Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wałęsa według Wajdy

(15)
Film „Wałęsa. Człowiek z nadziei” to kolejna wielka opowieść o polskim losie, którą Andrzej Wajda znowu prowokuje narodowe spory.
 • 2013-10-04 09:23 | Falicz

  Wielka (!?)... opowiesc o polskim losie

  Chyba nie taka znowu wielka ta opowiesc i coraz bardziej rozmijajaca sie z rzeczywistoscia i LOSEM (!) zdecydowanej wiekszosci Polakow.

  Chociaz III RP i jej establiszment potrzebuje dzis mitu zalozycielskiego bardziej niz kiedykolwiek.

  Co szosty dzieciak zyje w nedzy.
  Mlodzi albo wyjechali albo chcieliby wyjechac a starsi...
  40% uwaza, ze nie ma po co zyc.

  Charakterystyczne, ze na 70-te urodziny chodzacej legendy...nie przyszedl ZADEN z kolegow robotnikow, dzieki ktorym Walesa zrobil swiatowa kariere...

  Za to roilo sie od sykofantow I "bizensmenow" transformacyjnych
 • 2013-10-04 18:02 | bolek i jego worek

  Re:Wałęsa według Wajdy

  Niestety to jest żałosne!
 • 2013-10-04 20:32 | Jer11

  Re:Wałęsa według Wajdy

  Wspolczesna wersja "Kariery Nikodema Dyzmy"?
 • 2013-10-04 21:38 | Intel.....

  Z dyskusji na innym forum

  Polska jest na 29, przedostatnim, miejscu w Europie, pod względem szczęśliwości dzieci. To są badania UE. 40% Polaków ma zarejestrowane problemy psychiczne, depresje. Do depresji, czasowych lub stałych, przyznaje się ok. 60% Polaków.
  W Polsce wg GUS mamy prawie 3 miliony ludzi żyjących w skrajnym ubóstwie, kolejnych 5 milionów żyje z zasiłków socjalnych. Wg UNICEF co piąte polskie dziecko nie dojada. Biednych ostatnio przybywa ok. 400 tysięcy rocznie. Zwiększa się liczba ubogich, gdy zwiększa się też liczba bogatych. Mamy ponad 14 tysięcy milionerów. Liczba osób uznawanych za zamożne wzrosła w ciągu 2012 r. o 30 tysięcy i wynosi wg KPMG już 650 tysięcy.
  Aw ciagu ostanich 2 lat w strefe ubostwa wpadlo dodatkowe 400 tysiecy Polakow!

  Wedlug ONZ (ostatnie ogloszone wczoraj wyniki badan) polskim emerytom zyje sie najgorzej w calej UE - gorzej niz na Bialorusi i Kirgistanie...
  40% starszych Polakow uwaza, ze zycie nie ma sensu!
  Poniżej granicy skrajnego ubóstwa żyło w Polsce 5,1 proc. gospodarstw domowych, a poniżej granicy niedostatku 44,7 proc. gospodarstw
  TYLKO 750 tys. z całego narodu zarabia powyżej 5000 pln/m-c
 • 2013-10-05 17:15 | Wojciech K.Borkowski

  Re: To jest tragikomedia w kontekście upadku i bankructwa Stoczni

  To jest opowieść o szewcu-dratewce co pokonał smoka?
  Ten współczesny "szewczyk" zapewnił dobrobyt własnej rodzinie. To jest jedyne jego osiągnięcie.
  Polska jest w totalnej zapaści ideowej i ekonomicznej w roku 2013. Niewyobrażalne długi , w tym szczególnie groźny dług zewnętrzny. Degrengolada moralna elit, której dołożono degrengoladę kapłanów kościoła katolickiego. Exodus młodych Polaków. Banki obce, pełniące rolę kolonizatora, które przejmą cały polski majątek, w zastaw, za kredyty lichwiarskie.
  Media uprawiające lincz na historycznej dumie i pamięci zbiorowej Polaków .
  Te i inne praktyki kolonizatorów wpisują się w tło tego "dzieła" Andrzeja Wajdy o szewczyku-dratewce co pokonał smoka komunizmu.
  To jest produkcja science fiction i w tej kategorii ten film powinien być reklamowany.
 • 2013-10-06 09:56 | herbapol

  Re:Intel

  I te wszystkie smutne dane,które przytaczasz to wina Wajdy czy Wałęsy?
  Polecam lekturę Książki G.G. Marqueza pt."Generał w labiryncie",która opowiada o walce o wolność i o tym,co z tą wolnością począć kiedy już ją się wywalczyło.Polska,jak z lektury wynika,nie jest wyjątkiem.
 • 2013-10-06 10:57 | monter

  Re:Wałęsa według Wajdy

  W roku 1980 wyszedłem z wojska i podjąłem pierwszą pracę za 3124 zł na miesiąc. Kierowniczka, której mąż pracował na kontrakcie w RFN, kupiła właśnie telewizor kolorowy "Jowisz" za 32000 zł(słownie:trzydzieści dwa tysiące), by oglądać 2 programy! Wtedy nie miałem nawet prawa, by o czymś takim marzyć. Wiosna 1970 - nieograniczona radość, w domu wreszcie zabłysły żarówki, a nie mieszkałem w Bieszczadach lecz 50 km od Warszawy, kończyłem wtedy szkołę podstawową. Komentarz chyba zbyteczny. A co do statystyk, ile obecnie przypada samochodów na tys.mieszkańców,jak wygląda wyposażenie gospodarstw domowych w sprzęt RTV i AGD, ile jest czynnych telefonów, ile gospodarstw ma dostęp do internetu, kto jeździ na wycieczki zagraniczne, na narty do Austrii czy do Włoch? A setki tysięcy działek, na których nie buduje się domków letniskowych, lecz całoroczne wille! A dostęp do leków, dzięki którym emeryci, mieszkający w tychże domkach, dłużej mogą cieszyć się zdrowiem i wspomagać tace lokalnych proboszczów? Może właśnie po to to wszystko!
 • 2013-10-07 00:32 | narciarz2

  Jaruzelski według Wajdy

  Gdyby teraz Wajda zrobil film o generale Jaruzelskim. Bylaby epopeja.
 • 2013-10-07 17:38 | Andrzej

  Re:Wałęsa według Wajdy

  @Falicz - w Pańskiej recenzji filmu o Wałęsie zabrakło wzmianki o tragicznym losie Murzynów w Polsce.
 • 2013-10-09 23:30 | To mieszkaliśmy w innych krajach

  Re:Wałęsa według Wajdy

  Bo u nas menele mieli lepiej niż ty, a było to przeciętne przyfabryczne miasteczko.
 • 2013-10-10 09:28 | Grzechu comeback

  Re:Wałęsa według Wajdy

  a ja polecam lekturę książki o TW Bolku, niedługo jej kolejna odsłona :)
  Pierwsza, jako naukowa publikacja, nie została przez nikogo , w najmniejszym stopniu "zneutralizowana". Nawet sam Wałęsa siedzi cicho, w tej sprawie, jak p. Danuta.
 • 2013-10-10 09:32 | Grzechu comeback

  Re:Wałęsa według Wajdy

  Mam szczerą nadzieję, że rzetelność dziennikarska Autora tego artykułu skłoni do zapoznania się z naukowym opracowaniem życiorysu Lecha Wałęsy. Wkrótce ukazuje się jej kolejna odsłona.
  Jak na razie, jak PRLu, na bazie fikcji filmowej rzeźbi się historię, jak w 4 Pancernych i Szariku.
  Polityka... takie zacne pismo, więc ocena warsztatu Autora pewnie nie okaże się chybiona ;)
 • 2013-10-10 22:29 | Intel.....

  Re:Wałęsa według Wajdy

  herbapol!!!

  INDOKRYNACJA trudne slowo?
 • 2013-10-17 00:53 | Eau de Cologne

  Re:Wałęsa według Wajdy

  A dostęp do leków, dzięki którym emeryci, mieszkający w tychże domkach, dłużej mogą cieszyć się zdrowiem i wspomagać tace lokalnych proboszczów?
  ````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

  Czy to ma byc (smutny) dowcip???
 • 2013-10-19 05:08 | uidepiple

  Re:Wałęsa według Wajdy

  Prawdziwy aktor jednym gestem potrafi oddac wielkosc swojego bohatera. Prawdziwa aktorka Fonda padajac na kolana przed Wajda oddala owczesna jego wielkosc - jakies 1 m i 20 cm wysokosci. Ale to bylo pare lat temu. Teraz pewnie padlaby plackiem. Szkoda by bylo takiej dobrej aktorki. Wiec moze lepiej, zeby nie dostal Oskara. Gdzie te czasy, kiedy musialaby mocno wspinac sie na palce?!