Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tornado w Oklahomie a Sprawa Polska

(2)
2013-05-22 08:35 | Irek
Wielokrotnie już zwracałem na to uwagę że działalność człowieka zmienia nasze naturalne środowisko w sposób o którym tak zwana „nauka” nie ma pojęcia.

Zmiany te niestety są najczęściej negatywne i ryzyko nowych, wcześniej nie znanych, katastrof rośnie.

Jedną z takich technologi o największym stopniu ryzyka, poza może energetyką jądrową, jest wydobywanie gazu ziemnego z łupków.

Technologia ta zmienia w drastyczny sposób zachowanie się materii we wnętrzu Ziemi wprowadzając materie o innych własnościach oscylacyjnych w głąb Ziemi gdzie materia oscyluje z o wiele większą częstotliwością . Powoduje to że substancje wpompowywane z powierzchni Ziemi starają się przyjąć tę częstotliwość oscylacji jaka tam panuje i próbują zmniejszyć swoją objętość. Zjawisku temu towarzyszy interferencja pomiędzy rożnymi częstotliwościami tak że z czasem dochodzi do zjawiska synchronizacji oscylacji a temu towarzyszy występowanie olbrzymich trzęsień ziemi.

http://pogadanki.salon24.pl/441124,o-nieznanych-niebezpieczenstwach-gazu-lupkowego

Nie jest to niestety jedyny kataklizm który zawdzięczamy koncernom naftowym. O czym mieli się okazje przekonać znowu mieszkańcy Oklahomy City.

Tereny te są znane od niepamiętnych czasów z częstego występowania tornad. Od polowy lat 90 ubiegłego wieku a więc od momentu zapoczątkowania eksploatacji gazu w tym rejonie ich częstotliwość występowania jak i intensywność ciągle rośnie.

Tornado jest zjawiskiem atmosferycznym za których występowaniem są odpowiedzialne erupcje słoneczne. Jeśli taka erupcja słoneczna jest skierowana w kierunku Ziemi to powoduje ona po tym jak trafiona zostanie atmosfera nie tylko widowiskowe zorze polarne ale również zmiany ciśnienia atmosferycznego o czym pisałem tutaj:

http://pogadanki.salon24.pl/412161,implozja-atmosferyczna-zwiastunem-trzesienia-ziemi

Jeśli zmiany te są lokalnie ograniczone, a spadki ciśnienia odpowiednio wysokie, dochodzi do tworzenia się huraganów i w mniejszym wydaniu takich zjawisk jak tornado.

Zjawiska te nie są ograniczone tylko do USA ale zdążają się również w Polsce o czym pisałem tutaj:

http://pogadanki.salon24.pl/434134,morderczy-wybuch-na-sloncu

dalej tutaj:

http://krysztalowywszechswiat.blogspot.de/
  • 2013-05-23 15:33 | camel

    Re:Tornado w Oklahomie a Sprawa Polska

    W jednym masz stuprocentową rację Irku. Mianowicie twoja tak zwana "nauka" nie ma o niczym pojęcia. Zastanawiające jest też to, w ilu miejscach tak krótkiego postu byłeś w stanie napisać ewidentną nieprawdę: o tajemniczych oscylacjach we wnętrzu Ziemi, o mechanizmie powstawania tornad, o wzroście częstotliwości występowania tornad w rejonie Oklahoma City...