Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak prawica próbuje przyprawić Tuskowi rogi?

(45)
Prawicowa histeria i lament nad losem upadającego państwa od dawna towarzyszyły polskiej polityce jak muzyka tła. Teraz wręcz ogłuszają. Warto popatrzeć, na jakich instrumentach gra ta orkiestra.
 • 2013-07-29 10:09 | mtwapa

  USA, USA!

  To jest stary numer. Podczas panowania George'a "Bush" II pomalowano Demokratow farba anty-patriotow przy okazji kochajacego nie uzasadnione rzeczywistym zagrozeniem wojenki prezydenta. A jak sie nie jest Patriota (koniecznie przez duze "P") to sie jest zdrajca, obcym agentem, liberalna-lze-elita, destruktorem rodzin i pozeraczem dzieci.

  Juz w 1775r wypowiedziano: "Patriotism is the last refuge of the scoundrel."

  re hierarchia vs Tusk i PiS:
  mentalnosc klienta Biedronki. PiS deklaruje wieksze paczki tanszych lakoci. Pokusa nie do odparcia.
 • 2013-07-29 11:40 | Falicz

  Histeria mediow

  Wyglada, ze w histerie to wpadaja przede wszystkim "niezalezne" media, ze im moze Tusek wybory przegrac i jak beda wtedy funkcjonowac?
 • 2013-07-29 11:55 | marek

  Re:Jak prawica próbuje przyprawić Tuskowi rogi?

  opis sytuacji - poprawny, ale patrząc na swoje podwórko (brytyjskie), takie kopanie po nogach partii rządzącej wygląda dokładnie tak samo. Konserwatyści kopali labourzystów, przy każdej okazji "wpadki", bez względu na to, czy winna była partia tego smutasa, czy warunki atmosferyczne - i teraz labourzyści, w opozycji, robią dokładnie to samo. A partia trzymająca władze (= przy korycie) korzysta z każdej okazji, żeby przypisać sobie zasługi - zasłużone i niezasłużone (dokładnie tak, jak media, w tym Polityka, przypisują sobie wszystkie zasługi ujawnienia tego, czy owego, jako formy autoreklamy, pt "jak wczoraj ujawniła [nasza] gazeta). I dokładnie tak samo będzie zachowywać się PO po przegranych wyborach. Nihil novi.
  A to, ze PIS osiągnął mistrzostwo świata w obrzucaniu błotem.. no cóż, przynajmniej w tym są sprawni, skoro nie mogą wykazać się w niczym innym. Niestety Polacy już zapomnieli, jak "sprawny" był PIS przy korycie. Ale... to nie mój problem, jeśli polskie społeczeństwo ma krótka pamięć..
 • 2013-07-29 11:57 | atalia

  Re:Jak prawica próbuje przyprawić Tuskowi rogi?

  To Tusk i PO nie jest prawica? Ale bez nerwów, bez paniki: pracować do 67 roku życia, oddać swoją forsę z OFE i czcić, czcić czcią czczącą Tuska.
 • 2013-07-29 12:04 | noro

  grosze za autostrade?

  Nie rozumiem o jakich 'groszach za autostrady' piszą autorzy, bo ponoć mamy droższe autostrady niż Niemcy! Co było w umowach, a co zapłacono to jak widać dwie różne sprawy. Artykuł żenada! :|
 • 2013-07-29 12:12 | PAK

  Re:Jak prawica próbuje przyprawić Tuskowi rogi?

  Podobno to normalne, że wystawienie się na wiadomości polityczne utwierdza ludzi w ich wyborach. Jeśli ktoś był anty, to będzie miał przekonanie, że ma więcej powodów, by być anty.
  Jeśli ktoś był pro, to będzie przekonany, że ma więcej powodów do tego. I że ci 'anty' się mylą.
 • 2013-07-29 12:27 | mtwapa

  and the magic number is?

  @atalia

  nie uwierzysz, wiek emerytalny w roznych krajach jest oddalony o jedno klikniecie:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Retirement_age

  A teraz chwila skupienia:
  jak to sie dzieje ze panstwa skandynawskie slynace z zaduszajacego socialu maja wyzsze progi niz np. Wielka Brytania? I czy w/w wiek przechodzenia ustalany jest na zasadzie "ludzkie ci to bylo panisko" czyli na zasadzie widzimisie rzadzacych czy tez moze demografia ma wym jakis udzial? Bo to jakis straszliwie okrutny ten Tusk, co to prog podniosl, a mogl obnizyc.
  Wodzu Atalio, prowadz nas do wyborow pod haslem "Polska drugim Nepalem" (wiek emerytalny dla obu plci 58 lat).

  Moze tez powiedz po co ci posrednik jesli OFE wykupuja obligacje rzadowe i za owa jakze ekpercka czynnosc pobieraja oplaty przy ktorych marmurowy palac ZUSu wydaje sie byc (procentowo) pikusiem?

 • 2013-07-29 12:44 | Sztefan

  grosze za autostrade?

  Nie rozumiem o jakich 'groszach za autostrady' piszą autorzy, bo ponoć mamy droższe autostrady niż Niemcy! Co było w umowach, a co zapłacono to jak widać dwie różne sprawy. :|
 • 2013-07-29 12:45 | slawczan

  Re:Jak prawica próbuje przyprawić Tuskowi rogi?

  Cały artykuł należy do frontu ,,ratowania przez objaśnianie" Tuska. Panowie opisują pewne detale TECHNICZNE polskiej debaty. Problem w tym, że służy to zamaskowaniu realnych problemów. Autorzy piszą ,,Złowrogi, nieudolny (to o Tusku). To od dawna budowany przez opozycyjną prawicę paradoks" Owszem paradoks. I tak jest jak Panowie piszą
  Ale czy paradoksem nie jest też głoszenie tez , CBA to policja polityczna realizująca zlecenia PiSu. Logicznym wydawało by się likwidacja narzędzia prześladowania i z głowy. A jednak nie - gdy jest pod nasza kontrolą już nie są to siepacze...
  Albo odmawianie pewnych praw mniejszościom seksualnym motywowane wartościami chrześcijańskimi i chęcią ,,obrony rodziny" a jednocześnie przyjmowanie ,,elastycznego Kodeksu Pracy". Spójrzmy jak ,,elastyczność" sprzyja rodzinności - dojazd do pracy 1h potem praca od 8 00 do 12 00 i od 16 00 do 20 00 + 1h na powrót. Czyli rodzic jest w domu nieobecny od 7 00 do 21 00. Super sprzyja to życiu rodzinnemu. Albo w jednym miesiącu pracuje 70 godzin i zarabia 700zł a w drugim 300 godzin i zarabia ewentualnie więcej ale banki nie są tak elastyczne...
  I tak można listę paradoksów. Minister Nowak miał ,,zrobić porządek na kolei". Sposób na ,,porządek" jest jeden likwidacja pasożytów o nazwie spółki PKP. Każda partia likwiduje je tak długo dopóki sama nie może obsadzić pasożytniczych synekur. Znowu przypomnę ,,sztandarem" PO była likwidacja Senatu czy rozlicznych agencji. Wszystkie mają sie świetnie. Zapewne znów będą likwidowane wyborczo...
  Tak, że są znacznie bardziej realne paradoksy.
  A histeria?
  Skoro partia A doszła do władzy obiecując coś to partia B dochodzi (u nas) przewlicytowując partię A. Oczywiście A i B nic nie robią na obszarze realnych zmian więc licytacja znów rusza. W końcu dochodzimy do poziomu hiper :-) i partia D jest dalej od ściany. Któraś z nich może spróbować zrealizować swój hiper program...
 • 2013-07-29 15:45 | Sławomir Osiński

  Re:Jak prawica próbuje przyprawić Tuskowi rogi?

  Potwierdzeniem słuszności tez zawartych w publikacji jest dzisiejsza wypowiedż w tvp info posła Mastalerka z PiSu.Na pytanie red.K.Lewińskiej n.t. projektu ustawy(PSL)o Polskiej Agencji Kosmonautyki,zacząłbył od zdrowia,autostrad,dróg i krytyki rządu Tuska,bez jakiegokolwiek komentarza ze strony p.red.Dziennikarze TV,to najmniej poinformowani o działaniach(inwestycjach)rządu ludzie.O inwestycjach(także miejskich), dowiadujemy się przeważnie z powodu awarii lub poślizgu w budowie, albo wcale.Propozycja dla p.Prezydent Warszawy.Prosze wykupić czas antenowy w stacjach TV(ZA PRYWATNE PIENIĄDZE,bo zadziobią) i informować mieszkańców Polski,jak zmieniła się ich Stolica w perspektywie ostatnich 7 lat.Ale by się zdziwili.
 • 2013-07-29 18:01 | pb

  Re:Jak prawica próbuje przyprawić Tuskowi rogi?

  Przyjdzie nowa władzuchna i pogoni to towarzystwo, prawda? Bolszewizm wrodzony czy nabyty?
 • 2013-07-29 19:05 | mtwapa

  komentator zenada

  @noro vel Sztefan

  Ponoc sa tu takie glupole co nawet nie potrafia poprzec swoich dyrdymalow linkiem do swoich twierdzen.

  Ba, najbardziej uposledzonym wydaje sie ze z autostradami to tak jak z makaronem w restauracji: cena na karcie X, ale klient dobry pan co wypil za duzo zaplaci 2x bo go taki gest naszedl. Zupelnie jak urzednicy, so to zaskorniakow (zapewne nie zaksiegowanych?) maja w miliony i jak nie przepija to np. autostradowca moga takowy napiwek wreczyc.


  A juz najwieksi debile uwazaja ze jednoczesnie moga zachodzic nasteujace zjawiska:
  1) firma Y zbudowalaby autostrade za 0.5X z zyskiem dla siebie, podwykonawcow etc.

  2) w/w firma ustala zawyzona cene X za swoje uslugi, nastepnie _bankrutuje_ bo X to za malo aby zbudowac co sie obiecywalo.

  Normalnie szczyt zenady i uposledzenia.
 • 2013-07-29 19:45 | atalia

  Re:Jak prawica próbuje przyprawić Tuskowi rogi?

  Panie Naczelniku o nicku mtwapa, skoro to tak gigantyczna korzyść, to czemu nie pracować obowiązkowo do 70 roku życia i czemu to OFE jeszcze sobie jest? No, Panie Naczelniku, do dzieła, prowadź do wyborów pod hasłem "Polska emerytem stoi".
 • 2013-07-29 20:44 | faraday

  Re:Jak prawica próbuje przyprawić Tuskowi rogi?

  ja z prowincji - ze zdumieniem słucham komentarzy moich prowincjonalnych rozmówców- czytam wypowiedzi na forach - i stwierdzam ze jestesmy narodem durni manipulowanych przez media - niezdolnych do zrozumienia najprostszych problemów gospodarczych czy politycznych. Dlatego tez niezborne i idiotyczne teorie Kaczynskiego znajduja entuzjastyczny poklask - a na proste pytanie - na czym polega "kleczenie na kolanach przed Merkel' czy "sterowanie przez Putina" odpowiedzi nie ma.Po prostu to wie kazdy Próżno podejmowac dyskusje - przekonanych nikt nie przekona do refleksji. Kaczyński wstrzelił sie w dziesiatke w mentalnośc zwykłego Polaka .I wygra.
 • 2013-07-29 20:54 | emeryt35

  Re:Jak prawica próbuje przyprawić Tuskowi rogi?

  Doskonała analiza działań PISu. A polski ludek kupi każdą bzdurę byle głośno i czesto powtarzaną
 • 2013-07-29 20:59 | mtwapa

  korzysc vs koniecznosc

  O Wodzu Atalio!

  Azaliz Wodz dzisiaj wyjatkowo nielaskaw lud prosty uswiadamiac jak Wodz balansuje systemy emerytalne. Moze Wodz zastanowi sie czemu rozne panstwa maja rozne progi i wroci z jakims uzasadnieniem owego dziwnego zjawiska?

  A to tego czasu niech skanduje: Nepal! Nepal! Nepal!

  Bo skoro 65/60 to jest dobrze, to 58/58 jest chyba lepiej, no nie?
 • 2013-07-29 21:18 | loc

  Re:Jak prawica próbuje przyprawić Tuskowi rogi?

  Ja, głupi, myślałem, że mistrzem w obrzucaniu błotem jest Niesiołowski. Chyba muszę zacząć jeść szczaw i mirabelki, może wtedy zmądrzeje i zagłosuję na PO...
 • 2013-07-29 23:08 | atalia

  Re:Jak prawica próbuje przyprawić Tuskowi rogi?

  Panie Naczelniku mtwapa!

  Pokonałeś mnie jedną szarżą. Klękam więc w hołdzie przed Tuskiem i błagam, by wydłużył ci czas pracy do 70 roku życia, zabrał forsę z OFE, zwiększył podatki i podniósł VAT.

  A ty skanduj: Tusk z narodem, naród z Tuskiem, Tusk z narodem...

  Ps. A jeśli se poszedłem na emeryturkę po 15 latach pracy? A jeśli zostałem emerytem, mając 50 latek? No, do roboty, Panie Naczelniku mtwapa, musisz jakoś zapracować na moją emeryturę, bo ja naprawdę zostałem emerytem, mając zaledwie 50 lat... Ha, ha, ha, no, tyraj, tyraj, na mnie tyraj, aniołku.
 • 2013-07-29 23:21 | Rogi to przyprawiła mu PSL

  Re:Jak prawica próbuje przyprawić Tuskowi rogi?

  i to już dawno temu.
 • 2013-07-29 23:34 | mtwapa

  pocaluj mnie w certyfikat

  No wlasnie w ten sposob obnaza sie zwykla glupota osobnikow ktorzy bronia 65/60 jak zrenicy oka. Bo nie trzeba glosowac na Tuska aby zauwazyc ze skoro progi wiekowe sa rozne w roznych krajach to nie ma zadnego zelaznego/nienaruszalnego limitu.

  """
  A jeśli se poszedłem na emeryturkę po 15 latach pracy?
  """
  To zalezy. Jesli _se_ odlozyles $$$ i _se_ do konca zycia bedziesz z nich wyplacal to wieksza twoja chwala. A jesli jestes zwyklym dymaczem wspolobywateli to jest ciut inaczej, ale wtedy to raczej tracisz jakiekolwiek moralne prawo do gardlowania o systemach emerytalnych.

  """
  Ha, ha, ha, no, tyraj, tyraj, na mnie tyraj, aniołku.
  """
  Slaby troll jest slaby. A poniewaz "tyram" w innym systemie walutowym i robie tak nieomalze od czasu skonczenia studiow (dla porzadku: 5 roznych krajow) to mozesz mi skoczyc na warsztat albo raczej na biurko domagajac sie jakis pieniedzy.

  Ale to milo ze pokazales jak jestes inteligenty inaczej, Nepalczyku.

 • 2013-07-30 00:26 | mtwapa

  glebiej juz nie mozesz?

  dzieki Wodzu, twoja wiedza o globalnej ekonomi nie tylko dorownuje wiedzy o sytemach emarytalnych a nawet ja przewyzsza.

  Ale jak chcesz wkopywac sie glebiej w ta dziure, to machaj sobie swoim szpadelkiem, intelektualisto o kulturze wysokiej.

  Buziaczki dla troliszcza.
 • 2013-07-30 00:38 | atalia

  Re:Jak prawica próbuje przyprawić Tuskowi rogi?

  Przyznaję, że twoja argumentacja zaczyna otwierać mi oczy. Właściwie to powinienem wielbić Tuska, czcić, szanować, a może nawet i ubóstwiać...

  Tenże bowiem Tusk tworzący w Polsce prawo dał mi emeryturę, gdy miałem 50 lat, tenże sam Tusk innych zmusza do tego, by tyrali do 67 roku życia. To wszystko legalnie: jedni 15 lat pracy i emerytura, inni 40 lat harówy i nie ma emerytury. To wszystko Tusk!

  I ty sobie ubzdurałeś, że mnie obchodzą jakieś systemy, światy, zasady? Byczę się na emeryturze i mam was w nosie. Byczę dosłownie, bom silny i zdrowy byczek tuż po pięćdziesiątce. To jest raj, jaki mi stworzył Tusk.

  A ty mędrkuj, mędrkuj, twoja forsa i tak zasili mą kabzę, choćbyś nie wiem jak mędrkował... No, aniołku, do roboty, tyraj na mnie, tyraj. Za buziaczka nie dziękuję, bo tylko jedno mam dla takich, jak ty: do roboty, aniołku.
 • 2013-07-30 08:05 | olo

  Re:Jak prawica próbuje przyprawić Tuskowi rogi?

  ten artykul to zapewne ..wina Tuska..i tyle..ha,ha
 • 2013-07-30 09:42 | atalia

  Re:Jak prawica próbuje przyprawić Tuskowi rogi?

  Dlaczego autorzy "Polityki" tworzą tak durnowatą propagandę? Przecież Tuska krytykują nie tylko prawicowcy (od których Tusk niczym się nie różni), ale i lewicowcy. Np. Kołodko albo ostatnio w "Gazecie Wyborczej" były komunista Balcerowicz nie zostawia na Tusku suchej nitki i ta krytyka, jaką daje Balcerowicz, jest o niebo ostrzejsza, niż krytyka czyniona przez Kaczyńskiego.

  Panowie z "Polityki", to, jak Balcerowicz przyprawia rogi Tuskowi, to jest dopiero gratka.

  Ps. Pozdrawiam prawnuki panów autorów "Polityki" i dziękuję im za to, że ochoczo będą spłacać długi zaciągnięte przez Tuska. Przepraszam, nie długi, a mocne impulsy stymulacyjne. Przez lata rządów Tuska uzbiera się tych impulsów stymulacyjnych z pół biliona i ciągle mało, takie to impulsy.
 • 2013-07-30 11:10 | jk

  Winy Tuska

  "Dlatego tez niezborne i idiotyczne teorie Kaczynskiego znajduja entuzjastyczny poklask - a na proste pytanie - na czym polega "kleczenie na kolanach przed Merkel' czy "sterowanie przez Putina" odpowiedzi nie ma."
  Jak to nie ma, jak jest!
  Trzeba tylko mieć takie instrumentarium, które nazywa się sprawnym mózgiem i spróbować go używać.
  Czy likwidacja stoczni szczecińskiej, ewidentnie w niemieckim interesie, to nie objaw tego klęczenia?
  Czy podpisanie Pakietu Klimatycznego, ewidentnie w niemieckim interesie, to nie objaw tego klęczenia?
  Czy te ciągoty Tuska do zapędzenia Polski do strefy euro, to nie w interesie Niemiec?
  Wyliczać by można długo.
  A co ze "sterowaniem przez Putina"?
  Też nic nie kojarzysz?
  A kto oddał wszystko w ręce Putina odnośnie tragedii smoleńskiej, czy to nie Tusk właśnie?
  A kto zawarł umowę na najdroższy w Europie gaz z Rosji? Może krasnoludki?
  Sprawdź może stan kolan Tuska, może to cię przekona.
 • 2013-07-30 11:52 | Sławomir Osiński

  Re:Jak prawica próbuje przyprawić Tuskowi rogi?

  W którym roku "weszło" prawo,które dało Ci emeryturę w wieku 50 lat?(mundurowo/górnicza?)
 • 2013-07-30 13:11 | atalia

  Re:Jak prawica próbuje przyprawić Tuskowi rogi?

  A co mnie to obchodzi? Ważne, że wtedy rządził Tusk i że on to prawo legitymizował, żyrował swą władzą. Najważniejsze, że mając 50 latek, dostałem piękną emeryturkę i że ja - zdrowy byczek mogę się byczo byczyć.

  Ps. 1) Na emeryturę wysłano mnie siłą, bo już inni czekali, aby wejść na moje miejsce, tak atrakcyjne warunki: nie tyrać do 67 to luksus!
  2)Próbowałem potem się zatrudnić (głupek ze mnie!), ale mi pokazali figę z makiem, bo za duże mam kwalifikacje. Doskonałego fachowca nie opłaca się zatrudnić, lepiej kogoś o niższych kwalifikacjach. Paranoja, ale nie ja ją stworzyłem.
  3. Są tacy, którzy mają niewiele ponad 40 lat i Tusk im daje emeryturę. Hojny panisko z tego Tuska.

  Jest byczo, byczo, wreszcie pojąłem, że Tusk jest moim dobroczyńcą. No, a teraz, aniołku o nicku Sławomir Osiński, do roboty, do roboty. No, chyba że i tobie Tusk dał wcześniejszą sowitą emeryturkę, a, to przepraszam. Jeśli zaś nie dał, to tyraj do 67 i błogosław Tuska.
 • 2013-07-30 13:29 | mtwapa

  jestem wysoka, dlugowlosa i niebieskoooka blondynka

  Nie zapytasz czy przypadkiem nie przysiada sobie swoich zlocistych pukli bo napisala ze ma dlugie wlosy?

  Karmisz trolla ktory od dawna wpakowal sie do przepastnego pudla: "nieuleczalne swiry".

 • 2013-07-30 14:27 | Sławomir Osiński

  Re:Jak prawica próbuje przyprawić Tuskowi rogi?

  Utwierdził mnie w przekonaniu,że jest kłamcą("Ważne, że wtedy rządził Tusk "),ponieważ Tusk zniósł możliwości nabywania uprawnień do wcześniejszych emerytur z końcem roku 2008 i wprowadził znacznie bardziej restrykcyjny system emerytur pomostowych.To zwykła PR komórka prezesa,działająca na forach wg.zasady kłam,kłam,kłam a może coś zostanie w świadomości naiwnych.Bo tak oceniają ludzi.On jest potwierdzeniem słuszności tez zawartych w artykule i nie zasługuje na komentarz.

 • 2013-07-30 18:21 | Gostek

  Re:Jak prawica próbuje przyprawić Tuskowi rogi?

  Falicz, skoro wiesz - no bo przeciez nie mozesz niewiedziec skoro piszesz (insynuujesz)- ze niezalezne media sa zalezne, to prosze oswiec mnie (nas)kto i jak te "niezalezne" media kontroluje?
  W jakim stopniu myslisz (myslisz???) publikacje jak na przyklad Do Rzeczy albo Gazeta sa niezalezne, a jezeli sa zalezne, to co sie zmieni jak Tusk przegra? Czy te media stana sie niezalezne?
  Panie Falicz, chce wierzyc ze naiwnosc, ten atrybut niewinnosci, bardziej do Ciebie pasuje niz inny atrybut ktory przychodzi mi zaraz na mysl, zaczyna sie na "g" a konczy "lupota".
 • 2013-07-31 09:55 | Adam 2222

  drogi Gostku, trzeba dorosnąć, by zrozumieć, ze media to nie święty Mikołaj i nikt za Ciebie tego nie zrobi

 • 2013-07-31 10:36 | Satfik

  Re:Jak prawica próbuje przyprawić Tuskowi rogi?

  Prawica Tuskowi?? A Tusk to niby co, nie prawica? :)
 • 2013-07-31 15:48 | Andrzej

  Re:Jak prawica próbuje przyprawić Tuskowi rogi?

  Histeria i koniunkturalność nastrojów są cechą mało dojrzałych społeczeństw, ale trafiają się i w takich krajach jak Francja, czy Włochy (vide Berlusconi i Sarkozy). Kaczyński za wcześnie rozpoczął kampanię wyborczą, może się niemile rozczarować, bo Tusk trzyma karty w ręku i ich nie pokazuje.
 • 2013-07-31 22:31 | art

  Re:Jak prawica próbuje przyprawić Tuskowi rogi?

  Kolejny raz potwierdza się fakt, że ludzie
  mają bardzo krótką pamięć polityczną.
  Macierewicz ministrem sprawiedliwości.
  Sobecka ministrem edukacji.
  Hoffman ministrem informacji?
  Zadyma z Rosją, Niemcami, UE i kim
  tylko jeszcze się da.
  Polityka tupania nogą i focha.
  Nie dla invitro, zapaść gospodarcza (czy
  ktokolwiek w PiS zna się na ekonomii?) .
  Nie dla trawki, nie dla aborcji, nie dla
  nieprwadziwych polaków.
  Tak dla radia maryja.
  Tak dla bogoojczyźnianej martyrologii.
  Tak dla ministerstwa episkopatu.
  Tak dla absurdalnych pomówień.
  Tak dla chłopa, który nie ma żony,
  dzieci, domu, samochodu, prawa jazdy,
  oszczędności, konta w
  banku, nic w życiu nie osiągnął ale chce
  rządzić państwem. Ma za to kompleksy,
  chorą głowę i wszędzie widzi wrogów i
  spisek. Naprawdę chcecie powtórki?
  Naprawdę chcecie władzy żądnych odwetu frustratów?
  Kaczyński to tak naprawdę
  niedojrzały,tchórzliwy maminsynek o
  autorytarnym charakterze. Człowiek skrajnie
  podejrzliwy i złośliwy, o patologicznej
  osobowości, który bał się wejścia w
  obowiązki życiowe, uważający że to jemu się
  wszystko należy, bo tak go wychowała
  dominująca matka. On właściwie jest takim
  dużym dzieckiem, pragnącym akceptacji i
  poważania. Stąd te ciągłe insynuacje,
  niedopowiedzenia, "wiem ale nie powiem".
  Jemu po prostu wydaje sie że jest wtedy
  ważniejszy. To mały, próżny człowieczek
  który chce imponować innym. Mam nadzieję
  że już nigdy nie dojdzie do władzy, bo
  wszystkie te negatywne cechy swojego
  charakteru przeniósłby na całe państwo. Co
  zresztą było widać przy jego wcześniejszej,
  nieudolnej próbie rządzenia!
 • 2013-08-02 09:16 | MacBlacker

  Re:Jak prawica próbuje przyprawić Tuskowi rogi?

  od tego ma żonę...!!!
 • 2013-09-03 13:50 | oakpark

  Tuska dołują fakty, nie pi-ar...

  Tusk jest politycznie martwy, mozna toto przedłużać ale wynik PO bedzie gorszy. Błędy główne:
  - skręt na lewo i tęczowe związki
  - monstrualne zadłużenie ukryte przed narodem, Zielona Wyspa na kredyt
  - MEN jako narzędzie likwidacji LO, zjazd jakości nauczania, sześciolatki etc
  - wstrzymanie reform
  - uleganie lobbystom monopoli i oligarchizacja rządzenia
  - kompletny brak reakcji na demografię i bezrobocie młodzieży
  - inicjatywy edukacyjne wynaradawiające dzieci
  Polacy w/w gremialnie nie akceptują, niekompetencja Szumilas, Arłukowicza, Muchy, drobne aferki, pisior co nie pobędzie dyrektorem, autorytarne zagrywki prowokujące kibiców i endeków....

  Elementy taktyki wdeptywania Tuska w glebe artykuł pokazuje właściwie - nie można jednak milczeć przy tym o konkretnych "obsuwach" tego rządu.

  Tusk jako polski Antypatriota gładko przegra wybory. Zmiana premiera z PO może jeszcze teraz zatrzymac PiS. PiS jest partią stricte parlamentarną, niegroźną. Ale co zrobi Tusk jak pod URM przyjdzie Go obalić milion narodowców? Ludzie sie wyraźnie radykalizują jak słysza jak to palą cygara i popijaja winko ustami swych posłów z Platformy....8^)
 • 2013-09-03 14:05 | oakpark

  Tusk niepotrzebnie antagonizuje sobie naród...

  ...sprawami typu wycofanie de facto historii z 90% licealnej młodzieży, wyrzucaniem z lektur narodowej klasyki, wpuszczaniem do MEN jakichś genderów, robieniem z edukacji towaru - vide pojęcie neoliberalnego uwikłania edukacji, blokowaniem szybkiego otwarcia nowej firmy, biciem w Kosciół...

  ...Polacy za Tuska popadliby w kulturowe kalectwo, gdyby nie stowarzyszenia uzupełniające taką "edukację" czy "misję" telewizji.

  Media "niepokorne" maja lepsza narrację niż Polityka czy media proTuskowe, narodowe mity, narodowa duma i obrona tożsamości...."hej, kto Polak na bagnety...." i słusznie. Platforma nie wykreuje mitu o podobnej sile, marsz niepodległości wyprowadzi w końcu 100, 200 i więcej tysięcy ludzi na ulice... a Tusk i Sienkiewicz usiłujący zastraszyc tych ludzi strzelają sobie w kolano... sfrustrowana młodziez organizowana kilka lat pod endeckimi hasłami kiedy się policzy - uderzy, kiedy uderzy - zwycięży! Kroi się głęboka rewolucja w bazie, wśród ludzi wygrywa narodowa narracja, czucie wspólnoty.
 • 2013-09-03 14:28 | oakpark

  Tusk = wynaradawianie dzieci, antypatriotyzm gospodarczy, kłamstwa o długach etc.

  Kaczyński i PiS nie maja kadr, nie mają pomysłu na Polskę i jej gospodarkę. Na Platformie wszystkie te pomysły rozbili lobbyści, którzy rzadzą partia od kilku lat. Kaczysci wygraja bo PO nie próbuje nawet walczyć, dała sie zapędzić w kozi róg patriotyczno-wspólnotową narracją.... najpierw jesteśmy Polakami, liberałami potem. PO to nie jest juz partia otwierania młodym szans - to jest partia oligarchii, coraz bardziej reprezentuke rynki finansowe i spekulantów a coraz mniej Polaków. Bardzo szybko, galopujaco wręcz traci poparcie inteligencji i drobnych przedsiębiorców, ludzie sie śmieją jak wychodzi Sienkiewicz i mówi Papkinem...lew północy, szeryf sławny i kawaler... 8^). A wydawał się naprawdę inteligentnym - także emocjonalnie - facetem. Na Jego "idziemy po Was" niebawem usłyszy "właśnie jesteśmy, czekamy..." vide fragment z Sieci czy z ulotki, jakoś tak szło:

  My Polonia Naród z Ran, jeszcze będzie tu wielka, bogata
  Właśnie Tusk, nasz Wielki Pan – wypowiedział nam wojnę na lata
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  Nasz wicekról Vincent Jan stale szepce Mu, judzi do ucha
  Że podatków niski stan płacić nie chce – to wojny posłucha
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  Przeciw wszystkim, co są stąd, bo my wiemy, co czynić wypada
  To jest zbrodnia, gorzej – błąd, za Polaków Wasza maskarada!
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  Dziś Polacy przyszedł czas, czas by wreszcie poderwać się z kolan
  Na kolejny wymarsz mas – kos naostrzyć już ludu jest wola!
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  Żywią, bronią, cierpią mąk, kpi z polskości, z ich wiary elita
  Jak spadają kłosy w krąg, tak kajdany też kosa rozpyta
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  Inny czerwiec będzie to – nikt wyborów nie będzie ustawiał
  Maski nie założy zło, szczęść na kredyt nie wróci karnawał!
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  Gdzie wasz wódz jest, sztandar wasz, Ich Namiestnik nas z URM-u zapyta
  Frasobliwą ujrzy twarz, postać z krzyża całunem okryta
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  Niechaj zadrży kraju wróg, widząc sztandar nasz z orłem czerwony
  Sto tysięcy bije w bruk, krzyż w całunie znów idzie wzniesiony
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  Na cholerę było wypowiadać wojnę kibicom, narodowcom? Oni chętnie to wyzwanie przyjmą.... ale nie na ulicy pod policyjne prowokacje, przyjma wyzwanie na walkę dwóch narracji wsród ludzi... Ich narracja jest emocjonalna, znacznie silniej przemawia do ludzi niż ta kaczystowska tylekroć zmieniana.... ja bym nie lekcewazył narracji i metody Ruchu Narodowego - tym bardziej, że Oni chca tego co PO w 2001 - uwolnić energię Polaków.

  Do tej opcji - Narodu - jestesmy zapisani z urodzenia - nie da się z nią walczyć policją i obiecajdami.... PO próbuje sprzedać stary towar nawet bez przepakowania.... a usłyszy od ludzi z RN - no mercy! Kaczyński zresztą juz to usłyszał.... jak Mu się teraz nie uda narodowcy Go moralnie zmasakrują... suum cuique...8^)
 • 2013-09-03 14:33 | oakpark

  Rozwiazanie bułgarskie?

  Dziś do broni trzeba iść, lecz nie wolno nam przelać krwi bratniej
  Narodowa bronią Myśl – rozniesiona pod strzechy ostatnie!
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  Wydał cnocie wojnę Tusk, nas w różowym chce szambie utopić
  Niechaj chrzcielnic wybrzmi plusk, niech się z Polski co obce wykropi!
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  Na Warszawę pójdzie Marsz, tysiąc kos słońca blaski odbije
  Mężny stanie hufiec nasz – Myśl jak Wisła – nie zawrócisz kijem
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  Nie jest to o forsę marsz! Wam się państwo na części rozpada!
  Żeby polską miało twarz trzeba z każdym to w kraju przegadać
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  Sprzedaliście wszystko furt – forsę wszyscy przejedli radośnie
  Okręt wody ma pół burt i nikogo z Was nie ma przy wiośle!
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc
 • 2013-09-03 14:34 | oakpark

  Polacy wrócą z zagranicy.... właśnie wracają...

  Przyjdzie dla nas okres żniw, trzeba ziarno siać słowem i pieśnią
  Kto Ojczyźnie polskiej krzyw – niech synczyznę znajdzie nowoczesną
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  Obiecałeś dawno nam – „białe żagle powrotów wywieśmy”
  Twój zielonych długów chłam, chce i nas – To właśnie jesteśmy!
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc
 • 2013-09-03 14:36 | oakpark

  Nie brzmi trochę jak Giovinezza?

  Cudzoziemska Legia zmian, orły dawne i buty podkute
  Czas na pracę dał nam Pan – będziem pychę rozgniatać i butę!
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  To pokazał ich świat nam – dobry rząd oraz troska o dzieje
  Są możliwe – jak własny bank, nikt się z kraju własnego nie śmieje!
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc
 • 2013-09-03 14:38 | oakpark

  Coś o edukacji... 8^)

  Każą nam głupimi być, w szkole biznes, historia do kosza!
  Pod sufitem szklanym tkwić, lub wyjechać ma siła robocza….
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  Przecież mamy własny kraj, ktoś tu łapy wciąż pcha, wrzuca śmieci
  W mediach lśni tuskowy raj, sodomici chcą uczyć nam dzieci!
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc
 • 2013-09-03 14:46 | oakpark

  Dwie narracje - rozumu i serca...

  ...a to jest Polska - analizy z Polityki, całkiem sensowne nie przebiją paru zwrotek odpowiadających na gniew poruszający ludzi....zabawne: akurat te kawałki narodowej literatury, które powyrzucał z programów MEN jak znalazł teraz zostaną wykorzystane przy endecko-kibicowskiej insurekcji... ZA CO zamknięto Staruchowicza na tyle miesięcy? PO CO skatowała gościa Policja? Naprawde chcecie udowodnić że Mury Kaczmarskiego - Z POWROTEM ROSNą?

  i JESZCZE JEDNO: ci młodzi wracający z Zachodu to sa ludzie przykładający do polskiej rzeczywistości zachodnie standardy - dla nich i Tusk i Kaczyński to jest cywilizacyjny obciach.


  Po co pamięć, teraz to – tylko melanż, alkohol i kiecki
  Gdy chcesz patrzeć, widzisz zło – każdy trochę Rotmistrzem Pileckim
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  My przykładów mamy huk – najważniejszy-ć ten, który sam dajesz
  Pozdrów Boga polskich dróg, jeśli wierzysz to spotkasz się z krajem
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  Wciąż Policja czesze Cię – czyś nie kibol, nie endek, nie z PiS-u
  Czemu tak, ze wszystkim źle – „przecież nie ma żadnego kryzysu”
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  Mówią, że to faszyzm jest, gdy nas trzęsie Sopliców choroba
  Brzydki był Nałęcza gest, nam się wszak Jego książka podoba
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  Jak służyła POW, co to była Liga Narodowa - powie
  Jak zorganizować lud, jak Mu ZAWSZE wierności dochować - pomoże
  Fachman dobry – ważna z polskich cnót, od endeków – Czołem Profesorze!

  Tusk nam rządzi lat już sześć, jeno czemu wciąż w Ich interesie?
  Nie masz dać co dziecku jeść – Trzeciej RP już dłużej nie zniesiesz…
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  Jeszcze parę takich lat – będzie Polak Polaka bił z głodu!
  Na ulicy – Marsze Szmat, tuski „postęp” – byle dupą do przodu!
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  Ile można w kłamstwie żyć? W mediach stale „na kursie, na ścieżce”!
  W statystykach – widać dzicz, kraj się sypie, Europa go nie chce
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc
 • 2013-09-03 14:55 | oakpark

  Elity III RP maja konkurencję...

  Młodzi narodowcy to nie sa prymitywne łysole, pałkarze itp. Bosak robi wrażenie miłego chłopaka z inteligenckiego domu... jest takich sporo... to jest chyba pierwsza od czasu Filaretów tak młoda elita polska...obrywaja od nich i Tusk i Kaczyński. Na Kongresie śpiewano - na poważnie i na stojąco - barską Konfederatkę... to sa ludzie młodzi, odważni i ideowi.... jak zorganizuja takich kilkaset tysięcy ....sapienti sat! Nie lepiej sie z tą młoda elitą jakoś próbowac porozumieć, dogadać - oni pojecia nie maja o materii rządzenia i rodzajach wyborów... dla nich wszystko jest proste....

  Szkoda dobrego polskiego materiału na Obywateli Rzeczpospolitej... a rozwawiac zawsze warto - tak kiedys było na Platformie. Jeszcze można potraktowac ich powaznie - zasługują na to!


  Oni obaj noszą frak, Kwak Franklina, Tusk po Frycu donasza…
  Ich nie chcemy – bo i jak – gdzie sukmany, kontusze - zapraszać
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  Trzeba w nas wychować lud, nim w Szumilas w nim pójdzie nauka
  Uczyć starych polskich cnót, Gejoćpuna won z gniazda – bo KUKA….
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  Gejów, ćpunów Kulturkampf, premier Tusk fiutowdupizm promuje
  Kod miłości piszą nam – wolność słowa papieża zwać ch**em
  Z elit władzy leci brud, celebrytom każde chamstwo dozwoli
  Bydłem dla Bartoszewskiego lud, Pan Młynarski – Polaków p****oli
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  Taż „subtelna” ich ironia, gdy interes im – wraz z pełnym korytem
  Odjeżdża w niebieskie błonia, z autorytetów coraz lichszym mitem
  Bierze ich paniczny lęk, za kolana, za język ich chwyta
  Poznaj w nich fałszywy dźwięk, mów po polsku, co polskie przeczytaj!
  Kosy na sztorc, Kosy na sztorc, niech winnych spotka kara, kosy na sztorc

  Rządzi u nas Dżyngis Cham, w Polsce język i książki plugawi
  Czas przywrócić dawny stan – i polszczyźnie złej tamę postawić
  Jedli tutaj polski chleb, pierwsze miejsce w tym brali Narodzie
  Dziś, kto Polak dla Nich kiep – jurgielt wszak mają dziś na Zachodzie.
 • 2013-09-03 15:11 | oakpark

  Internet jako społeczny barometr ...

  ...wskazuje, że Tusk powinien byc wymieniony na innego lidera JAK NAJSZYBCIEJ. Przeglądam trochę Siec i takiego hejtu to nawet Kaczodzioby nie doświaczał, z Kaczyńskiego się najczęściej nabijano, z Tuska także ale tutaj jest wyraźne traktowanie premiera jako kogoś Polakom obcego, jakiegoś okupanta, folksdojcza czy jak.... Tusk się zwyczajnie zużył w rządzeniu a nie przyjmuje tego do wiadomości. Jak PO dostanie między 15 a 5% głosów jak AWS to bedzie za późno myśleć o zmianach...

  Bez jakiegoś porozumienia, nie mówie o sojuszu - z polityczna młodzieżą - a to dzisiaj Ruch Narodowy - nie ma dla PO nie tylko szans wyborczych ale i politycznego przeżycia. Dzis jeszcze ta młodziez kontestuje i PiS i PO...działania rządu PO WCISKAJą Ją W SZEREGI PIS..... a to jest dla kraju czysta strata.