Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

DOŚĆ TYTUŁOMANI!!!!!

(2)
2013-11-04 20:48 | marekkopala
Polacy juz od dluzszego czasu chca aby w sejmie, senacie i na wszystkich panstwowych stanowiskach byly osoby z wyzszym wyksztalceniem i znajomoscia jezykow obcych. Dziwie sie takiemu beznadziejnemu patrzeniu na OJCZYZNE. Nikt nie dostrzega ze ludzie z tytulami naukowymi w dyskusjach miedzy soba sie tytuluja, jak i przedstawiajac sie wymieniaja tytul naukowy. Wiec wale teraz z grubej rury. Jak to mozliwe ze spoleczenstwo uwaza tytul za najlepszy walor naukowca, a nie patrzy na to ze stan naszej OJCZYZNY jest odbiciem tytulow naukowych. Jak to mozliwe ze Panowie profesorowie egzaminujac studenta ze swojego przedmiotu, nie zadadza mu pytania: JAKĄ OJCZYZNĘ CHCESZ ZOSTAWIĆ SWOIM DZIECIOM,WNUKOM I PRZYSZLYM POKOLENIOM??? Tylko zeby zadac takie pytanie trzeba najpierw samemu sobie na nie odpowiedziec. A o dbalosci o NASZA OJCZYZNE ludzi z tytulami naukowymi swiadczy stan NASZEJ OJCZYZNY. Ktos moze zarzucic, student odpowiada konkretnie z przedmiotu, ale ten przedmiot tez jest powiazany z rozwojem OJCZYZNY. Jakiego kierunku prof. by nie ruszyc wszystko wiaze sie z OJCZYZNA. Medycyna, ktory z prof. wypuszcza takich pazernych konowalow. Administracja, prof. Kaczynski /prawo administracyjne/ Bedac Prezydentem nie widzial beznadziejnych przepisow prawnych administracji, jak nierobstwa i rujnowanie firm przez niudolnych, chciwych i pazernych urzednikow. Budownictwo, w calej europie autostrady buduje sie na podkladzie z betonu, a u nas na podsypce z kruszywa. Sprawiedliwosc, profesorowie nie widza przepisow chroniacych przestepcow a nie uczciwych obywateli, tak samo jak i nie widza ze wyzywienie wieznia jest lepsze od chorego w szpitalu, ktory oplacal ZUS, a przestepca za przestepcze przewinienia zyje w wiezieniu jak pan nie ponoszac zadnych kosztow, tylko spoleczenstwo za to placi. Kto wypuszcza takich krotkowzrocznych sedziow i prokuratorow BMW. Szkolnictwo, gdzie lekcje o patriotyzmie, gdzie przekazy o dbalosci o OJCZYZNE. Jesli wszyscy nie bedziemy dbali o OJCZYZNĘ nigdy sie z bagna nie wydzwigniemy i nasze przyszle pokolenia tez beda w takim marazmie zyly. Uczelnie sa dotowane, wiec dlaczego nie wykonuja krotkich serii na potrzeby Kraju, tylko takie produkty kupujemy za granica. Przeciez jaki by to nie byl kierunek to studenci opracowujacy i wykonujacy powiedzmy SAMOLOT BEZZALOGOWY szkola sie praktycznie w kazdej materii zwiazanej z tym samolotem a tak to pozostaje im tylko teoria. Swiat sie posowa do przodu przez zagranicznych Panow prof. a OJCZYZNA i my stoimy w miejscu. Wiec kto ma dbac o rozwoj OJCZYZNY?? Wiec zejdzmy z tytulomanii a zajmijmy sie problemami OJCZYZNY /Kraju i polskiego spoleczenstwa/.Marek Kopala autor www.polacypobudka.pl
 • 2013-11-06 08:24 | kaesjot

  Re:DOŚĆ TYTUŁOMANI!!!!!

  Zgadzam się z Tobą.
  Wg mnie prawdziwy patriotyzm przejawia się w sklepie, w pracy i w stosunkach miedzy wspó łobywatelami a nie na akademiach "ku czci".
  Z tytułomanią wiąze się jeszcze zwyczaj tytułowania funkcją ( Panie Premierze, Panie Ministrze ...) ludzi, co to kiedyś ją ( często najstarsi górale tego nie pamietaja ale służalcy dziennikarze tak )sprawowali lecz aktualnie juz nie.
  Tytułu zwiazanego z funkcją danej osoby winno się używać tylko wtedy, gdy dana osoba tę funkcję sprawuje. Wyjatek uczyniłbym tylko dla Prezydentów.