Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

"Ile znaczy słowo naukowca" - komentarz

(3)
2013-05-11 12:38 | cednar
No nie bardzo
1. Konsensus wśród specjalistów od klimatu dotyczy nie tylko tego że globcio to prawda - w sprawie głównego czynnika też jest[/link] [link=http://dataminingalapolonaise.wordpress.com/2012/11/26/obalanie-mitow-o-obalaniu-mitow/]zgoda.

2. "Naukowcy opierają się bowiem na dalekich od doskonałości modelach klimatu i powstałych dzięki nim prognozach, które zweryfikuje dopiero przyszłość."
Jak bliskie 'doskonałości' w takim razie mają być modele klimatyczne, aby uznać je za użyteczne (w sensie poznawczym, dla nauki) oraz nadające się uwzględnienia np. przy podejmowaniu decyzji dot. polityki energetycznej?

BTW logicznie możliwe jest też, że ułomne modele zaniżają wielkość przyszłych zmian, w tym wpływ wywoływany przez czynnik ludzki.

3. Czy astrofizyk Artymowicz to najlepszy ekspert od katastrof lotniczych? Może mieć rację, ale dobrze byłoby gdzyby specjaliści w tej dziedzinie weryfikowali jego modele, dane i ustalenia.