Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prezydent Francji na cenzurowanym

(7)
Nie ma szczęścia prezydent François Hollande. Kiedy zwyciężył w wyborach w maju ub. roku obiecywał republikę wzorcową, ministrom kazał podpisywać kodeks etyki i żyć skromniej. Aż tu nagle jego ministra budżetu przyłapano na chowaniu przed fiskusem pieniędzy za granicą. I na kłamaniu ile wlezie.
 • 2013-04-09 18:40 | qfu qfu

  w Polsc prawie to samo

  Ciekawe, że rząd polski popełnia ten sam błąd Francuzi. Kompletnie nie przejmuje się swoimi firmami, nie mówiąc o ich wzmacnianiu czy budowaniu konkurencyjności.
 • 2013-04-09 20:44 | roman

  Re:Prezydent Francji na cenzurowanym

  Pan red. Ostrowski to starszy czlowiek i dziwi sie, ze polityka socjalistycznego rzadu nie prowadzi do wzrostu gospodarczego. Panie redaktorze, socjalizm to bieda i zacofanie i pan to powinien wiedziec. Chyba pan byl obecny w latach osiemdziesiatych w Polsce. Gdyby cos takiego napisal niejaki pan "filozof" Makowski, to zdziwienie byloby nieuzasadnione, ale pan?
 • 2013-04-10 02:11 | camel

  Re:Prezydent Francji na cenzurowanym

  @roman - socjalizm to bieda i zacofanie i pan to powinien wiedziec (...)

  Hmm, zbyt wiele w naszym kraju rzeczy, które _musimy_ widzieć tak, jak to nam dyktują inni. U niektórych wszystko jest biedą i zacofaniem, niezależnie od nazwy, innym socjalizm służy znakomicie. Lata osiemdziesiąte nie są dobrym przykładem, wtedy akurat sporo sił zabrało się za to, aby Polakom ową biedę i zacofanie urządzić i wśród nich nie było socjalizmu.

  Weź za przykład Polskę: okrojono gospodarkę i radzi sobie ona zupełnie nieźle, ale jest w tym podobna do niewolniczej plantacji, gdzie zupełnie nieźle żyje się w domu pana a nikt nie zajmuje się barakami niewolników. Ciągle wielu wspomina, jakie to były wtedy dobre czasy. Teraz też połowa naszego narodu wegetuje na zewnątrz tej rosnącej, niesocjalistycznej gospodarki, spora grupa żyje z wybierania śmieci. Jeśli uznajemy, że jesteśmy bogaci bogactwem naszych przedstawicieli, to wszystko w porządku, ale co z resztą? Tymi, którzy sami chcieliby liznąć dostatku, ale nie mogą, bo kraj im nie ma nic do zaoferowania poza twardą pięścią kapitalistycznego "prawa"?
 • 2013-04-10 12:20 | Witold

  Re:Prezydent Francji na cenzurowanym

  "...w dzisiejszym kryzysie dobrze radzą sobie te kraje, które mozolnie budowały konkurencyjność swoich firm i całej gospodarki. A socjaliści nie rządzili Francją przez ostatnie 10 lat."
  Kpi Pan sobie? Naprawde wierzy Pan w to,ze socjalisci moga zbudowac konkurencyjna gospodarke? Dzieki temu,ze socjalisci nie rzadzili przez ostatnie 10 lat to Francja nie podzielila na razie losu Grecji czy Portugalii.
  Hollande wygral wybory, poniewaz opowiadal brednie, ze z kryzysu mozna wyjsc bezbolesnie. Wystarczy tylko wyrwac pieniadze tym co maja i dlatego Francuzi smieja sie teraz z tego "pingwina".
 • 2013-04-10 14:33 | ziołolipa

  Re:Prezydent Francji na cenzurowanym

  Co tam Francja. Ważne, że nasza gospodarka się rozwija, nasze firmy znane są na całym swiecie i trwa ich ekspansja. Tylko patrzeć jak afryka łącznie z Madagaskarem będzie nasza.
 • 2013-04-10 21:10 | Vera

  Brak najważniejszej wiadomości

  Pan Ostrowski nie podał wiadomości, która najbardziej interesuje czytelników:
  Wielbłąd, którego w styczniu prezydent Holland ofiarował Mali został właśnie - i to bez pytania o zdanie - zjedzony. Straszne?
 • 2013-04-11 03:18 | Herstoryk

  Żyrafa Króla Jegomości

  @Vera,
  To nie tak, to Mali dało prezydentowi wielbłąda. Stworzenie albo nie było zachwycone nowym właścicielem, albo miało przeczucie swego losu, bo podczas uroczystości darowania kwiczało w niebogłosy, zgłuszając przemówienie lokalnego oficjela i słowa podziękowania Hollande'a. Wielbłąd musiał pozostać w Mali, ze względu na ostre przepisy kwarantanny we Francji (UE?), aż został zarżnięty i zjedzony: http://www.ibtimes.co.uk/articles/455043/20130409/francois-hollande-mali-camel.htm