Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

KE skarży Polskę za in vitro

(11)
Komisja Europejska straciła cierpliwość do Polski i pozywa nas do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości za nieuregulowanie kwestii in vitro.
 • 2013-09-26 15:39 | camel

  Re:KE skarży Polskę za in vitro

  Unia ma nam dawać forsę, bo nam się "należy" za krzywdy dziejowe, ale powinna odwalić się od naszych spraw całkowicie. Takie jest zdanie rządu bo i takie jest zdanie większości (?) Wszyscy pamiętają, jak media szczuły przeciwko Unii rozpisując się o sprawie żarówek (i wielu innych) a i sam rząd wykorzystywał wielokrotnie (i często kłamliwie) Unię jako zasłonę do wprowadzenia niepopularnych praw tak, aby odium spłynęło na Brukselę. Dodatkowo kwestia dtyczy tematu, do którego przypięli się katolicy walczący przeciwko cywilizacji (a raczej o kontrolę nad społeczeństwem) a to już czyni sprawę bardzo delikatną.
 • 2013-09-26 21:18 | Janina Nowicka

  bruzdy na czole

  Jak PiS przejmie władzę to ureguluje sprawę raz na zawsze i nauczy Unię moresu.
 • 2013-09-26 21:44 | agula

  Re:KE skarży Polskę za in vitro

  a premier w TV powiedział, że ta zwłoka, to tak specjalnie, taka kalkulacja była, żeby teraz, na spokojnie, z wiedzą i doświadczeniem, ustalić to, co trzeba.
 • 2013-09-26 22:37 | atalia

  Re:KE skarży Polskę za in vitro

  No, bo ta unia nie ma racji: komórki rozrodcze, tkanki płodu czy embrionów wykorzystywane przy zapłodnieniu in vitro powinny być przechowywane w puszce po kaszance albo w słoju po kompocie truskawkowym, albo od razu wrzucone do szamba. Głupia unia czepia się d...pereli.

 • 2013-09-27 00:07 | camel

  Re:KE skarży Polskę za in vitro

  Nie nabijaj się, bo jak ulegliśmy katolom w sprawie aborcji fundując Polkom parszywe prawo antyaborcyjne i katole stracili zaczepkę, to wymyślili sobie następną: in vitro. Jeśli im ulegniemy uznając, że zarodek to całkowity wierny i powinien mieć prawa wyborcze a parafia powinna dostawać na niego dofnansowanie, to znajdą coś następnego. Bo ruch w interesie jest wszystkim. Każdy pretekst dobry by poszczuć parafian na nasze państwo i wyrwać kolejny ochłap dla siebie. Rzygać się chce.
 • 2013-09-27 03:40 | ppp

  Re:KE skarży Polskę za in vitro

  W tym wypadku zgadzam sie z Atalia - dokladnie z jej ostatnim postulatem aby niewykorzystane zarodki po prostu wywalac. Przypisywanie zbiorowi paru komorek ludzkich czlowieczenstwa (prawnie chronionego) jest nieporozumieniem (u podstaw ktorego sa jedynie przekonania religijne). W calej sekwencji rozwoju czlowieka tym zarodkom jest o wiele blizej do spermy niz w pelni uksztaltowanej istoty ludzkiej. Moze wiec czas zastanowic sie nad prawna ochrona spermy? Tyle, ze na okolo 5 milionow sperm podczas przecietnego stosunku 4,999,999 ginie - alez to ludobojstwo (tyle, ze akurat dokonywane przez nature - a dla religijnych osob utozsamiana z ich bogiem).
  Ludzie - nie dajmy sie zwariowac!!!
 • 2013-09-27 07:12 | #-#

  Re:KE skarży Polskę za in vitro

  2013-09-27 00:38 | Mieczysław S.Kazimierzak

  jak widac "pan" Mieczsilver nie tylko "truje" na forum Polityki, robi to rowniez na forum TP...
 • 2013-09-27 11:11 | INVIVO

  Tyle, że in vitro jest przeciwko naturze!

  In vivo
  Jeśli natura (ewolucja) nie pozwala, aby dana osoba miała potomstwo, to znaczy, że dana osoba nie nadaje się do przedłużania gatunku homo (podobno) sapiens. Rozumiałbym te procedury zapładniania ludzkich jajeczek in vitro, gdyby ludzkości groziło wymarcie, ale przecież grozi jej na razie tylko przeludnienie. Stąd też popieram badania nad sztucznym zapładnianiem ludzi, ale jestem przeciwko jakiejkolwiek próbie ich stosowania w szerszej praktyce, szczególnie zaś na warunkach komercyjnych, gdyż jest to procedura wyraźnie niezgodna z prawami natury - rodzaj eugeniki, tyle, ze produkującej potencjalnie substandardowe osobniki. Na razie więc, to powinniśmy prowadzić te eksperymenty in vitro tylko na małej, ale reprezentatywnej populacji, aby się przekonać, czy kolejne pokolenia osób 'poczętych' in vitro nie będą odbiegać in minus od przeciętnej.
  Zaznaczam także (na wszelki wypadek), że jestem 100% ateistą i lewakiem (lewicowym socjalistą), dla którego SLD jest zbyt ugodowe wobec prawicy i centrum.
 • 2013-09-27 15:45 | camel

  Re:KE skarży Polskę za in vitro

  O to to! Masz rację! Ja bym postąpił tak samo z religią - katechezy dla ograniczonej populacji i sprawdzanie czy następne pokolenia nie odbiegają od przeciętnej. Choć to przecież już wiadomo - niski iloraz inteligencji jest warunkiem niezbędnym dla uzyskania łaski wiary.
 • 2013-09-29 11:08 | @camel

  Re:KE skarży Polskę za in vitro

  Drogi "camel'u'!
  Owieczki (a szczegolnie zas barany) sa znane z niskiej inteligencji, ale sa one niezbedne do zycia wilkom, ktore sa z kolei znane z wysokiej (jak na zwierzeta) inteligencji!
 • 2013-10-01 08:50 | AHa!

  Re:KE skarży Polskę za in vitro

  Skarżypyta bez kopyta, język lata jak łopata, nie ma ojca ani brata!

  Pani Redaktorko! Obowiązkiem polskiej redaktorki tak jak i żony jest krzyczeć: NIEWINNA! NASZA OJCZYZNA JEST NIEWINNA!!!