Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Drogi sprzęt leży bezużytecznie w policyjnych magazynach

(19)
Główny Urząd Statystyczny podarował policji 16,5 tys. sztuk terminali mobilnych wartych 22,5 mln zł. Od otrzymania ostatniej partii mija 15 miesięcy, a policja wykorzystuje tylko mniej niż połowę daru i to tylko jako telefony komórkowe.
 • 2013-04-01 22:27 | Piotreknl

  CIekawe po co te urządzenia.

 • 2013-04-01 22:35 | Piotreknl

  24 000 urządzen na 20 000 rachmistrzow

  Mało tego. Do spisania było 1,6 mln osób. Część zrobiła to sama, przez internet. Szacując, na każde urządzenie przypadło 50-60 ankiet.
  Fajno - jak na gadżet za 1 300 PLN
 • 2013-04-01 23:59 | xyz

  Re:Drogi sprzęt leży bezużytecznie w policyjnych magazynach

  Jeśli coś zrobiono źle to co najwyżej zamówiono zbyt wiele telefonów. W tamtych czasach nie było możliwości kupna tańszego urządzenia działającego mniej więcej cały dzień na jednej baterii (netbook byłby tańszy i lepszy ale pracownik musiałby kraść prąd spisywanego ;) ), z normalną klawiaturą i z możliwością uruchamiania zaawansowanego oprogramowania. Telefony z Androidem i klawiaturą były jeszcze droższe, poza tym pod WM lepiej się pisze
 • 2013-04-02 01:43 | Bever

  Re:Drogi sprzęt leży bezużytecznie w policyjnych magazynach

  I tak oto widac dobrze inteligencje zbiorowa Polactwa. Wysmiewani w swiecie ze swojej glupoty, do niczego pozytecznego nie sa zdolni, tylko umierania. A na emigracji Polakom wychodzi pod wodza rozumnych obcych, gdy wezma sie do rzadzenia nami.
 • 2013-04-02 08:45 | szary

  Re:Drogi sprzęt leży bezużytecznie w policyjnych magazynach

  Czy który z komentujących już, a może komentujących wkrótce, a może piszący artykuł zapoznała się z przytoczonymi zdarzeniami mającymi znamiona faktu i rozważył analitycznie dlaczego tak się dzieje?
  Może autor pokusi się a szerszy i zbudowany na rzetelniej zbadanych informacjach artykuł o temacie, np: "Dlaczego Państwo pozwala na komercyjny bandytyzm względem instytucji tego Państwa?" (zawyżone stawki, często kilkukrotnie, zmowy cenowe, itp), lub "Dlaczego Największy i Najważniejszy udziałowiec tego Państwa - Społeczeństwo (czyli niemal każdy z Nas) działa na szkodę tego Państwa?", a może "Dlaczego Każdy z Nas nie pozwala okradać się bezpośrednio ale pozwala okradać pośrednio, popierając nie tyle czerpanie zysków co finansowy rozbój wobec instytucji Państwa którego finanse nie są niczym innym tylko pieniędzmi które sami zarobiliśmy i oddaliśmy z założeniem że będę przeznaczone na budowę (niekoniecznie dosłowną) tego Państwa, tak by służyło ono Nam.
  W temacie artykułu temat znam bezpośrednio z obu stron co w moim przypadku nie było szczególnie trudne. Mogę tu jednak wyrazić jedynie prywatny pogląd że równie nieuzasadnione jak przekazanie bez planu urządzeń są (i jak sądzę będą) komentarze tu i w każdym innym miejscu, do czasu kiedy przestaniemy na piedestały wynosić spryciarzy (w domyśle: złodziei, oszustów, krętaczy, nadętych debili, święte krowy, i kłamców). Kiedy przestaniemy oszukiwać samych siebie że ten FASADOWY OBECNIE ŚWIAT coś znaczy i coś gwarantuje?
  Efektem bezmyślności, lat zaniechań w Edukacji i Nauce (od tego zawsze się zaczyna) teraźniejszość uszyta jest z mitów, miraży, przekonania że marki, brandy, szkoły, uczelnie, dyplomy i certyfikaty coś znaczą. NO niestety nie znaczą, są tylko racjonalnym usprawiedliwieniem na brak wiedzy, brak umiejętności, brak chęci i brak odpowiedzialności.
  A teraz czekam na kogoś, krzykaczy którzy w swoich komentarzach mnie oplują. To jak sport narodowy więc tego się jedynie spodziewam.
  I dla formalności. Ja też nie jestem bez winy. Bardzo wielu pozwoliłem na to by zdarzeniami przeszłości uformowali tak podłą teraźniejszość. I może jakieś "jaskółki" ktoś pokaże, jednak "wiosny" one nie czynią (a za oknem hałdy śniegu :) )
 • 2013-04-02 10:05 | Piotreknl

  Re:Drogi sprzęt leży bezużytecznie w policyjnych magazynach

  Zgadzam się.
  Tylko po co kupować takie urządzenia, skoro na rachmistrza przypada 60 ankiet?

 • 2013-04-02 11:44 | ab0012

  Re:Drogi sprzęt leży bezużytecznie w policyjnych magazynach

  Uwierz przyjacielu, że na rachmistrz przypadało czasami dużo więcej niż 60 ankiet. A aparaty to HTC Touch Pro 2 - model wygląda trochę inaczej i posiada inne kolory obudowy.
 • 2013-04-02 15:56 | zxcvb

  Re:Drogi sprzęt leży bezużytecznie w policyjnych magazynach

  Na samym spisie rolnym przypadło mi nieco ponad 300 ankiet, inni mieli podobnie
 • 2013-04-02 17:19 | Dario

  Re:Drogi sprzęt leży bezużytecznie w policyjnych magazynach

  Wystawili by go na allegro a zarobioną kase włozyli na 15 miesięcy do banku, to zupełnie inaczej wyglądałby państwowy budżet
 • 2013-04-02 17:25 | maruda

  Re:Drogi sprzęt leży bezużytecznie w policyjnych magazynach

  to wszystko już było. Co prawda dotyczyło innych spraw, ale ciągle się powtarza.
  Powodem jest zwykła chciwość, a nie żadne "Polactwo" czy też inny równie bzdurny termin wymyślony na poczekaniu. Każdy teo typu nowy przymiotnik, to zwykłe mydlenie oczu i próba przeciągnia "na swoją stronę", aby móc dorwać się do żłoba. Tymczasem CHCIWOŚĆ dotyczy wszystkich z nas. Nie tylko naszych urzędników i pseudo-elit. Spójrzmy tylko co dzieje się w tzw. naszej cywilizacji zachodniej. Chciwość bez "kagańca" prowadzi właśnie to takich wynaturzeń. ...a kto winien być owym "kagańcem" jak nie instytucje państwowe? Tymczasem one przerzucają się winą. To oni kupili, nie my! Fakt ten świadczy o całkowitym zdziczeniu i braku nawet chęci zachowania jakicholwiek norm. Dlaczego, tak jest? No bo nikt ich za to nie rozlicza. Oni doskonale wiedzą, że nikt im złego słowa nawet nie powie, a nie tylko że nie ukarze. Za chwilę będzie planowa zmiana i pójdą na inne odcinki czynić "dobro" - niektórzy z nich będą robić biznesy (zwłasza ci bardziej "zasłużeni"). Ten system dobrze działa, czego chcecie?
 • 2013-04-02 18:11 | Artykuł zawiera

  Re:Drogi sprzęt leży bezużytecznie w policyjnych magazynach

  lokowanie produktu/znaku firmowego.
 • 2013-04-02 19:09 | widok

  Re:Drogi sprzęt leży bezużytecznie w policyjnych magazynach

  najciekawsze jest to ze policja nie moze sobie poradzic z zagospodarowaniem, dziur w asfalcie na dluzej niz tydzien nie da sie zalatac, sluzby zdrowia nie da sie sprawnie i sprawiedliwie zorganizowac ALE : skarbowy jest zorganizowany jak polnocnokoreanskie komando, komornik moze wiecej niz kapitan na morzu i dziecko ci odbiora bo uwazasz ze skoro tobie klapsy nie szkodzily to i jemu nie beda...

  KTOS POWAZNIE SADZI ZE POLSKA NIE ZAMIENIA SIE W PANSTWO OPRESYJNE?
 • 2013-04-02 19:36 | Piotreknl

  Re:Drogi sprzęt leży bezużytecznie w policyjnych magazynach

  Zakupiono 24 000 urządzeń a do spisania było 1,6 mln osób. Część z tych ludzi spiasała się za pomocą internetu. Średnia - 66.6 przy założeniu że nikt nie zapisał się przez neta. Skoro rachmistrzów było 20 000 to nadal mamy średnią - 80 na urządzenie. Nie twierdze, że byli tacy co spisali 300 ankiet, ale musieli być i tacy co spisali 20 (skoro średnia 80-internauci).
 • 2013-04-03 06:33 | D.

  Re:Drogi sprzęt leży bezużytecznie w policyjnych magazynach

  DROGI SPRZĘT???? To Gooofno ktoś nazywa drogi sprzętem????Tego badziewia nawet na Allegro już nie ma, bo jest do bani. Zanik ktoś napisze artykuł, skomentuje tekst, niech najpierw zobaczy, CO TO JEST ZA SUPER-SPRZĘT. Nawet jako telefon jest do bani. Przeglądarka pracuje wolniej, niż np. w nokii E51... To jest ZŁOM, którego GUS się pozbył, a który głupia jak zawsze Policja łyknęła jak świeże kluchy... Jak na tym ma opierać się jakiś nowy system łączności tele-info - to uchowaj nas Panie przed taką reformą...
  Szczerze mówię - miałem ten telefon.....
 • 2013-04-03 06:40 | D

  Re:Drogi sprzęt leży bezużytecznie w policyjnych magazynach

  A Ty kolego miałeś ten telefon, czy tylko o nim czytałeś? Klawiatura to JEDYNA zaleta tego shitu. Najprostszy smartfon samsunga z androidem bije to barachło na głowę. Tym zakupem powinno zająć się CBA, bo NIKT kto wydaje WŁASNE pieniądze i ma blade pojęcie o sprzęcie tele-info w życiu by tego nie kupił. Jakiś operator, bądź dealer htc zrobił interrs życia. Gdyby nie ten zakup, omawiane telefony htc leżałyby teraz na złomowisku.
 • 2013-04-04 00:37 | dsf

  Re:Drogi sprzęt leży bezużytecznie w policyjnych magazynach

  No cóż polak zapłaci. Podwyższy się podatek VAT, kupi fotoradary i czy chce czy nie będzie płacił....""
 • 2013-04-04 19:40 | :)

  Re:Drogi sprzęt leży bezużytecznie w policyjnych magazynach

  Te telefony są baardzo nieudaną konstrukcją, delikatne wyświetlacze, które pękają przy najmniejszym upadku. Awarie dotyku, tragiczny system WinMobile gdzie średnio co 2-3 dni trzeba restartować telefon. Sztuki są w magazynie aby można było wymieniać to dziadostwo na sprawne. Osobiście znam przypadek gdzie w jednostce wymieniono już 50% telefonów z powodu usterek i awarii. Jednak proste Fińskie modele to się sprawdzały a nie dotyk, obsłuż to w rękawicach na dworzu... A zanim SWD będzie na tyle rozwinięte aby się integrować z telefonami to zostanie ich może 50%. Zwykłe szukanie sensacji a na papierze model wygląda nieźle ale w życiu Policjanta to on chyba tylko za biurkiem się sprawdzi...
 • 2013-04-04 20:07 | xyz

  Re:Drogi sprzęt leży bezużytecznie w policyjnych magazynach

  Dobra, ale to nie miał być dobry telefon tylko dobra baza pod uruchomienie oprogramowania. Pod WM pisze się w .NET i jest to dość prosta platforma do ogarnięcia jeśli ustawiasz cały ekosystem Microsoftu (czyli ich serwer i ich bazę). Gdyby kupiono najprostszy telefon z Androidem (czyli bez klawiatury) to spisujących by szlag trafił a nowy telefon z Androidem i klawiaturą (znam dwa - Desire Z i jakąś Motorolę, nie wiem czy były w tedy na rynku) był jeszcze droższy. Ciesz się, że nie kupiono pełnoprawnego terminala mobilnego bo ceny tych zaczynają się w granicach 4. tys a ich główną przewagą jest bogactwo wyjść (totalnie niepotrzebne, smartfon ma USB i kamerkę i to wszystko czego potrzeba do szczęścia) i odporność na wszystko (no ale w cenie jednego terminala możesz zniszczyć 3 telefony ;) )
 • 2013-04-05 18:42 | papasmurf

  Re:Drogi sprzęt leży bezużytecznie w policyjnych magazynach

  Ot, tylko państwo Solidaruchów: wszechobecne niechlujstwo,bylejakość i niekompetencja