Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mało lewicowa lewica

(11)
To zły czas dla lewicy. Bić się musi nie o władzę, lecz o własne życie. Aby przetrwać, powinna wyciągnąć wyraziste sztandary. Pójść na ideową wojnę. Poprowadzić lewicową krucjatę. Jednak tego nie chce. Bo krucjat się wstydzi.
 • 2013-05-20 10:29 | Boppelsen

  ekonomiczny rozbior polski a la Bog kocha Ameryke

  Czy Tony Blair byl lewicowy bo nalezal do lewicowej partii?
  A czy Leszek Miller jest bardziej lewicowy po lekcjach o Tony Blair?
  Niech lewica nauczy sie troche co robic w ekonomii by zrobic
  mniej roznic spolecznych. Metody prawicowe sa proste i dlatego
  atrakcyjne: bezrobotni to glupcy, kapitalisci to rowni goscie
  a jak ci sie nie podaba to wynocha za granice. Proste jak drut
  i atrakcyjne jak widac w telewizjii. A kryzysy dotykaja i tak tylko
  tych biednych. Nie da sie przebic z ideami lewicy gdy 'srodki
  ekonomiczne i srodki przekazu' sa w rekach prawicy. Spoleczenstwo
  jest tym wspaniale otumanione i nie moze zrozumiec jak np.
  modzi szwajcarscy JUSO - mlodzi socjalisci - walcza o rozpietosc zarobkow
  1 do 12. Gdy lewica naprawde zachwyca sie pracami p. Hayek'a to staje sie
  juz tylko chciwa prawica ktora ma idee spoleczne w d. choc trabi
  o dobrobycie (dla samych siebie).
 • 2013-05-20 11:41 | Etyk

  Re:Mało lewicowa lewica

  Niestety, ale wiekszość ludzi jest głupia, i na tym właśnie żeruje prawica - na głupocie ludzi pracy, którzy dają się tak łatwo otumanić prawicowej propgandzie finasowanej przez kapitał :-(
 • 2013-05-20 16:56 | Slawomirski

  Re:Mało lewicowa lewica

  W PRL-u nie bylo lewicy. Byli ludzie towarzyscy. To oni sa odpowiedzialni za obecna klerykalizacje kraju. Kapitalizm nie jest zly. Socjalizm tez nie jest zly. Zli sa ludzie z PRL-u bo wychowani zostali przez glupich ludzi towarzyskich.
 • 2013-05-20 20:24 | bever

  Re:Mało lewicowa lewica

  Nic sie nie zmieni roszadami, mamy fatalna proporcjonalna ordynacje wyborcza, gdzie posel jest odpowiedzialny przed szefem swoje partii - dyktatorem i zaden z nich ani Tusk, ani Kaczynski nie chce ordynacji wiekszosciowej i jednomandatowych okregow wyborczych, bo moga wypasc z gry, trzeba cos z tym zrobic!
  Poczytaj i posluchaj, Swiat bez Tuska i Kaczynskiego jest mozliwy jak w USA i GB, Francji, Indiach i innych. Byloby swietnie gdyby redaktor napisal o inicjatywie wprowadzenia jednomandatowych okregow wyborczych JOW.

  http://zmieleni.pl/abc-jow/

  http://www.jow.pl/

  http://jednomandatowe.pl/
 • 2013-05-20 20:35 | prosto_z_gimbusa

  Re:Mało lewicowa lewica

  Zacznijmy od tego, że w Polsce nie ma ani jednej partii prawicowej czyli konserwatywnej. Wystarczy przeanalizować program gospodarczy wszystkich partii, to czysty interwencjonizm, państwo opiekuńcze, etatyzm. Jeśli socjalista chodzi do kościoła to nie znaczy że jest konserwatystą. Programy polityczne partii należy czytać zaczynając od ostatniej strony gdyż zwykle program gospodarczy jest tam ukryty. Żadna partia polityczna w Polsce nie ma w programie zniesienia obowiązkowych ubezpieczeń społecznych, redukcji podatków (dochodowy przynajmniej liniowy). Mamy w Polsce wyłącznie rozmodloną i nierozmodloną lewicę.

  Wszystkie partie zwiększają zatrudnienie w administracji (Leszek Miller nawet raz stwierdził, że to doskonały sposób na walkę z bezrobociem), wlaczą z narkotykami, podnoszą wszelkie możliwe podatki, regulują każdą gałąź gospodarki aby później zarabiać na pozwoleniach, zezwoleniach kwitkach.

  Nie ma w Polsce żadnej partii prawicowej.
 • 2013-05-20 23:27 | Pan Autor niewch raczy przejrzeć spis leków, jakie zażywa

  Re:Mało lewicowa lewica

  bo tekst sugeruje objawy uboczne w postaci zaburzeń przodomózgowia. Otóż jeżeli coś jest pewne to fakt, że lewica nigdy nie miała w Polsce władzy.
 • 2013-05-21 09:52 | nrozsklov

  Re:Mało lewicowa lewica

  Moja praca polega na afiszowaniu sie symbolami statusu i mielenia jezorem w wiarygodny sposob. Obiecuje ludziom, ze bedzie sie im lepiej i lzej zylo. Zarabiam bezposrednio sto tysiecy zlotych miesiecznie, ale kilka milionow na miesiac kosztuje spoleczenstwo dodatkowo stworzenie dla mnie i dla mojej rodziny warunkow w jakich zwykli zyc krole sredniowiecza - mam darmowe zarcie, srodki transportu od pancernika na kolach po samoloty i helikoptery. Posiadam osobista garde z wytrenowanych i lojalnych pretorian, uzbrojona po zeby, ktorzy strzega mnie przed ludem, jakim rzadze. Moim dzialaniem staram sie wprowadzic takie porzadki, jakich sobie zycza najbogatsi i najbardziej wplywowi kapitalisci, aby mogli mnozyc swoje majatki kosztem proletariuszy, ktorych gnebie i terroryzuje dlatego maja przedemna respekt. Wzamian kapitalisci utrzymuja mnie przy wladzy, manipuluja spoleczna opinia, dezorientuja i uprawiaja pielegnacje mojego wizerunku, a przemilczaja wazne socjalne i ekonomiczne problemy, ktore sa w stanie podsycic niezadowolenia spoleczne. Aby utrzymac sie przy wladzy rzesza kilku milonow urzednikow panstwowych oplacam z podatkow, ktore zagrabilismy wpolnie od uczciwie i ciezko pracujacych ludzi, zatrudnionych sa w zachodnich skladalniach roznych wysoko przetworzonych dobr i surowcow. W mojej pracy zawsze dobrze sie bawie i spotykam sie czesto z moimi kolegami z calej europy i calego swiata i duzo zwiedzam oraz kosztuje zagranicznych potraw. Plywam w luksusach i nie przejmuje sie losem niedokarmionych dzieci oraz losem rodzin rodakow zyjacych ponizej granicy ubostwa oraz bezdomnymi. Faktycznie utrzymuje liczbe tych ludzi na wysokim poziomie, aby reszta byla mi wdzieczna za to, ze w ogole maja jakas prace. Wiem, ze bezrobotni i bezdomni sa w stanie sami poprawic sobie swoj los, ale nie pozwalamy razem z kolegami na to, aby z wlasnych sil staneli na nogach, ich szalasy i pola uprawne walcujemy i wrzucamy ich do lochow albo zakladow psychiatrycznych.

  Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,13948515,Nietypowe_ankiety_z_ZUS_u__Zloz_sam_na_siebie_donos.html#BoxSlotII3img#ixzz2TuZiRwtk
 • 2013-05-22 13:15 | rebel

  Re:Mało lewicowa lewica

  To jest niepoważne. Analizowanie partii politycznych w XXI wieku na liniowej skali lewica-prawica rodem z XIX wieku.

  Dwa przykłady:
  1. Zwolennicy etatyzmu, becikowego, silnej kontroli państwowych instytucji, nieufni wobec prywatnej własności i przedsiębiorczości (to o rodzimych kapitalistach), bo wobec inwestycji zagranicznych wręcz wrodzy. Zwolennicy silnego państwa z dominacją władzy wykonawczej i państwowego interwencjonizmu. Wszystko to podlane konserwatywno-narodowo-katolickim sosem czyli PiS. Czyli (wg. autora) prawica.
  2. Zwolennicy podatku liniowego. Twórcy komisji majątkowej. Ludzie odpowiedzialni za wprowadzenie i interpretację (wielce korzystną dla KK) konkordatu. Dowodzeni przez pana " Do lesbijek - pozytywny.". Kumple wielkiego przemysłu, entuzjaści międzynarodowych koncernów i inwestycji zagranicznych. Bez sosu. SLD czyli lewica.

  To co robi pan Krasowski to mierzenie jednego boku bryły i wyrokowanie na tej podstawie o objętości. Świat składa się nie tylko z sześcianów? Tym gorzej dla świata.
  Model zawsze jest pewnym uproszczeniem, ale bez przesady, trzeba zachować umiar również w upraszczaniu. Niech będzie chodź dwuwymiarowy. Pierwsza oś ekonomia, druga sprawy obyczajowe.

  @Polityko: Głęboko wierzę, że stać Cię na porządną analizę i poważny artykuł. Bo za to nie warto płacić.
 • 2013-05-22 14:08 | rebel

  Re:Mało lewicowa lewica

  @choć, nie chodź- autokorekta ;-)
 • 2013-06-25 09:32 | Wojtek

  Re:Mało lewicowa lewica

  Artykuł niby napisany bardzo mądrze, ale o jednym nie ma - skrajna lewica na zachodzie jest pod lupą służb specjalnych, którzy mają swoich tam agentów... A ci działają czasami na zasadzie szklarza który chce mieć pracę i dochody więc wysyła chłopaków na ulicę żeby trochę szyb powybijali.... Ze skrajną prawicą podobnie... Niech się trochę poleją między sobą,a porządny prawu posłuszny obywatel ma spokój.... A tak to większość ludzi chce być wykształcona, mieć godną pracę i płacę i udaną rodzinę, tylko nie każdemu to się udaje...
 • 2013-06-25 09:57 | Wojtek

  Re:Mało lewicowa lewica

  To prawda. Każdy wie co to komunizm czy socjalizm albo robotnik.
  Natomiast nie wiadomo kto to komunista, socjalista czy robotniczy :)
  chyba że ktoś zdefiniuje ich jako członków partii komunistycznych czy socjalistycznych co jest nieprawdą... Np. w PRL-u mieliśmy taką sytuację : hasełka komunistyczne, socjalistyczne a w partiach byli - urzędnicy, wojskowi, kombinatorzy a szczególnie karierowicze :) faktycznie zainteresowani tylko swoimi przywilejami, było tam trochę robotników czy ideowców ale tyle co kot napłakał.
  Przywódcy lewicowych ugrupowań to elita intelektualna, ale niezbyt mądra.
  Jeśli chodzi o słowo robotniczy to nawet ubranie jest robocze a nie robotnicze..