Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Richard Lourie o związkach z Polską

(2)
Rozmowa z amerykańskim pisarzem i tłumaczem Richardem Lourie o pokoleniu beatników, spotkaniu z Hemingwayem, przyjaźni z Miłoszem, wizycie w Stoczni Gdańskiej i tłumaczeniu polskiej literatury.
  • 2013-05-29 19:50 | pannaxs

    Wywiad z Richardem Louriem

    W tekście jest błąd, także w wersji papierowej Polityki. Richard Lourie urodził się w 1940 roku, nie w 1949, jak podano w biogramie. Dosyć istotnie wpływa to na znaczenie tekstu,już pierwsze zdanie wydaje się bez sensu. Wychodzi też na to, że Lourie podróżował z kolegą po Stanach jako 11 latek. Zresztą później Lourie wspomina, że rozmawiał z Hemingwayem jako 20 latek, pół roku przed śmiercią pisarza, a Hemingway zmarł w 1961 roku.
  • 2013-06-14 21:39 | Jerzy z O.

    Re:Richard Lourie o związkach z Polską

    Świetny wywiad, pod jego wpływem kupiłem "Autobiografię Stalina", rewelacyjna lektura !.