Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pisarka Elżbieta Cherezińska o historii jako literackim tworzywie

(5)
O sympatii dla Bolesława Chrobrego i szukaniu energii w naszej smutnej historii - mówi Elżbieta Cherezińska.
 • 2013-07-27 11:14 | andy

  Karol Bunsch

  Przecież mamy już cały cykl powieści piastowskich, i to znakomitych, autorstwa Karola Bunscha. Dziwne że w wywiadzie ani słówko nie padło na ten temat.
  A są to też znakomite materiały do nakręcenia filmu. Ale że nie dostąpiły statusu lektur szkolnych, to i reżyserzy+producenci nie zabierają się za realizację.  Jeśli zaś książki pani Cherezińskiej są podobnie interesujące jak powieści Bunscha to z chęcią się zapoznam.
 • 2013-07-27 11:54 | jacek

  Re:Pisarka Elżbieta Cherezińska o historii jako literackim tworzywie

  Szkoda ze tak szybko popadl w zapomnienie Jozef Ignacy Kraszewski byl autorem setek bardzo dobrych ksiazek historycznych ... Ktore nie sa juz wznawiane .... :-(
 • 2013-07-28 19:27 | bever

  Re:Pisarka Elżbieta Cherezińska o historii jako literackim tworzywie

  czytalem zofia kossak 'krzyzowcy' i trudno bylo przebrnac przez stylizowany na staropolski jezyk. wlasciwie po co tak pisala, przeciez czyta to wspolczesny czytelnik. mlodziez zniecheca a zgredy znaja najlepiej historie z wlasnego zycia i nie czytaja: kk i pisuary wszystkiemu winne.
 • 2013-07-29 07:48 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Pisarka Elżbieta Cherezińska o historii jako literackim tworzywie

  Ze środka to jest obowiązek właściwej oceny korzeni,to jest kultury europejskiej,a w jej ramach ewolucji CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,której Polska Stała się bastionem.Oczywiście do tego są potrzebne różne punkty widzenia aby docenić TRAGEDIĘ GRECKĄ i jej wpływ na DRAMAT ODKUPIENIA.
  W europie było tak,że skutkował list rozwodowy opisany przez polskiego badacza Tadeusza Zielińskiego w HELLENIZM A JUDAIZM.
  Warto szczególnie dziś przyjrzeć się podziałowi cywilizacyjnemu,jakiego dokonał inny polski badacz historii Feliks Koneczny.Do jego POLSKIE LOGOS I ETHOS trzeba dopisać rozdział w języku matematyki.Przekonał do tego swoich pobratymców Victor Orban i przyjęli rewolucyjną konstytucję dla podkreślenia wartości narodowych,do których odwołuje się CYWILIZACJA ŁACIŃSKA.W wyniku ewolucyjnej drogi w jej to polu działania mają obowiązywać te same standardy tak personalnie do jednostki jak i życia zbiorowego,publicznego.
 • 2013-07-29 10:47 | nieprzekonana

  Re:Pisarka Elżbieta Cherezińska o historii jako literackim tworzywie

  czytałam pani Cherezińskiej "Byłam sekretarką Rumkowskiego" i jeżeli nowe książki tej autorki są równie przekłamane i infantylne to podziękuję. Wspomniana przeze mnie książka opowiada o Łódźkim Getcie, w którym wojny nie widać, ludzie nie umierają i w ogóle jakoś tak da się żyć. Smutne - książka prosta jak romanse dla nastolatek, ma siłę przebicia i miesza ludziom w głowach. Szczególnie młodym nieznającym historii.