Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Religie a realia - książka o tematyce judeochrześcijańskiej

(1)
2013-08-07 08:59 | agnieszka32011
Religie a realia. Przez wieki minione do współczesności. to e-book jaki właśnie się ukazał w internetowych księgarniach a którego autorem jest We Les. Tak jak głosi tytuł tej książki jest to dosyć osobiste wyznanie jakie składa publicznie We Les. Człowiek ten jest zdeklarowanym wyznawcą rodzimej wiary Słowian a swoje przemyślenia na temat tej religii oraz także religii chrześcijańskiej i ogólnie religijności znajdują się właśnie w tym e-booku. Autor przedstawia swoją drogę od wczesnego dzieciństwa do dorosłości kiedy to interesował się religijnością. To zainteresowanie postawiło w jego życiu wiele pytań odnośnie religii chrześcijańskiej, w której był wychowywany jak większość Polaków. Wtedy to dowiedział się że w imię tej pełnej deklarowanej miłości religii popełniano straszne czyny a dawne religie etniczne Europy padały pod siłą miecza często a nie wyboru nowej religii – chrześcijaństwa. Ten fakt historyczny bardzo negatywnie ustosunkował go do własnej wiary jakiej był uczony. We Les stwierdza w pewnym momencie że tak naprawdę nigdy nie był chrześcijaninem albowiem ta religia była mu narzucona przez chrześcijańskie społeczeństwo a on nigdy świadomie nie potwierdził swej deklaracji jako chrześcijanin. Tak więc autor tego e-booka zdecydowanie deklaruje się jako poganin w nowym wydaniu czyli neopoganin. W książce znajdziemy bardzo wiele informacji na temat dawnych etnicznych religii i z tego właśnie powodu warto po tę książkę sięgnąć.