te zjawiska w zyciu spolecznym i rodzinnym.

  A to przeciez nie "Panstwo Dunskie" tylko nasze wspolne, ktore my obywatele tworzymy i z beznajdziejna obojetnoscia patrzymy, przyjmujemy i machamy reka na te akty bezsensownych zaniedban, znieczulicy, barku kompetencji, ktore coraz czesciej bija w naszych najmniejszych obywateli.

  Straszne, ze codziennosc przynosci informacje o aktach przemocy, bestwialstwa, zniedban prowadzacych do niepotrzebnych smierci, a organy panstwa powolane do zapobiegania, scigania oraz przykladnego wykrycia i ukarania zachowuja sie w sposob trudny do zrozumienia, w tak ewidentnych bledach i lekcewazeniu swoich obowiazkow przez kolejnych rodzicow, konkubentow,opiekunow, lekarzy i pozostalych pracownikow" sluzby "zdrowia, opiekunow i wlascicieli domow opieki spolecznej,kolejarzy w rekach, ktorych jest los setek osob w prowadzonych pociagach,naduzywajacych swojej wladzy komornikow,funkcjonaruszy publicznych dziajacaych w okrutny sposob wobec zatrzynanych osob,prowadzacych korupcjogenny proceder w postaci alternatywnych rozwiazan gotowkowych manadtow z fotoradrow bez wysylania koronnego argumentu i dowodu w sprawie czyli fotografii, a nazywaja sie straznikami, politykow oczernajacych siebie wzajemnie na antenach stacji radiowych i telewizyjnych, ktore to stacje z tego procederu uczynily swoj podstawowy dochod z ogladalnosci................
  Tych sytuacji z zycia wzietnych tego kraju jest setki.Co najokropniejsze to to , ze ma ten stan rzeczy tendencje ciagle rosnaca. Znieczulujacy charakter i bezmysle sluchanie oraz ogladanie tego typu 'informacji" bez wyciagania dalekoidacych wnioskow, stwarza wrazenie, ze powstala w tym kraju nowa norma. Powstalo nowe pojecie co to jest norma.
  Norma stala sie stale rozsnaca ilosc spolecznego bestwialstwa, ktore przyjmuje kazdego dnia i nocy inna, ale rownie makabryczna postac.

  Co z nami? Co z tym krajem? Gdzie i po co zdarzamy? Czy takie zatrecenie co jest dobre, a co zle ulatwia zycie nam obywatelom, urzednikom, funkcjonariuszom roznego typu, slugom bozym w roznych kosciolach i zwiazkach wyznaniowych? Czy jest nadzieja na przebudzenie i gdzie jej szukac?
 • 2013-03-04 16:12 | Obserwer

  Re:ŹLE SIĘ DZIEJE W NASZYM PAŃSTWIE

  Po paru audycjach wysluchanych w samochodzie, paru oswiadczeniach w tym ministra zdrowia , dochodze do wnioski , iz latwosc z jaka podaje sie przyczyny odejscia czlowieka, w tym konkretnie malej dziewczynki sp. Dominiki,sa dla mnie przerazajace.

  Zyjemy w Srodku Europy, bez wojen, z mozliwosca wszelakiej komunikacji miedzyludzkiej, a to wszystko okazuja sie marne, niefektywne instrumenty.
  W tych warunkach maly czlowieczek powoli kona, bo ilosc nie podjetych dzialan , zwyklej ludzkiej checi niesienia pomocy drugiemu czlowiekowi zawiodlo na przestrzeni kilku dni u kilku osob.
  Znieczulica, totalna obojetnosc, brak wyobrazni i lekkosc oddalania problemu chorego dziecka byla w tym przypadku z pogranicza Kafki czy Gombrowicza.

  Oglupiajaca, nieludzka niechec i niemoc wydaje sie byc rodem nie z tego cywilizowanego swiata, ale z pogranicza niedorozwinietego spoleczenstwa, ktore w swojej zdecydowanej masie uwaza sie za bogobojnych ludzi.

  Kult mamony, samodazenie do pseudooszczednosci,stuprocoentowe widzenie konca swojego nosa doprowadzilo do tragedii, ktora lamie swieta zasade ochrony zycia i zdrowia czlowieka za wszelka cene, wszystkimi dostepnymi srodkami.

  To zrobili konkretni ludzie.Ich abnegacja na punkcie istotnej sprawy jakim jest ludzkie zycie dzieje sie na oczach milionow ludzi, w kraju w ktorym spory tocza sie latami na temat aborcji , autanazji, ubezwlasnowalniana kobiec i traktowania ich jak przedmioty, gdy jednoczesnie matka proszaca o pomoc dla swojego dziecka napotyka mur wybudowany z kultu do pieniadza,z barku podstawowych uczuc ludzkich,mur urzedniczych lamiglowek, mur interesow i interesikow.Rany Boskie, gdzie sa ludzie w tym wszystkim?

  Co stalo sie z ludzka odpowiedzialnoscia? Co znaczy dla wspolczesnych pracownikow tzw. sluzby zdrowia pojecie obowiazku ratowania kazdego zycia?
  Czy sa jeszcze ludzie , ktorzy maja poczucie wstydu z powodu ewidentnych zaniedban i lekkomyslnosci wobec drugiego czlowieka?

  Mimo , ze Dominice juz nikt zycia nie przywroci, ta sprawa musi znalesc koniec w Europejskim Trybunale Sprawiedliwosci, bo takie pozbawienie zycia na skutek obojetnosci jest poczatkiem zla, ktore zabiera sie za unicestwianie zycia najmlodszych, a nie tylko ludzi starych, ktorych jak slyszy sie, w Polsce starosci nie leczy sie.
 • 2013-03-06 14:52 | black jack

  Re:ŹLE SIĘ DZIEJE W NASZYM PAŃSTWIE

  Ezekiel 25:17
  "Ścieżkę człowieka prawego ze wszech stron otacza niesprawiedliwość samolubnych i tyrania złych ludzi. Błogosławiony kto w imię miłości bliźniego i dobrej wiary prowadzi słabych przez dolinę ciemności. Bo prawdziwie strzeże on brata swego (także odmiennej orientacji ;) i odnajduje dzieci zaginione (nawet te z bruzdą dotykową ;). I uderzę z wielką pomstą i zapalczywością na tych którzy braci mych otruć i zniszczyć próbują. I poznacie że imię me Pan. Gdy uczynię pomstę moją nad wami."
  KULTOWY TEKST Z FILMU "PULP FICTION" JAK RAZ PASUJE DO DZISIEJSZYCH CZASÓW ;) Ci co oglądali wiedzą jak to się skończyło.... na koniec tym złym Marcellus Walles "ZROBIŁ Z DUPY JESIEŃ SREDNIOWIECZA" ;)