Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ile kosztują błędy lekarskie?

(2)
Przyznanie przez sąd w Opolu wysokiej renty – 8,5 tys. zł miesięcznie córce olimpijskiego medalisty, wcale nie rozstrzyga kwestii ewentualnej winy szpitala. Udowodnienie lekarzom błędu jest bowiem trudne i trwa długo. A jednak coraz więcej pacjentów dochodzi odszkodowań.
 • 2013-08-07 13:24 | aniga

  Re: Gdy lekarz popełni błąd

  "Im więcej wyprocesujemy, tym mniej zostanie na leczenie."
  No ja nie wiem. Może niech lekarze zaczną się ogarniać, a nie zachowywać się jak banda przekonanych o własnej nieomylności i geniuszu konowałów. Naprawdę odnoszę wrażenie,że nie dość, że nie potrafią słuchać, to leczyć też nie potrafią.
 • 2013-08-07 14:15 | zet

  Re:Ile kosztują błędy lekarskie?

  Straciłem nadzieję,że ciągle państwowa,polska służba zdrowia zacznie kiedykolwiek funkcjonować w cywilizowany sposób. Jakie "poważne" problemy stworzył przypadek,kiedy niedawno pacjent zmarł w karetce w trakcie reanimacji.Zamiast trupa zawieźć do najbliższego prosektorium, załoga karetki podrzuciła martwego delikwenta na miejsce wcześniejszego wypadku.To wszystko się działo w kraju,który chce być europejskim gigantem.
  Utworzono instytucję lekarza rodzinnego. Zaniechano zobowiązania go do wysyłania z urzędu swoich pacjentów/zarejestrowanych podopiecznych/ na badania okresowe.Pozostała akcyjność,jak w krajach zacofanej Afryki.A przecież od dawna wiadomo,że kobiety powinny sprawdzać piersi/mammografia/ i co pewien okres wykonywać cytologię.Mężczyźni powinni badać prostatę, a wszyscy co 3 lata prześwietlać płuca.Lekarz rodzinny ma kartoteki i wie,kogo i kiedy badać,także laboratoryjnie. Profilaktyka zapobiega wielu chorobom.
  Natomiast za błędy ma płacić winowajca jak to się w świecie dzieje.