Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Snowden

(3)
2013-07-11 13:38 | Vera
Z tym wyzywaniem od hipokrytów to proponuję trochę zastanowienia. Okazuje się, że Niemcy mają tajną umowę z USA z roku 1963, która pozwala amerykanom na aresztowanie i wywiezienie z kraju dowolnej osoby bez pytania Niemców o zgodę. I takie rzeczy się zdarzały. Może więc to żadna hipokryzja tylko troska o los Snowdena skłoniły Niemców do odmowy azylu.
Zresztą okazuje się, że liczba i zakres tajnych umów, w których USA zapewnia sobie bezkarność działań jest tak wielka, że trudno z pamięci przytoczyć. Wiedzieli USAnie po wojnie jak sobie zapewnić wpływy.
Dziennikarze opublikowali też mapę sygnatur programów szpiegujących z programu PRISM. Okazuje się, że cały świat korzysta. Ciekawy wyjątek to Europa środkowa z Polską i Afryka. Czyżby polski system opłat VIA Toll miał własne oprogramowanie?
No właśnie. Jak to jest:
Raz jeden był artykuł o tym, że zaraz po '89 Polacy oddali radośnie kawałek ziemi nad Odrą, gdzie USA robi co chce. Dlatego moje pytania
1. Co robią Amerykanie w ośrodku szpiegowskim nad Odrą w Polsce
2. Czy system opłat drogowych jest wykorzystywany do szpiegowani ruchu pojazdów w PL?
3. Czy są tajne umowy z ZSRR pozwalające na utrzymywanie w PL ośrodków szpiegowskich? Rosjanie byliby głupi gdyby tego sobie ni zapewnili
4. Dlaczego polscy dziennikarze zajmują się przepisywaniem tytułów internetowej prasy zamiast informować społeczeństwo. Przecież to oni najbardziej potrzebują prawa do swobody wypowiedzi.
5. Trudno oprzeć się wrażeniu, że takie artykuły pisze się na zasadzie: I tu i tam wolno krytykować dyskryminację Murzynów w Afryce.
6. Widać wyraźnie kto, gdzie i jak idzie na pasku propagandy. Ale to inny temat.

Nic nie korumpuje tak jak tajemnice władzy. Niema na to usprawiedliwienia.

 • 2013-07-15 17:47 | Obserwer

  Re:Snowden a realnosc praw jednostki we wspolczesnym swiecie

  Jak kruche i nietrwale sa zasady wspolczesnego swiata widac na przykladzie historii tego czlowieka.Zasadnicze, naczelne kwestie, ktore tak filmowo przedstawiano przez dziesiatki lat nam ludziom z za zelaznej kurtyny, okazuja sie byc jedynie fantazja, fikcja filmowcow.Rzeczywistosc pokazuje bowiem realny poziom i podejscie do jednostki na przykladzie czlowieka wychowanego na owych szlachetnych, wznioslych zasadach , gdzie jednostka w kraju "straznika demokratycznych zasad i obrony praw jednostki" wyrosla, nsiakla ideami i teraz zechciala urealnic to wszystko swoja postawa.Postawa godna podziwu z tego wlasnie punktu widzenia.Widzenie sytuacji jednostki napietnowanej masowym szpiegowaniem na wszelakie sposoby w imie racji tzw. wyzszych, ktore zostaly przez miesiace i lata dokladnie wykoslawione, zmanipulowane, nadinterpretowane i w koncu doszly do terazniejszej paranoi globalnego podpatrywania i podsluchiwania.
  W ten sposob takie hasla jak prywtnosc, mir domowy,prawo do tajemnicy korespondencji i komunikowania sie, wolnosc i swobody przemieszczenia sie bez inwigilizacji dawno zostalo zapisane na tasmach tego czy innego wywiadu.
  Masa gigantyczna materialu szpiegowskiego dotyczacego wlasnych obywateli, sojusznikow politycznych i militarnych,doprowadza do paranoi kolejne rzady, ktore z ta gigantomania szpiegowska nie umia sobie juz radzic.Pazernosc, chciwosc , chore wyobrazenia o potedze tych informacji, ktore sa w ilosciach trudnych do wyobrazenia ,doprowadzaja konsekwentnie do zabicia i upadku osiagniac ludzkosci bez wojen swiatowych, na plaszczyznie najwazniejszej czyli praw podstawowych czlowieka, obywatela danego kraju czy obywatela swiata.Diabel terroryzmu trumfuje teraz, bo ludkowie dali sie wciagnac w siec przez niego zastawiona.
  W tym globalnym maniactwie jeden pojedynczy czlowiek, jednostka fizyczna czuje sie jak przedmiot, ktorego mozna podsluchiwac na wszelkie dostepne technicznie sposoby.Metod i sposobow, w gaszczu technologicznych mozliwosci jeden pojedynczy czlowiek nie tylko, ze nie liczy sie, ale ma teraz pewnosc, ze polegl na polu ludzkiej bezwzglednosci czlowieka do czlowieka. Machina swoistej zaglady czlowieka przez czlowieka ruszyla niestety.Informacja zmanipulowana jest bronia nuklearna wobec , ktorej pojedynczy czlowiek nie ma, w tym bezwzglednym swiecie, zdanych mechanizmow , ktore beda go bronic.Jest gorzej nie ma miejsca, gdzie moze schronic sie, gdyz jest tylko niewygodnym swiadkiem, wyrzutem sumienia setek ludzi przy wladzy we wspolczesnym swiecie, ktorzy ta machine inwigilacji wzajemnej rozpetali i pieczolowicie chronia w imie dobra ogolu i zapomnieli o pojedynczym czlowieku grzebiac to co osiagnal jako jednostka na polu wlasnej prywatnosci.
  Wladza oglupia, zniewala i pozbawia perspektywy bycia znowu zwyklym czlowiekiem .To stare prawdy jak ten swiat, a jednak ciagle ludzkosc do nich chciwie i zapalczywie wraca.
  Ubolewam bardzo nad faktem , iz moja wiara w zasady i ochrone praw czlowieka i obywatela w obszarze Unii Europejskiej rowniez staly sie fikcja na poczet paru kartek papieru.Zaden kraj czlonkowski Unii Europejskiej nie wykazal sie straznikiem i obronca jednostki wobec rowscieczonej machiny wladzy, wobec ktorej jeden idealistycznie wychowany czlowiek nie ma zadnych szans.
  To pohanbienie zasad, zachwianie wiary do otrzymanej nagrody Nobla w zakresie obrony i ochrony jednostki przez Unie i poszczegolne kraje czlonkowskie.
  Smutno mi bardzo Boze z tego powodu i nie chce, abys zachowywal czy blogoslawil kogokolwiek w tych haniebnych dzialaniach pod przykryciem, ktore niszcza jednostke w majestcie tzw. "patriotycznych aktow" lub innych wydumanych wladczych potrzeb nie dajac jej prawnych mozliwosci do obrony.
 • 2013-07-19 15:13 | Obserwer

  Re:Snowden

  Grobowe milczenie swiadczy dobitnie, ze poziom ignorancji tematu jest drstycznie wysoki, a nawet opiera się o skrajnosc. Niestety kolejny raz wychodzi na tych wpisowych forach, iż stopien znajomosci praw czlowieka jest bardzo pobierzny bądź niski bądź żaden.
  Wiekszosc wyobraza sobie, iż to gadanie o niczym. Co ma zajmowac się wysublimowanymi sprawami z dziedziny praw zycia jednostki skoro ma inne egystencjonalne problemy.Tak jest w większości przypadkow, az do momentu pojawienia się powszechności spraw, które dotykać będą wieksza ilosc ludzi z zakresu podbnego do sytuacji tego młodego Amerykanina.

  Paradoksy na bazie tej sytuacji mnoza się. Najwiekszym z nich jest paradoks pogrzebania znaczenia dwóch noblistycznych nagrod.Dotyczy to czrnoskorego prezydenta noblisty oraz noblistki Unii Europejskiej.
  Aktualny prezydent, ponoc ciagle największego mocarstwa, jako przedstawiciel rasy, tak niedawno dyskryminowanej na rozne możliwe sposoby, wybral się na krucjatę z człowiekiem, któremu nie podoba się jego system podglądania i na jego podstawie "rozmiekczania" ludzkich serc i umyslow , delikatnie mowiac.
  Chichot i przsmiesznosc sytuacji jest wieksza jak spojrzy się na aspekt, kto oferuje pomoc temu czlowiekowi.
  Rosja , która "króluje" na listach ETS jesli o lamanie praw jednostki chodzi oraz istniejące niedobitki rezimowych panstw. Brawo!

  Ludzkosc ma się czym szczycic zaiste. Stara Europa jako kolebka cywilizacji zawiodła i poddala się sterom molocha na wątpliwych "nogach moralnosci".
  Oj krotka i dramatyczna to historia będzie kazdego, gdy pryncypia tzw. racji stanu przewyzszaja element godnosci rodzaju ludzkiego.
  Ktos powie , ale bredzi .Ale naiwne rzeczy wypisuje.A ja mam pewność , iż każdy kto przyczynil się i przyczyniac się będzie do rozwoju tej karuzaleli wzajemnego podpatrywania juz moze zwijac swoje wątpliwej jakosci polityczne zagle.
  OBAMA przechodzi do niechlubnej historii. Powinno odebrać mu się noblowskie odzanczenie , które jak widać przerosło jego malosc moralna bez najmniejszych watpliwosci.

  Inne znane osoby przy sterach również winny poważnie zastanowić się nad skutkiem tego skandalu. Skutek bowiem przyjdzie, jak szybko przyszedl wynik ekonomiczny za system radarowy w Polsce godzący w człowieka, bo nastawiony był od początku na jeden podstawowy cel: na kase.
  Kazde kłamstwo ma krótkie nozki i wcześniej czy później wyglebia się na nich odslaniajac swoja nagosc wobec nieustraszonej orędowniczki ludzi dobrej woli-PRAWDY!