Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

(29)
2013-04-16 07:57 | Mieczysław S.Kazimierzak
Jak dla każdego dokumentu siłą rzeczy muszą powstawać opinie i komentarze.Raport powstał z jednej prostej przyczyny,że urzędowa komisja nie przedstawiła analizy wykluczającej.
W tym celu powinien być opracowany program badań i sposób jego realizacji.Dziś powinno być wiadomo co z tego zakresu było niemożliwe do zrealizowania ze względu na stronę nie tylko rosyjska,ale i sojusznika to jest NATO.
Nie doszło do konfrontacji materiałów stanowiących podstawę do opracowania wzajemnie okopanych stron odpowiedzialnych za treść raportów.
To w sprawach czysto technicznych,ale jest i strona formalno-prawna,której ułomność wykazał red.Max Kolonko :
http://www.youtube.com/watch?v=7Zt3bZ9FOJo
 • 2013-04-16 09:58 | zet

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  Bardzo zła "moda" zapanowała w naszej Najjaśniejszej Pomrocznej. Coraz powszechniej podważane są kompetencje różnych instytucji i jej pracowników,także zatrudnianych /i doraźnie powoływanych/ ekspertów.
  Komisja rządowa, pod kierunkiem pana Millera miała za zadanie, skupić uwagę na technicznych przyczynach katastrofy i to wykonała. Natomiast prokuratura ma sprawdzić stopień winy ludzi, którzy nie dopełnili ciążących na nich obowiązków.
  Nie mogą wszyscy, robić wszystkiego, bo taki sposób prowadzi do bałaganu.
  Warto zastanowić się, dlaczego w naszym kraju spada zaufanie do ekspertów.
  Nie bez winy pewnie są media, które do publicznego komentowania różnych zdarzeń, zapraszają utytułowane wprawdzie osoby, ale nie w temacie, na który każe im się wypowiadać.
  Powyżej podajesz tego przykład,magister dziennikarstwa i nauk politycznych/Mariusz Max Kolonko/, nie prawnik wypowiada się /pewnie uczenie/,że wykrył braki formalno-prawne w protokole komisji Millera.
  A inne przykłady mamy w rządzie. Minister od cyfryzacji i administracji jest z wykształcenia polonistą, minister pracy lekarzem, premier historykiem i tp. Ostatnio dziennikarza powołano na ministra ważnego resortu. Co są w stanie wnieść do poprawy funkcjonowania państwa ludzie, którzy wyłącznie "ze słyszenia" mają pojęcie o dziedzinach, którymi zlecono im kierować.
  Na koniec pytanie; w jakim celu kształcimy specjalistów, na których w kraju nie ma potem popytu?
 • 2013-04-16 14:26 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  Gdzie analiza dotycząca ilości paliwa,która mogła wpłynąć na podjęcie decyzji w zakresie sterowania statkiem powietrznym.
  Nie można też pomijać ilości w zbiorniku dającej możliwość wystąpienia mieszanki samozapalającej prowadzącej do wybuchu!!!
  Jednym słowem trzeba było przewidzieć możliwość rodzenia różnych hipotez,nawet najbardziej absurdalnych i być przygotowanym na danie odporu.
  Polityczne szulerstwo znamionujące partyjniacką demokrację prowadzi do politycznego bandytyzmu i tak dramatycznego podziału w społeczeństwie.
 • 2013-04-16 16:23 | #-#

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  jak widac na lamach Polityki pojawil sie nastepny specjalista AMATOR od spraw katastrof lotniczych!
 • 2013-04-16 17:27 | Sławomir Osiński

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  Zapomnieli jeszcze zbadać położenia Ziemi,Marsa i Wenus względem Słońca w momencie wypadku.A także nie rozpatrzyli b.w. problemu,a mianowicie :Przekształcenia własnościowe w spółdzielczości mieszkaniowej i ich wpływ na wypadek samolotu w Smoleńsku.To skandal!!!.
 • 2013-04-16 18:51 | Jonash

  Ignorancja to siła polityczna z któą musi się liczyć każdy.

  Dziękuję bardzo prof.Artymowiczowi za stracony (tak myślę) czas na próbę racjonalnego wytłumaczenia czegoś,co wymyka się takiej ocenie.
  W Polsce dochodzenie do prawdy może być grożne a nauka może stanowić zagrożenie publiczne__!
 • 2013-04-16 20:36 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  Żyjesz chamie w cywilizacji,która jest znamienna tym,że podstawą demokratycznego systemu jest racjonalna krytyka.Co zatem masz do powiedzenia?!
 • 2013-04-16 20:40 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  Rzeczy niewątpliwie ważne,ale co maja wspólnego z omawiana sprawą?! .
 • 2013-04-16 20:47 | zet

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  Pan Macierewicz pojechał do Strasburga przekonywać europarlamentarzystów grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim, do której należy PiS, by włączyli się do śledztwa smoleńskiego.
  Facet /i wielu innych/ zupełnie nie rozumie,iż umowy międzynarodowe są wszędzie traktowane serio i panuje przekonanie, iż należy ich dotrzymywać. Aby ktokolwiek /spoza Rosji/ prowadził śledztwo dotyczące katastrofy lotniczej w 2010 roku pod Smoleńskiem /terytorium Rosji/, Rosja MUSI wyrazić na to zgodę. Nikt nie jest w stanie jej do tego przymusić. NIKT /z cywilizowanych krajów/ też nie będzie usiłował tego czynić. Konwencja chicagowska nie pozostawia żadnych wątpliwości w tym przypadku.
  Próby wciągania państw obcych do tej sprawy skończą się niepowodzeniem.
 • 2013-04-16 21:18 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  @zet
  W tym problem,że przyjecie konwencji chicagowskiej było błędem w świetle tego,że samolot był wojskowy.Dobrze,że problem ten upublicznił Max Kolonko.
  Prof.Paweł Artymowicz powinien być zaproszony do konfrontowania danych będących podstawą dla przyjęcia dzielących naród polski hipotez.
 • 2013-04-16 21:42 | #-#

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  2013-04-16 21:18 | Mieczysław S.Kazimierzak

  no, no co za "fachowiec" amator od spraw lotniczych. Nic tylko podziwiac, szkoda ze nie jest czlonkiem ekipy Macierewicza, moglby wykazac swoje umiejetnosci!
 • 2013-04-16 22:08 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  Zaprzańcu występujący na Forum TP jako kret odgrywający rolę papugi z określonym celem wręcz walki z cywilizacją łacińską,która m.innymi jest znamienna poszanowaniem pierwiastka narodowego.
  Ten problem i przy tej okazji jest widoczny jak na niekorzyść polskiej racji stanu dokonano przekrętu w dochodzeniu do prawdy dotyczącej katastrofy w całym jej kompleksie.
 • 2013-04-17 05:45 | Bobola

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  Zbyt duzo czasu uplynelo od samego zdarzenia abysmy mogli poznac prawde o przebiegu katastrofy. Jesli jej przyczyna byl zamach to sprawcy czy to znajdujacy sie w Polsce czy w Rosji mieli dosyc czasu aby pozacierac slady zbrodni. Prof. Artymowicz niepotrzebnie przypisuje zala wole glosicielom opinii rozniacych sie od jego wlasnej. Zarowno on jaki i jego poprzednicy opieraja sie na dowodach wtornych, ktore po tak dlugim czasie dochodzenia mogly byc sfalszowane. Blad popelniono na samym poczatku gdy pozostawiono cala sprawe w rekach Rosjan i nie powolano komisji sledczej miedzynarodowej. Z uplywem czasu pamiec swiadkow sie zaciera badz staja sie oni niedostepni a dowody materialne mozna opracowac tak aby poparly kazda wygodna hipoteze.
 • 2013-04-17 06:56 | #-#

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  2013-04-16 22:08 | Mieczysław S.Kazimierzak

  trzeba tu podziwiac tzw kulture wypowiedzi "znafcy" od wszystkiego czyli od niczego!
 • 2013-04-17 09:07 | rysio

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  To jest tylko potwierdzenie że polacy łykną wszystko,tylko trzeba to ładnie opakować.Czym się różni "złotousty"Macierewicz opowiadający o"zbrodni"smoleńskiej od "złotoustego"Tuska opowiadającego o tanim ,uczciwym,sprawnym,państwie,merytorycznych ministrach,kompetentnych urzędnikach?Jerzy Miller po długim czasie wypocił raport,którego nawet nie potrafi bronić.Rozumiem,on jest ponad to,traktuje społeczeństwo jak bandę głupków.Macierewicz ma taki sam stosunek do społeceństwa i wie że kłamstwo powtarzane wiele razy w końcu okaże się prawdą.
 • 2013-04-17 10:17 | zet

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  "W tym problem,że przyjecie konwencji chicagowskiej było błędem w świetle tego,że samolot był wojskowy.Dobrze,że problem ten upublicznił Max Kolonko. "

  Nie powielaj bzdur. Samolot był własnością wojska, lecz lot miał cywilny, NIE WOJSKOWY charakter. I tak jest traktowany przez wszystkie międzynarodowe instytucje. Oczywiście prócz nabzdyczonych fanatyków teorii spiskowej w Polsce. Konwencja chicagowska była w tym przypadku jedyną,możliwą i słuszną podstawą do prowadzenia dochodzeń. Żaden międzynarodowy organ/związany z wyjaśnianiem katastrof lotniczych/ nie twierdzi inaczej.A pieniacze z PiS "oblatali" już wszędzie, nawet za Oceanem.
  To nie hipotezy dzielą naród, lecz politycy, którzy wykorzystują ludzką niewiedzę i naiwność.
  Kiedy się słucha "ekspertów" pana Macierewicza i jego samego, przypomina się dość powszechny w latach 50-tych napis:" Obywatelu, pluj tylko do spluwaczek!"
 • 2013-04-17 11:06 | Sławomir Osiński

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  -"chamie,zaprzańcu"- Mieczysław S.Kazimierzak pokazał, jakim to jest członkiem cywilizacji łacińskiej i na czym polega "racjonalna krytyka" jako "podstawa demokratycznego systemu".

 • 2013-04-17 15:52 | zet

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  "Blad popelniono na samym poczatku gdy pozostawiono cala sprawe w rekach Rosjan i nie powolano komisji sledczej miedzynarodowej."

  Nigdy nie dotrze do Ciebie /i do każdego innego/,że powołanie komisji międzynarodowej nie było w tym przypadku możliwe, bo nie godziła się na to Rosja. I słusznie. Wypadek lotniczy/i inny/, jaki się zdarzy, bada państwo zdarzenia. Chyba,iż się zgodzi na to, by sprawę wyjaśniał ktoś inny. Na przykład, jeśli nie dysponuje ono możliwościami/osobowymi,badawczymi,technicznymi i tp/i wyraźnie ten zamiar /decyzję/przedstawi. Po to podpisuje się/międzynarodowo/ wszelkie konwencje/porozumienia/, aby się na nich opierać w razie konieczności.
  Gdyby było inaczej, to do dziś w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem, nie było by żadnych raportów, bo co polityk to inne zdanie. I każdy chciałby własnej komisji.
  Wspominasz też o zamachu. Wyjaśnij, kto i w jakim celu miałby mordować 96 osób z Polski?
 • 2013-04-18 01:11 | Eau de Cologne

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  "Gdzie analiza dotycząca ilości paliwa,która mogła wpłynąć na podjęcie decyzji w zakresie sterowania statkiem powietrznym."

  Jaka znow "analiza"? Paliwa bylo wystarczajaco duzo, aby doleciec do KAZDEGO mozliwego "lotniska zapasowego"...

  P.S. Ignorancja niektorych wpisow na tym forum (oraz wielu innych forach)
  jest wrecz porazajaca!!!
 • 2013-04-18 01:15 | jer-121

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  Czyzby niejaki "Bobola" wierzyl tez , np. w mozliwosc sfalszowania zapisow tzw. "czarnych skrzynek"? Laskawie prosze, niech pan sie nie osmiesza!
 • 2013-04-18 02:08 | rypalski

  prof.P.Artymowicz jest astrofizykiem ...

  nigdy nie bylem fanem PIS-u ani tez PO ... jednak nie rozumie dlaczego w dyskusji na temat "katastrofa czy zamach" wiele mediow podaje opinie prof.Artymowicza ( w tym ostatni program "Lis na zywo"...) , ktory choc nazbieral worek tytulow naukowych ... nieco mniej jednak od Bolka ...jest tylko z wyksztalcenia i specjalizacji astrofizykiem i choc moze ma duza wiedze o systemie planetarnym i gwiazdach to jednak jest ignorantem jesli chodzi o prace naukowa i badawcza dotyczaca dynamiki katastrof lotniczych.
  Takze dumne peony pana profesora ze Scaraborough ,ze jest pilotem tez nie dodaja mu zadnego dodatkowego autorytetu by wypowiadac sie na temat katastrofy prezydenckiego tupolewa ... pan Artymowicz ma licencje pilota, ktora kazdy czlowiek ... a niedawno byl nim 74 letni pastor ... majacy kilka tysiecy dolarow na zbyciu moze bez zadnych problemow w ciagu kilku miesiecy zdobyc zarowno w USA jak i w Kanadzie ... i szokuje mnie fakt bezczelnosci tego polskiego naukowca, ktory z pozycji tej amatorskiej licencji chce pouczac zawodowych pilotow, ktorzy przez lata prowadzili duze samoloty klasy tupolewa ... Dla mnie bardzo wymowny jest fakt ,ze pan prof.Artymowicz wymigal sie i nie przyszedl 14.02.2012 roku na spotkanie sejmowego zespolu badajacego problem "katastrofy - zamachu" by przedyskutowac i skonfrontowac swoja opinie z wnioskami prof.Wieslawa Biniendy - bo zamiast do Sejmu udal sie do prokuratury choc nie byl wzywany ... to byl wedlug mnie unik panie Pawle. Takze niezwykle ciekawa jest kampania donosow i pogrozek pod adresem polskiego prof.Nowaczyka
  z uniwersytetu w Maryland, specjalizacja pomiary fizyczne ... a wiec duzo blizej tematu niz doswiadczenie specjalisty od "galaktyk".
 • 2013-04-18 07:55 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  @
  Nie tylko samolot był wojskowy,ale i tak szkolony był pilot.
  Wiadomo co powinien mieć z tyłu głowy znając treść umowy wojskowej RP-FR.
  Co do jedynej słusznej podstawy do prowadzenia dochodzeń to mamy rzeczywistość,która skrzeczy.Ani strona rosyjska,ani polska nie zrealizowały minimum programu badań pozwalającego na wyeliminowanie ingerencji osób trzecich.
  Nie można przy tym zapominać o świecie cybernetyki,który to problem został zupełnie pominięty nawet przez naszego sojusznika NATO!!!
 • 2013-04-18 09:53 | toefl

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  Masz rację panie Rypalski .
  Poczekamy a może po latach okaże się to samo co w przypadku Katynia .

  Za swoje zaniedbania odpowie Tusk w kolejnych wyborach .
 • 2013-04-18 10:04 | toefl

  Poziom argumentacji

  Zarzuca się ekspertom z Zespołu Macierewicza, że nie badali katastrof lotniczych , że nie są pilotami .
  Co za bzdury .
  Przecież Binienda nie musi latać , nie musi brać udziału w komisjach badających katastrofy lotnicze . On ma znać się na badaniu wytrzymałości materiałów , ma mieć wiedzę i narzędzia do stosownych obliczeń .
  I to robi .
  Może się myli .
  Ale to trzeba przedstawić inne obliczenia na temat wytrzymałości brzozy i skrzydła , które obalą jego tezy . Niestety Komisja Millera żadnych takich badań nie przeprowadziła, nie zleciła . Dlatego i Miller i Lasek są mało wiarygodni .

  Podobnie Szuladziński - on nie musi być specem od katastrof lotniczych . On jest specem od wybuchów i potrafi ocenić zniszczenia spowodowane wybuchem .

  Z pracami Komisji Millera ale i ze śledztwem prokuratury jest wielki skandal i została obnażona słabość polskiego państwa .

  za te zaniedbania Tusk odpowie nie tylko politycznie ale i prawnie .
 • 2013-04-18 13:53 | Sławomir Osiński

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  A czy pan wie,że w swoich obliczeniach,ten"specjalista "przyjął wytrzymałość brzozy o tej grubości,na poziomie 50% normy?.Zanim pan napisze proszę sprawdzić i nie "bić politycznej piany".
 • 2013-04-21 23:08 | Tanaka

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  to jest puste gadanie. nie maz zadnego dowodu, by jakiekolwiek slady rzekomej zbrodni byly zacierane. Sa za to jednoznaczne, uzupelniajace sie wzajemnie i potwierdzajace dowody na wnioski komisji Millera. Zweryfikowane matematycznie i fizycznie sa dowodem o takim samym stopniu prawdziwosci jak 2x2=4.

  prosze nie powtarzac odmozdzonych bzdur o "nieoddawaniu sledztwa".
 • 2013-04-21 23:14 | Tanaka

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  niewazne czyim fanem Pan jest czy tez nie jest. Moze jest Pan nawet fanem nauki, fizyki i matematyki a nawet astronofizyki. Plecie pan niemilosierne androny, zdradzajac, ze nic nie rozumnie z zasady nauki ani nawet z istoty pojeci racjonalnosci i rzetelnosci.
  memolenie o jakims 74-letnim pastorze i spekulacje o rzekomych unikach prof. Artymowicza czy nierozumienie roznic pomiedzy badaniem katastrofy a pomiarami fizycznymi ujawniaja tylko panska nieznajomosc tego o czym mowi oraz zaslepienie.
 • 2013-04-21 23:21 | Tanaka

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  Szuladzinski okazuje sie uzurpatorem, a nie ekspertem, skoro znajduje wybuch tam, gdzie go nie bylo.
  Binienda moze i jest ekspertem, ale od czego innego. jesli sie mieni ekspertem ustalajacym przyczyny katastrofy to jego badania sa tak samo niekompetentne jak Szuladzinskiego.
  Obu panom dobrze zrobilby spacer po Smolensku, zwlaszcza po tereach zielonych przy lotnisku.Mogliby sami sie rozejrzec, przyjrzec i pomyslec - korzystajac z dotlenionego umyslu.
  lipni eksperci Macierewicza nie umieja i nie chca ocenic wszystkich dowodow we wzajemnej wspolzaleznosci. To wymaga rzetelnosci, niezaleznosci i wlasnie fachowosci. Zadnej z tych cech nie reprezentuja.
 • 2013-04-21 23:24 | Tanaka

  Re:Prof.Paweł Artymowicz komentuje raport Antoniego Macierewicza.

  Nie przeprowadzono tez analizy mysli kierowanych droga telepatyczna przez prezydenta pilotowi samolotu. Prosze sie stanowczo zajac tym gardlowych zagadnieniem.