Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zakazać Marszu Niepodległości

(64)
Kolejny raz uczestnicy Marszu Niepodległości (tzw. środowiska narodowe) wywołali w stolicy burdy. I kolejny raz winą obarczają wszystkich, tylko nie siebie. Może już czas by im powiedzieć – następnego marszu nie będzie.
 • 2013-11-12 14:36 | Janek

  Zakazać Pytlakowskiemu opowiadania banialuk

  Zakazać wydawania Polityki, żeby pseudodziennikarze nie mącili ludziom w głowach, wmawiając że czarnbe to białe i na odwrót. A pies was zresztą trącał, przecież można nie czytać.
 • 2013-11-12 14:44 | Vera

  Czyżby?

  Prawo do demonstracji jest zagwarantowane konstytucyjnie i niema w nim ani słowa o ograniczeniach z powodu paru drobnych burd, typowych dla tego typu wystąpień.
  Z faktu, że policja nie potrafi, nie jest w stanie zapobiec albo po cichu toleruje burdy nie wynika, że dziennikarze uzyskują prawo do histeryzowania w stylu "Miarka już się przebrała". Nie Pan został wybrany przez społeczeństwo żeby to oceniać. Takie i znacznie poważniejsze zamieszki mają miejsce w każdym bez wyjątku kraju demokratycznym. I nikt tam nie pieprzy o rzekomo przebranej miarce.

  Jedyni, których rzekome prawa należałoby - ze względu na głupotę i propagowanie treści niezgodnych z prawem - ograniczyć to dziennikarze tych stacji telewizyjnych, które pozwoliły sobie na wielogodzinną bezpośrednią transmisję rozróbek stylizując je do wydarzeń rangi narodowej. To oni powinni odpowiadać za straty materialne. Bo niestety to wy, dziennikarze i komentatorzy, swoim pieniackim zachowaniem w mediach rozdmuchujecie takie konflikty. I nigdy nie potraficie stanąć po stronie demokracji przeciw ideologicznym pociotkom tego ruchu, różnym Bosakom.
  Dlatego proponują Panu szklankę zimnej wody. Mniej histerii i choć kroplę zdrowego rozsądku i samokrytyki.
 • 2013-11-12 15:21 | sb.slav

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Śmieszy mnie ta histeria nakręcana przez pro-rządowe media - do których o zgrozo od jakichś kilku lat dołączyła i polityka :(

  A burdy... policja nie interweniowała, bo władzy zależało na eskalacji awantury, wiadomo że "igrzyska" starannie pielęgnowane przez media odwrócą na jakiś czas uwagę ludzi od realnych problemów, a może i pozbawią części wyborców środowiska prawicowe...

  Stawiam dolary przeciwko orzechom, że policja miała polecenie nie wkraczać do akcji i rozkazy od samej najwyższej władzy.

  Teraz rzecznik policji się tłumaczy, że przecież organizatorzy zapewniali, że ochrona pochodu sama utrzyma porządek... To tak jakby się tłumaczył po buncie w więzieniu, z którego usunięto strażników, że przecież więźniowie obiecywali, że sami będą się pilnować. No ale coś musi powiedzieć, szkoda jednak, ze staje po stronie tych ciemnych sił które przez socjotechnikę ukierunkowują myślenie mas na jedyne słuszne tory...
 • 2013-11-12 15:23 | qfu qfu

  Manifestacje tak, marsze nie

  Nie rozumiem dlaczego zezwala się na manifestacje w formie marszu? Marsze trudne są do kontrolowania, zakłócają życie stolicy, narażają całkiem postronnych obywateli na represje jeśli przypadkowo znajdą się na trasie marszu. Wyznaczyć plac, ogrodzić barierkami, dodatkowo podzielić na sektory z ograniczoną możliwością przemieszczania się, dać ochronę policji (w takim przypadku zdecydowanie mniejsze siły) i proszę manifestować. Nawet zafundować trybunę do przemówień. Ale nie łazić po mieście?!
 • 2013-11-12 15:23 | A12

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Lepiej bym tego nie napisał vera.
  Pytlakowskiemu - swoją drogą kto to w ogóle?- jest coś się w główce poprzewracało
 • 2013-11-12 15:39 | slima11

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Panie wielce mało przewidywalny redaktorze.Dla dobra Polski powinni faszyści kilka razy w roku organizować marsze.Pozwoli to na szybszą ocenę sytuacji jak daleko nam do obudzenia się z ręką w nocniku ,podobnie jak stało się to za Adolfa.Przecięż przemowy prezesa 10 listopada wskazujące kierunek walki zawiszowcom i ocena spalenia tęczy przez posła PIS już napawają zgrozą.Prezes w Krakowie prosił o łączenie się miast w walce z Tuskiem.Jakoś nikt nie dopatrzył się ,że to miasta z niechętnymi sobie kibolami kopaczy czyli tymi ,którzy połączyli się w walce z ambasadą Rosji.
 • 2013-11-12 16:03 | zet

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Zakazywanie wszystkiego mamy przerobione. Skoro kraj umacnia demokrację, należy ludziom umożliwiać odbywanie marszów,demonstracji i pyskówek, by nagromadzona w nich żółć znajdowała ujście.
  Marsze odbywały się w Warszawie/także w innych miastach/i ich zabezpieczanie należało do tamtejszych jednostek policji, nie do premiera ani nie do ministra spraw wewnętrznych. Zresztą policja wykonała w miarę sprawnie,to co do niej należało. Szkody niech pokrywają organizatorzy.
  Wnioski, jakie padają ze strony politycznych krzykaczy o odwoływanie ministra, czy o zwoływanie nadzwyczajnego posiedzenia sejmu są nieudacznymi próbami zaistnienia zapomnianych postaci chociaż chwilę w świadomości społeczeństwa.
  Nie wydarzyło się nic takiego,co dawało by podstawy do zakazywania marszu w przyszłym roku. Mamy prawo, trzeba je czytać,rozumieć,stosować i egzekwować.
  W warunkach wolności, w naszym państwie nigdy inaczej nie było. Zawsze jedni budowali, inni chcieli burzyć. Czasami budowniczych bywało więcej.
  Nie bez przyczyny Józef Piłsudski powiedział:"Tylko dzięki zaiste niepojętej, a tak wielkiej i niezbadanej litości boskiej, ludzie w tym kraju nie na czworakach chodzą, a na dwóch nogach,udając człowieka".
 • 2013-11-12 16:11 | joanna

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Ja się z Autorem zgadzam. jest to kolejna manifestacja, która pokazała, że jej organizatorzy nie potrafią zapewnić porządku i bezpieczeństwa, co jest obowiązkiem organizatora a nie policji.
  Podstawa prawna niewydania zgody zawarta jest w ustawie Prawo o Zgromadzeniach:
  Art. 8. 1.13) Organ gminy zakazuje zgromadzenia publicznego, jeżeli:
  1) 
  jego cel lub odbycie sprzeciwiają się niniejszej ustawie lub naruszają przepisy ustaw karnych;
  2) 
  odbycie zgromadzenia może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo mieniu w znacznych rozmiarach.
  Po wyczynach z ostatnich kilku lat raczej nie ma wątpliwości co do tego, że "może".
  Bardzo wielu organizatorów, którzy nie zapanowali nad uczestnikami demonstracji nie otrzymało w nast. roku zgody np. Love Parade musiało się z Berlina wynieść, dokładnie z tego powodu- organizatorzy nie zapanowali nad uczestnikami choć "tylko" o sikanie po krzakach i parę rozbitych witryn chodziło.
  Wolność zgromadzeń nie jest prawem nadrzędnym jednych nad prawem do bezpieczeństwa innych. Nie potrafisz zapewnić bezpieczeństwa- nie ma zgody.

 • 2013-11-12 16:26 | izka561

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Oto kolejny szczery demokrata.
  Ale dlaczego nie każe zamykać stadionów?
 • 2013-11-12 16:29 | Barbara Malak-Minkiewicz

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Szanowny Panie Redaktorze,
  Absolutnie sie z panem zgadzam. Ze zgroza i obrzydzeniem obserwowalam to co dzialo sie wczoraj w Warszawie. W kazdym cywilizowanym kraju Europy takie bandy nie dostawalaby pozwolenia na zadne publiczne akcje, a jesliby nie usluchaly prawa, bylyby az do skutku scigane przez policje a ich liderzy pociagnieci do odpowiedzialnosci prawnej i finansowej.
  Proponowalabym rowniez zmienic jezyk opisu: to nie sa srodowiska "narodowe" tylko srodowiska bandyckie podobnie jak ugrupowania nie szanujace wlasnego kraju nie sa "prawicowymi partiami politycznymi" a zbiorem lajdakow i zdrajcow i wreszcie, jak moralnie i intelektualnie zdegenerowani faceci w sutannach nie sa "kosciolem katolickim". Moze jak uda sie wreszcie nazwac rzeczy po imieniu i odizolowac sie od tego plugawstwa to okaze sie, ze w Polsce jest normalna prawica i lewica, normalni konserwatysci i postepowcy, a nawet normaly kosciol katolicki, jak "u ludzi". Czego sobie i rodakom z calego serca zycze z okazji Swieta Niepodleglosci.
  Pozdrawiam z Amsterdamu.
 • 2013-11-12 16:30 | koniczyna

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Też się zgadzam z redaktorem.
  Ruch nacjonalistyczny, jak każdy, ma swoich intelektualistów w garniturkach i okularkach, ale przyciąga masy bezmózgów, dla których każda okazja będzie dobra, żeby łyknąć amfę i poniszczyć to, co do nich nie należy.
  Czy tej agresywnej dziczy z pozasłanianymi twarzami w ogóle o coś chodzi oprócz pokazania frustracji? Wątpię, żeby mieli jakieś głębsze przemyślenia. Rozumiem palić opony pod gmachem sejmu – jakaś ukierunkowana demonstracja, ale niszczyć dobytek innych obywateli, zbudowany za nasze podatki? Patriotyzm polega też na szacunku do tego, co jest dla nas wszystkich wspólne. Serce by mi chyba pękło, gdyby po ulicach mojego miasta przeszedł taki motłoch....
 • 2013-11-12 16:37 | rex33

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Zabrania się zabraniać! Byli już tacy co zabraniali. Ja po wnikliwym obejrzeniu wielu filmów z zajść twierdzę, że policja nic nie zrobiła aby umiemożliwić te burdy. Tych szlikowców było tak niewielu, że dawniej dwie drużyny ZOMO spacyfikowałyby ich w kwadrans. Zastanawiająca jest ta bezsilność a może bierność.
  Zabranianie w podobno wolnym kraju pochodów bo kilkudziesięciu chuliganów rozrabia spowoduje tylko, że naród będzie miał głęboko z tyłu te pozwolenia. I co wtedy? Strzelać?
 • 2013-11-12 16:52 | psr18gh

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Zamiast marszu zezwolić na manifestację w jednym miejscu. Całkowity zakaz manifestowania poglądów przez ultra prawicowców byłoby jeszcze gorszym rozwiązaniem
 • 2013-11-12 17:01 | murator

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Jawohl Herr Pytlakowski - dla nacjonalistów powinien powstać jakiś "Durchgangslager" ! Najlepiej z regulaminem opracowynym przez "Dziurawego Stefana" czyli Niesioła Pięciopalczastego. Mogliby oni na placu apelowym pod czujnym okiem "Bartka"(Idziemy po Was !)Sienkiewicza "kamulki" dzwigać. Dla sprawnego wyłapania "nacjonalistów" system denuncjacyjny - po numerem 0800-997193345 zgłaszac podejrzanych typów i kasować kupon na leki z NFZ do apteki ! Dla takich sługusów jak np. Pytlakowski - licencja na reportaże ze sali sądowej ! I to jest gut i tym sposobem Polska stanie sie oficjalnie faszystowskim grajdołem. Heil Tusk und jego sprzedajne cyngle ! ;-)

  http://wpolityce.pl/artykuly/66834-wojna-w-warszawie-pis-w-krakowie-kaczynski-przemawia-a-za-jego-plecami-polska-sie-pali-taki-obraz-mial-sie-przebic-do-podswiadomosci-narodu
 • 2013-11-12 17:34 | blue

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Czy niejaki "Janek" nalezy do ktoregos z tych pro-faszystowskich, ultranacjonalistycznych ugrupowan?
 • 2013-11-12 17:36 | Eau de Cologne

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Prawo do demonstracji jest zagwarantowane konstytucyjnie i niema w nim ani słowa o ograniczeniach z powodu paru drobnych burd, typowych dla tego typu wystąpień.
  ````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

  Czy atak na ambasade Rosji mozna tez zaliczyc do "paru drobnych burd"?

  P.S. Niestety, wiekszosc mediow swiatowych zdazyla o tym wspomniec.
  Wstyd, wstyd dla Polski i Polakow!
 • 2013-11-12 17:39 | Jer11

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  I jeszcze jeden "drobiazg"... nalezy organizatorow tego typu "manifestacji" i "marszow" obciazyc pelnymi kosztami za wszelkie szkody, zniszczenia
  oraz sprzatanie!
 • 2013-11-12 17:44 | joanna

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Jasne, akurat bardzo grzecznie będą w tym "jednym miejscu" stali. Wcale się nie przebija, nie rozlezą, gdzie będą chcieli.
  Całkowity zakaz manifestowania skrajnie prawicowych poglądów byłby, ale nie będzie, jedynym rozwiązaniem. Jesteśmy my- tzw. normalni ludzie dla owych zadymiarzy po prostu tchórzami i mięczakami, a nasze zasady z których tak jesteśmy dumni są czymś, czego nie potrafimy bronić przed ich agresją, tępą siła.A zasady, których nie potrafi się bronić, niewiele są warte i niewiele warci są ludzie, którzy ich bronić nie potrafią. Dla świętego spokoju.
  Oni to wiedzą, nie tylko oni. To wszystko już było.
 • 2013-11-12 17:58 | psr18gh

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Oczywiście, że się rozlezą jak po meczu. Przemarsz dla policji jest gorszy, ponieważ zadymiarze traktują wtedy spokojnie maszerujących jako wygodne schronienie. Zakazac im nawet manifestacji w jednym miejscu byłoby sprzeczne z zasadami demokracji. Mniejszośc ma prawo wyrażać swoje poglądy, nawet ultraprawicowe. 99% maszerujących w wczorajszym pochodzie ONR-u zachowywało się w sposób cywilizowany i oni mogą mieć żal do organizatorów, że nie zapanowali nad grupką chuliganów i wandali. To organizatorzy są winni temu, że dzisiaj zamiast komentować hasła na plakatach, okrzyki i przemowy przywódców marszu dyskutujemy tylko o kilku niepotrzebnych ekscesach. Szkoda.
 • 2013-11-12 18:02 | Jan -Janusz

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Najpierw oddać narodowi banki i przywrócić suwerenność Polsce
  która tę suwerenność utraciła na rzecz globalnych korporacji.
  Jeżeli tego nie rozumie rząd - to zmienić rząd.
 • 2013-11-12 18:13 | wnukmarek

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Komentarzy i tak nie jest wiele, ale co by było gdyby PiS miał marsz wspólny z narodowcami. A mogli iść razem, dopiero wtedy kundelki reporterskie by obszczekiwały. A tak w ogóle to były to gromady kilkunastoletnich bandytów, dla których każda masówka to możliwość do mordobić i zadymy. Miano także karać za zakrywanie twarzy i co? I g...o.
 • 2013-11-12 18:16 | Paweł

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Brawo! Tylko jednolity front potępienia tych ekscesów i stanowczej niezgody na coroczne powtórki może powstrzymać bandytów. Zbyt długo politycy, dziennikarze, profesorowie, eksperci i rozmaite inne osoby publiczne rozpinali parasol ochronny nad ruchem narodowym, którego credo jest pogarda dla inności i brutalna siła. Jeśli jedynym sposobem na bezpieczny 11 listopada jest niewydanie zgody na demonstrację narodowców, to trudno. Polska demokracja się od tego nie zawali.
 • 2013-11-12 18:27 | sb.slav

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Tusk chciał sprytnie wrobić kaczyńskiego w zadymę, celowo wstrzymując działania policji. To dlatego minister sienkiewicz tak się zżymał w wywiadzie dla agory na pis, ze ucieka do Krakowa. Ruch prezesa pisu był genialny, chociaż i tak propagandyści snują kulawe teorie o podżeganiu bandytów przez Kaczyńskiego. Sam dobry wujek premier tusk pomstował wczoraj na prezesa - poplątał mu się jedynie czas przemówienia Kaczyńskiego, który wygłosił je dawno potem, gdy tęcza w Warszawie już zgasła.

  Interesująca i smutna jest ta medialna histeria i skupienie się na kilkudziesięciu bandziorach - i nazywanie ich co najmniej pieszczochami prawicy politycznej, oraz wrzucanie do jednego worka z niemal 100 000 uczestnikami wczorajszego marszu, którzy spokojnie świętowali odzyskanie niepodległości.

  Można odnieść wrażenie, że to cały ten tłum wczoraj demolował warszawę, a nie kilkudziesięciu degeneratów.

  Dlaczego pomija się pokojową postawę przytłaczającej części uczestników marszu, nazywając ich nazistami i zrównując z tymi nielicznymi bandziorami, którzy dokonali rozbojów?

  Gdzie obiektywność mediów?
 • 2013-11-12 18:44 | joanna

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  @ sb.slav
  Dlaczego pomija się pokojową postawę przytłaczającej części uczestników marszu, nazywając ich nazistami i zrównując z tymi nielicznymi bandziorami, którzy dokonali rozbojów?

  Gdzie obiektywność mediów?

  Tu akurat ma Pan dużo racji. Tylko, że media tak działają- samolot jest tematem kiedy spadnie, nie kiedy wyląduje, choć takich jest nieporównanie więcej. Ale tak jak linie lotnicze nie mogą uchylać się od odpowiedzialności za ten rzadki wypadek tłumacząc "że przecież wszystkie inne latają OK" tak za odpowiedzialność za owych "kilkudziesięciu degeneratów" spada na organizatora, nie upilnował ich, a było to jego obowiązkiem, które prawo nakłada na każdego organizatora, od którego spełnienia uzależniona jest zgoda na demonstrację. Nie wiem, czy organizatorzy zakładali, że nie upilnują bandytów, czy agresja uczestników marszu wymknęła się spod kontroli służb porządkowych mimo ich dobrego przygotowania. Ale tak się stało. I za to organizator odpowiada zawsze.
  I dlatego organizator, który już kilkakrotnie pokazał, że nie jest w stanie sprostać swoim obowiązkom, nie powinien dostać kolejnej zgody.
  Dokładnie tak, jak kierowca, który kilkakrotnie udowodnił, że nie jest w stanie prowadzić bezpiecznie traci prawo jazdy. I nikogo nie interesuje, czy się starał czy nie starał i w ogóle co mu tam w głowie siedzi. Naraża innych- traci uprawnienia.
 • 2013-11-12 18:51 | Kolejna głupawka telewizorni

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Czy w światku medialnym, jest ktoś kto potrafi wytłumaczyć dlaczego 11.11.2013, telewizje tz. informacyjne jechały na żywo z tematem, i robiły reklamę temu co miało miejsce w Warszawie ?
  Gdyby owi uczestnicy ,chcieli wykupić czas antenowy , tylko w jednej stacji telewizyjne to życia by im nie starczyło aby zarobić na opłacenie czegoś takiego , a tu proszę za kompletną darmoszkę , kilka stacji ich promowało !
  Brawo "dziennikarze" telewizyjni !

 • 2013-11-12 18:54 | PAK

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Miarka się przebrała.

  To nie są zdarzenia 'typowe' -- w ilu w końcu manifestacjach w Polsce mają miejsce? Regularnie w tej, czasem w demonstracjach związków zawodowych (gdzie, nb., nie były one spontaniczne, jak donoszą znajomi, którzy ze związków po takiej wycieczce do Warszawy się wypisali). I tyle. Inni jakoś potrafią.

  Jeśli chodzi o dziennikarzy -- dziwnym trafem, to nie były wydarzenia narodowe, ale europejskie. Mało który naród pozwala sobie na takie lekceważenie własnej historii i własnego święta, jak Polacy, przepraszam -- "polscy narodowcy".
 • 2013-11-12 18:57 | Leonard Piotrowski

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Nie zgadzam się z tym, co mówisz, ale będę bronił do śmierci twojego prawa do mówienia tego autor: Wolter.
  A zatem może czas najwyższy panie RED poprzestać na gładkich słówkach i nazwać rzeczy po imieniu i nazwisku. Stać Pan aby powiedzieć kto szerzy idee faszystowskie...? W przeciwnym razie jest to produkcyjniak.
 • 2013-11-12 19:50 | Jerzy z O.

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Duma sobie prezydent mniejszości Polaków: gdzie popełniam błędy?, przecież z kruchty prawie nie wychodzę, pomniki, ronda i ulice żołnierzy słusznie wyklętych objeżdżam co i rusz. A tu taka niewdzięczność i to w Święto Niepodległości. Chyba dosypię coś jeszcze do budżetu IPN, a nóż....
 • 2013-11-12 19:55 | Saurom

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Panie redaktorze Pytlakowski proszę wziąć sobie na wstrzymanie i może wstrzymać się z swoimi komentarzami.

  1) Obowiązkiem policji jest takie zabezpieczenie uroczystości i organizowanych przy okazji imprez w rodzaju tych wszystkich marszy żeby nie doszło do jakiegokolwiek złamania prawa. Może pan redaktor Pytlakowski będzie łaskaw zadać pytanie ministrowi Sienkiewiczowi dlaczego policja dała przysłowiowego cioła nie zabezpieczając takich punktów jak ambasada Rosji w końcu byle krawężnik znając trasę marszu jest w stanie przewidzieć, że może dojść do zadymy?

  2)Skoro powołuje się pan Pytlakowski na zakaz organizowania marszu niepodległości powołując się, że jest łamane prawo to również należałoby zakazać organizacji zjazdów PO w końcu tam również łamano prawo korumpując delegatów? Czy pan redaktor Pytlakowski będzie miał odwagę zaproponować coś takiego? Czy pan redaktor Pytlakowski będzie miał odwagę zadać pytanie czy ta dziwna nieporadność policja miała posłużyć odwróceniu uwagi od PO?

  Podsumowując, żeby wysuwać takie żądania panie redaktorze Pytlakowski trzeba mieć przysłowiowe czyste ręce a tego serwilistyczni dziennikarze Polityki nie mają. W końcu według dziennikarzy serwilistycznej Polityki każda inicjatywa wymierzona w PO jest oczywiście polityczna. Proszę więc panowie dizennikarze nie dziwić się gdy ludzi traktują was jak przysłowiowe panie spod czerwonej latarni.
 • 2013-11-12 20:31 | Piękne słowa i Prawdziwe ;)

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Pan dziennikarz strzelił sobie w stopę.
 • 2013-11-12 20:33 | Za to gdyby interweniowała

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  ty sam darłbyś się pod niebo, że "gestapo i zomo". Kto tu jest przewidywalny?
 • 2013-11-12 20:36 | Rozumiem, że Wasz Nocnik

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Łżepospolita, Gazeta Wolska, Od Rzeczy, Ówarzam Rze, W Śmieci, Radio Maryha i 237 innych tub prawackich, obiektywnymi nie są. Tu pełna zgoda.
 • 2013-11-12 20:55 | sb.slav

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Nie, nie, nie - za bezpieczeństwo odpowiadają służby porządkowe. Ochrona marszu marsz ochroniła - tą pokojową część, tam nie było incydentów. A przeprowadzić 100 000 osób bezpiecznie przez miasto to ich duży sukces.

  Dlaczego mieliby odpowiadać za wywołanie burdy przez kilkudziesięciu chuliganów? Mieliby się odłączyć od głównej części i gnać kilkaset metrów dalej po zaułkach, by zatrzymywać zamaskowanych bandytów? To absurd. Oni odpowiadali za bezpieczeństwo na wyznaczonej trasie, wśród głównego zgromadzenia, i tam nie doszło do incydentów. Za resztę odpowiada tylko i wyłącznie policja, a podejrzewam, ze ich bezczynność była zaplanowana, bo jak mówiłem - im większa burda, tym lepiej rząd i sprzyjające mu media mogą to wykorzystać.
 • 2013-11-12 21:10 | Eau de Cologne

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  "Tusk chciał sprytnie wrobić kaczyńskiego w zadymę, celowo wstrzymując działania policji."

  Jakies fakty/dowody... czy, po prostu, konfabulujesz (zmyslasz)?
 • 2013-11-12 21:13 | Eau de Cologne

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  "Nie, nie, nie - za bezpieczeństwo odpowiadają służby porządkowe. Ochrona marszu marsz ochroniła"

  Ochronila? Czy to kolejne fantazje i zmyslenia jakiegos "narodowca"
  (czytaj - faszysty)??
 • 2013-11-12 21:38 | Monika

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  A mnie jest żal, że brama ambasady rosyjskiej nie została otwarta :) Przynajmniej kilku mielibyśmy może z głowy?

  Bardziej od skrajnych świrów demolujących miasto (gwoli ścisłości bywały demonstracje, np. związkowe, zostawiające po sobie co najmniej równe zniszczenia), którzy są do utrzymania w ryzach przy bardziej zdecydowanej postawie policji i do postawienia przed sądem, niepokoi mnie poseł na Sejm i adwokat, który publicznie cieszy się ze spalenia "pedalskiej" tęczy. Gdzie są dziś komentarze polityków w tej sprawie? Gdzie sejmowa komisja etyki i samorząd adwokacki, który latał za mężem Kaczyńskiej ze znacznie bardziej błahego powodu???
 • 2013-11-12 22:02 | AHa!

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Jestem za i nie przeciw. Zakazać wydawania Polityki i pisania bredni!
 • 2013-11-12 22:04 | Wojciech K.Borkowski

  Re:Zakazuje się Zakazywać Marszu Niepodległości

  "Miarka już się przebrała. To, że ktoś krzyczy: nie jestem faszystą, nie znaczy, że nim nie jest."

  Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/kraj/1561261,1,zakazac-marszu-niepodleglosci.

  Czy powstanie Komisja Sejmowa rozpoznająca kto jest , a kto nie jest faszystą?
  Jak taki biedny człowiek bez pracy , bez własnych banków i roztrwanianego majątku narodowego, chodzi po tej Polsce , to sam nie wie , czy jest , czy też nie jest faszystą .
  Trzeba mu pomóc w tej trudnej sztuce życia w kraju orwellowskim.
 • 2013-11-12 22:08 | lem

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Ogladalem wiadomosci na BBC . Oni tez pokazali burdy ,spalony samochod i atak na ambasade .Komentaz winil "far right ". Czyzby BBC tez byla " sprzyjajaca Tuskowi i rzadowi ?
 • 2013-11-12 22:08 | AHa!

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  A gdzie niby mają wykrzyczeć się ci młodzi ludzie wysłani przez Michnika, Mazowieckiego i Balcerowicza na bezrobocie. Czy nie maja prawa wykrzyczeć, że sprowadzono im na głowę dziewiętnastowieczny, dziki, anglosaski kapitalizm?
 • 2013-11-12 22:35 | psr18gh

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Za tęczę i dzikich lokatorów w pustostanie jestem zdolny usprawiedliwić organizatorów marszu. To było kilkadziesiąt metrów od trasy marszu, ale za rozróbę przed ambasadą Rosji to oni ponoszą współodpowiedzialnośc po równi z władzą państwową. Jeszcze raz powtórzę. Na tych trzech incydentach najbardziej stracili organizatorzy marszu a wygranymi są PO i PiS. PO bo po pierwsze jako partia władzy będzie mogła za rok zastosować bardziej rygorystyczne środki w walce z ultraprawicą a po drugie organizatorom marszu nie udał się przekaz merytoryczny do społeczeństwa. Jedyny przekaz zakodowany przez odbiorcę, czyli Kowalskiego to race, kamienie, zniszczenia.
  PiS także korzysta, ponieważ nie grozi mu powstanie silnego ugrupowania po swojej prawej stronie. Kto chciałby zadawać się z chuliganami/karkami z małymi móżdżkami w kominiarkach ?
 • 2013-11-12 22:46 | le_mon

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  "Władze Warszawy mając doświadczenia z poprzednich występów narodowców w stolicy z okazji 11 listopada..."
  A tego prosty wniosek że władze Warszawy są wyjątkowo odporne na wiedzę :D
  Za dawnych czasów w wojsku popularna była taka zagadka - co to jest podchorąży WSOWZ?
  Odpowiedź - krzyżówka osła z k...ą. Odporny na wiedzę i trudny do zaj...a ;)
  Jak widać władze Warszawy idealnie pasują do tej definicji :D
 • 2013-11-12 23:31 | Eau de Cologne

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości !

  Jakies dowody, czy to tylko (politycznie umotywowane) fantazjowanie "Adama" (costam)?
 • 2013-11-13 00:01 | Slawomirski

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  I love you Vera!
  Sam bym tego lepiej nie napisal.
 • 2013-11-13 01:23 | narciarz2

  Zakazać Marszu Niepodległości, ukarac bandziorow

  Podaje spis kar ktore sądy powinny orzec.
  .
  Trzy miesiace pierdla z obowiazkiem sklejania kwiatow dla nowej teczy, koniecznie z materialow niepalnych.
  .
  Miesiac pracy nad odbudowanie teczy w pomaranczowym ubraniu z napisem „Zniszczylem, teraz naprawiam”. Imie i nazwisko na ubraniu. Oczywiscie pod straza. Codziennie kilkuminutowa transmisja TVN. Twarze odkryte, bez kominiarek.
  .
  Dwa tygodnie pracy nad malowaniem ogrodzenia ambasady rosyjskiej (z zewnatrz). Ubranie i napisy jak wyzej.
  .
  Miesiac pracy przy naprawie squata. Warunki j.w.
  .
  Dwa miesiace pracy nad naprawianiem kostki brukowej zniszczonej w czasie burd. Reszta j.w.
  .
  Mam nadzieje, ze moje pomysly zostana szeroko rozpropagowane. Namawiam do pisana listow otwartych do wladz miasta z takimi sugestiami. Niech miasto przekaze sądom liste miejsc i obiektow wymagajacych naprawy.
 • 2013-11-13 03:19 | Gostek

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  W pelni sie z Panem zgadzam, panie Narciarzu. Zdolal Pan wniesc na ten blog powiew otwartego, spolecznie poprawnego myslenia - to w odroznieniu od zaparzonych glow Adama4*2, sb.slav i niejakiego Janka juz na samym wstepie.
  Pozdrawiam
 • 2013-11-13 03:25 | narciarz2

  Kibole i biskupi

  Premier zwalił na opozycje. Słusznie, ale fałszywie. Mowa biskupow niewiele się rozni od mowy Kaczynskiego. Premierowi nie starcza odwagi, zeby jasno powiedziec, ze w Polsce utworzył się szeroki front. Kibole, bandyci, PiS z Kaczynskim na czele, agent Tomek, a takze biskupi. Biskupi nie rzucają kamieniami. Nie dlatego, ze tacy łagodni, tylko dlatego, ze tacy otyli. Prosze spojrzec na ich podwojne podbrodki na zdjeciach w załączonym linku. Ale biskupi rzucają slowami. Insynuują, ze w Polsce jest totalitaryzm, ze panoszy się jakis "gender" (ciekawe, czy wiedzą, co to znaczy), i ze Polska jest oparta na złodziejskiej umowie okrągłostołowej. Zapomnieli dodac, ze sami byli jej akuszerami. Biskupi oczerniają swoj własny kraj. W tej sprawie nie roznią sie od Kaczynskiego i od kiboli. Premier o tym nie wspomina. Jego słowa brzmią fałszywie, bo nie opisują całej sytuacji. Ja wiem, ze politycznie to jest trudne. Po jednej stronie polityka, po drugiej zniszczenia, a w srodku premier probuje szerokiego rozkroku. Sam mowił Gowinowi i Palikotowi, ze tak nie wypada. A teraz sam tak postępuje.
  .
  wyborcza.pl/1,75478,14940427,Biskupi_w_Swieto_Niepodleglosci__o_gender__profanacji.html
 • 2013-11-13 04:12 | Slawomirski

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Szanowny Panie Pytlakowski

  Zle pan robi ignorujac 99% swoich rodakow ktorzy uczestniczyli w wielim swiecie narodowym. Chuligani sa wszedzie ale 11 Listopada nie jest dniem ich swieta to jest dzien wszystkich Polakow. Najwieksza patriotyczna demostracja z okazji 11 Listopada zostala przez pana przedstawiona jako chuliganski wybryk. To co pan napisal ludzie przeczytaja, przemysla i wyciagna wnioski. A wtedy bedzie panu wstyd.
 • 2013-11-13 07:27 | Wojciech K.Borkowski

  Re: Dzieci niczyje idą z Marszem Niepodległości


  W czasie patriotycznej manifestacji upamiętniającej 95 rocznicę odzyskania niepodległości, niewielka grupa młodych ludzi zakłóciła przebieg warszawskiego marszu huligańskimi ekscesami. Ci młodzi chłopcy w kominiarkach na ogolonych głowach i tatuażach na ramionach to dzieci niczyje III RP.
  Nikt się do nich nie chce przyznać, nikt im nie chce ręki podać, wojsko przestało ich brać jako poborowych do armii, zawodu ich nie nauczono, pieniędzy na założenie rodziny im brakuje. Jak się nikt nimi nie interesuje, to bierze ich pod opiekę ulica i stadionowi watażkowie. Media ich obrażają, politycy nimi manipulują, policja ich omija z daleka, a oni sfrustrowani i odtrąceni, odreagowują na ulicach swoją bezradność. Przebieg tych awantur jest zawsze taki sam. Obrzucanie policji kamieniami, bójki, podpalenia i zupełnie niezrozumiałe hasła. Polityki w tym tyle, co kot napłakał. Ich polityczne hasła zawierają prymitywną zbitkę słów, zmajstrowaną przez starych wyjadaczy propagandy. Te hasła stają się językiem ich emocjonalnego więzienia.
  W Polsce jest to zjawisko tak świeże jak transformacja ustrojowa.
  W krajach europejskich, praktykujących tak zwaną demokrację, to jest normalka.
  Grupa tak zdezorganizowanej młodzieży może stać się łatwym celem manipulacji. Hasełka z piekła rodem, które podrzucają im polityczni gracze, świadomie dezorientują ich społecznie i historycznie. Socjalistów z nich nie będzie, na anarchistów również trudno ich przerobić, kapitaliści z nich żadni, pozostaje im tylko samotność stadionowa.
  Tylko tam mają 90 minut "pełni życia".
  Taka gratka jak "marsz niepodległości" lub "marsz miłości" zdarza się tylko kilka razy w roku.
  Ta nowa choroba społeczna dotyka duże miasta w których umarły więzy sąsiedzkie i rodzinne. Młodzi ludzie w normalnych krajach idą do wojska na dwa lata z którego wychodzą mężczyznami. W krajach sterowanych przez globalizm marnują te dwa lata na włóczęgostwo po krajach ościennych w poszukiwaniu pracy. Ten rodzaj upokorzeń jaki ich tam spotyka w tak młodym wieku, dewastuje ich osobowość, która nigdy nie mogła się ukształtować. Ci posłowie, którzy w Polsce głosowali za ustawą znoszącą pobór do wojska, nigdy tego sobie nie wybaczą. To był jeden z licznych błędów popełnionych na początku transformacji ustrojowej. Lobbyści którzy wywarli presję na posłów, aby taką ustawę stworzyć, działali z najniższych pobudek. Polska jest teraz zupełnie bezbronna brakiem licznej i silnej armii, oraz została pozbawiona 2,5 mln młodych ludzi, którzy rozjechali się po Europie w poszukiwaniu pracy.
  Choroby społeczne dotykają najpierw ludzi młodych. Dzieci niczyje są najbardziej narażone na wirusy społecznej znieczulicy i obojętności. Wymuszanie na nich tolerancji dla seksualnych perwersji znikomej grupy ludzi jest przedsięwzięciem wręcz niezrozumiałym. Pornografia w internecie oglądana w czasie nieobecności rodziców, a potem pustka emocjonalna i intelektualna wiejąca z dziesiątków kanałów telewizji cyfrowej zupełnie dołuje nastolatków. Ludzie dorośli dają sobie z tym bełkotem radę, ale młodzi ludzie są kancerowani nim zdążą dorosnąć do potrzebnej odporności. Globaliści świadomie odbierają młodym ludziom siłę jaką powinni czerpać z religii i przynależnośći do narodu jako wielkiej rodziny. Tak "obrobiony" medialnie młody Polak jest pojedyńczym atomem zupełnie zdezorientowanym w tym niezrozumiałym świecie.
  Okazuje się, że wystarczy ogolić sobie głowę, wytatuować ramiona i można odnaleźć wspólnotę z podobnie wyglądającymi osobnikami.
  W grupie jest się kimś i można na kogoś liczyć. Jak się zrobi zadymę to jest się zauważonym. Miejmy nadzieję, że się z tego wyrasta?
  Taki to los stworzył polskiej młodzieży nasz "człowiek z nadziei". Jak im się nie podoba w kraju, to mogą emigrować do krajów gdzie ich witają z "otwartymi" ramionami.
  W Polsce otrzymali oni w prezencie urodzinowym permanentny kryzys ekonomiczny i wolność schodzenia na psy. W internetowej łódzkiej gazecie przeczytałem, że prostytutki w Łodzi są najtańsze w kraju. Informacja była zamieszczona w Dniu Niepodłegłości. To jest ciekawa oferta dla młodych ludzi.
  Czy po kolejnych ekscesach, na kolejnym marszu z okazji 96 rocznicy odzyskanie niepodległości, wrócimy do tego samego tematu z taką samą bezradnością ?

 • 2013-11-13 09:13 | joanna

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  sb. slav
  "Służby porządkowe" w rozumieniu Prawa o Zgromadzeniach zapewnia organizator, ich zadania oznakowanie itp. sa precyzyjnie określone. Policja i straż miejska w ww ustawie nazywana jest policja i strażą miejską.
  Owe służby porządkowe mają obowiązek nie dopuścić do burd, w ogóle ich zadaniem jest pilnowanie by marsz przebiegał zgodnie z prawe. I tu zawaliły sprawę na całego- przedarły się grupy, w marszu szli ludzie w kominiarakach (niezgodne z prawem) Bo gdyby zadymiarze wymykali sie pojedynczo, buziuchny pokazywali, spotykali ze wcześniej umówionym miejscu i potem szaleli, to organizator jest czysty. Ale jeśli grupy przedarły się przez służbę porządkowa- są i nagrania i zeznania świadków, że tak było, to organizator odpowiada. I dziwnym trafem nawet Marek Jurek jest tego zdania (wypowiedź dla Frondy). I na tej podstawie zdelegalizowano marsz- zgodnie z prawem. I jest to podstawa do niewydania zezwolenia na kolejny marsz, o ile organizator nie przedstawi wiarygodnych dokumentów, że zapewni tym razem skuteczną służbę porządkową i przestrzeganie prawa.Jak to zrobi- jego sprawa, może zwiększyć liczbę członków służb porządkowych, wybrać lepszych osiłków, uzbroić ich tylko nie może.
  Co do nieudolności policji- może wzięli sobie do serca wypowiedź pana Bosaka dla dziennika.pl z dnia 14 października cyt"Straż będzie wykonywać polecenia przewodniczącego zgromadzenie w ramach ustawy. Co do policji, to tam gdzie jej nie było w zeszłym roku to było spokojnie. Stąd nasz apel, aby na samym marszu się nie pojawiała. Jeśli policjanci tego dnia muszą pracować w Warszawie to niech trzymają się na pewien dystans"

 • 2013-11-13 09:27 | AHa!

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Olbrzymie siły policji zgromadzone były wzdłuż ulicy Kruczej. Byłem tam około siedemnastej i widziałem. Krucza po lewej i po prawej na całej długości migała na niebiesko. Policjanci słodko drzemali. Oryginalna sprawa jest tych squatów, bo to i narkotyki i inne wynalazki, a tuż obok jest Szkoła Podstawowa nr 209. Nie ma siły aby te rudery w centrum m. st. Warszawy wyburzyć z działki sprzedać?
 • 2013-11-13 10:55 | popan

  ograniczanie wolności

  Ja, jako mieszkaniec zagranicy, solidaryzuję się w pełni z uciśnionym a jęczącym pod knutem Tusków, genderowców, Kaczyńskich, Rydzyków i KK narodem.
 • 2013-11-13 12:19 | Apelacyjny

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Przecież już od dawna w środowisko studenckim krąży opinia że na ten marsz jedzie się tylko po to by legalnie się ponaparzać. Więc albo rozgonić to towarzystkwo, albo naprawdę dobrze pilnować, a gdy się coś wydarzy, winnych srogo ukarać.
 • 2013-11-13 15:59 | sb.slav

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Nie rozumiesz bo chyba nie chcesz zrozumieć: co ma organizator do burd gdzieś kilkanaście ulic dalej od marszu?

  Przecież to nie jego sprawa. Inaczej dojdziemy do jakiegoś absurdu, gdzie za chuligańskie wybryki po drugiej stronie Warszawy też oskarżymy organizatora.

  Organizatorzy odpowiadali za bezpieczeństwo na wyznaczonej trasie, wśród głównego zgromadzenia, i tam nie doszło do incydentów. Pojmujesz? Bo chyba prościej nie potrafię?

 • 2013-11-13 17:27 | byłem tam

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Poniższy tekst napisałem po Marszu Niepodległości w 2012 roku, myślę, że w tym roku władze Warszawy rozegrały Marsz podobnie - sprowokować jakiekolwiek, choćby minimalne, zadymy i nagłośnić je, co da okazję do oplucia środowisk zwanych "prawicowymi" - jak widać po komentarzach - skutecznie wielu ludziom wyprano mózgi.

  Dodatkowo: po Marszu w 2012 miasto podało, że sprzątanie trasy kosztowało 20.000 zł.
  Dla porównania: Co rok na ul. Nowy Świat zamykany jest ruch na weekend i organizowany kiermasz, sprzątanie po tym kiermaszu kosztuje zapewne więcej niż te nędzne 20.000. To pokazuje, jak spokojny i wręcz nudny był Marsz w 2012, w tym roku zapewne było podobnie. Jak ktoś chce sobie uświadomić, co to znaczy "ekscesy", niech sobie odnajdzie newsy o ekscesach w USA, gdy sąd uniewinnił policjantów którzy zabili Murzyna. Tam były ofiary śmiertelne, ileś tam spalonych samochodów, obrabowanych sklepów, były barykady i strzelanie z ostrej amunicji. To są ekscesy. A jak ktoś chce zobaczyć bandziora, to niech na "youtubie" obejrzy sobie filmik, jak policjant w cywilu atakuje spokojnego przechodnia i kopie go w głowę, szefostwo Policji wyraziło solidarność z tym policjantem, "bo był w stresie".

  Pan Pytlakowski odrobił zadaną lekcję wzorowo, swoim "autorytetem" dziennikarza postawił jasny wniosek - zakazać Marszu Niepodległości. Ale zapewne to nie zlikwiduje środowisk Młodzieży Wszechpolskiej czy ONR, więc sugeruję panu redaktorowi - jako następne kroki do zaproponowania - delegalizację tych organizacji, a że żadna delegalizacja w historii nie doprowadziła do rezygnacji delegalizowanego z działania tylko przejście do podziemia - następnie proponuję obozy koncentracyjne i masowe egzekucje, żadne tam trybunały rewolucyjne, proponuję na sędziego tego sędziego z Gdańska, grzecznie orzeknie kary śmierci na żądanie władzuni, wystarczy telefon z Kancelarii Premiera Tuska.  Tekst z 2012 r. (intuicja mi mówi, że moderator tego nie zamieści, więc zamieszczam ten tekst także na innych portalach):

  11.11 byłem na Marszu Niepodległości. Zapowiadana trasa to od ronda Dmowskiego, Alejami Jerozolimskimi do ronda de Gaula, potem przez plac Trzech Krzyży, Alejami Ujazdowskimi do pomnika Dmowskiego przy placu Na Rozdrożu. Trasa w sumie krótka i logiczna, jeśli się popatrzy na to skąd i dokąd („niewarszawiacy” mogą sobie znaleźc plan miasta w necie). Gdy ludzie się dopiero schodzili, Aleje Jerozolimskie były już zablokowane przez Policję betonowymi zaporami podobnymi do takich przeciwczołgowych (musieli to zrobić kilka godzin wcześniej przy pomocy dźwigów, każdy z takich bloków waży kilka ton), za tym „murem” mnóstwo wozów i setki policjantów z ciężkim ekwipunkiem (długie tarcze, długie pałki, hełmy bojowe, kamizelki kuloodporne, strzelby itd.). W tym momencie było już jasne, że zaplanowaną trasą Marsz nie przejdzie, co już wywołało zaniepokojenie zbierających się ludzi. Po kilku krótkich przemówieniach (w sumie 5-10 min), Marsz ruszył Marszałkowską w stronę pl. Konstytucji (tak też można dojść do pl. Na Rozdrożu, pozostałe dwa kierunki wyjścia z ronda Dmowskiego – Marszałkowską w stronę Żoliborza i Alejami Jerozolimskimi w stronę Woli oddalałyby ludzi od pomnika Dmowskiego na pl. Na Rozdrożu zamiast przybliżać), nastąpiły po sobie szybko wydarzenia (w sumie trwało to 15-20 minut): a) po ok. 100 m. policja Marsz zatrzymała (na wysokości ul Żurawiej) – kordon uzbrojonych policjantów w liczbie ponad 100 z bronią, tarczami, strzelbami, za plecami armatki itd. b) z bocznej uliczki (Żurawia) wyskoczyła grupa zamaskowanych ludzi, dziwnym zbiegiem okoliczności wyposażona jednolicie w długie pałki policyjne – ale oczywiście byli „po cywilnemu”. Ta grupka zaatakowała policję (niegroźnie, policja miała sprzęt bojowy – duże tarcze, hełmy itd. a ci „chuligani” rzucali petardy nie w policjantów tylko przed nich, więc nikomu krzywdy nie zrobili tylko huku było dużo), następnie grupka ta została przez policję przepuszczona (było ich mniej niż policjantów w kordonie z ciężkim uzbrojeniem, a mimo to sprawnie przez kordon przeniknęli … ten kordon zatrzymał wielotysięczny zwarty Marsz a nie zatrzymał luźnej grupki kilkudziesięciu „chuliganów” …) c) ta grupka „chuliganów” znowu zebrała się za kordonem, nie niepokojona przez nikogo z policji (była przerwa na wypalenie papieroska …). Występ tej grupki dał policji okazję do obrzucenia Marszu gazem łzawiącym. Gdy tylko przez megafon prowadzący Marsz chciał coś powiedzieć – natychmiast odzywał się silniejszy megafon policji wzywający do rozejścia (z tym, że wszystkie wyjścia były przez kordony policji zamknięte) i że Marsz zostaje rozwiązany – od momentu jak Marsz ruszył minęło ok. 20 minut. W końcu ludzie zaczęli wracać do ronda Dmowskiego, bo to była jedyna wolna droga – dalej już osobiście nie widziałem co się działo przy Żurawiej, z relacji wiem, że zaczęły się negocjacje z policją by Marsz przepuściła Marszałkowską, co w końcu się stało, z relacji też wiem, że później nic już się nie działo w temacie „zadymy”. No a teraz możecie dalej na tym forum sobie „używać” na uczestnikach Marszu i nazywać ich jak chcecie … - bandyci, oszołomy, mohery, debile, psychiczni itd. - podpowiadam dla ułatwienia, ale wierzę w Waszą inwencję, na pewno jesteście w stanie dużo do tej listy dodać …
 • 2013-11-13 19:35 | To znane z literatury tzw. dwójmyślenie

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Wysłanie policji to przemoc, nie wysłanie - prowokacja.
 • 2013-11-13 20:06 | Adam 2222

  Nie byłbym zdziwiony, ze jak w sprawie Bruno K., prowokatorzy spec służb grali główne skrzypce. A media mają następny samograj. Bezprawne działania Tuska są znane : prowokacja przeciwko Cimoszewiczowi, nielegalny komisarz dla PZPN, łamanie prawa z

  2013-11-12 22:17 | Adam 2222

  dopalaczami, łamanie prawa i robienie posiedzenia PO w gmachu Rady Ministrów, łamanie prawa III RP, wyrzucenie w Dąbrowie Górniczej z PO ludzi których nie lubi jego baron, itp ...
 • 2013-11-13 20:54 | man

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Wstyd to kraść i z baby spaść. Cała sytuacja to niewinne na razie występy młodzieży, niestety w 1/3 bezrobotnej, a czasami pracującej za psie pieniądze. Nie jest dziwne jej zachowanie, raczej to że mamy to ponad rok po Grekach czy Bułgarach. A co stało się i znów dzieje w Bułgarii wszyscy wiemy? Czy czerpiemy wiedzę z polskich reżimowych mediów??
 • 2013-11-13 21:02 | psr18gh

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Prawie 100% uczestników marszu chcieli społeczeństwu coś przekazac a grupka łysych pał skradła im ten przekaz. Dziwię się, że pozwoliła im na to tak przygniatająca większość. To było widać na każdym zdjęciu, na każdym filmie, że większość wchłaniała zamaskowane karki bez żadnej reakcji. Jakoś nie chce mi się wierzyc, że wszyscy spokojnie maszerujący nie reagowali na karki w kominiarkach ze strachu. A może po cichu ich akceptowali ?
 • 2013-11-13 21:24 | man

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Ciężko się nie zgodzić
 • 2013-11-14 08:48 | Tola

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Mający wszystkie stanowiska w państwie oprócz stanowiska Prymasa kombinują delegalizację organizacji środowisk narodowych jako represję za liczone na kwotę 120 tys.zł szkody poniesione przez miasto .
  Ale przewidywane w skali roku niezrównoważenie budżetu Polski (60 mld zł) daje 120 tys. zł na minutę. Co zrobić z Partią Obłąkańców, która doprowadziła kraj do zapaści finansowej ?
  Na ulicy Nowowiejskiej kłębił się tłum dwumetrowych chłopów z rynsztunkiem. Aby odgrodzić plac Zbawiciela od Konstytucji wystarczyło ustawić ich 30-tu w poprzek Marszałkowskiej. Kiedy na kilka dni przed Świętem Niepodległości ukończono odbudowanie zorzy, chyba tylko ktoś głupi nie mógł przewidzieć, co się szykuje.
  Kaczyński przewidział prowokację i wyjechał do Krakowa. Na razie odwlókł w czasie zastosowanie represji prawnych wobec swojej partii, ale nie wiadomo, czy wobec swojej osoby.
 • 2013-11-14 09:49 | keiler

  znowu zawiedziony

  Mam wrażenie że jest Pan mistrzem oportunizmu. Gładkie słowa, ale to z pewnością pokłosie doświadczenia drogi życiowej. Kupi je większość, w czym Kurski miał rację. Gdy czytałem, cisnęły mi się mocne słowa na usta ale teraz się powstrzymam. Parę Pana tekstów z tezą "zakazać", pamiętam. To kiedyś przerabialiśmy. Pan pamięta i ja też. Tylko kiedyś gdy "pan władza" szedł chodnikiem to po drugiej stronie ulicy bandyterka czapki z głów zdejmowała mówiąc dzień dobry, Teraz krzyczy że policja to qrwy a oni są patriotami. Zwykłym ludziom rząd przykręca śrubę wprowadzając restrykcje i zakazy wzorując się na poprzednikach PRL-u /może też paszporty nam zabiorą? :-)/ , w czym Pan ten rząd wspiera swoim artykułem, a boi się kiboli. No chyba że tolerowanie awanturek to celowe działanie rządu. Ale to Pan jest dziennikarzem śledczym z nagrodami, który mógłby to sprawdzić a nie konduktorem PKP. Od Pana już wiele nie oczekuję, lecz od "Polityki" tak. A może to już teraz za wiele dla "Polityki" jeśli chodzi o artykuły z dobrze postawioną tezą, pogłębioną analizą oraz prawidłowymi wnioskami ?
 • 2013-11-15 22:19 | Nuż, jeżeli już

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  a co do Bula-Katolowskiego, to nawet nie warto wszczynać tematu.
 • 2013-11-15 22:20 | 99%?

  Re:Zakazać Marszu Niepodległości

  Pan chyba nadużył czegoś o mocy 40%