Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Premier ogłosił zmiany w OFE. Rewolucja?

(6)
Propozycje rządu na zmiany w systemie Otwartych Funduszy Emerytalnych:
 • 2013-09-04 15:04 | Vera

  No no! Gratulacje

  Można nie znosić PO i premiera, ale ta decyzja wymagała odwagi większej niż podgrzewanie wody w kranie. Ciekawe, czy się sprawdzi?
  No wszystkie dywagacje sprzed 15 lat o rzekomej dziurze bez dna, jakim miał być ZUS, okazały się być bełkotem nawiedzonych bo OFE jest jeszcze droższe. I tak pomału po 25 latach niektóre, nie wszystkie, teoryje zaczynają wreszcie lądować tam, gdzie ich miejsce. A tak chcieli pouczać Bismarcka.
 • 2013-09-04 15:12 | narkoś dyzma

  Re:Premier ogłosił zmiany w OFE. Rewolucja?

  Sukces połowiczny, cała składka powinna wędrować do ZUS, obecne aktywa powinny zostać znacjonalizowane jak w Orbanolandzie, a kto chciałby zabawiać się w w OFE powinien na to przekazywać dodatkową część wynagrodzenia.
 • 2013-09-05 00:30 | Leczenie burdelu lupanarem

  Re:Premier ogłosił zmiany w OFE. Rewolucja?

  Bogowie muszą nienawidzić naszego kraju, ciekawe dlaczego.
 • 2013-09-05 10:04 | Ritchie1212

  Re:Premier ogłosił zmiany w OFE. Rewolucja?

  ZUS tańszy od OFE? A to ciekawe skąd takie dane? Ta armia urzędników to jak rozumiem pracuje charytatywnie, a marmurowe gmachy stawiają wolontariusze z USA, jak szkoły w Afryce subsaharyjskiej? ;)
 • 2013-09-06 08:50 | ETYK

  Iluzja odkładania na starość w epoce wirtualnego pieniądza

  Oszczędzanie na starość (mówię tu o regule a nie o pojedyńczych wyjątkach) nie ma obecnie żadnego sensu, gdyż wszystko zależy od stanu gospodarki wtedy, kiedy udamy się na emeryturę. Takowe oszczędzanie było możliwe tylko w dawnych czasach, kiedy to pieniądz miał jeszcze wciąż pokrycie w kruszcu, np. złocie. Jedynym realnym sposobem na utrzymanie emerytów jest więc dziś tylko system typu ZUSowskiego, czyli oparty na tzw. solidarności pokoleń, czyli faktycznie na tym, że emerytury wypłacane dziś są finansowane z bieżących dochodów instytucji je wypłacającej. Po prostu emeryt potrzebuje realnych dóbr i usług, a nie wirtualnych zapisów na wirtualnych kontach w wirtualnych instytucjach typu banków czy też prywatnych funduszy emerytalnych, do czego sprowadza się przecież system oparty na OFE. Wiara, ze grając na giełdzie (a do tego sprowadza się przecież tzw. inwestowanie w OFE) można będzie zabezpieczyć sobie przyszłość jest bowiem tak samo racjonalna jak wiara, że można sobie zabezpieczyć przyszłość grając w totolotka albo też w ruletkę w kasynie, jako iż giełda jest przecież niczym innym jak kasynem, albo inaczej - grą liczbową.
  Więcej tu: mikroekonomia.net/system/publication_files/82/original/9.pdf.
  Szalom!
 • 2013-09-23 19:54 | user2013

  Re:Premier ogłosił zmiany w OFE. Rewolucja?

  Po co to zostało wprowadzone?
  Żeby dosypać brakujących pieniędzy do ZUS-u. W przeciwnym razie w najbliższych latach trzeba byłoby obniżyć dzisiejsze emerytury o połowę.
  Inwestowanie pieniędzy z OFE w Polską giełdę to też zły pomysł , dlatego że prędzej czy później ta bańka spekulacyjna pęknie i wszystkie zyski diabli wezmą a Polska i Polacy nic z tego nie będą mieli. Inwestować pieniądze warto w Polskie firmy które się rozwijają i zatrudniają nowych pracowników ale ja o takich firmach nie słyszałem. Prywaciarze którzy mają swoje firmy nienawidzą ZUS-u bo nie chcą się dzielić swoimi pieniędzmi z nikim, z drugiej strony jest cała armia państwowych urzędników i funkcjonariuszy którzy chwalą ten ustrój i nie wiedzą skąd się biorą pieniądze, no i na szarym końcu są zwykli robotnicy którzy jeżdżą na 6 rano do pracy i zarabiają 1200 zł