Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Liquid Democracy - sposób na arogancję władzy

(4)
2013-06-12 09:50 | Andy Lange
Przedstawiam Państwu nowy sposób podejmowania decyzji, nowy rodzaj demokracji zwany Liquid Democracy: [link=http://LiquidDemocracy.pl]http://LiquidDemocracy.pl
[/link]
Zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.
 • 2013-06-18 11:04 | Obserwer

  Re:Liquid Democracy - sposób na arogancję władzy

  Plynna demokracja jest pomyslem dla wysublimowanego spoleczenstwa.Poziom znajomosci rzeczy, spraw publicznych, obywatelskich musi byc w spoleczenstwie na granicy 90% zaangazowania w sytemie demoktatycznym.Nie znam takiego spoleczenstwa. Nie znam takiego kraju na chwile obecna o takim poziomie swiadomosci spolecznej.Daleko jest bardzo do spoleczenstwa obywatelskiego.Osiagniecie stanu obywatelskiego sprzymierzenia w imie dobra wspolnego w kraju, w obecnych czasach, wydaje sie calkowicie oderwane od realiow.
  Zycie w Polsce wiekszosci obywateli toczy sie na krawedzi zachowania norm, stylu i poziomu normalnosci.Zdecydowana wiekszosc boryka sie z proza zycia codziennego.Nic nie powstalo z prozni.Taki model ktos kiedys wykreowal i utrzymuje go z cala pieczolowiczoscia.To najlepszy zapychacz, zniechecenie do myslenia i do powstawania nowych pomyslow na zycie prywatne i spoleczne.

  Pomysl jest ciekawy z punktu widzenia funkcjonowania panstwa na zdrowszych zasadach.Niewatpliwie tylko system samokontroli obywatelskiej nad systemem przedstawicielskim moze wytworzyc poziom zarzadzania, a przez to funkcjonowania kraju, na zasadach zblizonych do form racjonalnych i nastawionych na dobro obywateli.Pod warunkiem jednak, iz spoleczesntwo osiagnie poziom umyslow, gdzie dobro wspolne bedzie przewazac nad checia dominacji osobistej w wielu plaszczyznach zycia.Cholornie to trudne i wydaje sie utopijne.

  Aby wyrugowac arogancje wladzy nalezy wychowac spoleczenstwo wyzute z chorej arogancji personalnej.System bezstresowego wychowania, ktory powszechnie propaguja zwolennicy New Age, nie wydaje mi sie, aby zmierzal do ladu serc i umyslow, ktory jest niezbedny w propozycjach sytemowych liquid democracy.
 • 2013-06-20 11:55 | Obserwer

  Re:Liquid Democracy - sposób na arogancję władzy

  Brak dyskusji na ten temat najlepiej świadczy jak dalekie i nie zajmujące są to zagadnienia dla tego społeczeństwa. Z wskaźniki popularności można odczytać, iż łatwiej przerzucić się na fikcje polityczna w wydaniu PIS, niż zastanowić się na serio co dalej z systemem, rola, funkcja państwa wobec nas obywateli. Dopóki sposób myślenie nie zmieni łatwego kierunku dążenia do zmian dla samych zmian ta huśtawka władzy będzie bujać się ,gdyż społeczeństwo nie traktuje ani siebie ani jej poważnie. Stopień przyzwyczajenia się do pozornych ruchów w postaci wyborczej wyliczanki, w której z lenistwa i olewania uczestniczy tylko 50% społeczeństwa będącego w prawie wyborczym, daleki jest , aby śnić o systemie płynnej demokracji.
  Nawet teraz , gdy są grupy angażujące się w demokracje bezpośrednia i zbierają pokaźną liczbę podpisów w celach wymuszenia referendów w sprawach istotnych, widać jak współczesny garnitur rządzących podchodzi do owego prawa jako instrumentu demokracji bezpośredniej.
  Jest to pozytywny zwiastun w aspekcie powstającego społeczeństwa obywatelskiego w paru miejscach. Społeczeństwo zaczyna sięgać po instrument prawny, który mu przysługuje coraz odważniej. Władza jak zwykle jest zaskoczona. Stopień zaskoczenia próbuje niwelować zmianą prawa o referendum psując jego pierwotny kształt. Jednak jedna jaskółka wiosny nie czyni, dopóki nie pojawi się jej pokaźna ilość, można rzec na chwile obecną. Pozostaje praca organiczna na rzecz pogłębiania świadomości obywatelskiej i społecznej. W tej metodzie upatruję nadzieję dla nas wszystkich.
 • 2015-03-06 11:59 | kiszana

  Re:Liquid Democracy - sposób na arogancję władzy

  W zasadzie jedyne liquidy jakie mi smakowały to Vilty-y truskawkowe i je palę od dłuższego czasu. Smakowo na prawdę super, jakościowo również, na długo mi wystarczają. Tutaj niecałe 11 zł za wkład. Odradzam liquidy z przypadkowych źródeł - pod względem jakości to na prawdę prawdziwa masakra.