Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Śmierć 2,5 letniej Dominiki

(2)
2013-03-03 22:09 | psr18gh
Przysłuchiwałem się dyskusji na ten temat w TVN24. Najrozsądniej wypowiadał się redaktor Lisicki, wg niego zawinił konkretny człowiek.
Najbardziej zaskakuje mnie w takich spotkaniach krytykanctwo - polityków, czy dziennikarzy. Nikt z nich nie próbuje podać choćby "nieociosanego" rozwiązania, a przecież wystarczyło by wpisać w procedurę, że jeżeli osoba wzywająca pomocy mówi że chodzi o ratowanie życia, to przyjmujący zgłoszenie musi wysłać karetkę pogotowia. Ratownictwo Medyczne może post faktum ustalać, czy to hasło nie było nadużyte. Nasze społeczeństwo powinno być wyedukowane, tak jak z numerem 112, że każdy może użyć takiego hasła "ratujcie życie" i żaden dyspozytor nie ma w takiej sytuacji nic do gadania. Gdyby taki standard obowiązywał w polskim pogotowiu, to uniknęlibyśmy wielu tragedii a dyspozytorzy nie umierali by tak często na zawały serca.