Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

SKROMNY PAPIEŻ

(6)
2013-03-17 09:59 | black jack
kurcze - SKROMNY PAPIEŻ - nie chce blichtru, peleryny z gronostajami, złotych krzyzy, chce zwrócic kościół w kierunku ubogich - jak mamy się do tego ustosunkować? Przeciez "nasz papież" poddawał się tym wszystkim rytuałom. W jeszcze gorszej sytuacji są nasi hierarchowie.Toż to kwintesencja hołdu "zlotemu cielcowi". Jak tu odstawić te merole i audice? Jak tu przestawić swoje myślenie na budowanie przytułków i szpitali dla ubogich w miejsce bezdusznych, kapiących przepychem i arogancją bogactwa światyń. Wszak "Pan Bóg nie może z bylejakiej miski jeść" - jak był uprzejmy zauważyć jeden z prominentnych biskupów. Stąd, w tej kwestii wyczuwa się ostrożność komentaży u prawicowych polityków. Prze chwilą u Olejnik w "Zetce" poseł Hofman, pytany o to, wygłosił pierwsze (chyba) w swoje karierze rozsądne zdanie -"NIE JESTEM WATYKANISTĄ, NIE BĘDĘ SIĘ WYPOWIADAŁ W TEJ SPRAWIE" ha ha ha
 • 2013-03-18 00:23 | camel

  Re:SKROMNY PAPIEŻ

  Katolicy mają niezwykłą zdolność do niedostrzegania dziur w swoim systemie wiary. Gdyby nie ona, religia nie przetrwałaby tygodnia. Co im tam jakiś papieżyk? Przestanie się go zauważać i tyle. Zresztą on nie myśli poważnie. Tylko tak gada. Ceni swoje życie :)
 • 2013-03-18 11:40 | Obserwer

  Re:SKROMNY PAPIEŻ I CIEZKA DROGA PRZED NIM

  jesli w istocie ten pontyfikat bedzie , taki jak jego poczatki.Ilosc nagromadzonych spraw , ktore dramtycznie bulwersuja opinie publiczna o zdrowym kregoslupie moralnym , jest zastraszajco wielka jasli chodzi i wspolczesny Kosciol Katolicki.

  Papiez Franciszek jesli choc w czesci zdaje sobie sprawe z ilosci problemow jakie pozostaja za zamknietnymi drzwiami spolecznosci koscielnych, to zapewne ma o czym myslec.Byc moze jest on wielka szansa na walke z obluda, klamstewm , zaklamaniem i zle pojetym dobrem katolicyzmu w postaci ukrywanych bedow, nalogow i przestepstw, ktore ujawniaja sie niemal kazdego dnia.

  Podstawowa walka jak musi rozpoczac i wygrac to walka z biznesami, mamona, limuzynami i palacami czy rezydencjami, ktore w obrazeniu Sw.Franciszka sa glowna przeszkoda w pojeciu istoty dobra i panoszacego sie zla.

  Swiatowi plitycy, dyplomacji mowia, ze kardynalowie to cwaniaki.Wybrali na papieza czlowieka z odleglego kontynenty, skromnego , bogobojnego , aby w ten sposob zlagodzic wizerunek Kosciola Katolickiego.Sami zas nie tak latwo beda chetni do obnizenia starandardu swoich biskupstw i dlatego Papiez Franciszek napotka ich opor.Ja tak sobie musle, jesli zamysl i uczestnictwo Ducha Swietego jest autentyczne w tym pontyfikacie to , mimo trudnosci i oporu, dojedzie do zmian , ktore prawdopodobnie uchronia chrzescijanstwo od wielkiego odstepstwa. Nastapi wielkie przesianie , odrzucenie plew od ziarna.
 • 2013-03-18 11:48 | Obserwer

  Re:SKROMNY PAPIEŻ

  @camel- jako katolik widze dziury w moralnosci, stylu i jakosci sytemu obecnego Kosciola Katolickiego. Co do sytemu wiary to trudno nazwac te kwestie sytemem, bo jest to cos co nie daje sie ujac w zaden system, nomenklature i ludzkie pojmowanie wymiarow genralnie. Dlatego jest to wiara wsparta laska roniez nie do zmierzenia przez czlowieka.
  Kazda krytyka konstruktywna jest potrzebna, bo moze przyniesc tylko pozytywy. Natomiast wyzlosliwianie sie nalezy pozostawic malosci, bezdusznosci i nie przywiazywac sie do niej.
 • 2013-03-19 08:20 | kaesjot

  Re:SKROMNY PAPIEŻ

  Camel - zamiast konstruktywnej krytyki uprawiasz krytykanctwo :-)))
  Co Ci to przypomina ?
 • 2013-03-19 22:29 | Obserwer

  Re:SKROMNY PAPIEŻ

  I tak polski kler przynosi dylemat , ktoremu dawno powinno zakazac sie piastowac nie tylko urzedow kocielnych i wyslac na leczenie odwykowe, ale przede wszystkim zabronic sprawowanie Ofiary Mszy.
  Nie trzeba daleko szukac i dlugo czekac , aby zobaczyc jak urzednicy wysokiego szczebla w w Polskim Kosciele Katolickim tkwia w zle pojetym dobru i nawet w Wielkim Post, nie boja sie zadawac klamu faktom.
  W ten sposob widac jakie mechanizmy , jakie sytemy tajenia zla wypracowano w Kosciele Katolickim w roznych krajach i na roznych szczeblach.
  Oj, wspolczuje Paiezowi Franciszkowi wlasnie tej hipokryzji , ktora przybrala w swiecie duchowienstwa postac monstrulalnego zla, a on musi sie z nia zmierzyc.
  Jest jednak nadzieja, bo zlo ma sie dobrze do chwili , kiedy nie zacznie sie o nim mowic glosno.