Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Passent, Bendyk, Chętkowski i Matlak o zmianach w rządzie [BLOGI]

(5)
„Nie wywołuje entuzjazmu. Dużo mieszania, a mało cukru”, „to nie jest rząd nowego rozdania, tylko kryzysowej konsolidacji”, „potrzeba świeżości nowych ministrów” – to komentarze naszych blogerów na temat środowej rekonstrukcji rządu.
 • 2013-11-21 16:48 | Gawka

  zmiana ekipy

  Połączenie dwóch resortów i powierzenie kierownictwa pani minister Bieńkowskiej jest zabiegiem ryzykownym, choć może przynieść sukces, zważywszy na osobiste przymioty charakteru, inteligencji i umiejętności zarządzania pani Elżbiety Bieńkowskiej. Życzę jej sukcesu, w który wierzę!
  Kontrowersyjna dla wielu pani Kluzik-Rostkowska ma umiejętność rozmowy z przeciwnikami i znajdywania rozwiązań kompromisowych. Jej krótkie oświadczenie po prezentacji przez premiera, daje nadzieję, że ma plan lub jego zarys dokończenia reformy systemu edukacji. Wierzę, że za jej uwagą na temat podręczników szkolnych kryje się głębsza treść, niż jej poprzedników. Rodzice wielu dzieci w wieku przedszkolnym uciekają z Polski, bo ich nie stać na koszty edukacji i utrzymania rodziny!
  Zaprezentowany jako nowy minister finansów pan dr Szczurek jest chyba największą niespodzianką w obsadzie odnowionego gabinetu. To relatywnie młody człowiek z ogromnym doświadczeniem! Trzymam kciuki za jego sukces. Inna sprawa, że zbyt wiele nie może już zepsuć, bo dwie fundamentalne ustawy są na etapie procedowania w parlamencie, lecz uporządkowanie chaosu przepisów w obszarze systemu podatkowego, ujednoznacznienia kompetencji i "uspokojenia" egzekucji podatków, są konieczne do przeprowadzenia pierwszego kroku do naprawy finansów publicznych. Wielkim wyzwaniem będzie ogromne zadłużenie, na które trzeba znaleźć receptę naprawczą oraz budżet 2015 roku, który jest rokiem wyborczym. Co to oznacza, nie trzeba nikomu wskazywać spośród obserwatorów politycznych.
  Na kandydaturę innych szefów resortów musimy spokojnie popatrzeć w ich działaniu.
 • 2013-11-21 17:46 | Eau de Cologne

  Re:Passent, Bendyk, Chętkowski i Matlak o zmianach w rządzie

  I (fatalna) zmiana w Ministerstwie Srodowiska... wyglada na to, ze lis bedzie teraz zarzadal kurnikiem!!!
 • 2013-11-21 17:53 | wladimirz

  Chorągiewka Kluzik w MEN, jako dyletantka edukacyjna, to wyborcze samobójstwo Tuska&PO!!!

  j.w.
 • 2013-11-22 21:38 | Andrzej

  Re:Passent, Bendyk, Chętkowski i Matlak o zmianach w rządzie [BLOGI]

  Nasi kochani komentatorzy z zapałem mieszają łyżeczkami w pustych szklankach.
 • 2013-11-25 07:27 | Zofia

  Re:Passent, Bendyk, Chętkowski i Matlak o zmianach w rządzie [BLOGI]

  Po co to mydlenie oczu ? Polityka ta sama, przywileje bez zmian, sytuacja w kraju pogarsza sie, spoleczenstwo konajace, korupcja ma sie dobrze..