Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Na czym polega przewaga społeczeństw pierwotnych?

(3)
Pierwotne społeczności są może mniej zasobne materialnie, ale zdaniem Jareda Diamonda mają nam sporo do zaoferowania: lepiej rozwiązują spory, zdrowiej żyją i nie przejmują się tak rywalizacją.
 • 2013-04-04 10:09 | Marieke

  Nauki od dzikich

  To prawdziwe szczęście, że te wszystkie wiadomości zostały opublikowane przez Amerykanów. Tylko dzięki temu dziennikarz z "Polityki" raczył o nich napisać. To, co notuje Diamond, opisywał genialnie przed laty Claude Lévi-Strauss. Ale ten był Francuzem, w dodatku miał czelność odrzucić propozycję pracy na uniwersytecie Harvarda. Czyż może być autorytetem dla polskiej prasy? Dziękujemy za te odgrzewane wiadomości. Dla znających Lévi-Straussa są oczywiste.
 • 2013-04-09 16:23 | lonefather

  Nie znałem Levi-Straussa ...

  I może dziennikarz też nie znał? "Poniżanie" (wyśmiewanie) z wyżyn znajomości nie jest wielkim wyczynem. Czytałem MAlinowskiego i troche innych prac, więc niby tez mógłbym poszydzić z Jarreda Diamonda?

  Ale zamiast tego wole kupić książke Jarreda i ja sobie spokojnie przeczytać. :))
 • 2013-04-11 14:59 | Psiakostka

  Re:Na czym polega przewaga społeczeństw pierwotnych?

  A po co?

  Rewelacje Diamonda są niezgodne z obserwacjami szanujacych sie antropologow. To jak czytać Fakt i spodziewać sie rzetelnych wiadomości.