Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Potwierdzone tendencje

(2)
2013-10-19 13:25 | Piotr Jaworski
Warszawskie referendum w sprawie odwołania pełniącej funkcję prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz było swego rodzaju testem dla całej Polski. Kolejnym, po poprzednich referendach za odwołaniem władz lokalnych czy wyborach uzupełniających do Senatu na Górnym Śląsku i na Podkarpaciu. Tym razem całe „zamieszanie” dotyczyło stolicy kraju, więc towarzyszyło mu silne zainteresowanie mediów, Polaków mieszkających również w innych regionach Polski oraz największych sił politycznych.

Co rozstrzygnięcie referendum, a właściwie jego brak oznacza dla całej polskiej sceny politycznej? Trudno to jednoznacznie stwierdzić, zwłaszcza, że głosowanie okazało się nieważne z powodu niższej niż wymagana frekwencji. Należy jednak przyznać, że potwierdziły się pewne, widoczne już od dłuższego czasu, tendencje.

Czytaj więcej...