Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Koniec ogromnych premii dla prezesów

(2)
W niedzielnym referendum Szwajcarzy przegłosowali ograniczenie wynagrodzeń dla zarządów firm z siedzibą w ich kraju.
 • 2013-03-12 11:07 | Psiakostka

  Koniec ogromnych premii dla prezesów

  Wreszcie jakieś zmiany na lepsze.
 • 2013-03-12 13:05 | Ceneo

  Re:Koniec ogromnych premii dla prezesów

  To kolejny dowód na dominację i znaczenie instytucji referendum w systemie politycznym. W Szwajcarii, w którym po spełnieniu określonego wymogu [100 - 200 tys. podpisów, w zależności od problematyki referendum], referendum jest obligatoryjne i władza wykonawcza, ani ustawodawcza nie ma prawa do najmniejszej uznaniowości w tym względzie, demokracja bezpośrednia, obywatelska aktywność i odpowiedzialność triumfuje. Dzieje się to w bogatym kraju, w którym - zgodnie z zasadami poprawności politycznej i etykietyzacji - Szwajcarska Partia Ludowa, partia radykalna partycypuje w procesie sprawowania władzy.
  Szerzej na ten temat: Szwajcarska solidność i dalekowzroczność na www.frankofil-francja-przede.wszystkim.blogspot.com